Yeni evlenip borç içinde olan var mı?..:(

slm kızlar ;bende bugün borç yüzünden sinir krizi geçirdim ,ya rabbim ne bitmezmiş,fakat ebnim ki şahşi borç değil eşimin abisinin borcu,üç yıllık evliyim düğün salonunda borç ve senet kelimeleriyle tanıştım halada devam ediyo,evlendim ama eşimin soyadı yerine borç kelimesini aldım...tabi biz bir aileyiz klasik lafı yüzünden üç yıldır iliğimiz kemiğimiz kurudu bir dikili ağacımız yok,eşimde abisinin iş yerinde formaliteden ortak gözüküyor ve sırf bu yüzden başımıza gelmeyen kalmadı,eşim herşeyimi aldı ailesine verdi şimdi haciz gelecek ve tabi borç eşimin adına benden de kredi çekmemi ve arabayı satıp borcu ödemeye ön ayak olmamı istiyorlar,dünden beri nasıl ağlıyorum nasıl kasıldım anlatamam,tabi kabul etmedim,nasıl yaparım böle bişiye imza atarım,eşimle çok büyük kavga ettik,bebeğime bile sevinemiyorum onu kaybetmekten korkuyorum bir delilik yapmak istemiyorum ama çok çıkmazdayım ve derdimi anlatacak kimsem yok......

Neden ailenle paylaşmıyorsun bu durumu?

bir dakika canım bi sakin ol...dur bi...birliktemi yaşıyosunuz ailesiyle...eşin normalde ne iş yapıyo abisi neden ödemiyoda size ödetiyor hamilemisin tek tek anlat...ayrıca eğer hamileysen bunu yapma...ben bebeğimi kaybettim...sonra çok pişman olursun...

sakin olmaya çalışıyorum canım ya ama ne kadar olabilirim ki???eşim baharatçı bizim şuan kendi dükkanımız var yani benim,birde aybı işi yapan abisi var eşim o şirkete formaliteden ortak gelirimiz falan ayrı yani,zamnında şirket kurulsun diye temiz birine ihtiyaç varmış eşim olmuş az bi payla ortak yapmışlar bi süre para almadan çalıştı zaten onun adına olmuş tüm borçlar çok kurnazlar çünkü ben evlenmeden olan borçlar tabi benim bişiyden haberim yok,biz aynı binada oturyoruz hepimiz,eltim ,görümcem kaynanamlar.bize ödetti hep ,hep yardımcı olduk hep biz bi aileyiz dediler ve kazık attılar bize eşim halen görmüyor,abisi kendini öldürmekle tehdit etmiş oda bana son şansımız sensin diyo bize para çek diyolar,herkez üstüme geliyo bana vicdansız diyolar,bebeğimle dün geceden beri uyumuyorum çok sıkıntıdayım,kardeşiz diye yardımcı olmakla yükümlü tutuyolar,ben bıktım artık eşim çok bağlı ailesine öle dese ölür.bende bebeğimi kaybedersem işte ozaman ipin ucunu kaybederim ve gözüm bişi görmez artık nayapayım ben şimdi????:çok üzgünüm:

Neden ailenle paylaşmıyorsun bu durumu?

ailem son zamanlarda herseyin farkında bugün babam hariç evdekilere anlattım,zaten artık tek başıma bu yükü kaldıramıyorum sürekli eziliyorum,babam çok sinirli ve fevri davranan birisi,beni savunayım derken hersey daha da kötü olabilir en son nokta ona söyleyeceim,şimdilik sakin gibiyim biraz,evde durumlar ne olur bilmiyorum??

slm kızlar; yorgun bir savaşçı gibiyim,öle büyük bi hengameden çıktım ki anlatamam,sonuç olarak kimseye kredi çekmedim ve hakkımı yedirmedim yeter artık dedim eşim ise bebeği aldırma konusunu duyunca biraz daha sakinleşti benden taraf olmadı ama banada artık bişi demiyor,ya susuyor ama bunun da altından bişi çıkıcak bilmiyorum.herneyse sonuçta abisi olmazsa ablası yetiyo,arabayı satıcaz yeni bi araba alıp bi kısmına borçları kapatıp,kalanıda ablasına vercekmişiz bizde durmasınmış o istifade etsinmiş,daha ne diyeyim bilmiyorum ben çok yoruldum ve artık herkezi Allah'a havale ettim,benim borçlar bitmez,kenara iki kuruşta koyamam bu devran böle gider mi dersiniz????

