Yenge olmanın felsefesini konuşacakmışız

Emin ol hiç bir şey demesende anlayacaklardir halinden tavrından. Belli her halinden yazma tarzından üzüldüğün magdur olduğun. Biraz ortama göre davranmani tavsiye ederim. Çünkü emin ol orda seninle konuşulan herşey belli yerlere nakledilecek. İyiliğine de olsa kötülüğünü de olsa istişare edilecek. Belki orta yol bulmak için yapıyorlardır ama kimsenin niyetini tam olarak bilemezsin. O yüzden zaten bilinen şeyleri konusmani tavsiye ederim. Yeni sekyler ekleme. Allah hakkında hayırlısını verir inşallah.

Hayır olmayan bir şeyi asla eklemem zaten. Olanı olduğu gibi anlatırsam da hala çok öfkeliyim. O kardeşi asla görmek falan istemiyorum. Ama bu tavrım farklı algılanıp eşimi doldurduğum düşünülebilir. Çünkü eşim bu olaydan önce de aileyle mesafeliydi ama cahil ötesi cahil olup kendilerinde hiç sorun görmedikleri için ve asla evlatlarını tanımadıkları için benim bu olaylardan dolayı eşimi doldurduğumu düşünüyorlardır. Yengeden de kv rica etmişse bir konuş seni dinler falan demişse belki ondan böyle bir davet söz konusu oldu diye düşünüyorum.

aman ha, derin konulara girme, kv kp , koca , akraba kötüleme
amaağğn bana ne kim ne yaparsa yapsın benim ailem oğlum yeter de

- senden aldıklarını kenarda tutacak zamanı gelince dağıtacak
umursamaz ol ki sana sarmasın

Hayır olmayan bir şeyi asla eklemem zaten. Olanı olduğu gibi anlatırsam da hala çok öfkeliyim. O kardeşi asla görmek falan istemiyorum. Ama bu tavrım farklı algılanıp eşimi doldurduğum düşünülebilir. Çünkü eşim bu olaydan önce de aileyle mesafeliydi ama cahil ötesi cahil olup kendilerinde hiç sorun görmedikleri için ve asla evlatlarını tanımadıkları için benim bu olaylardan dolayı eşimi doldurduğumu düşünüyorlardır. Yengeden de kv rica etmişse bir konuş seni dinler falan demişse belki ondan böyle bir davet söz konusu oldu diye düşünüyorum.
Demek istediğim hali hazırda bazı şeyleri anlatmışsınız ya birine. Ondan daha fazlasını anlatmayın. Karşınizdaki Ayşe yengeyi tam tanımıyorsunuz çünkü. Size git geli olan biri değil. Sizin lehinize konuşacağı ne malum? Yada aleyhinize konusur mu? Hiç biri belli değil.

Hiç öyle yeteneklerim yok çok düz bir insanım.

Ben de çok düz bir insandım. İçimden geleni anlatırdım. Yakın bir arkadaşımla aynı ortamlarda aynı olaylarda o haklı ben haksız çıkardım zamanla politik davranmayı öğretti. İyi ki de öğretti. O yüzden bu kulisin içinde yanan siz olmayın. Kayınvalidenler laf alacaklar ortaya da seni atıp kendilerini haklı çıkaracaklar. Hiç masum değiller en baştan beri.

Demek istediğim hali hazırda bazı şeyleri anlatmışsınız ya birine. Ondan daha fazlasını anlatmayın. Karşınizdaki Ayşe yengeyi tam tanımıyorsunuz çünkü. Size git geli olan biri değil. Sizin lehinize konuşacağı ne malum? Yada aleyhinize konusur mu? Hiç biri belli değil.

Bu son olayı henüz kimseye anlatmadım. Sadece eşimin halasının gelini bana kardeşin araba aldığını söyleyince o an şaşkınlığımı gizleyemedim. Şok oldum çünkü gerçekten. O da anladı bilmediğimi. İşte sizin ortaklık ne oldu falan diye ağzımdan laf almaya çalıştı. Ben de çok sinirlenmiştim bize dükkan işlemiyor diye paramızı zor verdi ama araba almış dedim. Bu anlattığım kişiyle davet eden yengenin birbiriyle hiç bağlantısı yok.

Aslında şunu demek istiyorum. Yenge iyi ya da kötü niyetli olabilir tabi ama sonuçta ben bu daveti kendi istediğim yöne çekemez miyim?

Ben de çok düz bir insandım. İçimden geleni anlatırdım. Yakın bir arkadaşımla aynı ortamlarda aynı olaylarda o haklı ben haksız çıkardım zamanla politik davranmayı öğretti. İyi ki de öğretti. O yüzden bu kulisin içinde yanan siz olmayın. Kayınvalidenler laf alacaklar ortaya da seni atıp kendilerini haklı çıkaracaklar. Hiç masum değiller en baştan beri.

