Yeni gelin dertleri

Sırf bu kültür yüzünden memleketimden biriyle evlenmedim inanın daha önceki yorumlarda belirttim dayılarımın kardeşimden hiç ama hiç farkı yok
Memleket neresi? 🤣
Saka bir yana memleketle alakasi oldugunu dusunmuyorum, insaniz nihayetinde. Su memleket söyle bu memleket boyle diyemeyiz.
Insan olmak onemli olan, onu da beceremeyenler memlekete atmasin suçu.

Gizlilik sebebiyle belirtmeyeyimde doğu diyeyim
Aa bu sehirde boyle davraniliyo biz de boyle davranalim coluk cocugu boyle yetistirelim diye bir sey yok ki, ben cok kızıyorum bu sehir fişlemelerine.
Insan olan her yerde insandir, kendini gelistirmek isteyen her yerde gelistirir.
Istemeyen de boyle gelmisss boyle gider.

Bence çok haklısınız. Kendinizi güzel ifade etmişsiniz hatta. Karşımda anlatıyormuşsunuz gibi okudum :)

Kardeşiniz herkesin içinde gaz çıkartınca utanmıyor mu ? 😅😅
Burada başka bir konuda okumuştum. Biri, eşi için aynı şeyi yazmıştı. Bu ne rahatlık ya 😅😅
Yanımda birinin bile isteye gaz çıkartması beni çok tiksindirir. 😅

Evlenene dek ailenizle aynı evde yaşamadınız mı? Anlamadım ben ilk kez görmüş gibi nasıl şok olduğunuzu. Aileniz bu maalesef atsan atılmaz satsan satılmaz. Olabildiğince az misafir etmeye çalışabilirsiniz. Geldikleri süre zaten sınırlı. Artık eviniz barkınız ayrı sürekli de görüşmüyorsunuz neticede zordur anlıyorum ama idare edin bir süre. Bu durumun böyle olmasının sebebi anneniz zaten. Herkesin arkasını toplamaya alıştırmış kendini.

Siz 10 ay önce ailenizle yaşamıyor muydunuz? Kardeşiniz ve babanızla ilk defa aynı evde yaşıyor gibi anlatıyorsunuz o kısmı anlayamadım. Bu saatten sonra sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Anneniz ve babanızın ailesi erkek evlatlarını bu şekilde yetiştirmişler. Bu da annenizin ev düzeni artık. Eşinize karşı da mahçup durursanız, sonunda mahçup duruma düşersiniz. Bu sizin ailenizin düzeni ve eşinizin yorum yapmasına mahal vermezseniz bir sorun da oluşmaz. Umarım geçici süre size gelmişlerdir, azcık sabır, biraz görmezden gelme ile geçer gider. Sevgiler

Bende bu şekilde düşünüyorum sevmek saygı ve özen duymaktan geçer . Yarın kardeşim evlendiğinde ben onun evine gidince bunların yarısını yapsam beni bir daha eve sokmaz
O kardeş bende olacakki ne şerbetini veririm onuuunnn. Biraz gaz çıkarmayı ortalık yerde tuvalete giderken icazet ister benim evimde😂 Zamanla siz de sinir koyacaksin. Ne kadar erken tepki koyarsanız eşinizle ilişkiniz için de iyi. Eşiniz dünya iyisi olabilir ama içinde zerre böyle bir eğilim varsa bunlarla ortaya çıkar. Çorabını atar, siz kizarsaniz kardeşin yaparken sorun yok ben atınca mi problem oldu der.

Siz 10 ay önce ailenizle yaşamıyor muydunuz? Kardeşiniz ve babanızla ilk defa aynı evde yaşıyor gibi anlatıyorsunuz o kısmı anlayamadım. Bu saatten sonra sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Anneniz ve babanızın ailesi erkek evlatlarını bu şekilde yetiştirmişler. Bu da annenizin ev düzeni artık. Eşinize karşı da mahçup durursanız, sonunda mahçup duruma düşersiniz. Bu sizin ailenizin düzeni ve eşinizin yorum yapmasına mahal vermezseniz bir sorun da oluşmaz. Umarım geçici süre size gelmişlerdir, azcık sabır, biraz görmezden gelme ile geçer gider. Sevgiler
Tabi ki aynı evde yaşadım tanıyorum biliyorum ama benim evime gelince daha özenli olurlar sanmıştım öyle düşünmüştüm yani çünkü ben olsam öyle yapardım

