yeni doğan bebeklere yalancı meme veya emzik verilmelimi verilmemelimi

papatyalim

uğur böceğim kollarımda
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2009
1.015
15
Selam hanımlar...bayadır kafamı kurcalayan bir konu vardı sizinle paylaşmak istedim aslında nette araştırdım fakat pek tatmin olmadım...yeni doğmuş olan bebeğe emzik verilsemi iyi olur verilmesemi...bilgilerinizi paylaşmak isterseniz buyurun...

ben çok şey duydum emzik hakkında damak gelişimini bozuyor diye felan o yüzden hep karşıydım...
ama çevremdeki insanları görünce belki kullanırım demeye başladım,çok uzun süre kullandırmamak şartıyla...

canım ben bebişime vericem emzikk...yerimseniben
damağı ve dişleri etkilediğinede inanmıyorum benim cadı kızım 7 yaşında ve hala biberonla süt içiooo:asigim:ve diş yapısı ve dişleri inci gibiiii.....hiç çürüğümüzde olmadıııı şuaana kadar gayet sağlıklııı dişleriii:nazar:

öğrendiğim kadarıyla emmek bebeklerde içgüdüsel. emzik verilmeyen bazı çocuklar uzun süre parmaklarını emermiş. asıl damak ve diş sorunlarına yol açan da buymuş. ben de kızıma emzik vermeyi düşünüyorum. bıraktırmak için de ( ilerleyen dönemde inşallah opuyorumnanaktan) emziklere birer delik açmak yeterliymiş. acemi annenin tavsiyesi ancak böyle oluyor, miş miş miş sırnaşık şey

Ben keremime verdım hem çok rahat ettım hemde hiçbi sorunla karşılaşmadım hastanede yanımda götürmüştüm hemen verdim aldı allahtan inşş bu bebişimde aLIR..

umarım alır bebekelriniz.bende hastanede doğduğu gün vermiştim ama 1 hafta sonra red etti emziği.sonrada hiç almadı.ama emzik almadığı içinde parmağını falan emmedi..beni emzik niyetne kullandı :KK43: hep emmek istedi ki hala ööle..ne zaman morali bozuk olsa uyumak istese hemen memeeeee die ağlıo anasıda yetiştirio :)) bence verin.alması içinde uğrasın derim..ama emzik emio die de (cunku uyutur sakinleştirir) emzirme aralarını uzun tutmayın.ilk 1 ay 1 saatte bir emzirin.gece bile :KK66: emzik emen cocuk cok ağlamaz..gzl uyur.buna aldnmayın :)

benimkide 7 aylik olana kadar aldi sonra birden bire retetti imkan olsa gene veririm ama almiyor malesef emzik yerine beni kullaniyor ve gecelerimiz kabus gibi gecmiyorsenağlamasenağlama

bende çok uğraştım ama emmedi oğlum.ben verdim o reddetti keşke emseydi sokakta bazen bir başlıyor bağırmaya kucakta gelecekmiş emseydi verirdim ağzına emziğini susardı.ben 6 yaşına kadar emdim hem biberon hemde yalancı emzik ama bana benzemedi:))

demekki vermek lazım emzik he :)) tabi emzirme zamanlarını unutmamak lazım dimi...madem rahatlıkmış emzik ozaman hastaneye götürüyorum bakalım alacakmı sıpam...saolun kızlar cevaplar için opuyorumnanaktan

bende emzik vercem bebişime.kızlar avent gece emziği alırsanız fosforlu kenarları sayesinde gece besıkte rahat buluruz gibime geldi sizinde aklınızda bulunsun

orko çok ıyı fıkır valla ben bu yuzden gece kalkar lamba açardım bulmak içinnn..bakıcam bu emzığede

X