Yeni anneyim yardım

hanmeli

bebekli anne zayıflıyor :)
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2013
5.283
5.270
Anneler bana bir yardım ediverşn kafam allak bullak oldu...

30 günlük bebeğim var .. şu bir hafta içinde sütün yetti yetmedi muhabbeti evin içinde kafayı yiyeceğim..
Ben de anlamadım artık..
Bazı günler sütüm yetiyor mesajla tek memeyi emip 2 saat uyuyabiliyor kuzum..hatta bazı günler kendi kendine akıyor sağıyorum bende..
Ama bazen her iki memeyi emer emer emer yok doymuyor ağlamaya başlıyor süt damla damla geliyor ama kızıyor bebepşmçok yavaş akıyor.. bir 30 veya 60 CC mama verince hooop 4 saat çok rahat uyuyor..
Bazen öğlen bazen de akşam saat 11 gibi mamaya ihtiyaç oluyor..
Ama bir gün yetmesi bir gün yetmemesine anlam veremiyorum...
Şunu fark ettim 4 saatte her iki göğüsğmde full doluyor taş tal birikiyor içinde.. ama bazen saat başı uyanıp emiyor o zamana da yetmiyor...
Bu arada kilo artışı ve kaka yapışı çok iyi.. iri bir bebek zaten normalden fazla emme ihtimali de var .
Sizlerin fikirleri nelerdir

Akıyorsa sutunuz iyidir bence mama vermeyin lütfen 30 günlük daha siz yine de süt artırıcı şeyler içip yiyebilirsiniz kuru meyveler ve çörek otu çok iyi geliyor özellikle dut suyu bunları deneyebilirsiniz gazı olup ağlıyor da olabilir sürekli sürekli emerse gazı daha fazla olur biraz karnına masaj yapıp ya da yüz üstü göğsünüze yatırıp beline de masaj yapabilirsiniz gazının daha rahat çıkması adına

Her ağlaması açlıktan olmaz, uyumaması da açlıktan olmaz. Ten teması istediği için uyumuyor ve emmek istiyor olabilir. Çiş sayısı iyiyse mama vermeyin kurtulamazsınız. Mamanın sindirimi zor olduğu için bebekte ağırlık yapıyor ve ondan uyuyor

Merhaba,

Öncelikle İnstagram’de emzirenanne’yi takip etmenizi tavsiye ederim. Süt arz-talep dengesine göre üretilir. Yani ne kadar çok emzirirseniz vücut o kadar çok süt üretir. Mama hayvansal protein içerdiği için bebeğinizin uyumasına sebep oluyor. Kafanızı çok karıştırmayın, saate falan da bakmayın, çocuk ağladıkça emzirin.

ya gazından ya da sevgi istediğinden ağlıyor gibi geldi.

Bence mama vermeyin kg artışı güzelse sütün yetıyor demektir bu ay mamasiz kg artışına bir bakın derim.

Yediğiniz .bütün yemeklerin içine kimyon atın sancisiz gaz yapmasını sağlamış olursunuz .

ya gazından ya da sevgi istediğinden ağlıyor gibi geldi.

Bence mama vermeyin kg artışı güzelse sütün yetıyor demektir bu ay mamasiz kg artışına bir bakın derim.

Yediğiniz .bütün yemeklerin içine kimyon atın sancisiz gaz yapmasını sağlamış olursunuz .

ilk 2 ay ben de sizin gibi zaman zaman mama destekli uyutmustum. cunku aksama kadar emiyor aksam da süt dolmuyor memelere diye dusunuyodum..sonra mamayi kestim..gerekirse 1 saat emzirdim bebegimle uzanarak..ve emin olun ceke ceke bebis sütü getiriyor..süt kanallari uyarildigi icin süt uretiliyor..siz memede süt yok diyip hemen biberonla mamayi dayarsaniz hem bebek kolaya alisir hem de sutunuz azalir..bi de isirgan otunu demleyip icin o baya sut yapiyor tabi bol su icin..kafaniz rahat olsun stres yapmayin hersey rayina oturuyor

4 saat boyunca emzirmeye ara vermeyin ama 2 saate bir uyandırıp emzirin yoksa sütünüz azalır.. birde bol bol süt arttıcı şeyler yiyin sütünüz yetiyordur bence ilk kontrole kadar mama vermeyin..

Oncelikle sakin ol ve o mamayi elinden yavasca birak. Sutun varsa emzirdikce artacak mama ile sen emme zaman araligini aciyorsun. Bir sekilde bir zaman yarat ve internetten tomrisin emzirme notlarini oku.

