Yeni anneyim yardım

solgarin bira mayasi tabletini alin gunde 3 ogun ikiser tane icin ustune bol su.
benim bebegim de 6 aylik dogdugundan beri nedense sag memeyi hic emmedi sol memeyi emiyor ve sadece anne sutu aldi.bira mayasi cok artiriyor.

Benim bebeğim zırt zırt emmek istiyor. Sütüm yetmiyor sanıyordum, bazen taşıp bazen de damla damla geliyordu. Kontrolünü bekledim. Baktım fazlaca kilo almış, ebecim sütüm yetiyor mu dedim, ziyadesiyle yetiyor dedi. Yani bence açlıktan ağlamıyordur. Hatta çocuk ağlayınca benim çevremde de yetmiyor süt diyenler oldu amaa hiiç aldırmadım.

Ilk çocuğunda bende sütüm yetmiyor diye üzülüp mama vermeye mecbur olduğumu düşünmüştüm ve mama verdiğim için sütüm dahada yetersiz olmaya başlamıştı bu yüzden sonunda yavrum memeyi bıraktı 4 aylıkken,iyice kesilmişti çünkü.
Ikinci bebekte anladım ki emzirdikçe süt çoğalıyor.Merak etmeyin kilosu normalse ac kalmıyordur,gaz olduğu için yada sadece sizi istediği için de ağlıyor olabilir birde doymak için değil de sadece emmek rahatlatıyor bebekleri bazen..
Allah sağlıkla analı babalı büyütsün inşallah

Anneler bana bir yardım ediverşn kafam allak bullak oldu...

30 günlük bebeğim var .. şu bir hafta içinde sütün yetti yetmedi muhabbeti evin içinde kafayı yiyeceğim..
Ben de anlamadım artık..
Bazı günler sütüm yetiyor mesajla tek memeyi emip 2 saat uyuyabiliyor kuzum..hatta bazı günler kendi kendine akıyor sağıyorum bende..
Ama bazen her iki memeyi emer emer emer yok doymuyor ağlamaya başlıyor süt damla damla geliyor ama kızıyor bebepşmçok yavaş akıyor.. bir 30 veya 60 CC mama verince hooop 4 saat çok rahat uyuyor..
Bazen öğlen bazen de akşam saat 11 gibi mamaya ihtiyaç oluyor..
Ama bir gün yetmesi bir gün yetmemesine anlam veremiyorum...
Şunu fark ettim 4 saatte her iki göğüsğmde full doluyor taş tal birikiyor içinde.. ama bazen saat başı uyanıp emiyor o zamana da yetmiyor...
Bu arada kilo artışı ve kaka yapışı çok iyi.. iri bir bebek zaten normalden fazla emme ihtimali de var .
Sizlerin fikirleri nelerdir

Bu mamalarin icinde katki maddesi olarak uyku yapan bir maddemi var diye dusundum acikcasi. Cunku cevremdeki heerkes ayni seyi soyluyor. Mamayi yer yemez uyumasi... Ama memede doymamasi bilemedim.

Mama verince uyumasi mamanin yapisindan agir geliyor uyuyorlar. Sutun yetme kriteri cisli bezler ve aylik kilo alimi. Sadece anne sutu alan bebekler 10 gune kadar kaka yapmayabilir de. Mama vermeyin. Sut dolsun diye beklemeyin. Sut emzirdikce gelir ve artar. Birkac ay sonra memeleriniz terbiye olacak. Artik kontrolsuz akitmayacak, sismeyecek, yumusak olacak. Sutum bitti sanmayin. Le leche league turkiye sayfasindaki yazilari ozellikle sutum yetiyor mu yazilarini okuyun. Tum sorulariniza cevap bulursunuz.

Sütünüz yetiyordur aslında.
Bebek sadece aç olduğu için ağlamaz ki..
Gazı vardır emmek ister.
Kokunuzu almak için emmek ister.
Şuan ağlayarak tek ihtiyacı olan şey meme..
Saat başımı kalktı. Göğsünüze alın oyalayın.
Mama içti uyudu diyorsunuz ya,
Aslında mama tatlıdır bebek içer şekeri düşer hop bayılır uyur.
Emzirmeden önce 1-2 bardak su için.
Emzirme bitince 1-2 bardak su için.

2 bebeğim var. Edindiğim tecrübeye dayanarak;
Hiçbir yiyecek içeceğiniz su kadar etkili değil.
Bol su,bol süt demek :)
Sağlıkla büyütün bebeğinizi.

bence mama hiç vermeyin, daha çok küçük, saatlerce memede durmak istemesi normal.
bol bol emzirin, zaten süt giderek artacaktır.

