Yemek yapamayan bir es, anneyim galiba :(

Bulgurla alakalidir belki. Nefis yemek tarifleri diye bi site var ne zaman yemek yapacak olsam oradaki ölçülerle yapıyorum öyle aşırı becerikli eli lezzetli biri de değilim ama yenecek kadar oluyor siz de öyle yapın. Atom parcalamıyosunuz ya zamanla oturur zaten.Ki yemek yapmak zorunda da değilsiniz olduğu kadar aglanacak bi şey yok abartmayın
Bende bu siteden bahsedecektim :) aynen tarifleri aciklayici oluyor bende oradan bakiyorum

Bende ilk evlendigim sene berbat yapardim. Deneye Deneye oldu. Zavalli esim hic sesini cikarmazdi. 7sene oldu evleneli. Daha yeni yeni diyor. Ilk sene yaptigin yemekler neydi oyle diye :))

Vazgecmeyin. Yavas yavas severek yapin yemegi

eşinize zavallı diyorsunuz ama o da yemek yapabilirdi. neden tüm sorumluluğu size yıktı? onun da sizin gibi iki eli bir beyni var ve ünlü aşçıların çoğu erkektir.kadınlar evlenince tüm sorumluluk onlara yıkılıyor,erkekler neredeyse hiçbir şey yapmıyor.kadın çalışsa da çalışmasa da sorumluluk hep kadının üstünde.lütfen eşiniz bir şey demediği için lütfediyormuş gibi davranmayın.asıl siz lütfetmişsiniz, uğraşmışsınız iyi yemek yapmak için,o ise muhtemelen televizyon karşısında oturup hiçbir şey yapmamıştır.bu düzen kadınlar itiraz etmediği sürece değişmez lütfen gerçeklerin farkına varıp onun da yemek yapmasını sağlayın.

Ya arkadaşlar ben Gerçekten yemek yapamıyorum yani yapiyorumda yok yani kaynanaminki gibi anneminki gibi lezzetli olmuyo şuan oturdum ağlıyorum beceriksizligime. Evlenmeden önce tek tük biliyodum evlendiğim ilk günden beride kaynanamlarda yiyorduk. Artık kendim yapmaya çalışıyorum ama olmuyo az önce bulgur pilavı yapıyım dedim facia resmen , aynı kaynanamın yaptığı gibi yaptım ama olmuyo geçende aynısı oldu. 1 bardak bulgur 1buçuk 2 bardak sıcak su azıcık salça birazda domates rendeledim . Ama bulgurlar büyük büyük. Kv yaptığında bulgurlar gayet minik minik ve lezzetli oluyo. Rengide kırmızıya dönük oluyo ama benimki öyle değil. Tadıda değişik. Ve cıvık gibi . Iyice suyunu da çekti.Diğer yaptığım (yapamadığım) yemekleri söylemiyorum bile heleki pilavı. Bana kısa ve pratik bilgileriniz varsa verirmsiiniz bide emziriyorum sürekli patates Menemen atıştırmalık yemek yetmez sanırım nasıl öğrenicem ya ben bunuuuuuu yardım lütfen :KK43:
yemek siteleri cok güzel tarifler veriyor. Burgurun büyük olması bulgurun fazlasu çekmesinden kaynaklanıyordur. Markada önemli . Pilavda en önemlisi prinçi yıkadıktan sonra , iyice süzmek ... Gerisi normal tarıf gibidir.

Zamanla elin alışır yemek yapmaya.Yemek siteleri tamam iyi ama alinin ayarı olmazsa onlarda olmaz.Hafif kolay yemeklerden başla. Baharat zeytinyağ tereyağ herzaman kurtarıcıdır. ASLINDA annelerinden hatası bunlar erkek yada kız yemek yapmasını 10 yaşından sonra ogrenmeye başlamalı yemek yapmaya başladığımda 12 yasimdaydim birkackez kötü yapıyorsun sonra alışıyor elin.

Videolu yemek sitelerine bak ordan takip ederek yapabilirsin.

Bende bugün bulgur pilavı yaptım. Soğanları ince doğra ve tereyağı sıvıya karisik olar iyice kavur sonra domatesleri soy ve onları da ince doğra ve tencereye al baharatlarini tuzunu ekle ve kavurnaya devam sonrasında bulguru ekle iyice kağıt ateş çok harli olmasın sonrasına ben üstüne çıkasıya kadar su ekliyorum şu cekesiye kadar orta ateş sonra kısiga alıyorum demleniyor oyle.