Bence çok haklısınız. Kendinizi güzel ifade etmişsiniz hatta. Karşımda anlatıyormuşsunuz gibi okudum :)

Kardeşiniz herkesin içinde gaz çıkartınca utanmıyor mu ? 😅😅
Burada başka bir konuda okumuştum. Biri, eşi için aynı şeyi yazmıştı. Bu ne rahatlık ya 😅😅
Yanımda birinin bile isteye gaz çıkartması beni çok tiksindirir. 😅
İğrenirim eşimi bu konuda ilk günden uyardım çok özen gösterir bu konuya

Tabi ki aynı evde yaşadım tanıyorum biliyorum ama benim evime gelince daha özenli olurlar sanmıştım öyle düşünmüştüm yani çünkü ben olsam öyle yapardım

Beklenti devreye girince hayal kırıklıkları kaçınılmaz oluyor. Dediğim gibi eşinize karşı kendinizi mahçup hissetmeyin, mahçup olmazsınız. Onların düzeni ve normali bu malesef. Azcık sabır 😊

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, evet arkadaş 10 ay önce ailesiyle yaşıyordu tabii ki kendi ailesinin ne olduğunu biliyordur ama yine de damadın yanında böyle davranacaklarını düşünmedi muhtemelen, daha ince daha saygılı davranırlar diye düşündü bu nedenle şaşırdı bu kadar diye yorumladım.

Biz buna benzer bir şey yaşamadık ama, bizim ailede en küçük ben olduğum için herkes beni her ile çağırırdı, ya da ben daha sakin olduğum için bana karşı daha rahat davranırlardı ve bu rahatlık bazen beni bile rahatsız ederlerdi. Sanki hemen atarlanmıyorım diye insanlar daha özensizdi bana karşı. Ablam daha sinirlidir, o yüzden akrabalar annemler ablamı kızdırmamak için daha dikkatli davranırlardı. Bekarken sorun olmuyordu ama evlenince ailem eşimin yanında en azından daha ince davranır diye düşünüyordum ama özensiz davranıyorlardı. sakin sakin anlatıyordum böyle yapmamaları gerektiğini ama anlamıyorlardı. En son ben de ablam gibi hemen her şeye tepki veren sinirli davrandım ve herkes daha özenli davranmaya başladı…

Senin de babanı ve kardeşini uyarman, gerekirse kavga etmen gerekiyor. Çünkü sana yapılan bir saygısızlık. Sana ne kadar saygısızlık yapılmasına müsade edersen, sana o kadar saygısızlık yapılır. Kardeşin baban senden çekinse böyle davranmazlar.

Annene gelince de, en başta hata annenin malesef… babanı ve kardeşini böyle alıştırmış.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, evet arkadaş 10 ay önce ailesiyle yaşıyordu tabii ki kendi ailesinin ne olduğunu biliyordur ama yine de damadın yanında böyle davranacaklarını düşünmedi muhtemelen, daha ince daha saygılı davranırlar diye düşündü bu nedenle şaşırdı bu kadar diye yorumladım.

Biz buna benzer bir şey yaşamadık ama, bizim ailede en küçük ben olduğum için herkes beni her ile çağırırdı, ya da ben daha sakin olduğum için bana karşı daha rahat davranırlardı ve bu rahatlık bazen beni bile rahatsız ederlerdi. Sanki hemen atarlanmıyorım diye insanlar daha özensizdi bana karşı. Ablam daha sinirlidir, o yüzden akrabalar annemler ablamı kızdırmamak için daha dikkatli davranırlardı. Bekarken sorun olmuyordu ama evlenince ailem eşimin yanında en azından daha ince davranır diye düşünüyordum ama özensiz davranıyorlardı. sakin sakin anlatıyordum böyle yapmamaları gerektiğini ama anlamıyorlardı. En son ben de ablam gibi hemen her şeye tepki veren sinirli davrandım ve herkes daha özenli davranmaya başladı…

Senin de babanı ve kardeşini uyarman, gerekirse kavga etmen gerekiyor. Çünkü sana yapılan bir saygısızlık. Sana ne kadar saygısızlık yapılmasına müsade edersen, sana o kadar saygısızlık yapılır. Kardeşin baban senden çekinse böyle davranmazlar.