Gazdan ağlamıyor arkadaşlar gazı olmuyor eminim.. hergğn rezene kimyon demleyip içiyorum.. dediklerinize hak veriyorum biraz da annem baskı yapıyor korkutuyor vs artık yalnız kalıp bebepimebakmak istiyorum bıktım lohusalıktan...
Sütünün az geldiği zamanlarda bazen evet bir saat emiyor .. ama bir saat emmek onu çok yoruyor.. süt az geldiği için ağlıyor.. yalnız olsam bu durumda sakince belki uzanıp bebeğimş sakinleştirir im ama annem hemen mama...

Bugün 30 CC ver dedim öğlen 60 vermiş yine 2 saat sonra uyandı oğlum ama karnı tok sadece beni istediğinden sanırım hep emmek istediğinde yine her emdşpinş de Kustu.. çünkü tok... Şimdi de emmek istiyor süt geliyor bağırıyor boş emmek istiyor.. boş emzik verdik uyutmaya çalışıyot annem..

Neyse haklısınız galiba kafam cidden bir ton

2 en fazla 3 saatte bir emzirmelisin. Her ağladığı doymadığı anlamına gelmiyor seni istiyordur gazı vardır ondan ağlıyordur. İnsanlara da kulak asma senin bebeğini senden daha iyi kimse bilemez. Bu aklından çıkmasın yoksa insanın kafası karışıyor

Benim ikizlerime yettiyse senin de yeter midesi küçücük bişey kendi gibi

Ben de yettiğini yeteceğini düşünüyorum.. ama bazen gerçekten çok emşyor akışı azalıyor memelerşnve bağırmaya başlıuor o zaman.. ağlıyor ağlatmak istemediğimiz den mama verdik.. vermek hiç istemiyorum ama insan dayanamıyor çok ağlıyor kızıyor

Kaç gunlukten beri mama veriyorsunuz?
İlk 3 gün sütüm inmedi o yüzden verdik ama bir yandan da emzirdim.. sonra bir anda çok gelmeye başladı hep süt içti bu son 5 gündür falan yetmemeye başladı.. bana aynı şekilde süt geliyor gibi geliyor da bebeğim çok içiyor artık sanki

İlk 3 gün sütüm inmedi o yüzden verdik ama bir yandan da emzirdim.. sonra bir anda çok gelmeye başladı hep süt içti bu son 5 gündür falan yetmemeye başladı.. bana aynı şekilde süt geliyor gibi geliyor da bebeğim çok içiyor artık sanki
1 aylık kontrolünde ne kadar kilo almis?

Gazdan ağlamıyor arkadaşlar gazı olmuyor eminim.. hergğn rezene kimyon demleyip içiyorum.. dediklerinize hak veriyorum biraz da annem baskı yapıyor korkutuyor vs artık yalnız kalıp bebepimebakmak istiyorum bıktım lohusalıktan...
Sütünün az geldiği zamanlarda bazen evet bir saat emiyor .. ama bir saat emmek onu çok yoruyor.. süt az geldiği için ağlıyor.. yalnız olsam bu durumda sakince belki uzanıp bebeğimş sakinleştirir im ama annem hemen mama...

Bugün 30 CC ver dedim öğlen 60 vermiş yine 2 saat sonra uyandı oğlum ama karnı tok sadece beni istediğinden sanırım hep emmek istediğinde yine her emdşpinş de Kustu.. çünkü tok... Şimdi de emmek istiyor süt geliyor bağırıyor boş emmek istiyor.. boş emzik verdik uyutmaya çalışıyot annem..

Neyse haklısınız galiba kafam cidden bir ton
Annenizi dinleyip mama vermeye devam ederseniz bir iki hafta sonra bebegim mememi reddediyor, emmiyor diye konu acma ihtimaliniz kuvvetle muhtemel. Mama vermeyi bırakın kilo alimi ve kirli bez sayisina bakin yetip yetmedigini anlarsiniz.gunluk 30 gr alıyorsa sutunuz yetiyor demektir. Bol bol emzirin ne kadar çok emziriseniz o kadar çok sutunuz olur bir de en az gunde 3 lt su için sutunuzun bollastigini göreceksiniz.

Ben de yettiğini yeteceğini düşünüyorum.. ama bazen gerçekten çok emşyor akışı azalıyor memelerşnve bağırmaya başlıuor o zaman.. ağlıyor ağlatmak istemediğimiz den mama verdik.. vermek hiç istemiyorum ama insan dayanamıyor çok ağlıyor kızıyor
Muhtemelen biberonun kolayligina alışmış memeden çektiğinde likir likir hızlı almadığı icin zoruna gidiyor ondan ağlıyor. Yoksa sutunuz yetmiyor değil.

X