mrb henüz 4 aylık evliyim dünya kadar borca girip evlendik...20 bin ytl ye yakın borcumuz var...eşimin ailesi hiçbişeye el sürmedi...düğünde takılan altınlarım bileziklerim hepsi gitti...şimdide eşimin işleri ii gitmiyo...boğulmak üzereyim...sabahtan beri iş yerinde ağlamaktan gözlerim şişti...kimseye bişey anlatamıyorum ...ölücem kahrımdan...zaten depresyon rahatsızlığı geçirdim şiddetli...tekrar başa dönücem sanırım...kafamı yastığa koyduğumda rahat uyumayı özledim...haciz gelir herhalde yakında...üstelik borçlar hep benim adıma...ne yapacağımı bilemiyorum gerçi artık yapılacak bişeyde yok...bu borçlar evliliğimide yıkacak böle giderse...öle sevdikki birbirimizi ama daha bi defa yemek yiyemedim eşimle dışarıda...her günümüz hesapla geçiyor...oda bende yorulduk...çare aramak için yazmadım sadece paylaşmak için yazdım...eşimin ailesini bekleseydik ayrılırdık bekleyemedik...hoş bekleseydikte bişey yapmayacaklardı...çok canım sıkkın ya...kabusta gibiyim...bıktım artık mücadele etmekten...

Yazarken sinirden elim ayağım titriyor Kalemliği devirdim inan.
aynı tufaya bende düştüm canım 10milyar borç kaldı çok şükür.

slm kızlar ;bende bugün borç yüzünden sinir krizi geçirdim ,ya rabbim ne bitmezmiş,fakat ebnim ki şahşi borç değil eşimin abisinin borcu,üç yıllık evliyim düğün salonunda borç ve senet kelimeleriyle tanıştım halada devam ediyo,evlendim ama eşimin soyadı yerine borç kelimesini aldım...tabi biz bir aileyiz klasik lafı yüzünden üç yıldır iliğimiz kemiğimiz kurudu bir dikili ağacımız yok,eşimde abisinin iş yerinde formaliteden ortak gözüküyor ve sırf bu yüzden başımıza gelmeyen kalmadı,eşim herşeyimi aldı ailesine verdi şimdi haciz gelecek ve tabi borç eşimin adına benden de kredi çekmemi ve arabayı satıp borcu ödemeye ön ayak olmamı istiyorlar,dünden beri nasıl ağlıyorum nasıl kasıldım anlatamam,tabi kabul etmedim,nasıl yaparım böle bişiye imza atarım,eşimle çok büyük kavga ettik,bebeğime bile sevinemiyorum onu kaybetmekten korkuyorum bir delilik yapmak istemiyorum ama çok çıkmazdayım ve derdimi anlatacak kimsem yok......

Canım bunlar yakında sağ böbreğini sat borcumuz var felan derler amaan güzelin sakın kredi felan birde vijdanınla oynuyorlar benimde bir ailem var de izin vermiyorlar at babanı öne yiyosa gidip ondan istesinler.

Canım bunlar yakında sağ böbreğini sat borcumuz var felan derler amaan güzelin sakın kredi felan birde vijdanınla oynuyorlar benimde bir ailem var de izin vermiyorlar at babanı öne yiyosa gidip ondan istesinler.

bu süperdi canım ya valla çok güldüm hiç aklıma gelmemişti;harbiden isterler bunlar ya eee sonuçta vicdan meselesi:))) şaka bi yana canımda valla eşimin ailesi diyipte sevemiyorum bile,öle soğudum ki.... faydalarından çok zararlarını gördüm şimdiye kadar, iki kuruş yardımlarını göstermediler,mesela kayınpederim halen emekli maaşını eşimin abisine verir destek için bu adam herkezi yedi bitirdi,vala artık umrumda değiller evmi elden gidecek,eşimmi borç yüzünden hapse gircekmiş umrum değil,bebeğimi çok üzdüm bu gecen süreler içinde şimdi aklımda bitek o var,o sağlıkla doğsun başka bişi istemiyrum,birde en kısa zamanda evimi değiştrmek istiyorum çünkü tımarhanede çocuk yetiştiremem....

