yemek yapmayı sevemiyorum

beceriksizaptalcirkin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2017
18
6
34
İyi akşamlar arkadaşlar
Yaptığım yemeği sevemiyorum yapmayı da sevmiyorum lezzetli olmuyor..
Bana böyle temelden, tarifleri tutan, bu konuda usta, abidik gubudik malzemeler kullanmayan, yani bilmem gereken yemekleri kesmesi doğraması da dahil gösteren, temel tariflerin hepsini içeren video kanalı olan iyi bir aşçı önerebilir misiniz? Bissürü video var nette ama yapmam gerektiğinde hangisi güvenilir bilmiyorum. Yardımcı olarsanız çok sevinirem. Bi de beceriksiz olup sonradan becerikli olanlar hikayelerini anlatabilir mi? Benim gibi sevmeyip sonradan sevebilen var mı? Bi de 30 yaşından sonra hamur açmak öğrenilebilir mi :ukala:

Deneyerek bulacaksın

Kişilerin tarifleri farklı olduğu gibi damak zevkleri de farklı

Bu nedenle hangi tarif uyar okuyup öğrenecek deneyeceksin

Cahide iyi Oktay usta iyi nefis temel tarifleri bazen iyi

Gerekirse arama yaparken daraltarak arayın kıymalı yoğurtlu dolma mesela ayrıntılı aratınca daha spesifik tarif bulursunuz

30 dan sonra hamur açılır da istemezsen açmazsın bu bir zorunluluk değil ki

İyi akşamlar arkadaşlar
Bana böyle temelden, tarifleri tutan, bu konuda usta, abidik gubudik malzemeler kullanmayan, yani bilmem gereken yemekleri kesmesi doğraması da dahil gösteren, temel tariflerin hepsini içeren video kanalı olan iyi bir aşçı önerebilir misiniz? Bissürü video var nette ama yapmam gerektiğinde hangisi güvenilir bilmiyorum. Yardımcı olarsanız çok sevinirem. Bi de beceriksiz olup sonradan becerikli olanlar hikayelerini anlatabilir mi? Benim gibi sevmeyip sonradan sevebilen var mı? Bi de 30 yaşından sonra hamur açmak öğrenilebilir mi :ukala:
hahahahah :KK70: ögrenilir.
ilk temel olay : kurufasulyeden nohuta ıspanak veya etli taze fasulye gibi tüm sulu yemeklerde kullanılan ana malz. aynıdır.
sogan- tuz-salca-su-et ve ne yapacaksan o . once soganı kavur derler ama ben önce eti kavururum. sonra soganı içine atarım. tuzu-sonra salcayı sonra (karabiber veya acıbiber atacaksan damak zevkine göre eklersin) ne yapacaksam onu. en sonda suyu eklerim. genelde malz. bir parmak üzerine cıkana kadar su koyun derler. cok sulu yemegin tadı da güzel olmaz. sen malz.hizasında suyu koy baktın azaldı azıcık su eklersin. herkes der ki yemege sıcak su ekleyin. soguk su olmaz.
aksine. sıcak su eklersen yemegin lezzeti suya karışmaz. soguk su eklersen o su kaynaya kadar yemegin lezetide suya karışır. enfes birşey olur.

İyi akşamlar arkadaşlar
2- güzel tarifi olan birileri demişsin : emine beder in bircok tarifi iyidir.
birde nette cahidenin mutfagı mı ne öyle bir blog var o kadın da nerdeyse benmle aynı tarifleri yapıyor ve bir iki farklı birşeyini gördüm denedim iyi oldu. tavsiye ederim.

İyi akşamlar arkadaşlar
3- hamur acmaktan kasıt nedir ? bir de onu yaz ona göre detay vereyim :) baklava mı su böregi mi ? güzel poca tarifi mi istiyorsun ekmek mi yapacaksın ????

Deneyerek bulacaksın

Kişilerin tarifleri farklı olduğu gibi damak zevkleri de farklı

Bu nedenle hangi tarif uyar okuyup öğrenecek deneyeceksin

Cahide iyi Oktay usta iyi nefis temel tarifleri bazen iyi

Gerekirse arama yaparken daraltarak arayın kıymalı yoğurtlu dolma mesela ayrıntılı aratınca daha spesifik tarif bulursunuz

30 dan sonra hamur açılır da istemezsen açmazsın bu bir zorunluluk değil ki
oktay usta denen yeşil elma tipli adamın tarifleri bende hiç tutmaz. fiyasko.