Annene gelince de, en başta hata annenin malesef… babanı ve kardeşini böyle alıştırmış.
Ben bekarken evin içinde bu durumları görünce gösterebildiğim kadar tepki gösterirdim bu hallerine inanın öyle susup oturmadım da defalarca kavga ettim bunun için kardeşimle bu evde kimse hizmetçi değil dedim aldığım karşılık sen kendini kendi evinde hizmetçi olarak mı görüyorsun evin işini yapmak senin zoruna mı gidiyor ama Şuan görüyorum ki ben evlenip gittikten sonra olayların iyice çivisi çıkmış annem evde iki gorille yaşıyor gibi . Aman sınav senesi susalım aman ne derse alalım yapalım diye diye narsist bir manyağa çevirmişler kardeşimi düşünüyorum yani bu çocuk bu kafayla en iyi üniversitenin en iyi bölümünü kazansa ne olur bu egoyla yurtta kalamaz eve çıksa ömründe ev işi görmemiş yapmamış temizlik çamaşır bulaşık nedir bilmez makinalarını bile çalıştıramaz kazanıp farklı bir ile giderse hizmetçi olarak birininde peşine gitmesi lazım

dümdüz konuya girmek istiyorum 10 aylık evliyim , evlenip ayrı bir ile yerleştim ailemle farklı illerdeyiz bekarlık sürecimde ev içinde ki iletişimsizlikten annemle babamın arasındaki gerginliklerden dolayı hep bir evlilik fobim olmuştu ama bir o kadar da uzaklaşmak isterdim herneyse ailem (annem , babam , kardeşim ) ziyaret için bize geldiler ama görmüş olduğum manzara beni her saniye daha çok şoka sürüklüyor . Deyim yerindeyse kardeşim ve babam elleri kolları yokmuş tamamen asalaklarmış gibi davranıyorlar bütün yük annemin üstünde . Kardeşimin ve babamın yediği kaşık çatal bardak orada kalıyor asla arkalarına bakmıyorlar sürekli her yerden bardak topluyorum birşeyler kaldırıp topluyorum. Montlar , anahtarlar şarj aletleri yerlerde çoraplar . tuvaletin ışığı bile kapatılmıyor ben görüp kapatmazsam saatlerce açık kalıyor o şekilde .bugün kardeşim duşa girip çıktıktan sonra banyoya girme gafletinde bulundum tişörtü yere fırlatmış tarak başka yerde evin içi o kadar dağınık ki annem toplamaya çalışıyor arkalarından onada kıyamıyorum garibim kendini paralıyor zaten burada dinlensin bari diyorum . Evim giriş kat olduğu için camları çok uygun değil perdeleri sürekli açık tutamıyorum olduğu gibi evin içi görünüyor dışarıdan ama bunu asla anlatamıyorum sürekli perdeler ve camlar açık vaziyette ben kapatınca beni yadırgıyorlar . Erkek kardeşim 18 yaşında ama 3 yaşında gibi davranıyorlar sürekli herkesin içinde evin ortasında gaz çıkarıp duruyor kimse bunu yadırgamıyor ayıp demiyor .tek hedefimiz onu memnun etmeye çalışmak. çünkü istediği birşey olmayınca hemen surat asıp herkese kan kusturuyor. Çalışmaya başladığım için ailemi yemeğe çıkarmak istedim bugün bir restorana gittik kardeşimin suratı beş karış vaziyette yemek yemeyeceğim diye tutturdu . Oturduğumuz tüm süre boyunca sadece surat astı annem ve babam abartısız 25 defa oğlum şunu alalım şunu ye hadi nolur ye diye ısrar etti bende o yetişkin biri yemek istemiyorsa yemeyebilir dedim diye babamdan tavır yedim bunun dışında kimse masada tek kelime konuşmadı yediğim yemek zıkkım oldu sadece :) bu söylediklerimi çoğu kişi kınayacak belki ama ben daha yeni evliyim ailemi eşim bu şekilde görsün tanısın istemiyorum . Ayrıca ailemin benim evime bu şekilde davranmasını saygısızlık olarak görüyorum saçma sapan bir ruh halindeyim böyle şeyler düşündüğüm için kendimi aşırı suçlu hissediyorum bir yandan nasıl düşüneceğimi şaşırdım eşim aileme karşı aşırı özenli davranıyor annemler gelecek diyerek bütün evi temizledik en ufak detaya kadar liste yapıp alışverişe çıktık evimizi doldurduk şunu severler bunu severler diyerek yemek listeleri yaptık şunu yapalım buraya gezmeye gidelim diye ama karşılığında bunları görmek beni aşırı derecede incitiyor aranızda buna benzer şeyler yaşayan kimse var mı ben mi yanlış düşünüyorum
Benim kardeşler de dökerdi annem tabi toplayacan nolmuş onlar misafir derdi. Topladımda.
He şimdi ceremesini kendi cekiyor 30 şu yaslarda iki erkeğin arkasını toplayıp hergün beni arıyor bıktım bunlardan diye. Bosver sen iyi ol.

18 yaşında ki çocuk değil artık ama resmen ağzının ortasına çarpası gelirdi insanın
Kendimi bildim bileli kardeşimin dokunulmazlığı var:) ben dayakla büyüdüm desem yeridir annemden babamdan okulum derslerim hep çok önemliydi en ufak düşük nota kötü denemeye tahammülleri yoktu bana yaptıklarını kaç kere ağızlarından duydum seni şöyle okuttuk şunu yaptık şu dershaneye gönderdik diye sürekli bir şikayet vardı bizim arkadaşların kızları evi çekip çeviriyor sen hiç bir şey yapmıyorsun çok rahatsın şöyle böyle diye fakat Şuan bakıyorum kardeşime karşı bambaşkalar ben beni dövdüler onuda dövsünler tabiki demiyorum insan dediğin dayakla terbiye edilmez ama bırakın dövmeyi nerdeyse kardeşim onları dövecek gık yok ben kendimi bildim bileli devlette okudum kendi hakkımla kendim kazanarak kardeşim Şuan özel okul özel dershane özel ders çemberiyle okuyor yediği paranın haddi hesabı yok kimsede bana söylediği gibi biz sana şunu yaptık bunu yaptık demiyor denemesi kötü geçse bana kıyamet koparan insanlar aman modu düşmesin aman psikolojisi bozulmasın üzülmesin diye susuyor bana cahiliye dönemini yaşatan ailem Şuan psikoloji yüksek lisansı yapıyor sanırım