Yaparsın sadece vazgeçme
Tamam çok Teşekkürler birşey sormak istiyorum ben suyu koyunca kaynayana kadar orta ateş sonra suyunu çekene kadar kısık ateşte pisiriyordum yanlış mi acaba .

Tamam çok Teşekkürler birşey sormak istiyorum ben suyu koyunca kaynayana kadar orta ateş sonra suyunu çekene kadar kısık ateşte pisiriyordum yanlış mi acaba .
Aynısı canim cok harli ateş zaten kullanma kontrollü olması için orta ateş sonra kısiga al en garantisi.

Ya arkadaşlar ben Gerçekten yemek yapamıyorum yani yapiyorumda yok yani kaynanaminki gibi anneminki gibi lezzetli olmuyo şuan oturdum ağlıyorum beceriksizligime. Evlenmeden önce tek tük biliyodum evlendiğim ilk günden beride kaynanamlarda yiyorduk. Artık kendim yapmaya çalışıyorum ama olmuyo az önce bulgur pilavı yapıyım dedim facia resmen , aynı kaynanamın yaptığı gibi yaptım ama olmuyo geçende aynısı oldu. 1 bardak bulgur 1buçuk 2 bardak sıcak su azıcık salça birazda domates rendeledim . Ama bulgurlar büyük büyük. Kv yaptığında bulgurlar gayet minik minik ve lezzetli oluyo. Rengide kırmızıya dönük oluyo ama benimki öyle değil. Tadıda değişik. Ve cıvık gibi . Iyice suyunu da çekti.Diğer yaptığım (yapamadığım) yemekleri söylemiyorum bile heleki pilavı. Bana kısa ve pratik bilgileriniz varsa verirmsiiniz bide emziriyorum sürekli patates Menemen atıştırmalık yemek yetmez sanırım nasıl öğrenicem ya ben bunuuuuuu yardım lütfen :KK43:

Bulgur pilavini domatesli yapacaksaniz once domates rendesini suyunu cekene kadar kavurun. Yoksa domates suyu bir de suyla birlesirse fazla gelir ve dediginiz gibi civik olur.
Ben pilavlari soguk suyla yaparim hep.
Bulgurunuz pilavlik kalin bulgurdur kv'nizinki orta bulgurdur. Ben de kalin bulgur kullanirim ama kv orta kullanir mesela.

Canım bende aynı durumdayım aradan da yıllar geçmiş ama naptın üstesinden gelebildin mi ben nefis yemek tarifleri sayfasına bakarak yapıyorum onu bile yapamıyorum 😥

Baharat eksik ondan lezzetsiz olmuştur. Yemeğin en büyük lezzetini salça soğan sarımsak ve bol baharat verir.
Bulgura soğan kavrulur hatta ben bir diş sarımsakta atarım, bol baharat tuz karabiber kimyon kırmızı biber özellikle bol nane lezzet verir. Yağ olarak zeytinyağı ve az tereyağ atarım.
Su da 1 e 2 konur.

Anladığım kadarıyla bu zamana kadar pek yemek yapmamışsınız yapa yapa elinizin ayarı yerine gelecek emin olun.
Yeterki isteyin, isteyerek yapın.❤️

asla yapamazdım yemek nefis yemek tarifleri ve happyfoods diye bi sayfayı takip ediyorumm.Mümkün oldugunca buharında, kısık ateş bide tuzunu güzel ayarlayın. Olur neden olmasın malzemeye bakar hepsi. Yapamıyorum derseniz yapamazsınız. Ayrıca yapamasam ben yapamazdım evleneene kadar yumurta kırmadım simdi kaynanam annem hepsinden daha güzel yapıyorum henüz 26 yasındaym

burgurun cinsi farklıdır mesela burgulur duru bulgur alın kavurun iyice ama domatesli yapacaksanız öncelikle yağda domates ve salçayı biraz pişirin internetten bakın

Pilavın özelliği kaynamaya başladıktan sonra altını biraz kıs orta ateşte pişir bende 7 yıllık evliyim evlendiyim zaman seninle aynı durumdaydım kaynanayı örnek alırdım çocuklar da olduktan sonra şuan baklavası böreyi yemeyi çok güzel yapıyorum dışardan alıp yedirmektense mecburen herşeyi öğrenmek zorundasın deneye yapa yapa öğreneceksin internet sitelerine bak kayınvalideye annene sor

X