Yeğenime takı takacağım diyen eşimle tartışıyoruz.

Kızlar pandemi dönemine denk geldiği için oğluma sünnet yapamadım her türlü hazırlığı yapmıştık düğün salonuna kapora bile odemistik ve eşimin erkek kardesi hiç bir takı takmadı.simdi sünnet yapıyor oğluna, eşimle tartışıyoruz tabiki ben yeğenime takı takicam diyor ayıp olur diyor.Ben de zamanında takmadı şimdi niye biz takalım diyorum
Sizce ne doğru fikri olanlar yazsın lütfen
E yapmadiginiz sunnete ne takisi beklediniz?Yani kapora verdiniz,buyrun takiniz demesini mi beklediniz?

Kızlar pandemi dönemine denk geldiği için oğluma sünnet yapamadım her türlü hazırlığı yapmıştık düğün salonuna kapora bile odemistik ve eşimin erkek kardesi hiç bir takı takmadı.simdi sünnet yapıyor oğluna, eşimle tartışıyoruz tabiki ben yeğenime takı takicam diyor ayıp olur diyor.Ben de zamanında takmadı şimdi niye biz takalım diyorum
Siz sünnet yapmadığınızı söylüyorsunuz bu durumda nasıl takmasını bekliyorsunuz? Anlayamadım

Gelenek görenek vs arasında önce bu sünnet düğünlerini kaldırmalı

Hanımefendi siz cidden bu evrende mi yaşıyorsunuz? Kim sizi neden kıskansın? Hayır çok reel bir şey var ortada eşimin kardeşi bana ağıza alınmayacak küfürler ederse ve eşim ona haddini bildirmezse, bir de üstüne hadi barışın derse o ortam savaş alnına döner ve artık kişi kocam falan olamaz. Zaten böyle bir adama bırakın sevgiyi saygı duyma ihtimalim sıfır. Kimse size kendine saygıyı falan öğretemez bu bir gerçek ama kalkıpta kara deliğin içinden " siz de belki sevilirsiniz, evliliğimi kıskanıyorsunuz, KOCAMI ÇOK SEVİYORUM" falan deyince de komik duruyor. Bu arada evliyim 3 çocuk sahibiyim. Sonra bana da saydırmayın koca mı bulamadın diye. Gerçeğe de gerçek demek lazım sonuçta.
Yorumlari sonlara doğru okumussunuz belli.bu başlıkta bir kaç kişi saldırıya geçince ben de onları ti ye aldım yani ben bu evrendeyim siz bilmeden yorum yapıyorsunuz hanımefendi

Ah ah zamanında ben ortaokul öğrencisiyken bile anneme '' Ne saçma geleneklerimiz var takı takmak nedir ya senin taktıkların geri gelmezse '' dediğim oda '' saçmalama tabi ki takacaklar ödünç onlar '' derdi. Şimdi beni azarladığına da takı saçmalığına pişman :KK70: Oldum olası mantıksız bulmuşumdur. Geri almasan e bir sürü eşe dosta takıyorsun hangi birini hayır niyetine takabilirsin ki insanlar yarım çeyrek altını yatırımlık için tutarken niye dağıtayım? Almak istediğinde alamıyorsun elinde olmayan değilde olan takmıyor ben en çokta onu gördüm. Bir sürü insanın bu yüzden arası bozuluyor şahsen ben sünnet düğününü zaten yapmam da kendi düğünümde dahi takı olayını kaldırıcam. Haberlere çıkanlar var ya bu yüzden. Sizin yerinizde olsam ben takmam ama eşime de karışmam sonuçta onun ailesi ara bozar gibi olmak istemem.

İşte şimdi durumuna gerçekten çok üzüldüm evli olup ta mutsuz olmak ve başkalarının sevgisini kıskanmak çekilebilir bir şey değil gerçekten inşallah sen de bir gün sevilirsin

bu sevilen haliniz mi?
küfür kısmını sonradan okudum kusura bakmayın da eşinizin size saygısı yok. kv falanda küfür etmiş size tüm bunları yutup sizi barıştırmış adam.

Sizin sorununuz altın maltın değil diyoruz, huuu!
Sizin sorununuz lafınızın geçmemesi.
Siz ne yaparsanız yapın o altın takılacak mı? Evet. Şimdi burada suçlu kaynınız mı? Yoksa sizi saydırmayan saymayan eşiniz mi?
Ne desek mutlu olurdunuz mesela? Kaynınızı çekiştirsek, iyi mi hissederdiniz? İyi de bu, faydasız sizin için. Sorunun kökenine ineceksiniz. Onu diyoruz sabahtan beri.
Ya ciddiye almayayım diyorum dayanamıyorum benim surda bir iki cümle ile yazdığım seylerden benim evliliğimi ne kadar taniyabilirsiniz ki baştan beri söylüyorum evliliğim hakkinda yorum isteseydim öyle sorardım ama ısrarla benim ne kadar ezildigimi sözünün geçmediğini filan söylüyorsunuz kaç yaşında kadınım sizin soylemenize mi inanacagim ..ne yani tmm kızlar bosaniyorum beni ezen bir adama katlanamam mi diyecegim sizin lafinizla. valla yorum yapmayın ya.hadi ben ciddiye almıyorum ama yazık ne çaresiz insanlar yazıyor buraya bir de sizleri ciddiye alıp boşanmaya kalkarlar.

bu sevilen haliniz mi?
küfür kısmını sonradan okudum kusura bakmayın da eşinizin size saygısı yok. kv falanda küfür etmiş size tüm bunları yutup sizi barıştırmış adam.
Baştan okumanızı tavsiye ederim sonradan saldıranlar oldu onları ti ye aldim

Sünnet düğünü yapmayana takı takılmaz. Durduk yere neyin hediyesi? Ha yeğenime aldım deyip getirebilirdi hoş olurdu ama adet olmadığından aklına gelmemiş olabilir

Kötü şeyler yaşamışsınız ama nihayetinde barışmışsınız. Devamı gelmediyse ve affedici olduysanız daha fazla kurcalamayın.
O törene abi - yenge olarak katılıyorsanız , boş olmaz diye düşünüyorum. En azından bir çeyrek takın.
Eşiniz ile de evliliğinizi boş yere zedelemeyin.

Sünnet düğünü yapmayana takı takılmaz. Durduk yere neyin hediyesi? Ha yeğenime aldım deyip getirebilirdi hoş olurdu ama adet olmadığından aklına gelmemiş olabilir
İşte benimde ikilemde kaldığım nokta bu hani düğün yapmadık ya ondan takılmadı diyor eşim.ama şimdi bizim takmamiz doğru mu

X