dümdüz konuya girmek istiyorum 10 aylık evliyim , evlenip ayrı bir ile yerleştim ailemle farklı illerdeyiz bekarlık sürecimde ev içinde ki iletişimsizlikten annemle babamın arasındaki gerginliklerden dolayı hep bir evlilik fobim olmuştu ama bir o kadar da uzaklaşmak isterdim herneyse ailem (annem , babam , kardeşim ) ziyaret için bize geldiler ama görmüş olduğum manzara beni her saniye daha çok şoka sürüklüyor . Deyim yerindeyse kardeşim ve babam elleri kolları yokmuş tamamen asalaklarmış gibi davranıyorlar bütün yük annemin üstünde . Kardeşimin ve babamın yediği kaşık çatal bardak orada kalıyor asla arkalarına bakmıyorlar sürekli her yerden bardak topluyorum birşeyler kaldırıp topluyorum. Montlar , anahtarlar şarj aletleri yerlerde çoraplar . tuvaletin ışığı bile kapatılmıyor ben görüp kapatmazsam saatlerce açık kalıyor o şekilde .bugün kardeşim duşa girip çıktıktan sonra banyoya girme gafletinde bulundum tişörtü yere fırlatmış tarak başka yerde evin içi o kadar dağınık ki annem toplamaya çalışıyor arkalarından onada kıyamıyorum garibim kendini paralıyor zaten burada dinlensin bari diyorum . Evim giriş kat olduğu için camları çok uygun değil perdeleri sürekli açık tutamıyorum olduğu gibi evin içi görünüyor dışarıdan ama bunu asla anlatamıyorum sürekli perdeler ve camlar açık vaziyette ben kapatınca beni yadırgıyorlar . Erkek kardeşim 18 yaşında ama 3 yaşında gibi davranıyorlar sürekli herkesin içinde evin ortasında gaz çıkarıp duruyor kimse bunu yadırgamıyor ayıp demiyor .tek hedefimiz onu memnun etmeye çalışmak. çünkü istediği birşey olmayınca hemen surat asıp herkese kan kusturuyor. Çalışmaya başladığım için ailemi yemeğe çıkarmak istedim bugün bir restorana gittik kardeşimin suratı beş karış vaziyette yemek yemeyeceğim diye tutturdu . Oturduğumuz tüm süre boyunca sadece surat astı annem ve babam abartısız 25 defa oğlum şunu alalım şunu ye hadi nolur ye diye ısrar etti bende o yetişkin biri yemek istemiyorsa yemeyebilir dedim diye babamdan tavır yedim bunun dışında kimse masada tek kelime konuşmadı yediğim yemek zıkkım oldu sadece :) bu söylediklerimi çoğu kişi kınayacak belki ama ben daha yeni evliyim ailemi eşim bu şekilde görsün tanısın istemiyorum . Ayrıca ailemin benim evime bu şekilde davranmasını saygısızlık olarak görüyorum saçma sapan bir ruh halindeyim böyle şeyler düşündüğüm için kendimi aşırı suçlu hissediyorum bir yandan nasıl düşüneceğimi şaşırdım eşim aileme karşı aşırı özenli davranıyor annemler gelecek diyerek bütün evi temizledik en ufak detaya kadar liste yapıp alışverişe çıktık evimizi doldurduk şunu severler bunu severler diyerek yemek listeleri yaptık şunu yapalım buraya gezmeye gidelim diye ama karşılığında bunları görmek beni aşırı derecede incitiyor aranızda buna benzer şeyler yaşayan kimse var mı ben mi yanlış düşünüyorum
Canım yapacak bişey yok , benim eşimde çok temiz çok titiz herzaman parfüm kokar , babamla kardeşim geldiğinde ev ter ve ayak kokusu oluyor , yani terlikler bile ayak kokusu alıyor ☹️☹️☹️ duş alın ayaklarınız yıkayın diyorum ama bi kere öyle alışmışlar ne yapalım artık 😬

Canım yapacak bişey yok , benim eşimde çok temiz çok titiz herzaman parfüm kokar , babamla kardeşim geldiğinde ev ter ve ayak kokusu oluyor , yani terlikler bile ayak kokusu alıyor ☹️☹️☹️ duş alın ayaklarınız yıkayın diyorum ama bi kere öyle alışmışlar ne yapalım artık 😬
Eşim aileme çok değer veriyor çok yüceltiyor istiyorum ki bu değeri bu anlamı bu saçma sapan hareketleriyle harcayıp bitirmesinler eşim ailemi bu şekilde saymaya bilmeye devam etsin :KK43:

Eşim aileme çok değer veriyor çok yüceltiyor istiyorum ki bu değeri bu anlamı bu saçma sapan hareketleriyle harcayıp bitirmesinler eşim ailemi bu şekilde saymaya bilmeye devam etsin :KK43:
Evet bende ama napalım benim eşim ailem gittikten sonra kalkıp camları açıyor terlikleri ayırdı sürekli makineye atıyoruz ☹️

Erkek kardeşinizi yetiştiren anneniz. Arkasını toplamaktan memnun değilse onu böyle asalak yetiştirmezdi. Ailenizin evinden çıktınız da sanki ilk defa bu yaşantıyı görüyor gibi şok olmayın. Eşinize karşı mahçup oluyorsanız da aileniz bu sonuçta. Kimse mükemmel değil idare etmesini bilmeli o da. Çok rahatsız oluyorsanız da evcilik oynamaya gerek yok ailenizi çağırmayın bir daha.