bu süperdi canım ya valla çok güldüm hiç aklıma gelmemişti;harbiden isterler bunlar ya eee sonuçta vicdan meselesi:))) şaka bi yana canımda valla eşimin ailesi diyipte sevemiyorum bile,öle soğudum ki.... faydalarından çok zararlarını gördüm şimdiye kadar, iki kuruş yardımlarını göstermediler,mesela kayınpederim halen emekli maaşını eşimin abisine verir destek için bu adam herkezi yedi bitirdi,vala artık umrumda değiller evmi elden gidecek,eşimmi borç yüzünden hapse gircekmiş umrum değil,bebeğimi çok üzdüm bu gecen süreler içinde şimdi aklımda bitek o var,o sağlıkla doğsun başka bişi istemiyrum,birde en kısa zamanda evimi değiştrmek istiyorum çünkü tımarhanede çocuk yetiştiremem....

Valla yazarken sinirle yazmıştım şimdi dönüp okuyunca bende güldüm :)) Haklısın o kadar stresli bir aile ortamında sağlıklı bir pskolojiye sahip çocuk yetiştirilmez ama sen o evden çıkar çıkmaz o evin satılma durumu gündeme gelir bunada baştan bi çare bulup ona göre çık derim.

Valla yazarken sinirle yazmıştım şimdi dönüp okuyunca bende güldüm :)) Haklısın o kadar stresli bir aile ortamında sağlıklı bir pskolojiye sahip çocuk yetiştirilmez ama sen o evden çıkar çıkmaz o evin satılma durumu gündeme gelir bunada baştan bi çare bulup ona göre çık derim.

günaydın bayanlar...okudum olanları...sen ordan çıksanda çıkmasanda eşine sürekli bebeğiniz olacağını onun geleceğine doğumuna birikim yapmanız gerektiğini tatlı dille aşılamaya çalış...üstüne gittiğinde daha ters tepmesin...ama bencede o binadan ayrıl...siz orda olduğunuz sürece hep böle olucak...satmaya kalkmazlar orayı kiraya verip başka yerde kirada oturabilirsin ...bence diren...ezdirme kendini ...yuh yani...yuh...

günaydın bayanlar...okudum olanları...sen ordan çıksanda çıkmasanda eşine sürekli bebeğiniz olacağını onun geleceğine doğumuna birikim yapmanız gerektiğini tatlı dille aşılamaya çalış...üstüne gittiğinde daha ters tepmesin...ama bencede o binadan ayrıl...siz orda olduğunuz sürece hep böle olucak...satmaya kalkmazlar orayı kiraya verip başka yerde kirada oturabilirsin ...bence diren...ezdirme kendini ...yuh yani...yuh...

günaydın canım;ahhh ahhh biraz daha zamanı var belkide diyorum karnı biraz daha büyüse artık oda farkına varsa bizde üç kişi olcaz ,aile olcaz diye.....birazda beni ve karnımdaki bebeğimi düşünse,aslında ne güzel olur değilmi??? helede o evden ayrılmak hergün dua ediyorum ama hergün,başka bir ev olsun allah'ım diyorum tek oda olsun,satılsada umrumda değil yeterki eşim gidelim burdan desin anlasın,o kalmak istemesin,zaten kirayada verilsse parasını ben alamam ki amann ben bi kurtulsam kirada onların olsun

günaydın canım;ahhh ahhh biraz daha zamanı var belkide diyorum karnı biraz daha büyüse artık oda farkına varsa bizde üç kişi olcaz ,aile olcaz diye.....birazda beni ve karnımdaki bebeğimi düşünse,aslında ne güzel olur değilmi??? helede o evden ayrılmak hergün dua ediyorum ama hergün,başka bir ev olsun allah'ım diyorum tek oda olsun,satılsada umrumda değil yeterki eşim gidelim burdan desin anlasın,o kalmak istemesin,zaten kirayada verilsse parasını ben alamam ki amann ben bi kurtulsam kirada onların olsun

