Yenge olmanın felsefesini konuşacakmışız

Ben olsam eş ailesini konuşmazdım. Çünkü onları konuşmak değer katıyor,umursamış gibi algılanıyor.
Evet ufak tefek sorunlar oldu ama onları düşünerek yaşamıyorum.kocamla yuvamla mutluyum der geçerim.
Kimseye laf anlatmaz aynı şeyleri anlatarak o günleri yaşamak istemezdim

Aslında haklısınız. Açıkçası ben de herkese her şeyi anlatabilen bir insan değilim ama birincisi bu eş ailesi ve son zamanlarda bize yaşattıkları yüzünden aşırı doluyum ve sağlıklı düşünemiyorum. İkincisi de yengenin sadece gelinleri davet etmesi hangi amaca hizmet ediyor bunu da anlamadım.

Açıkçası benim kv den gizli anlatacak bir şeyim yok. Aksine sorunlarımı kendisiyle de açtık ve net konuşur hatalarını da yüzüne vururum. Yapmışlığım da var. Dışarıdan başka insanlara anlatmak isteme sebebim biraz eşimin kardeşini rezil etmekti. Çünkü hakkımızı yedi ve kv ile kp de bunu bildikleri halde sustular ört bas ettiler ben de bunu tüm akrabaları bilsin istedim. Tabi sonra bunu yapmaktan da vazgeçtim sanırım. Yarın yengeye gideceğim. Şimdilik bir şey anlatmayı düşünmüyorum ama bakalım nasıl bir ortam olacak ne konuşulacak ben de merak ediyorum.

X