Evet doğru tanım politik olmak işte ben hiç olamıyorum. Nasıl oluyor bu videosu kitabı bi yolu var mı öğreneyim ben de?

Hmm öyle bir talihsizlik yaşadık diyin geçin gaza gelip dökülmeyin üstelerse sessiz kalın
Eşinizi düşünün o sıra belki onun hatırına anlatmaktan vazgeçersiniz

Evet doğru tanım politik olmak işte ben hiç olamıyorum. Nasıl oluyor bu videosu kitabı bi yolu var mı öğreneyim ben de?

Etrafı iyice gözlemle. İçinden gelse de bazı şeyleri tut. Doğru zamanlamayla doğru kişiyle ifade et. Yanında kulis bulunduracağın kişiler olsun. Arada şaka yollu laf sokmak da bu ile dahil. Yüzün gülerek düşmanını yakın tutarak yapmak en makulü. Keşke kitabı olsa ama zamanla çözüyor insan.

Bu son olayı henüz kimseye anlatmadım. Sadece eşimin halasının gelini bana kardeşin araba aldığını söyleyince o an şaşkınlığımı gizleyemedim. Şok oldum çünkü gerçekten. O da anladı bilmediğimi. İşte sizin ortaklık ne oldu falan diye ağzımdan laf almaya çalıştı. Ben de çok sinirlenmiştim bize dükkan işlemiyor diye paramızı zor verdi ama araba almış dedim. Bu anlattığım kişiyle davet eden yengenin birbiriyle hiç bağlantısı yok.

Aslında şunu demek istiyorum. Yenge iyi ya da kötü niyetli olabilir tabi ama sonuçta ben bu daveti kendi istediğim yöne çekemez miyim?
Cekersinde ne amaçla çekeceksin? Karşındaki i iyice taniman lazım ki muhabbeti çektiğinde karşındaki de senin isledigin gibi olayları lanse etsin. Her babayigidin harcı değil bu dediğim çünkü.

Merhabalar

Bu aralar buraya konu açmadan hiçbir adım atamaz hale geldim. Yaşadıklarımın biraz da benim yanlış davranışlarım nedeniyle başıma geldiğini düşünüyorum. Bu nedenle biraz yönlendirilmeye ihtiyacım var.

Bugün annem babam ve oğlumla birkaç günlüğüne tatile geldik. Hikayemde buradan bir kare paylaştım. Eşimin dayısının eşi o kareye yazmış nerelerdesiniz vs. Ayşe yenge diyelim kendisine. Biraz burayla ilgili sohbet ettikten sonra haftaiçi seni misafir etmek istiyorum yazdı. Ben de tabi seve seve gelirim yazdım. Döndüğünde yine konuşuruz grup açarım ordan kararlaştırırız yazdı. Yengeliğin felsefesini konuşuruz😂 yazdı sonra da. Ben de tamam dedim haberleşiriz yine.

Birkaç gün önce bir konu açmıştım eşimin kardeşi tarafından dolandırılmakla ilgili. Şimdi Ayşe yenge öyle diyince acaba dedim benimle ne konuşacak. Bu konularla mı ilgili acaba diye düşündüm. Çünkü 3 senelik evliyim ama hep düğünde bayramda ya da eşimin anneannesinin evinde bir araya geldik. Bir de bayramlarda uğradık ama özellikle evine davet etmemişti. İlk defa davet ediyor. Bana da sadece bebeğim olduğunda görmeye gelmişti. Tatlı da bir kadın sohbetini severim. Ayrıca çok espirili biri. Yengeliğin felsefesini konuşalım diyince ikimiz de güldük ama ne bileyim sanki biraz da manidar oldu.

Bir de bu Ayşe yenge son iki haftadır falan bana hep instagramdan videolar gönderiyor. Bazen çocuk gelişimiyle ilgili bazen kişisel gelişim vs. Dün ve bugün de hep eş ailesiyle ilgili espirili videolar yollamış. “Kocamın tarafı bize kalmaya geldiğinde” diye bir skeç yollamış güldür güldür programından. Bir de “bir yenge bir aileyi sevmezse o aile dağılmaya mahkumdur” diye bir komedi daha. Bunlar gerçekten öylesine mi yoksa bizim konularla mı ilgiliydi diye düşünmeden edemedim.

İlk başlarda sadece çocuk gelişimi hayata dair şeyler gönderirken son iki gündür böyle eş ailesi temalı şeyler gönderdi. Bugün de böyle söyleyince bilemedim.