erkekler çocuk gibi işte...düşenemiyolar sen kafasına vurmadan...napıcan güzelim anlatıcaksın bağıra çağıra konuşa ağlaya...bi bebeğiniz olucağını ve ona bi gelecek sağlamanız gerektiğini anlatacaksın...başka çaren yok...allah sabır versin...benim k.validemlerde şehir dışındaydı şimdi ist.a göç edicekler gelip dibimden ev tutacaklar...üstelik herkes çalışıyo ben dolanıcam ev bulmak için... :KK43:

slm arkadaşlar bende evleneli 5 ay oldu inanın herşeyi eşimle borca aldık ikimizde çalışıyoruz eşimin ailesi iel görüşmüyoruz o kadar zenginlerki ama bize hiç yardımcı olan olmadı şimdi taksitle aldık herşeyi acil ihtiyacçalrımız aldık gereksiz gösteriş için hiç bişey almadım sevdiğim hiç bişeyi almadım eşim için geleceğimiz için ama şimdi allahıma bin şükür ev kirası taksitleri ödeyebiliyoruz seneye mart ayında bitiyo taksitlerimiz allah büyük inan dua et allahıma o yardım ediyor

slm arkadaşlar bende evleneli 5 ay oldu inanın herşeyi eşimle borca aldık ikimizde çalışıyoruz eşimin ailesi iel görüşmüyoruz o kadar zenginlerki ama bize hiç yardımcı olan olmadı şimdi taksitle aldık herşeyi acil ihtiyacçalrımız aldık gereksiz gösteriş için hiç bişey almadım sevdiğim hiç bişeyi almadım eşim için geleceğimiz için ama şimdi allahıma bin şükür ev kirası taksitleri ödeyebiliyoruz seneye mart ayında bitiyo taksitlerimiz allah büyük inan dua et allahıma o yardım ediyor

inşallah canım...bizim aksiliklerimiz üst üste geldi...eşimde bende işsiz kaldık banka dinlemiyo kriz falan yapışıyo insanın yakasına...en son benim babam yardım etti bize ama bi şartla dedi eşinin aileside vericek benim verdiğim kadar dedi...ama vermediler...

mrb bnde evli değilim canlarım ama suan bir erkek arkadaşım var evlenmeye kararlıyız Allah nasip ederse tabi bnm okulumun bitmesini ve çalışmamı bekliyoruz.çünkü sizlerinde yazdıklarını okuduktan sonra bunun ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha anladım.benm erkek arkadaşımn aileside evlenirken bize pek bi maddi katkıda bulunmayacak bunu en bastan kayınvalidem olacak kişi söylemiş askıma.Aşkım da çalışıyo mesleğide iyi çok şükür önümüzde 3-4 yıl zamn var bu esnada canımın içide para biriktirmeye çalışıyor tüm sosyal aktivitelerini kısıtladı şimdi yine bizim için tayin isticek para biriktirebilmek için eger olursa.. bende tabiki üstüme düşeni yapıcam okulumu bir an önce bitirip önce ailemin emeklerinin karsılığını vericem..bnden tek beklentileri okulumu bitirdiğimi ve çalıştığımı görmek baska hiç bişey istemiyorlar. anlayacağınız sevgilimin aileden yana maddi manevi desteği hiç yok bnm ailemi de tanıdıktan sonra bunun daha da farkına vardı..Allah sonumuzu hayır etsin diyorum.son olarakta evlenip borcu olanlanlar Allah bir çıkar yol açık kapı gösterir inşallah

Son düzenleme:
valla herşeyinin tam olmasını bekleyerek evlenirsen o borçlar böyle sırtında aylarca kalacaktır. çok lazım olmayan bazı şeyler evlendikten sonra yavaş yavaş da alabilirsiniz...

