Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

_sushico_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2010
1.623
1.165
34
Canım ilk kontrolüne götürmedin mi?dr söyler sana sütün yetip yetmediğini.günde 30-60cc mama versen hiçbir şey olmaz,alışmaz merak etme.aç olduğu için ağlıyordur.zannımca sütün tam gelmemiştir.20günde falan ancak geliyor süt.1 aylık kontrolde de dr zaten söyler süt yeterli mi değiş mi?
20 gün sonrada süt tam gelir doyar,aman şükür dersin kiiiii kolik başlar.daha feci ağlama krizleri olur.sonra kaka beklemeye başlarsın günlerce.amannn sonu yok yani bunun.
Ahaha canim ne tatlisin. Doktor memeni ber huzursuzluk yaparsa takviye yap dedi zaten begenmedim doktoru. Cuma.baska doktora goturcem bakalim. Cok tesekkur ederim.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 713 gün geçti.

pufboregi

Guru
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
3.276
3.111
Arkadaslar merhaba 9 bucuk haftaalik gebeym. Iki gundur ishalim. Bugunki siddetli karin agrisiyla geldi. Ferrosanol ve imom iciyorum baska ilacm yok . sizce neyden Kaynaklanir. Ben gebelikte kabizi dugdum da ishal ilk defa gordm.
Ferro bazılarını ishal bazılarını kabız yapar cnm

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 596 gün geçti.

Eyslg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
3.200
4.003
32

pufboregi

Guru
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
3.276
3.111
Şöyleki bu topicteki kızlardan 7 kg ile yediklerine dikkat ederek doğum yapanlar oldu 🙈😊
Şşşt açık etmeeee 🤣
Sonuçta ideali 25 e kdr 5 kg imiş. Videolarda dr lr öyle anlatmış da işte biz bi tarafımıza hakim olamıyoz. Ama toplamda 7 kg da ütopik yaa ebru şallı da o kdr aldıydı. Ben dğerinde 14 aldım 18 verdim. İlla emzirirken düzgün beslenirsen gidior kilolar

Toprak07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2016
580
345
34
Canım ilk kontrolüne götürmedin mi?dr söyler sana sütün yetip yetmediğini.günde 30-60cc mama versen hiçbir şey olmaz,alışmaz merak etme.aç olduğu için ağlıyordur.zannımca sütün tam gelmemiştir.20günde falan ancak geliyor süt.1 aylık kontrolde de dr zaten söyler süt yeterli mi değiş mi?
20 gün sonrada süt tam gelir doyar,aman şükür dersin kiiiii kolik başlar.daha feci ağlama krizleri olur.sonra kaka beklemeye başlarsın günlerce.amannn sonu yok yani bunun.
Allah bağışlasın..hayirli uzun ömrü olsun insallah meleğin :)

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 622 gün geçti.

Eyslg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
3.200
4.003
32
Şşşt açık etmeeee 🤣
Sonuçta ideali 25 e kdr 5 kg imiş. Videolarda dr lr öyle anlatmış da işte biz bi tarafımıza hakim olamıyoz. Ama toplamda 7 kg da ütopik yaa ebru şallı da o kdr aldıydı. Ben dğerinde 14 aldım 18 verdim. İlla emzirirken düzgün beslenirsen gidior kilolar
😂😂😂 Valla ben 15 kiloyu o kadar zor verdimki ama doğuma kadar 15e tamamlarsam sasmicam bugünde 65 kg çıktım hominigirtlak devam istahim açıldı ve durduramiyorum yiyorum galiba dikkat etmektende sıkıldım 🙈 2 kg hakkım kalıyor 10 kg hedefini aşmamak icin

Eyslg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
3.200
4.003
32
Bende bugün kıtlıktan çıkmış gibiyim.tızlusundan tatlısına,meyvesinden sebzesine yemediğim kalmadı ve doyamadım hala.kuruyemişle devam etmekteyim...anlamadım niye doymuyorum
Sen rahat rahat ye canım suanki kilon çok iyi belkide bu haftaya ilgilidir istah

Freshh

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2018
1.511
5.817
Sabah; 2 dilim lorlu börek, portakal suyu

Ara; Türk kahvesi

Öğlen; kan şekerim düştü sanırım öğlen bi tuhaf oldum, yarım kase mercimek çorbasını zar zor içebildim sadece, 1-2 kesme şeker ile toparlandım.

