Yeni doğan bebeğim

Petunyaaa00

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2021
176
40
Merhabalar bebeğim 36 hafta 2 gunluk doğdu ve şuan 41gunluk oldu sürekli bağırıyor. Kucağıma alsam da bağırıyor . bı ağlamaya başladımi hiç bir şekilde susmuyor meme emmesinde bı sorun yok memede uyuyor koyunca bakıyor uyutmak bı hayli zor uykusu yok emzik de emiyor az bı şey o da faydasız . Gaz damlası kullanıyorum ama iste uzun süreli uyumuyor mesela uykusu gelince uyukuya dalsa bile başlarda emdirip uyutuyordum 3saat uyuyordu tekrar emdiriyordum yine uyuyordu niye böyle oluyor acayip hiç nefes almadan bağırıyor anlam veremiyorum niye böyle acaba .?

Kolik olabilir. Benim kızımda öyleydi

Benim bebeğim de anlattığımız gibiydi ilk 3 ay.Dunyaya adapte olmaya çalışıolar.Geceyle gündüzü henüz ayırt edemiyo,ne kadar damla kullansanız da gaz için tamamen çözüm olmuyo.Bagirsaklari ritmini bulana kadar bu şekilde olabiliolar.Kendinize de bebeğe de zaman tanıyın,sakin olun,uykusu yoksa uyuması için cabalamayin.Zamanla hepsi geciyo🥰❤️

Her bebeğe de kolik teşhisi koymayın ya Allah aşkına.Cok komik oluo.Doktor bile pat diye kolik demio.

Merhabalar bebeğim 36 hafta 2 gunluk doğdu ve şuan 41gunluk oldu sürekli bağırıyor. Kucağıma alsam da bağırıyor . bı ağlamaya başladımi hiç bir şekilde susmuyor meme emmesinde bı sorun yok memede uyuyor koyunca bakıyor uyutmak bı hayli zor uykusu yok emzik de emiyor az bı şey o da faydasız . Gaz damlası kullanıyorum ama iste uzun süreli uyumuyor mesela uykusu gelince uyukuya dalsa bile başlarda emdirip uyutuyordum 3saat uyuyordu tekrar emdiriyordum yine uyuyordu niye böyle oluyor acayip hiç nefes almadan bağırıyor anlam veremiyorum niye böyle acaba .?
Atak haftaları var. 5. Haftada bunlardan biri, eğer dogdugu gunden beri böyle degilse siz ona denk gelmiş olabilirsiniz. Doğdugu günden beri böyleyse de muhtemelen koliktir. Kolikliğin bir tedavisi yok diye biliyorum kimi bebeklerde bu dönrm 1 ay sürebiliyorken kiminde 1 yıla yakın devam edebiliyor.

Kilo alimi nasildi ilk ay kontrolde? Bana gore kolik denen bebeklerin bir kismi acliktan agliyor da 😔

X