Yenidoğan listesi

liyaliya_

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2023
95
6
Kızlar ilk gebeliğim ve doğumum Nisan ayının sonuna denk geliyor Allah'ın izniyle. İnanin ne alacağımı bilmiyorum ne kadar bakinsamda bi türlü bir liste oluşturmuyorum. Ne almam gerekiyo benim için liste yapabilir misiniz. Çok teşekkür ederim

Kızlar ilk gebeliğim ve doğumum Nisan ayının sonuna denk geliyor Allah'ın izniyle. İnanin ne alacağımı bilmiyorum ne kadar bakinsamda bi türlü bir liste oluşturmuyorum. Ne almam gerekiyo benim için liste yapabilir misiniz. Çok teşekkür ederim
Sağlıkla gelsin. doğum çantası olarak mi soruyorsunuz genel mi

Amin teşekkür ederim. Genel canım
Valla genelde ihtiyaçlar bitmiyor ama ilk sırada benim tavsiyem 0 3 ay kıyafet takımı 3 5 takımı geçmesin derim 5 bile fazla o kadar diyim hemen büyüyorlar genelde 3 6 ay alabilirsiniz. Zibinlar bolca olabilir yaz kış giyiliyor her beden alabilirsiniz. Bebek bezi stoklamayin bebeklerin popolari seçiyor markayı bence. Reflü yatağı çok iyi oluyor hem kusmayı engelliyor hem koltukta fln onun üzerinde uyutabilirsiniz. Ben biberon yedekte olsun diye 1 tane yeni doğan akışlı alıp koymuştum. Muslin 120 120 iki adet örtü kullanışlı oluyor. Birde ağız mendilleri bol bol. Pişik kremi doğal içerikli alın derim önlem amaçlı. Tırnak makası veya torpusu. Yenidoğan şampuan. Aylık kontrolü için dışarı götürdüğünuz de ya kundak ya da kalın battaniye. Benim temmuzda nasipse ilkinden aklımda kalanları yazdım size bana da liste gibi oldu ikinci için

Hastanede kullanmak için 2-3 adet dizaltı basit gecelik
Doğumdan sonra çekim yaptıracaksan özel gecelik- kıyafet
Büyük bacağı sıkmayacak kalın çorap
Depend (fazla olsun)
Dudak kremi , makyaj aletleri
toka ya da eşarp şal
Suda ıslanabilen kaymayan terlik
Normal terlik
Emzirme sütyeni
500 ml lik sular
Atıştırmalıklar (çubuk kraker, kuruyemiş, kuru meyve hurma)
Meyve suyu doğumdan sonra içmek için
Sevdiğin müzikler
Yanınızda olmasını istediğin bir eşya
Telefon şarj aletleri

Bebeğin ilk giydirilmesini istediğin kıyafet.
Bebek yedek kıyafetleri: 3 zıbın, 3 tulum, şapka eldiven ve kalın ile ince battaniye yeter
Bebeğe kullanmak istediğin bez ile ıslak mendil

Eşiniz için rahat kıyafetler ve terlik (akşam kalacaksa ona uygun pijama)
Baba için büyük atlet bebeği ten tene temas için kullanılabilecek
Bu kadar

Valla genelde ihtiyaçlar bitmiyor ama ilk sırada benim tavsiyem 0 3 ay kıyafet takımı 3 5 takımı geçmesin derim 5 bile fazla o kadar diyim hemen büyüyorlar genelde 3 6 ay alabilirsiniz. Zibinlar bolca olabilir yaz kış giyiliyor her beden alabilirsiniz. Bebek bezi stoklamayin bebeklerin popolari seçiyor markayı bence. Reflü yatağı çok iyi oluyor hem kusmayı engelliyor hem koltukta fln onun üzerinde uyutabilirsiniz. Ben biberon yedekte olsun diye 1 tane yeni doğan akışlı alıp koymuştum. Muslin 120 120 iki adet örtü kullanışlı oluyor. Birde ağız mendilleri bol bol. Pişik kremi doğal içerikli alın derim önlem amaçlı. Tırnak makası veya torpusu. Yenidoğan şampuan. Aylık kontrolü için dışarı götürdüğünuz de ya kundak ya da kalın battaniye. Benim temmuzda nasipse ilkinden aklımda kalanları yazdım size bana da liste gibi oldu ikinci için
Çok teşekkür ederim söyledikleriniz çok mantıklı geldi. Sağlıkla alın kucağınıza

ANNE
  • [ ] Emzirme sütyeni (e bebektekini sevdim ben)
  • [ ] İç çamaşırı
  • [ ] Pijama
  • [ ] Gecelik
  • [ ] Emzirme önlüğü
  • [ ] Puset örtüsü
  • [x] Sabahlık