Ve elime böyle bir fırsat geçmişken tabi ki gitmek istiyorum. Ama nasıl bir ortam olacak bilmiyorum. Grup açıp karar veririz dedi ama kimler olacak bilemiyorum da mesela yanında rahat konuşabileceğim kişiler varsa olanları detaylı anlatayım mı? Ya da aile arasında mı kalmalı? Her şeyi anlattım diye anormal karşılarlar mı? Ben her şeyi ortaya döküyorum sonra pişman oluyorum.

Diyelim ki anlatacağım o zaman nasıl bir anlatım olmalı. Bir daha kardeşini görmek istemiyorum vs şeklinde mi ya da bizi çok üzdü hiç beklemezdim şeklinde mağdur edebiyatı mı? Çünkü gayet de bekliyordum kendisinden ama açıkçası bu kadarını değil. Artık strateji yapamayıp aklıma ilk geleni söyleyip sonra da keşke şunu söylemeseydim de böyle deseydim demekten bıktım. Zaten takıntılı bir insanım. Buraya da destan yazmamdan anlaşılıyordur herhalde. Nasıl davranayım ne anlatayım ne yapayım?
Arkadaş çevresinde eksilmeler olmus ve sizinle yakınlaşmak istiyor da olabilir.

Vallaha böyle insana ben gitmem bile. Ne o yengeligin felsefesi falan.sacmalamis🤣Bariz dedikodu arıyor. Siz bilirsiniz ama ben olsam hiç basimi agritmam

Arkadaş çevresinde eksilmeler olmus ve sizinle yakınlaşmak istiyor da olabilir.

Ne kadar uzun uzun detaylı yazsam da bir şeyler eksik kalıyor ve yanlış anlaşılıyor.

Bu yenge 50 yaşında, çoluğu çocuğu torunu olan biri. Çevresi geniş hoşsohbet sevilen biri.

Genç evlendiği için üniversiteyi yarım bırakmış yeniden sınava girdi öğretmenlik okuyor yani meşguliyetleri de var. Öyle boş kalıp insan arayacak biri değil.

Etrafı iyice gözlemle. İçinden gelse de bazı şeyleri tut. Doğru zamanlamayla doğru kişiyle ifade et. Yanında kulis bulunduracağın kişiler olsun. Arada şaka yollu laf sokmak da bu ile dahil. Yüzün gülerek düşmanını yakın tutarak yapmak en makulü. Keşke kitabı olsa ama zamanla çözüyor insan.

Evrenin sırrına erişmiş gibi hissediyor insan😂 ne olur biraz daha detay verin☺️ mesela arkadaşınız size nasıl öğretmişti bu işin sırrını?

Ayşe yenge sinsice avını tuzağa düşürmeyi bekliyor. İstediklerini alabilecek mi diye bakıyor.
Yengeligin 3 felsefesini gösterecek sana;
dedikodunun ve giybetin doğasını en temel seviyede inceleyen metafizik, bilgi aktarımı ve kulaktan kulağa geçen laflarin doğasını inceleyen epistemoloji, ahlakı inceleyen etik ve ahlakı kendi çapında yürütmenin kurallarını anlatacak.

Evrenin sırrına erişmiş gibi hissediyor insan😂 ne olur biraz daha detay verin☺️ mesela arkadaşınız size nasıl öğretmişti bu işin sırrını?

Hem sınıf, hem oda arkadaşımdı :KK70: hem de bir projede beraber görev alıyorduk. Dolayısıyla 7x24 birlikteydik. Sürekli inceledim davranışlarımı ona göre kendime çeki düzen verdim. Tabi o da yönlendiririm maile şöyle yazsan daha pozitif cevap verirler gibi.

Cekersinde ne amaçla çekeceksin? Karşındaki i iyice taniman lazım ki muhabbeti çektiğinde karşındaki de senin isledigin gibi olayları lanse etsin. Her babayigidin harcı değil bu dediğim çünkü.

Yenge o ailede çok sevilen çok sözü dinlenilen biri. Herkes onun ağzından çıkana bakar. Tabiki bilemem benim lehime mi aleyhime mi konuşur ama bilmiyorum ya ben tüm samimiyetimle gerçekten çok üzüldüğüm şeyleri içten bir şekilde dile getiremeyecek miyim?

Tabi ki böyle kötü insanlar var ama yenge bence o kadar saf kötü değil sanki. Benim anlattıklarıma ve tavrıma bakarak kendi yorumunu katar mı evet katabilir. Amacımın eşimi doldurmak ortalığı karıştırmak değil de gerçekten üzülmüş olduğumuzu belli etmenin yolunu arıyorum.

X