Yeni bir iş...

pembepepe08

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2018
3.615
4.660
Merhaba herkese,
Normalde avukatlık yapıyorum ancak bazı durumlardan dolayı mesleğime bir süre ara vermeye karar verdim.Bu mesleğin benim psikolojim üzerinde kötü bir etki bıraktığına ve fazla yıprattığına inanıyorum.
Bu sebeple yeni bir başlangıç yapıp hayatıma girişimci olarak devam etmek istiyorum.Ufakta olsa bir sermayem var.Güzel bir mağaza açmak istiyorum ev dekorasyonu üzerine.
Ancak özellikle istanbul içi tedarikçileri nerden bulabilirim ?? Bu işle veya buna yakın mağaza sahibi olan arkadaşlardan tavsiye almak istiyorum.Kaliteli malzemeleri nasıl bulabilirim ? Ya da nerden başlamak gerekiyor?? Yurtdışı tedarikçilerle çalışan var mı aranızda ?? Nasıl işledi sizin süreciniz??
Cevaplarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

Biraz daha dayanip net uzerinden baslasaniz en azindan kira gideriniz olmaz
Esnaf cok cok kotu durumda
Yada 2. Secenek gibi olsa size moral olur
Inanin herkes oyle ama kimse kimsenin farkinda degil

Hukuk güzel bir bölüm.
Emin degilim ama benim bildigim kadariyla hukuk okuduktan sonra avukatliktan baska seceneklerinde var.
Karakterine daha uygun bir alana yönelmek bence daha mantikli.
Seni avukatlikta en cok rahatsiz eden neydi ?

Mağazalar dükkanlar kapatırken bu ortamda mağaza açmak ne kadar doğru bilmiyorum.
Artık online alışverişe dönüyor işler.
Elindeki parayı kaybetmeyesin. İyi düşünmen lazım.

ben de çevremdekiler de konu dekorasyon, iç mekan tasarımı ise genellikle ilham veren instagram sayfalarına bakıp oradaki linkler üzerinden alışveriş yapıyoruz.
fotoğraflarda ürünleri beraber yerleştirdikleri için daha başka fikirler de geliyor insanın aklına.
bence mağaza açmayın, sosyal medyayı kullanarak adım adım ilerleyin.

Hukuk güzel bir bölüm.
Emin degilim ama benim bildigim kadariyla hukuk okuduktan sonra avukatliktan baska seceneklerinde var.
Karakterine daha uygun bir alana yönelmek bence daha mantikli.
Seni avukatlikta en cok rahatsiz eden neydi ?
Yani açıkçası meslekte nedense çok fazla zorlukla karşılaştım birde karakterime çok uyan bir meslek değil kendimi çok zorladım ama yapamayacağıma karar verdim
Bu dönemde iyi cesaret ticarete atılmak
Covid sonrası düşünüyorum zaten

ben de çevremdekiler de konu dekorasyon, iç mekan tasarımı ise genellikle ilham veren instagram sayfalarına bakıp oradaki linkler üzerinden alışveriş yapıyoruz.
fotoğraflarda ürünleri beraber yerleştirdikleri için daha başka fikirler de geliyor insanın aklına.
bence mağaza açmayın, sosyal medyayı kullanarak adım adım ilerleyin.
Zaten önce ordan ilerleyeceğim.Aslında sosyal medyayı kullnırsam mağazadan daha çok satış yapabilirim

Bence pandemi durumu biraz daha düzeldiğinde bir şeyler deneyebilirsiniz. Aynı diğer hanımların da önerdiği gibi biraz da sosyal medyadan aktifleşerek başlayabilirsiniz. Ve insanın iyi hissetmediği mesleği yapmakta zor. Ben üniversitedeyim hiç istediğim meslek olmayacak. Anca şu an geleceğimi ne yaparsam nasıl akıllı davranırsam kurtarırım diye düşünüyorum. Yani bence deneyin ama biraz bu durumların düzelmesini bekleyin 🙏💜

Bence pandemi durumu biraz daha düzeldiğinde bir şeyler deneyebilirsiniz. Aynı diğer hanımların da önerdiği gibi biraz da sosyal medyadan aktifleşerek başlayabilirsiniz. Ve insanın iyi hissetmediği mesleği yapmakta zor. Ben üniversitedeyim hiç istediğim meslek olmayacak. Anca şu an geleceğimi ne yaparsam nasıl akıllı davranırsam kurtarırım diye düşünüyorum. Yani bence deneyin ama biraz bu durumların düzelmesini bekleyin 🙏💜
Çok teşekkür ederim🙏🏻.Bana göre devir birazda aklını kullanma devri bana göre.İstemediğin bir mesleği yapmaya çalışmak çok zor oluyor.Size de başarılar dilerim.

Pandemi de ticarete atılmak pek mantıklı değil gibi.. Bence bir süre daha mesleğinizi yapın..

Covid sonrası düşünüyorum demişsiniz ama covid ne zaman bitecek belli değil ki. Böyle bir niyetiniz varsa internetten başlayın şu an herkes internetten alışveriş yapıyor. Anneannem bile trendyoldan avize aldırmış dayıma.

Merhaba herkese,
Normalde avukatlık yapıyorum ancak bazı durumlardan dolayı mesleğime bir süre ara vermeye karar verdim.Bu mesleğin benim psikolojim üzerinde kötü bir etki bıraktığına ve fazla yıprattığına inanıyorum.
Bu sebeple yeni bir başlangıç yapıp hayatıma girişimci olarak devam etmek istiyorum.Ufakta olsa bir sermayem var.Güzel bir mağaza açmak istiyorum ev dekorasyonu üzerine.
Ancak özellikle istanbul içi tedarikçileri nerden bulabilirim ?? Bu işle veya buna yakın mağaza sahibi olan arkadaşlardan tavsiye almak istiyorum.Kaliteli malzemeleri nasıl bulabilirim ? Ya da nerden başlamak gerekiyor?? Yurtdışı tedarikçilerle çalışan var mı aranızda ?? Nasıl işledi sizin süreciniz??
Cevaplarınızı bekliyorum.Teşekkürler.
Merhabalar mum vs gibi dekorasyon ürünleri satmak istiyorsanız eminönü şarkhana ilk uğrayın orda ithal ürünlerde var.Sonra eminönünde ki diğer mağazaları gezebilirsiniz size tavsiyem sirkulasyonu çok olan bir yerde uygun kira bulursanız açın onun dışında zor ilerliyor internette başlayabilirsiniz ayrıca belirli satış sitelerinden✨

Kuzum bu ortamda mağaza açmak hiç akıl kârı değil hele ev dekorasyonu üzerine...
Dekorasyon acil ihtiyaç değil üstelik.
Elinizdeki birikimi çarçur etmeyin.
Yerinizde olsam avukatlıktaki bilgi ve tecrübemi kullanabileceğim alanlarda farklı iş arayışına girerdim.
Arabuluculuk, kurumsal danışmanlık, profesyonel koçluk, belli bir hukuk alanında uzmanlaşma vb.
İlle de mağaza açacağım diyorsanız zamanlama ve konsepti tekrar gözden geçirin derim.

X