Yenidoğan mama ile beslenme

Eslem1234

Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2022
230
242
35
Kızlar 36 günlük bebeğim var. Sütüm yetmediği ve hiç kilo almadığı için mama ile besleniyor. Hipp combiotik mama veriyodum 2 saatte 1 acıkıyor 90ml yada 120ml olmasına rağmen hep aç. Mama değiştirip golden goat keçi sütlü mamadan vermeye başladım bunda da aynı en geç 2 saate çığlık çığlığa aç bir şekilde ağlıyor. Bu kadar sık acıkması normal mi? Benim durumumu yaşayan var mı acaba?

Yemek sıklığını ve ölçekleri kendileri belirliyormus geçen doktora sordum öyle söyledi. Ama zaten yenidogan için 2-3 saatte bir besleyin diyorlar normal bence sizin süreciniz

Yemek sıklığını ve ölçekleri kendileri belirliyormus geçen doktora sordum öyle söyledi. Ama zaten yenidogan için 2-3 saatte bir besleyin diyorlar normal bence sizin süreciniz
Anne sütü için 2 saatte 1 normal ama mamanın daha doyurucu olduğunu söylüyorlar o yüzden bu kadar aç olması çok tuhafıma gidiyor.

Anne sütü için 2 saatte 1 normal ama mamanın daha doyurucu olduğunu söylüyorlar o yüzden bu kadar aç olması çok tuhafıma gidiyor.
Süt hiç yetmiyorsa belki ondan böyledir. Evet mama için daha geç sindirilir diyorlar ama her bebek farklı oluyor. Bez sıklığı falanda önemli mesela bazıları her açtığımda büyük tuvaletini yapmış oluyor diyor falan. doktora kontrolde bı danışın isterseniz onlar daha doğrusunu bilir

Kızlar 36 günlük bebeğim var. Sütüm yetmediği ve hiç kilo almadığı için mama ile besleniyor. Hipp combiotik mama veriyodum 2 saatte 1 acıkıyor 90ml yada 120ml olmasına rağmen hep aç. Mama değiştirip golden goat keçi sütlü mamadan vermeye başladım bunda da aynı en geç 2 saate çığlık çığlığa aç bir şekilde ağlıyor. Bu kadar sık acıkması normal mi? Benim durumumu yaşayan var mı acaba?
Açlıktan değil de gazdan ağlıyor olabilir mi? Mamadan 1 saat sonra falan gaz sancısı başlıyordu bizde. Ben bunun için sma comfort’a geçtim ve iyi geldi. Bir de ben mama üzerinde yazan ölçekleri bir ay geriden takip ettim, fazla gelebiliyor çünkü orada yazan. Mesela 2 aylıkken 90 cc veriyordum. Şu an 5 aylık ve kilo alımı hep iyiydi.

Bahsettiğiniz ölçekler bana biraz fazla geldi. Ağır gelip muhtemelen gaz yapıyor olabilir. Keçi sütü zaten ağır, fazla gaz yapıyor. Aç olduğundan emin misniz?

Bahsettiğiniz ölçekler bana biraz fazla geldi. Ağır gelip muhtemelen gaz yapıyor olabilir. Keçi sütü zaten ağır, fazla gaz yapıyor. Aç olduğundan emin misniz?
Yani mamanın arkasında da bu şekilde yazıyor zaten 5-8 hafta aralığındaki bebekler için 120ml. Keçi sütlü mamadan 1 kere kullandım zaten ağır da geldiğini sanmıyorum. Normal mamam hipp combiotik. Zaten hafif bir mama olduğundan dolayı çabuk acıktırdğını okudum birçok yerde.

Açlıktan değil de gazdan ağlıyor olabilir mi? Mamadan 1 saat sonra falan gaz sancısı başlıyordu bizde. Ben bunun için sma comfort’a geçtim ve iyi geldi. Bir de ben mama üzerinde yazan ölçekleri bir ay geriden takip ettim, fazla gelebiliyor çünkü orada yazan. Mesela 2 aylıkken 90 cc veriyordum. Şu an 5 aylık ve kilo alımı hep iyiydi.g

Açlıktan değil de gazdan ağlıyor olabilir mi? Mamadan 1 saat sonra falan gaz sancısı başlıyordu bizde. Ben bunun için sma comfort’a geçtim ve iyi geldi. Bir de ben mama üzerinde yazan ölçekleri bir ay geriden takip ettim, fazla gelebiliyor çünkü orada yazan. Mesela 2 aylıkken 90 cc veriyordum. Şu an 5 aylık ve kilo alımı hep iyiydi.
Mamadan sonra gazını çıkarıyor genelde. Gazı olduğunda anlıyorum zaten.90cc doymuyor artık asla zaten mamanın arkasında da 5-8 hafta arasındaki bebekler için 120cc yazıyor. Artık o şekilde doyuyor anca

Merhaba benim oğlum da mama ile besledim doktor 3 saate besle dedi ama oğlum 2 saati geçirmiyordu bazen saat başı beslemek zorunda kalıyordum .sonra doktorun saat kavramından çıktım açıktıkca vermeye başladım .sonra yavaş yavaş kendiliğinden 2 saate bir açıkmaya başladı .bence ne zaman isterse bebeğiniz mamayı verin .şuan oğlum 6 aylık bir sorun la karşılaşmadık.doktorların saat kavramına uysam hep açlıktan ağlıyor du

120 içmiyorlardı ama 60-90 civarı içiyorlardı benim bebeklerim o günlerde, 2 saatte bir acıkıyorlardı yine de. Mama daha tok tutar evet ama ilerleyen haftalarda farkeder. Ben 3. aya kadar 2 saatte bir hazırladım içirdim, sarktıysa belki 2,5 saatte bir ancak olmuştur

Merhaba benim oğlum da mama ile besledim doktor 3 saate besle dedi ama oğlum 2 saati geçirmiyordu bazen saat başı beslemek zorunda kalıyordum .sonra doktorun saat kavramından çıktım açıktıkca vermeye başladım .sonra yavaş yavaş kendiliğinden 2 saate bir açıkmaya başladı .bence ne zaman isterse bebeğiniz mamayı verin .şuan oğlum 6 aylık bir sorun la karşılaşmadık.doktorların saat kavramına uysam hep açlıktan ağlıyor du
60 ya da 90 cc veriyorsanız ondan doymayıp saat başı acıkmışlardır. Mamanın arkasında 120 cc yazıyor haftasına göre. Ben zaten takviye olarak değil sadece mama veriyorum sütüm olmadığı için. 1 ay verebildim sadece sonra kesildi. Onda da hiç kilo almamıştı zaten hiç besleyiciliği yokmuş sütümün. Teşekkür ederim cevabınız için doktor bana da iştahlı olabilir acıktıkça ver ölçülere takılma dedi öyle yapıcam

Çok normal.Biz de öyleydik.Sorun mamada sanıp Aptamile geçtik ama yine Max 2 saatte bir beslenme istiyordu kızım.4 aylıkken güne 240 CC mama ile basliodu🤭🤭patron onlar.Nasil beslenmek istiyorlarsa öyle beslicez😀

X