Yeni evlenip borç içinde olan var mı?..:(

ya çok sevindim adına.. stede yeni sayılırım tarihe hiç bakmadım kusura bakma lütfen :KK43: ama adına çok sevindim ALLAH kolaylığını veriyo bak ne güzel düzene sokmaya başlamışsınız :) rabbim daha da boş kazançlar nasip etsin evinize bol rızık huzur geçim kolaylığı versin inşallah... en hayırlı zamanda bebek te versin inşallah.. bana gelince bizde şöle böle geçinip gidiyoz rabbime şükürler olsun ALLAH ağız tadlarımızı bozmasın inşallah..

amin tatlım...siz ne kadarlık evlisiniz...biz 17 aylık evliyiz ama 4 ay ben 4 ay eşim işsiz kalınca çok uzadı...yoksa bitirirdik belkide...hatta bi dönem biriken taksitleri ödememk için tekrar kredi çektik borç üstüne borç ekledik anlayacağın...rabbim bundan sonra yaşatmasın geçen kış çok sefillik çektik bide üstüne hamile kaldım...haberi aldığımızda ikimizde çocuk delisiyizdir oysa eşim bi tarafta ben bi tarafta hüngür hüngür ağladığımızı biliyorum...dedim ya rabbim bi daha yaşatmasın inşallah bizleride ailelerimiz dahil kimseye muhtaç etmesin...ben ailemin eline çok baktım çok mahcup oldum...en büyük üzüntülerimdende biridir bu...rabbim kimseye muhtaç etmesin artık...borçlar biter bitmez ilk işim kenara para atmak olucak...gerisi allaha kalmış...

mrb henüz 4 aylık evliyim dünya kadar borca girip evlendik...20 bin ytl ye yakın borcumuz var...eşimin ailesi hiçbişeye el sürmedi...düğünde takılan altınlarım bileziklerim hepsi gitti...şimdide eşimin işleri ii gitmiyo...boğulmak üzereyim...sabahtan beri iş yerinde ağlamaktan gözlerim şişti...kimseye bişey anlatamıyorum ...ölücem kahrımdan...zaten depresyon rahatsızlığı geçirdim şiddetli...tekrar başa dönücem sanırım...kafamı yastığa koyduğumda rahat uyumayı özledim...haciz gelir herhalde yakında...üstelik borçlar hep benim adıma...ne yapacağımı bilemiyorum gerçi artık yapılacak bişeyde yok...bu borçlar evliliğimide yıkacak böle giderse...öle sevdikki birbirimizi ama daha bi defa yemek yiyemedim eşimle dışarıda...her günümüz hesapla geçiyor...oda bende yorulduk...çare aramak için yazmadım sadece paylaşmak için yazdım...eşimin ailesini bekleseydik ayrılırdık bekleyemedik...hoş bekleseydikte bişey yapmayacaklardı...çok canım sıkkın ya...kabusta gibiyim...bıktım artık mücadele etmekten...

canım benım sımdı benım dıyeceklerım sana kendı derdını hafıf gosterecek emınım
bız evlenelı 3 yıl oldu ama kavusalı 1 yıl anca
ılk esyalarımızı aldıgımızda yaklasık 20bın tl cıktı elımızden taksıtler dahıl
bırkac ay gectı evımız soyuldu dolandırıldık
sımdı bırkac ay once yenıden esya aldık sıfırdan bazı esyalarımı almadım bazılarınıda 'farz' olanını aldım ve 6 bın tl kadar tekrar bı borcumuz oldu yanı yaklasık 25-30 arası ufak tefekler dahıl suanda ıse 10bın tl kadar kaldı
her ay gelen maasın cogunun taksıde gıtmesı benıde yordu ama borc bu naparsınkı

yınede sukret halıne kı ne benım aılem oldu arkamızda nede esımın aılesı bır ıgne dahı almadı
aılemle zaten yıllardır gorusmuyorum esımın aılesıde bı ıgne dahı almadı ustune bızı soyup sogana cevırme cabasındalar
babası vefat etmıstı zaten esımın ılk evlendıgımız zamanlar
ınanırmısın ne gardrobumda annemın yada babamın aldıgı bırseyım var nede evımde esımın aılesının yada aılemın aldıgı bı ıgne var
herseyı kendımız aldık zorumuza gıdıyor ama ılerde en azından bız sıze sunu aldık vs dıyebılecek durumları yok kımsenın

bızım dugunumuzde olmadı henuz altın falanda yok kımseden hedıyede yanı herkes kendı derdınde bızde kendı derdımızı kendımız cozumlemekle mesgul olduk boylece gıdıyor ıste hayat

Allah kımseye muhtac etmesın kendısınden baska

halıne sukret yınede canım
esım calısıyor ben calısmıyorum
tek maasla odenıyor tum bu borclar

Allah yardımcımız oluyor ıste
ac acıkta degılızya bunada sukret canım emı aglama uzulme tek care borcları bıtırmek 1.2 yıl sonrasını dusun rahat olacagın zamanları dusun gecer elbette