dümdüz konuya girmek istiyorum 10 aylık evliyim , evlenip ayrı bir ile yerleştim ailemle farklı illerdeyiz bekarlık sürecimde ev içinde ki iletişimsizlikten annemle babamın arasındaki gerginliklerden dolayı hep bir evlilik fobim olmuştu ama bir o kadar da uzaklaşmak isterdim herneyse ailem (annem , babam , kardeşim ) ziyaret için bize geldiler ama görmüş olduğum manzara beni her saniye daha çok şoka sürüklüyor . Deyim yerindeyse kardeşim ve babam elleri kolları yokmuş tamamen asalaklarmış gibi davranıyorlar bütün yük annemin üstünde . Kardeşimin ve babamın yediği kaşık çatal bardak orada kalıyor asla arkalarına bakmıyorlar sürekli her yerden bardak topluyorum birşeyler kaldırıp topluyorum. Montlar , anahtarlar şarj aletleri yerlerde çoraplar . tuvaletin ışığı bile kapatılmıyor ben görüp kapatmazsam saatlerce açık kalıyor o şekilde .bugün kardeşim duşa girip çıktıktan sonra banyoya girme gafletinde bulundum tişörtü yere fırlatmış tarak başka yerde evin içi o kadar dağınık ki annem toplamaya çalışıyor arkalarından onada kıyamıyorum garibim kendini paralıyor zaten burada dinlensin bari diyorum . Evim giriş kat olduğu için camları çok uygun değil perdeleri sürekli açık tutamıyorum olduğu gibi evin içi görünüyor dışarıdan ama bunu asla anlatamıyorum sürekli perdeler ve camlar açık vaziyette ben kapatınca beni yadırgıyorlar . Erkek kardeşim 18 yaşında ama 3 yaşında gibi davranıyorlar sürekli herkesin içinde evin ortasında gaz çıkarıp duruyor kimse bunu yadırgamıyor ayıp demiyor .tek hedefimiz onu memnun etmeye çalışmak. çünkü istediği birşey olmayınca hemen surat asıp herkese kan kusturuyor. Çalışmaya başladığım için ailemi yemeğe çıkarmak istedim bugün bir restorana gittik kardeşimin suratı beş karış vaziyette yemek yemeyeceğim diye tutturdu . Oturduğumuz tüm süre boyunca sadece surat astı annem ve babam abartısız 25 defa oğlum şunu alalım şunu ye hadi nolur ye diye ısrar etti bende o yetişkin biri yemek istemiyorsa yemeyebilir dedim diye babamdan tavır yedim bunun dışında kimse masada tek kelime konuşmadı yediğim yemek zıkkım oldu sadece :)( düzenleme geçiyorum sonradan öğrendim ki yemek yemeyen kardeşim ve bunu kendine dert edip bana yemeği zehir eden kendiside ısrarla birşey yemeyen babam restorandan çıktıktan bizi bıraktıktan 10 dakika sonra birlikte yemek yemeye gitmiş bunuda gururla anlattılar :) bu söylediklerimi çoğu kişi kınayacak belki ama ben daha yeni evliyim ailemi eşim bu şekilde görsün tanısın istemiyorum . Ayrıca ailemin benim evime bu şekilde davranmasını saygısızlık olarak görüyorum saçma sapan bir ruh halindeyim böyle şeyler düşündüğüm için kendimi aşırı suçlu hissediyorum bir yandan nasıl düşüneceğimi şaşırdım eşim aileme karşı aşırı özenli davranıyor annemler gelecek diyerek bütün evi temizledik en ufak detaya kadar liste yapıp alışverişe çıktık evimizi doldurduk şunu severler bunu severler diyerek yemek listeleri yaptık şunu yapalım buraya gezmeye gidelim diye ama karşılığında bunları görmek beni aşırı derecede incitiyor aranızda buna benzer şeyler yaşayan kimse var mı ben mi yanlış düşünüyorum
Herkesin içinde bile isteye gaz çıkartma nedir yahu kafa göz dalarım öyle kardeşe ömrü boyu küsebilir sorun değil

X