1 aylık kontrolünde ne kadar kilo almis?
Aylık kontrolü haftaya ama daha önce demir ilacı sarıkık vs için gittik doğum kilosunun üzerine 500 Gr almıştı .. şu an daha da çok aldı 3 gün önce giydiği kıyafet şu an olmuyor az darsıyor

Sütünüz yetiyordur aslında.
Bebek sadece aç olduğu için ağlamaz ki..
Gazı vardır emmek ister.
Kokunuzu almak için emmek ister.
Şuan ağlayarak tek ihtiyacı olan şey meme..
Saat başımı kalktı. Göğsünüze alın oyalayın.
Mama içti uyudu diyorsunuz ya,
Aslında mama tatlıdır bebek içer şekeri düşer hop bayılır uyur.
Emzirmeden önce 1-2 bardak su için.
Emzirme bitince 1-2 bardak su için.

2 bebeğim var. Edindiğim tecrübeye dayanarak;
Hiçbir yiyecek içeceğiniz su kadar etkili değil.
Bol su,bol süt demek :)
Sağlıkla büyütün bebeğinizi.
Teşekkür ederim şu an hemen su şişesi dikiyorum:)

Herkesin mesajını okudum arkadaşlar çok teşekkür ederim yorumlar için... Önümüzdeki günlerde dedikşerinizi uygulamaya çalışacağım inşallah...

Sadece bana şu konumda akıl verin.. mesajla emzirirken her iki meme de artık damla damla gelmeye başladı o sıra da bebeğim ağlamaya başlıyor memeyi almayı istemiyor meme başı ağzında kafasını sallıyor sağa sola ne yapıcam o sıra da kıpkırmızı oluyor yoruluyor...

Herkesin mesajını okudum arkadaşlar çok teşekkür ederim yorumlar için... Önümüzdeki günlerde dedikşerinizi uygulamaya çalışacağım inşallah...

Sadece bana şu konumda akıl verin.. mesajla emzirirken her iki meme de artık damla damla gelmeye başladı o sıra da bebeğim ağlamaya başlıyor memeyi almayı istemiyor meme başı ağzında kafasını sallıyor sağa sola ne yapıcam o sıra da kıpkırmızı oluyor yoruluyor...
Ayakta emzirin dolaşarak..

Arkadaşlar sizlere konuştuktan sonra dediklerinizi yaptım Tomris çok işe yaradı :) hiç mama vermedşm üstüne 100 CC kadar sağıp dondurdum:)

Bu iki gündür de çok kusuyor... Bazen sızıntı bazen kesik süt... Neden kusar bebekler?? Kakası da yeşil oldu...
Benim 3 tahminim var sizde fikirlerini zi söyleyin anneler :).
Çok gribim doktorun verdiği antibiyotiği aldım.. şimdi bıraktım antibiyotik kusturur mu...?
Bazen aşırı emşyor doyduğunu anlamıyor memeden çekip emzik veriyorum.. o yediği ile uyuyabiliyor ağlamıyor..
Diğeri rezene ve kimyon hergğn içiyorum çok az 10 CC kadar bebeğime de verşyorum.. gaz çıkarmada şimdiyse kadar bir problem yaşamadık ben de yedikleri me dikkat etmiyorum gaz yapan şeyler yedim.. bu iki gündür ben de çok gazlıyım oğlan da..
Gaz kusturur mu??

Su
Anneler bana bir yardım ediverşn kafam allak bullak oldu...

30 günlük bebeğim var .. şu bir hafta içinde sütün yetti yetmedi muhabbeti evin içinde kafayı yiyeceğim..
Ben de anlamadım artık..
Bazı günler sütüm yetiyor mesajla tek memeyi emip 2 saat uyuyabiliyor kuzum..hatta bazı günler kendi kendine akıyor sağıyorum bende..
Ama bazen her iki memeyi emer emer emer yok doymuyor ağlamaya başlıyor süt damla damla geliyor ama kızıyor bebepşmçok yavaş akıyor.. bir 30 veya 60 CC mama verince hooop 4 saat çok rahat uyuyor..
Bazen öğlen bazen de akşam saat 11 gibi mamaya ihtiyaç oluyor..
Ama bir gün yetmesi bir gün yetmemesine anlam veremiyorum...
Şunu fark ettim 4 saatte her iki göğüsğmde full doluyor taş tal birikiyor içinde.. ama bazen saat başı uyanıp emiyor o zamana da yetmiyor...
Bu arada kilo artışı ve kaka yapışı çok iyi.. iri bir bebek zaten normalden fazla emme ihtimali de var .
Sizlerin fikirleri nelerdir
Sutunuz tabiki yetiyor. Gazı oldugu için anne memesinde guvemde hıssettıgı için sık sık emiyor.Mma verınce uyumasının nedeni şekerinin yükselmesi. Vermeyin bence. Benim kızım emmedi tam 13 aydır mama vermemek için sutumu sagıp veriyorum. Siz sık sık emzirin. Mama vere vere memeden sogursa cok uzulursunuz