Valla güzelim bu zamanda borç yapmadan evlenen çok nadir. Bende evlilik arifesindeyim gerçi bu yaşıma kadar şunu anladım tırnağın varsa başını kaşırsın. Ne nişanlım nede ben ailelerimizden birşey görmedik. Kayınvalidem melek gibidir ama biliyorum durumu yok kadın karınca kararınca bişeyler yapamay çalışıyor hakkını yiyemem. Ama benim ailem tam tersi beni resmen yolunucak kaz gibi gördüler hep. Herşeyimizi ikimiz yaptık ve hala yapamaya devam ediyoruz. Nişanımda kendi bileziklerimi alıp ellerine verdim taksınlar rezil olmasınlar diye elaleme düşünki bu hiç bişiy diğerlerinin yanında.Şimdi o bilezikleri istiyor annem neymiş alamazmış düğünde taksınmış Doğru alamaz ama kolunda 20 tane adana burması var ama bana gelince alamaz. Nikah günüm alınınca yapmadığı rezillik kalmadı nişanı bozmak için baktı beceremedi bu sefer karşı tarafı tehdit etti. Bahaneside yoktu sadece altın yumurtlayan tavuğu gidik çünkü rahatlığı unutacaktı. Tatiline götüren kirasını veren alışverişini yapan gidiyor çünkü. Utanmadan da aldığımız herşeye karışır ben pek dinlemem kulak asmam dediklerine bana eşya olarak 1 kırık iğnesi geçmedi ama danteldi ıvırdı zıvırdı ipi kumaşı bana ait olmak üzere sadece örmüştür ki zaten sevmem.Neyse anlıycağın herkes dertli. Bence kimseye güvenme eşinme sıkı sarıl aranız bir açılırsa dahada toparlayamazsınmafoldumben rabbim yardımcın olsunmafoldumben

Son düzenleme:
arkadaşalr bize eşimizden başkasından fayda yok gerekirse aç kalıp işin içinden çıkacağız ama şu ki eşimize saygı ve sevgiyi eksit etmeyelim herşeyimizi paylaşalım

ahh ahh herkez farklı şeylerden dertli işte,ben eşime dört koldan sarılıyorum her konuda yanındayım,bu zamana kadar benden ve ailemden gördüğü desteği kimseden görmemiştir kendi ailesi de dahil,ama ben elimi verdim klmu kurtaramıyorum,ben verici oldukça ona daha da bi rahat çöktü,resmen sömürge kurdular üzerimde,şimdi kendi borcum için ,bebeğim için kredi çekicem ama bunu bile kendi ailesinin çıkarına yontuyor,bir kısmını ablasının kullanmasını istiyr ben ne yapayım şimdi abisi gitti ablası geldi,şimdi nası destek olayım eşime,ahh onu sevmesem ama kahretsinki seviyorum ve hamileyim......işin içinden çıkılması güç bi durum,ortada birde çocuk olunca....

ahh ahh herkez farklı şeylerden dertli işte,ben eşime dört koldan sarılıyorum her konuda yanındayım,bu zamana kadar benden ve ailemden gördüğü desteği kimseden görmemiştir kendi ailesi de dahil,ama ben elimi verdim klmu kurtaramıyorum,ben verici oldukça ona daha da bi rahat çöktü,resmen sömürge kurdular üzerimde,şimdi kendi borcum için ,bebeğim için kredi çekicem ama bunu bile kendi ailesinin çıkarına yontuyor,bir kısmını ablasının kullanmasını istiyr ben ne yapayım şimdi abisi gitti ablası geldi,şimdi nası destek olayım eşime,ahh onu sevmesem ama kahretsinki seviyorum ve hamileyim......işin içinden çıkılması güç bi durum,ortada birde çocuk olunca....

sen bebek için neden çekiyosun ke adar çekeceksen az çek sadece bebeğin için...izin verme...sen o kadar seviosun tamam ama oda sınırını bilsin...bunca zamana yapmışsın yeter...durumları kötü olur zor zamanda tabiki eşinin yanında olucaksın ailesininde...ama bu kadarı fazla sömürge kurulmasına izin verme üstünde...yarısı kadar çek...yada bekle doğuma yakın çek...sadece ihtiyacın kadarını çek fazlasını deil...

X