Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

_derin masalim_

KUZEY Rüzgar'ı..
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2012
751
545
İyiyim tatlım. Şimdilik oğlumla uğraşıyorım. Sanırım onda da kızımdaki gibi laktoz intoleransı var. Mukuslu kaka başladı. Yapcak bişi yok diyet yapcam laktoz içermeyen
😪😪😪 Zor ama yapacak birsey yok. İkiniz de iyi olun insallah...
Büyükler nasıl davranıyor bu arada?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 538 gün geçti.

pufboregi

Guru
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
3.276
3.111
😪😪😪 Zor ama yapacak birsey yok. İkiniz de iyi olun insallah...
Büyükler nasıl davranıyor bu arada?
Babamla kavgalıyız yazlığa gitti ilk günden. Eşiminde izni bittinevimize gitti. Annem ben ve çocuklarımlayız işte. Kayınvalide saolsun ara sıra yemek yolluyo. Şükürler olsun halimize

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 590 gün geçti.

cool_lime

Hedef 60 kilo. Durmak yok yola devam💃
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2018
2.603
5.202
Kizlar gunaydin hepinizeee.. kv bende kaliyor bi sira kardesimde geldi kaldi. Bizim isler zaten yogun cok giremedim en gec aksam guncelleme yapicam tablodaa kusuruma bakmayin lutfennn

cool_lime

Hedef 60 kilo. Durmak yok yola devam💃
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2018
2.603
5.202

pufboregi

Guru
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
3.276
3.111
Deli kemik görmek nedir 😁😁cok iyi verdinnn darısı bizleree😁
Ayaklarım balon gibiydi kız. Öyle deme. Tüm ödemler birleşmiş ayakta. Kemik damar hepsi ortaya çıktı gidince. Ayağımı özlemişiö😂😂
Göbeğin çoğu da gitti. Doktorum korse önerdi. Göbeğin içi boş şimdi sallandıkça rahatsız eder seni tak bence dedi. Sipariş verdim ama hala gelemedi bugün gelse de bu sıcaklarda küfrederek taksam😂😂

Gokdenizim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2017
1.123
2.010
29
Ayaklarım balon gibiydi kız. Öyle deme. Tüm ödemler birleşmiş ayakta. Kemik damar hepsi ortaya çıktı gidince. Ayağımı özlemişiö😂😂
Göbeğin çoğu da gitti. Doktorum korse önerdi. Göbeğin içi boş şimdi sallandıkça rahatsız eder seni tak bence dedi. Sipariş verdim ama hala gelemedi bugün gelse de bu sıcaklarda küfrederek taksam😂😂
Artık serinliyor hem sıcakta takarsan kiloda verirsin cabuktq toparlar karnın. Ohhh bebişte büyüdü gezmeye engel ne var😁yüz üstü yatabildin miii

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 548 gün geçti.

pufboregi

Guru
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
3.276
3.111
Artık serinliyor hem sıcakta takarsan kiloda verirsin cabuktq toparlar karnın. Ohhh bebişte büyüdü gezmeye engel ne var😁yüz üstü yatabildin miii
Maalesef yatamıyorum henüz. Sırt üstü yatıyorum sadece. Yana da yatılmıyor dikişler acıyor. Bakalım ne zmn her yere dönebilcem. Hiç hatırlamıyorum önceki doğumdan. Ama onda dikişlerim daha çok acıyordu bunda hemen geçti valla acısı o cızzz diye olan. Meme ucu yaralarıyla uğraşıyorum şimdilik. Naptıysam geçmedi. Pozisyon kaynaklı oluyor deniyor ama benim o da değil. Ztn annem emzirme eğitmeni. Hem o hem de hastanede kontrol ettiler gayet iyi tutuşu var. Yine de oldu napalım. Kantoron yağı zeytinyağı naptıysam geçmiyor. Acıdan ağlamaya başlayınca gümük kapaklardan aldım bakalım iyi gelcek mi? Daha takalı bir saat oldu. 14 gün iade hakkı varmış geçmezse. Geçmezse iade ederim dedim bi sürü para verdim çünkü🙄ama umarım işe yarar beni kurtarır