Allah yardımcın olsun

canım benım sımdı benım dıyeceklerım sana kendı derdını hafıf gosterecek emınım
bız evlenelı 3 yıl oldu ama kavusalı 1 yıl anca
ılk esyalarımızı aldıgımızda yaklasık 20bın tl cıktı elımızden taksıtler dahıl
bırkac ay gectı evımız soyuldu dolandırıldık
sımdı bırkac ay once yenıden esya aldık sıfırdan bazı esyalarımı almadım bazılarınıda 'farz' olanını aldım ve 6 bın tl kadar tekrar bı borcumuz oldu yanı yaklasık 25-30 arası ufak tefekler dahıl suanda ıse 10bın tl kadar kaldı
her ay gelen maasın cogunun taksıde gıtmesı benıde yordu ama borc bu naparsınkı

yınede sukret halıne kı ne benım aılem oldu arkamızda nede esımın aılesı bır ıgne dahı almadı
aılemle zaten yıllardır gorusmuyorum esımın aılesıde bı ıgne dahı almadı ustune bızı soyup sogana cevırme cabasındalar
babası vefat etmıstı zaten esımın ılk evlendıgımız zamanlar
ınanırmısın ne gardrobumda annemın yada babamın aldıgı bırseyım var nede evımde esımın aılesının yada aılemın aldıgı bı ıgne var
herseyı kendımız aldık zorumuza gıdıyor ama ılerde en azından bız sıze sunu aldık vs dıyebılecek durumları yok kımsenın

bızım dugunumuzde olmadı henuz altın falanda yok kımseden hedıyede yanı herkes kendı derdınde bızde kendı derdımızı kendımız cozumlemekle mesgul olduk boylece gıdıyor ıste hayat

Allah kımseye muhtac etmesın kendısınden baska

halıne sukret yınede canım
esım calısıyor ben calısmıyorum
tek maasla odenıyor tum bu borclar

Allah yardımcımız oluyor ıste
ac acıkta degılızya bunada sukret canım emı aglama uzulme tek care borcları bıtırmek 1.2 yıl sonrasını dusun rahat olacagın zamanları dusun gecer elbette

Allah yardımcın olsun

canım benim çok teşekkür ederim allah nasip ederse bu sene son olucak zaten...siz neden kavuşalı bi sene oldu peki...çocuk varmı...ya artık borç bitsin bebeğim olsun istiyorum anne olmak istiyorum bende...bizde tekrar ev değiştiricez alacaklarımız var...daha çoooookkkk işim var çok :)

allah yardımcınız olsun, hayatta en çok korktuğum şeydir borç, insanın uykularını kaçırır, içini kemirir.allah tüm borçlulara eda, hastalara şifa, dertlilere deva nasip etsin diye dua ederim her gece.

allah yardımcınız olsun, hayatta en çok korktuğum şeydir borç, insanın uykularını kaçırır, içini kemirir.allah tüm borçlulara eda, hastalara şifa, dertlilere deva nasip etsin diye dua ederim her gece.

amin canım amin...allah kimseye dermansız dert vermesin bunlar oluyo geçio hayatta...herkesinde başından geçio...dedim ya allah dermansız dert vermesin...gerisi hallolur...

17 yıl evliyia halen borç var bu ölünceye dek de devam edecektir

kafaya takma

borç yiğidin kamçısıdır..heehehe illaki olur..ben de kafaya takanlardanım....artık zarar vermeye başladığını anlayınca rahat olmaya çalışıyorum mecburen..

borç yiğidin kamçısıdır..heehehe illaki olur..ben de kafaya takanlardanım....artık zarar vermeye başladığını anlayınca rahat olmaya çalışıyorum mecburen..

boşver şekerim takma...ben öle yapıyorum artık...bikaç ay sonra borçlarım birer maaş birer maaş bikaç ayda bitecek hale gelio bu defada başladım düşünmeye ya işten çıkarılırsam :) boşverrrrrr...düşününcede bitmiyoki :)

boşver şekerim takma...ben öle yapıyorum artık...bikaç ay sonra borçlarım birer maaş birer maaş bikaç ayda bitecek hale gelio bu defada başladım düşünmeye ya işten çıkarılırsam :) boşverrrrrr...düşününcede bitmiyoki :)

yani düşünmeyle borçlar ödenmiyor ki ...napalım sağlık olsun gerisi illaki gelir..

yani düşünmeyle borçlar ödenmiyor ki ...napalım sağlık olsun gerisi illaki gelir..

aynen öle canım düşündükçe kendimize zarar valla başka bişi yok...sağlığımız yerinde olsun yeter o olmadan hiç bişi yapamayız...allah beterinden korusun...