BEBEK (Hiç bi şeyi yenidoğan alma. Sadece 1 takım)
  • [ ] 10 Çorap
  • [ ] Havlu (Abartılı bişeye gerek yok. Bornoz alma çok minik oluyo)
  • [ ] Önlük
  • [ ] Penye hırka
  • [x] 5 tane kısa kollu 0-3 ay zıbın
  • [x] Penye yelek (Gerek yok sen bilirsin çok örüyolar)
  • [x] 3 Şapka
  • [x] Hastane çıkışı (Bunu 10lu alabilirsin iyi oluyo)
  • [x] Yenidoğan 1 takım
  • [x] Omuz bezi
  • [x] 5 tane 0-3 ay uzun kollu zıbın
  • [x] 5 tane tek parça ayaklı tulum (Bunu alma bence. 1-2 belki. Bende 0 tulumlar var. Hava çok sıcaktı. Hiç giyilmedi)
  • [ ] Nevresim (Geçirmeli çarşaf al yeter. Yastık 1 yaşa kadar yasak)

• [ ] Yan yatma yastığı (GEREKSİZ dümdüz yastık koy)
  • [ ] Alt değiştirme örtüsü (Baby me al)
  • [ ] Islak mendil/havlu (Baby me havlu ve sleepy bio natural ıslak mendil. Islak mendil sevmiyorum. Havluyu ıslat sil. Pişik olmaz o zaman)
  • [ ] Valiz düzenleyici (Trendyoldan aldım. Hala arasın eşyalarını bavula bunlarla koyuyorum)
  • [ ] Bebek şampuanı - Hipp, mustela, derinex(Farketmez)
  • [ ] Lif (Banyo küvetinin içinden çıkan süngeri kullanıyorum. Kayınvalide lifte verdi. Müslinde olabilir. Çitilemiyoruz sonuçta)
  • [ ] Bebek losyonu (mustela, derinex. Mustelanın yağı da güzel. Gaz masajı yapıyorum onla)
  • [ ] Tarak (Chicco)
  • [ ] Tırnak makası (Törpü alma bence. Makasla kolay kesiliyo emzirirken)
  • [ ] Burun aspiratörü
  • [ ] Ateş ölçer (wewell dijital)
  • [ ] Termometre (Ben ateş ölçeri termometreli aldım)
Banyo termometresi (Gerek yok. Ateş ölçerde bu da var)
  • [ ] Bebek deterjanı // siveno?? Green clean, siveno
  • [x] Pişik kremi - desitin , sudocream, en iyisi bepantol bence
  • [x] Sterilizatör (Alma kaynatırsın)
  • [x] Biberon seti (Alma. Bende 0 cam philips avent falan var. Kaşık biberon al bunun yerine. Normal biberon meme reddi yapar diye hiç kullanmadık biz)
  • [x] Emzik (Philips avent, tomme tippee ve emzik tutaun diye bol dua. Bizimki tutmadı)
  • [x] Göğüs pompası (Mochi mutlaka al. Çok pratik. Gerisi sana kalmış. Ben sağamıyorum süt)
  • [x] Koku yapmayan çöp kovası - korbell kesinlikle.
  • [x] Göğüs ucu kremi Lansiloh güzel. İlk başta yara oluyodu.
  • [x] Göğüs pedi (Hiç bi işe yaramadı ama bol sütün olursa kıyafet batırıyomuş. Benim o kadar fazla akmıyo)
  • [x] Bez /// prima premium care 1 x2 alabilirsin
  • [x] Küvet (babyjem katlanır küvet aldım. Kovası falan var seviyorum)
Telsiz (bende wewell var ama keşke kameralı alsaydım)
-Park yatak (yoyko çok iyi)
-Yatağını yataş aldım

Arkadaşlarımızla yaptığımız bir listeydi, ben bir kısmını hiç almadım duruma,kendi hayat tarzınıza göre karar verin

Bebeğin yaz bebeği olacak ona göre seç kıyafetlerini bu ara sezon sonu uygun fiyatlı toplayabilirsin belki

Çok ama çok teşekkür ederim listen bayağı bı işime yarayacak. Evet yaz bebeği olacağı içinde ne alacağımı bilmiyodum aslında 💖
Arkadaşlarımın bebekleri yaz aylarında çoğu zaman zıbınla duruyordu, ince müslin örtü miktarını arttırabilirsin en çok kullanacağın onlar olacak hatta yakınlarında basit dikiş diken biri varsa kumaşı alıp ondan 90x90 şık örtüler dikmesini isteyebilirsin ben öyle yapmıştım , ağız mendillerini de aynı şekilde

Arkadaşlarımın bebekleri yaz aylarında çoğu zaman zıbınla duruyordu, ince müslin örtü miktarını arttırabilirsin en çok kullanacağın onlar olacak hatta yakınlarında basit dikiş diken biri varsa kumaşı alıp ondan 90x90 şık örtüler dikmesini isteyebilirsin ben öyle yapmıştım , ağız mendillerini de aynı şekilde
Evet çevremdekilerde öyle söylüyor yaz bebekleri zıbınla duruyorlar diye. Eğer diken birini bulabilirsem dediğin şekilde güzel olur değerlendirebilirim çok teşekkür ederim sana

X