Gokdenizim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2017
1.123
2.010
29
Maalesef yatamıyorum henüz. Sırt üstü yatıyorum sadece. Yana da yatılmıyor dikişler acıyor. Bakalım ne zmn her yere dönebilcem. Hiç hatırlamıyorum önceki doğumdan. Ama onda dikişlerim daha çok acıyordu bunda hemen geçti valla acısı o cızzz diye olan. Meme ucu yaralarıyla uğraşıyorum şimdilik. Naptıysam geçmedi. Pozisyon kaynaklı oluyor deniyor ama benim o da değil. Ztn annem emzirme eğitmeni. Hem o hem de hastanede kontrol ettiler gayet iyi tutuşu var. Yine de oldu napalım. Kantoron yağı zeytinyağı naptıysam geçmiyor. Acıdan ağlamaya başlayınca gümük kapaklardan aldım bakalım iyi gelcek mi? Daha takalı bir saat oldu. 14 gün iade hakkı varmış geçmezse. Geçmezse iade ederim dedim bi sürü para verdim çünkü🙄ama umarım işe yarar beni kurtarır
Allah yardımcın olsun canım benim cabuk geçsin zor günlerin💓

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 548 gün geçti.

EslemEslemEslem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2016
155
269
35
Ben de giremiyorum kızlar. Bebek ememedi ilk günler uyudu, ya da benle alakalıydı bilmiyorum ama süt sıkıştı pompayla sıcak suyla gezdim iki gün. Şimdi biraz daha iyi şükür. Yara derdi bizde de var. Lansinoh kullanıyorum. 2 saate bir sürüyorum. Daha iyi gibi. Inşallah hepimizinki çabucak geçsin. Ilk kızım kötü etkilendi bana çok tepki gösterdi. ben de ilgilenemdim ilk gunler. Istemiyorum seni diyor estikçe, ikimizde ağlak 😔. Tam düzeltiyoruz bi daha başlıyor. Geçecek inşallah. Kilom 65 güncel. O da geçecek inşallah 😂. Herkese kolay gelsin 😊

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 579 gün geçti.

_derin masalim_

KUZEY Rüzgar'ı..
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2012
751
545
Kızlar pompa alayım mı yoksa gerekirse mi alayım yoksa hastaneden mi kiralayayım??? Karar veremiyorum... 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Hastane cantamı hazırladım...
Kendime 2 takım camasır koydum
2 takım pijama 1 takım gecelik
Gögüs kremi
Ped
Gögüs kalkanı ve pedi
Baska ne lazım oluyordu.?
Bebek için biberon almalıyım gerekirse diye

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 538 gün geçti.

pufboregi

Guru
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
3.276
3.111
Kızlar pompa alayım mı yoksa gerekirse mi alayım yoksa hastaneden mi kiralayayım??? Karar veremiyorum... 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Hastane cantamı hazırladım...
Kendime 2 takım camasır koydum
2 takım pijama 1 takım gecelik
Gögüs kremi
Ped
Gögüs kalkanı ve pedi
Baska ne lazım oluyordu.?
Bebek için biberon almalıyım gerekirse diye
Depend almıştım ben büyük boy olandan. Hasta bezi yani. O çok iyi oldu. Biberon alma bence şartlama kendini mama veririm diye. Ztn mama verilcekse bile enjektörle veriyorlar hastanede. Biberona alışmaması lazım ki seni emmeye devam etsin. Göğüs pedi ilk başlarda lazım olmayabilir ben daha dün başladım mesela. Kendi kendine yeni akıyor sütler normal dururken. Bana pompa lazım olmadı ama o konuda bişi diyemicem🤷🏻‍♀️ Gerekşrse al istersen

mavilimYesilim

*AşK YaKaLaSıN BiZi*
Pro Üye
29 Nisan 2010
7.406
2.065
Günaydın ben 19 haftamdayim ve 8.3 kilo aldim. Son haftalarda 1 ve 2 kilo alarak gittim. Sadece gobek çıktı.
Gebelikden önce nasil yiyorsam aynen oyle yiyorum. Sanirim vitaminler kilo yapıyor kan hücreleri artıyor.
Dün ile gun arasinda kilo aldiracak bisey yemedim 600 gr fazla çıktı. 🤔 ödem de olabilir. Neyse ...
20 haftada 10 kilo almis olucam gibi görünüyor. 😁