Ben Arda'nın Mutfağı'nı seviyorum. Doğrarken, karıştırırken bile gösterir. Abidik gubidik bir şey varsa o yemeği yapmam ama genelde hep damak tadıma uygun olur yemekleri :)

Ayrıca ben müzik açarak yemek yapmayı severim, çok eğlenceli geliyor bana bu şekilde :)
ardanın da tipi sevimli ama tarifleri hep eksik. püf. noktaları atlıyor...

Ben işi usta birinden öğrenmek istiyorum açıkçası, öyle şunu kattım şunu buldum tarzı şeyleri sevmiyorum. Ev hanımları bulamaça çeviriyor işi farklılık yapayım derken, bana işin özü lazım. oktay ustayı sevmiyorum, bana sadece yemek anlatan biri lazım sohbet etmesin. yakışıklı ve sohbeti güzelse sohbet edebilir :)

yemek yaptikca gelisirsin baslarda beceremezsin zamanla daha iyi olursun ben de oyle oldu simdi hemen hemen her yaptigim sey tutuyor. yani senin ugrasman lazim bunun icin. ven daha cok yorumlarin yapilabildigi sitelerden bakiyorum nefis yemek tarifleri mesela altta kullanicilar iyi mi kotu mu civik mi nasil oldugu hakkinda yorum yapiyorlar oyle anlarsin anca. onun haricinde videolu tarifler youtube da her tarifi buluyorsun kolaylikla yine mutfak sirlari da tarifleri guzel cikan sitelerden. bir de tavsiyem hemen zor tariflerle baslama daha basit tarifler dene ki basarili ol zevk al yemek yapmaktan valla ben bayiliyorum yemek yapmaya :KK36:

19 yaşındayım. Eve 15 yasindayken wifi almistik. O zamandan beri canım sıkıldıkça youtubeye girer yemek tariflerine bakardim. Öyle öyle yapmaya basladim. Tariflerle ilgili bircok video var. Bazen tuzlu bazen aşırı sulu olurdu yemekler. ilk zamanlar tarifi kagida yazip bakardim suan gerek bile yok Ama hamur acmayi hàla ögrenemedim diyebilirim yemej yapmayi coook seviyorummmm

İyi akşamlar arkadaşlar
kardeş bak beni buldun sor. bu konuda baya iyiyimdir. karides soslu fıstıklı dana kontrofile veya kestaneli hindi - kaz ördek aklına gelen en garip yiyecekleri bile hazırlamış olaiblirim :) tatlılar ekmek sucuk baklava ( hazır yufkadan yapıyorum üşeniyorum ona ) cok çeşitli recel ne ararsan pişirim. susi. yengec. karides kalamar dolması, kabura dolması balık corbası aklına ne gelirse... bugun internet günüm :KK70: başka bir işim yok yazar dururum

19 yaşındayım. Eve 15 yasindayken wifi almistik. O zamandan beri canım sıkıldıkça youtubeye girer yemek tariflerine bakardim. Öyle öyle yapmaya basladim. Tariflerle ilgili bircok video var. Bazen tuzlu bazen aşırı sulu olurdu yemekler. ilk zamanlar tarifi kagida yazip bakardim suan gerek bile yok Ama hamur acmayi hàla ögrenemedim diyebilirim yemej yapmayi coook seviyorummmm

İyi akşamlar arkadaşlar
Bence nick ini önce beceriklizekigüzel olarak değiştirerek işe başlayabilirsin...ben evlenmeden önce yumurta kiramazdim 1.5 yıldır evliyim ortalama bi şeyler yapiyorum eşim beğeniyor genelde nefis yemek tariflerine bakiyorum..

kardeş bak beni buldun sor. bu konuda baya iyiyimdir. karides soslu fıstıklı dana kontrofile veya kestaneli hindi - kaz ördek aklına gelen en garip yiyecekleri bile hazırlamış olaiblirim :) tatlılar ekmek sucuk baklava ( hazır yufkadan yapıyorum üşeniyorum ona ) cok çeşitli recel ne ararsan pişirim. susi. yengec. karides kalamar dolması, kabura dolması balık corbası aklına ne gelirse... bugun internet günüm :KK70: başka bir işim yok yazar dururum
aptal nickli biri olarak izlemeden anlayamıyorum :) şaka bi yana gerçekten video izlemem lazım
yine de çok teşekkür ederim

X