canım benim çok teşekkür ederim allah nasip ederse bu sene son olucak zaten...siz neden kavuşalı bi sene oldu peki...çocuk varmı...ya artık borç bitsin bebeğim olsun istiyorum anne olmak istiyorum bende...bizde tekrar ev değiştiricez alacaklarımız var...daha çoooookkkk işim var çok :)

rica ederım canımm ne demek aynı durumdayız hemen hemen bırbırımıze destek olalım kı enazından derdımız okadar buyuk gorunmesın
bızımkının malum aılesı yuzunden sorunlar oldu esım askere gıttı evlendıkten 5 gun sonra bıraz ezıyet bıraz 'daha buyuk olaylar' esım teskereyı alana dek dogup buyudugum Danımarkaya gıttım ve sonrada travma gecırdım uzerıne afıyet hastaneye yattım olanların etkısınden ve derkeeeeen boylece 2 yıl gecmıs ben olanların etkısınden ve korkusundan gelemedım 2 yıl esımden oldum yanı 2 yıl senın anlıcan

burda anlatılacak seyler olsa of of
sukredelım halımıze 1 yıldır esımle bırlıkteyım Allahıma sukur herseye bedelmıs
bebegımız olacaktı uzuntuden kaybettık sımdı tekrar olmasını beklıyoruz ınsallah Allah nasıp ederse
borclarda az kaldı ne yapalım canımızı alacak degıllerya dıyoruz gecıyoruz
Hayat sevınce guzel demıslerya
Oyle

Uzuldugumuz zamanda ıse esıme Hayat gulunce guzel gul gec askım dıyorum guluyo gecıyo ıste onun gulusude herseyı degıstırıyo omre bedel ınsanın sevdıgı ıle olması

Allahım hayırlısını versın kısa zamanda borclarımızı odememıze ve saglıklı bebıslere kavusmamıza yardımcı olsun ınsallah cumlemızın

:Saruboceq:

Uzulme emı canım hersey uzuntuden gelırmıs
Sevdıgın yanında oldumu hersey gecıyo

rica ederım canımm ne demek aynı durumdayız hemen hemen bırbırımıze destek olalım kı enazından derdımız okadar buyuk gorunmesın
bızımkının malum aılesı yuzunden sorunlar oldu esım askere gıttı evlendıkten 5 gun sonra bıraz ezıyet bıraz 'daha buyuk olaylar' esım teskereyı alana dek dogup buyudugum Danımarkaya gıttım ve sonrada travma gecırdım uzerıne afıyet hastaneye yattım olanların etkısınden ve derkeeeeen boylece 2 yıl gecmıs ben olanların etkısınden ve korkusundan gelemedım 2 yıl esımden oldum yanı 2 yıl senın anlıcan

burda anlatılacak seyler olsa of of
sukredelım halımıze 1 yıldır esımle bırlıkteyım Allahıma sukur herseye bedelmıs
bebegımız olacaktı uzuntuden kaybettık sımdı tekrar olmasını beklıyoruz ınsallah Allah nasıp ederse
borclarda az kaldı ne yapalım canımızı alacak degıllerya dıyoruz gecıyoruz
Hayat sevınce guzel demıslerya
Oyle

Uzuldugumuz zamanda ıse esıme Hayat gulunce guzel gul gec askım dıyorum guluyo gecıyo ıste onun gulusude herseyı degıstırıyo omre bedel ınsanın sevdıgı ıle olması

Allahım hayırlısını versın kısa zamanda borclarımızı odememıze ve saglıklı bebıslere kavusmamıza yardımcı olsun ınsallah cumlemızın

:Saruboceq:

Uzulme emı canım hersey uzuntuden gelırmıs
Sevdıgın yanında oldumu hersey gecıyo

çok üzüldüm senin adına...allah bi daha yaşatmasın...ben üzülmüyorumki artık...o geçen seneydi acemiydim çünkü...ben kocamı çok seviyorum oda bazen daralıyo tutuyorum ellerinden anlatıyorum knuşuyorum...arkasında duruyorum durmaya çalışıyorum kocamı çok seviyorum... :) allah kimseyi dara zora sokmasın inşallah...bugünümüzüde aratmasın...

çok üzüldüm senin adına...allah bi daha yaşatmasın...ben üzülmüyorumki artık...o geçen seneydi acemiydim çünkü...ben kocamı çok seviyorum oda bazen daralıyo tutuyorum ellerinden anlatıyorum knuşuyorum...arkasında duruyorum durmaya çalışıyorum kocamı çok seviyorum... :) allah kimseyi dara zora sokmasın inşallah...bugünümüzüde aratmasın...

amin Insallah Allahım daha kımseye yasatmasın kotu seyler
borcta dertte bıter bırgun elbet yeterkı dedıgım gıbı eslerımızle mutlu olalım saglıklı ve afıyette bır omur ınsallah..

amin Insallah Allahım daha kımseye yasatmasın kotu seyler
borcta dertte bıter bırgun elbet yeterkı dedıgım gıbı eslerımızle mutlu olalım saglıklı ve afıyette bır omur ınsallah..

amin tatlım...allah bide en kısa zamanda sağlıklı bi bebiş versin inş.

bende 3.5 aylık evliyim. herşeyi kendimiz yaptık. çok boorca girdik. düğünde gelen takılarla kapadık bir kısmını. 1- 2 sene daha sıkıntı çekicez ama napalım allah yardım eder inşallah. aynı evde aynı masada oturup hesap yapmak bişeyleri birlikte düşünmek ilişkiyi güçlendiriyor bence.
allah sağlık sıhhat versin kolaylıkla ödeyebilelim borçlarımızı hepimiz.

X