Ayakta emzirin dolaşarak..
Canım Allah razı olsun:) şimdi bebeğimi emzirirken sütüm yine bitiyor gibi oldu ağlamaya başladı memeye kafa falan atıyordu hemen senin dediğin geldi aklıma ayağa kalktım anında sustu emdi ve uyudu :) çok şükür :) çok teşekkür ederim

Su

Sutunuz tabiki yetiyor. Gazı oldugu için anne memesinde guvemde hıssettıgı için sık sık emiyor.Mma verınce uyumasının nedeni şekerinin yükselmesi. Vermeyin bence. Benim kızım emmedi tam 13 aydır mama vermemek için sutumu sagıp veriyorum. Siz sık sık emzirin. Mama vere vere memeden sogursa cok uzulursunuz
Haklısın canım iki gündür hiç vermedim çok şükür bura da ki arkadaşların önerilerini dinledim :)
Demek mama şeker yükseltiyor

Doprudur.. mama yedikten sonra baygın gibi uyuyor.. normal meme sütüyle horkuya horluya uyuyor :)

Canım Allah razı olsun:) şimdi bebeğimi emzirirken sütüm yine bitiyor gibi oldu ağlamaya başladı memeye kafa falan atıyordu hemen senin dediğin geldi aklıma ayağa kalktım anında sustu emdi ve uyudu :) çok şükür :) çok teşekkür ederim
Biberon kesinlikle verme memeyi her reddettiginde ayakta dolaşarak, şarkı söyleyerek falan emzirin. Böyle böyle biberonu zaten unutur. Sağlıkla buyutursunuz insallah.

Bu iki gündür de çok kusuyor... Bazen sızıntı bazen kesik süt... Neden kusar bebekler?? Kakası da yeşil oldu...
Benim 3 tahminim var sizde fikirlerini zi söyleyin anneler :).
Çok gribim doktorun verdiği antibiyotiği aldım.. şimdi bıraktım antibiyotik kusturur mu...?
Bazen aşırı emşyor doyduğunu anlamıyor memeden çekip emzik veriyorum.. o yediği ile uyuyabiliyor ağlamıyor..
Diğeri rezene ve kimyon hergğn içiyorum çok az 10 CC kadar bebeğime de verşyorum.. gaz çıkarmada şimdiyse kadar bir problem yaşamadık ben de yedikleri me dikkat etmiyorum gaz yapan şeyler yedim.. bu iki gündür ben de çok gazlıyım oğlan da..
Gaz kusturur mu??
Kesik kesik böyle peynirimsi kusması iyi derler. Bebek emdiginin fazlasını atarmis bu sekildes. Oğlumda aynı şekilde çok emince peynirimsi kesik kesik kusardı. Yeşil kakada yanlış hatırlamıyorsam usudugunde oluyordu. Atibiyotik kullanımı da etkiler kakayi. Ben antibiyotik kullanmistim oglum 13 aylik falandi emziriyordum ishal olmuştu yine de bi d oktorunuza da danisin. Bi de normal beslenir gunde en az 3 lt su icerseniz sutunuz fazla fazla yeter rahat oluun. Aklıma gelmisken bi memeyi emzirirken diğer memeden pit pit sut damliyorsa bu da sutun bol olduğunu gösterir.

Kesik kesik böyle peynirimsi kusması iyi derler. Bebek emdiginin fazlasını atarmis bu sekildes. Oğlumda aynı şekilde çok emince peynirimsi kesik kesik kusardı. Yeşil kakada yanlış hatırlamıyorsam usudugunde oluyordu. Atibiyotik kullanımı da etkiler kakayi. Ben antibiyotik kullanmistim oglum 13 aylik falandi emziriyordum ishal olmuştu yine de bi d oktorunuza da danisin. Bi de normal beslenir gunde en az 3 lt su icerseniz sutunuz fazla fazla yeter rahat oluun. Aklıma gelmisken bi memeyi emzirirken diğer memeden pit pit sut damliyorsa bu da sutun bol olduğunu gösterir.
Pıt pıt olsa :) resmen cesme :) uzerimi çok batırdım fark edemedim..çok şükür yetiyor sütüm artık morali düzgün tutmak çok önemliymiş..
Yeşil kakayı ebeye sordum normal dedi salyalı olması üşüttüğüne işaretmiş..

X