Ara; 1 muz, 2 ceviz

Akşam dışardaydım. Tavuk dünyası’na gittik. 1 porsiyon tavuk, makarnanın yarısını yedim. Yemekten 1 saat sonra filan dondurmalı irmik helvası söyledik bi yerde eşimle beraber yedik,yarısını yedim yani. Sonrasında bir şey yiyip içmedim.

İsterdim ki sağlıklı bir şeyler olsun ama dışarda bu kadar oluyor :KK43:

pufboregi

Guru
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
3.276
3.111
Sabah; 2 dilim lorlu börek, portakal suyu

Ara; Türk kahvesi

Öğlen; kan şekerim düştü sanırım öğlen bi tuhaf oldum, yarım kase mercimek çorbasını zar zor içebildim sadece, 1-2 kesme şeker ile toparlandım.

Ara; 1 muz, 2 ceviz

Akşam dışardaydım. Tavuk dünyası’na gittik. 1 porsiyon tavuk, makarnanın yarısını yedim. Yemekten 1 saat sonra filan dondurmalı irmik helvası söyledik bi yerde eşimle beraber yedik,yarısını yedim yani. Sonrasında bir şey yiyip içmedim.

İsterdim ki sağlıklı bir şeyler olsun ama dışarda bu kadar oluyor :KK43:
Geçmiş olsun cnm. Börek ve portakal suyu bi anda şekerini zıplatıp aşağı indirmiştir. İkisi de insülini hızlı arttırıp indirten şeyler malesef. Ondan öyle olmuşsundur. Mutlaka protein içeren şeyler de ekle ki bi daha böyle olmasın

nedemistimkibenn

bahar bulutuyum seninle
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2018
2.425
9.078
Sabah: İki kare pide, kaşar,2 zeytin, şekersiz çay
Öğle: 2 limonlu bisküvi, 1 lokma
Ara: 3 salatalik,peynirle 🙈
Akşam: 1 kase çorba,1 tabak mantı 🤦
Ara:5 malta eriği,4 kayısı,belki azıcık erik

Okulda öyle çok yoruldum ki mantıyı yedikten sonra alacağım enerji gideni karsilamicak😅

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 545 gün geçti.

Freshh

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2018
1.511
5.817
Geçmiş olsun cnm. Börek ve portakal suyu bi anda şekerini zıplatıp aşağı indirmiştir. İkisi de insülini hızlı arttırıp indirten şeyler malesef. Ondan öyle olmuşsundur. Mutlaka protein içeren şeyler de ekle ki bi daha böyle olmasın
Olabilir canım 👍 Genellikle işe giderken yolda yapıyorum kahvaltımı, en kolay en hızlı yiyebileceğim şeylerden alıyorum yanıma işte böyle börek çörek gevrek filan oluyor o da. Ay sonu izne ayrılsam da evde sağlıklı sağlıklı kahvaltılarımı yapsam artık...

Freshh

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2018
1.511
5.817
Sabah: İki kare pide, kaşar,2 zeytin, şekersiz çay
Öğle: 2 limonlu bisküvi, 1 lokma
Ara: 3 salatalik,peynirle 🙈
Akşam: 1 kase çorba,1 tabak mantı 🤦
Ara:5 malta eriği,4 kayısı,belki azıcık erik

Okulda öyle çok yoruldum ki mantıyı yedikten sonra alacağım enerji gideni karsilamicak😅
Kızzzz naptınnnn🤣🤣 akşama kadarki menünü begenmedim bugun🙈 öğleyi neden öyle geçiştirdin ki? bu arada “azıcık erik” deyince tuhafıma gitti, ben bir erik tiryakisi olarak bi oturuşta yarım kg yiyorum. Eşim “dur artık” diye yalvaracak neredeyse 😂😂

Freshh

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2018
1.511
5.817
Şöyleki bu topicteki kızlardan 7 kg ile yediklerine dikkat ederek doğum yapanlar oldu 🙈😊
Şşşt açık etmeeee 🤣
Onlar insan değil bence insanüstü canlılar. 7 kg ile Doğuma mı gidilir yaaaa?? hayır hayır kıskanmıyorum :mad::mad::mad: