yeri deil tmarhane

arkadaSHE

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2009
191
0
Bir birey için en önemli şeylerden biri ekonomik özgürlüktür,öyle değil mi? evet ekonomik özgürlüğüm elimde ama genede mutlu,huzurlu değilim ki!..

5 yıldır çalıştığım bu şirkette artık en ufak şeyler bile batar halde geldi.İlk işe girdiğim zamanları düşünüyorumda nasılda bir hevesle işe gider adeta enayi gibi harıl harıl çalışırdım.Sonra günler aylar yıllar geçti ve meğersem bütüm emeklerimin boşuna olduğunu öğrendim. Burda zerre kadar kıymetim yok ,işi bilmeyen sorumluluk sahibi olmayan elemanlar daha kıymetli,neden?

5 tane patron ve 6 eleman ! neredeyse her elemana bir patronun düştüğü bu şirkette işler öyle zor yürüyor ki; patronlar birbiri ile iletişim halinde değiller biz elemanları iletişim aracı olarak kullanıyorlar.Doğan anlaşmazlıklardanda dolayısıyla gene biz elemanlar sorumlu oluyoruz.

İşe gelmeyen eleman, benim işimi halleden varmı demiyor herkes ayrı bir alemde.Bakın bugün cumartesi ve ben şirketteyim.Sekreter gelmedi,ofis boy gelmedi,çaycı gelmedi....
Ve bu insanların işini ben yapıyorum.Ve ben muhasebedeyim! bunca yıl okumak,bunca yıl tecrübe edinmek, bir yerde o kadar içi boş birer kavram haline geliyor ki şaşırıyorum.

Patron kalkıp ''bana niye görücülük yapmıyorsun'' (kahve yapmıyorsun) gibi laubali bir cümleyi gayet rahat şekilde söyleyebiliyor.Erkek arkadaşımı kastederek baban seni sattı artık mutludur ! diyebiliyor. Migrenim tutunca,reglinle mi alakalı diye sormaya cesaret edebiliyor!
Acaba bende günün birinde patron mertebesinde olsam böyle olur muydum? Sanırım 5 yıldır her türlü belden aşağı muhabbetlere kadar varan konuşmalardan,davranışlardan hatta eziyete varan durumlardan sonra çok zor..
Oturup yaşadığım saçma durumları anlatmaya kalksam sanırım akşam olurdu ha yazarım yazmasına ama bunları yazmak,konuşmak bile o kadar yorucu geliyor ki sanırım bu şirkette benim katlanabileceğim birşey kalmadı,tahammülsüzlük hat safhada..

Şu anda dolmuş biri olarak buraya bunları yazmanın beni rahatlatacağını düşündüm.Belki daha beter,zor durumda olanlarda var (şaşırmam)
Hatta bir işe sahip olmama rağmen şikayet ettiğimi düşünenler bile olabilir (bunada şaşırmam)
Ama insan gerçekten tükeniyor ve ben tükendim..
Bunca yıllık emeğimi buraya bırakıp vurup kapıyı gidemiyorumda...
Acaba bu ömür törpüsü iş yerinden nasıl kurtulurum?
Hiç bilmiyorum...:uhm:

Patronlarınız ne cesaretle belaltı konuşabiliyorlar sizinle
diğer elemanlar kafalarına göremi gelmemezlik yapıyorlar.

Oradan kurtulmayı istiyorsanız kendinizi attırmaya bakacaksınız. Mesela, sürekli rapor alabilirsiniz, evliyseniz hamileyim diyebilirsiniz, işinizi savsaklayabilirsiniz, eskisi gibi dikkatli olmayıp hatalar yapabilrsiniz.

sevgili arkadaşım bende 2 yıldır şuanki çalıştığım iş yerimde çalışıyorum. emir altında olmak herzaman seni enayi durumuna düşürüyor. bende yaşıyorum bunları her işe it gibi koşturup hiç bir şekilde emeğimin karşılığını alamıyorum. 3 krş paraya üstelik sigorta bile yapmıyor. düşün halimi. hep enayi durumunda olmaktan çok sıkıldım artık. insanlar neden böyle anlamıyorum. ama seni çok iyi anlayabiliyorum. sence napmalıyız. ben napabilirim diye çok düşünüyorum ama bi yol bulamıyorum işten çıksam evde duramam. ancak başka bi iş bulup çıkmam gerekiyor galiba..

kuzum ,sorma hemde ne cesaret bu bahsettiklerim şu an kendime yedirebildiklerim (söylerken bile zorlanıyorum)
bende ne yapacağımı şaşırdım çok ama çok bunaldım. gelmeyen arkadaşlar ya kafalarına göre gelmiyor yada izin alıyor ama içerisi patronlar ne hikmetse ben izin alırken sorun çıkayor ama onlara çıt çıkarmıyorlar,anlayamıyorum kabullenemiyorum

sevgili arkadaşım bende 2 yıldır şuanki çalıştığım iş yerimde çalışıyorum. emir altında olmak herzaman seni enayi durumuna düşürüyor. bende yaşıyorum bunları her işe it gibi koşturup hiç bir şekilde emeğimin karşılığını alamıyorum. 3 krş paraya üstelik sigorta bile yapmıyor. düşün halimi. hep enayi durumunda olmaktan çok sıkıldım artık. insanlar neden böyle anlamıyorum. ama seni çok iyi anlayabiliyorum. sence napmalıyız. ben napabilirim diye çok düşünüyorum ama bi yol bulamıyorum işten çıksam evde duramam. ancak başka bi iş bulup çıkmam gerekiyor galiba..

hayat ne karışık ne zor değil mi?
insan çalışıyorum die para kazanıoyorum die mutlu olmak istiyor ama malesef..
sende bendensin arkadaşım ne diyim allah böyle zor durumda olan herkese sabır versin yardım etsin :KK43:

Canım zaten 5 yıldır orda çalışıyormuşsun yeteri kadar iş tecrüben olmuştur başka bir iş bulup çıksana
Anlamıyorum bir patron yanında çalışanlarına ile bel altı nasıl konuşabiliyor
Tamam bizim işyerimizde de patronlara arkadaş gibiyizdir ama kesinlikte bel altı konuşulmaz ne olursa olsun arada bir seviye vardır ki bence öyle olmalıdırda

şaka gibi ya ben burda adete isyan ediyorum. patronun biride içerden bağırıyo misafirim geldi birşey ikram et die neciyim ben burda ya.............

Canım zaten 5 yıldır orda çalışıyormuşsun yeteri kadar iş tecriben olmuştur başka bir iş bulup çıksana
Tamam bizim işyerimizde de patronlara arkadaş gibiyizdir ama kesinlikte bel altı konuşulmaz ne olursa olsun arada bir seviye vardır ki bence öyle olmalıdırda

İş yok ki arkadaşım piyasa çok kötü.Onu bırak hadi işi buldum dielim bunca yıldır katlandığım bu eziyetin karşılığı olmasada bir hakkım var nasıl bırakıp gideyim bu insanlara :KK43:

kuzum ,sorma hemde ne cesaret bu bahsettiklerim şu an kendime yedirebildiklerim (söylerken bile zorlanıyorum)
bende ne yapacağımı şaşırdım çok ama çok bunaldım. gelmeyen arkadaşlar ya kafalarına göre gelmiyor yada izin alıyor ama içerisi patronlar ne hikmetse ben izin alırken sorun çıkayor ama onlara çıt çıkarmıyorlar,anlayamıyorum kabullenemiyorum

ah canım nerde çalışıyorsun sen:teselli: bizim buralardamısın acaba.sengözlerimebaksanab

5.5 yıldır aynı şirketteyim, 4 patron 5-6 tane müdür var asla asla bana "sen" diye hitap ettiklerini bile duymadım. Ha sorunlar yokmu var elbetteki her işyerinde olduğu gibi. Mutlaka adaletsizlikler, çıkarlar, tahammülsüzlükler oluyor, ama senin bu bahsettiğn laçkalıklar asla yok.

dediğim gibi daha fazla oranın havasını solumak istemiyorsan kendini attıracaksın ki işsizlik parasıda alabilesin en azından o sürede parasız kalmamış olursun. iş bulana kadar yani.

ah canım nerde çalışıyorsun sen:teselli: bizim buralardamısın acaba.sengözlerimebaksanab

5.5 yıldır aynı şirketteyim, 4 patron 5-6 tane müdür var asla asla bana "sen" diye hitap ettiklerini bile duymadım. Ha sorunlar yokmu var elbetteki her işyerinde olduğu gibi. Mutlaka adaletsizlikler, çıkarlar, tahammülsüzlükler oluyor, ama senin bu bahsettiğn laçkalıklar asla yok.

dediğim gibi daha fazla oranın havasını solumak istemiyorsan kendini attıracaksın ki işsizlik parasıda alabilesin en azından o sürede parasız kalmamış olursun. iş bulana kadar yani.

oturup ağlamak istiyorum inanır mısın bunları yazarken bile gözlerim doluyo sanırım katlanamıyorum artık.emeğimide buraya bu insanlara bırakmak istemiyorum.
farabi sokak çankayada bi danışmanlık firması canım. iş arayanlar aman sakın bu sokağa gelmesinler bu insanlara bulaşmasınlar ne diyim:KK43:

ne kadar şanslısın biliyor musun?seviye çok önemli birşey iş hayatında malesef bizde seviyenin S si yok :KK43:
abicim yapımda yok ki bende cazgırlık yapayım ki işten atılayım. ne yaparsam atarlar onu bile bilmiyorum yapabilir miyim onuda bilmiyorum :KK43: of offfffffffffff

Canım zaten 5 yıldır orda çalışıyormuşsun yeteri kadar iş tecrüben olmuştur başka bir iş bulup çıksana

patronla nasıl arkadaş olunuyor bunu anlamıyorum:sm_confused:, patron patrondur, işçi işçidir. Arada mesafe şarttır. İşyerindeki elemanlarla bile öyle çok samimi değilimdirşakkıdı

:teselli: Zor bir durum.
Ben de iş yerimde sorunlar yaşıyorum ama senin ki gibi değil.
Ben asla katlanamazdım böyle bi muhabbete kötükedihüso
5 yıldır çalışıyormuşsun.Fazla mı arkadaş gibi oldunuz acaba fisfisfis
Yani nasıl bir boşluk bulabiliyorda size bu şekilde konuşabiliyorlar.
:eek:klava: Kafasını dağıtmak lazım böylelerinin :eek:klava:

seni çok iyi anlıyorum a.s
canım birde sinir oldukça daha çok üstüne geliyolardır.:eek:klava:
bende önceden böyle durumlarla karşılaşıyordum ama
yeni işimde nazar değmesin:nazar: çok mutluyumm
umarım sende kurtulursun bi an önce sevgiler a.s.:1hug:

patronla nasıl arkadaş olunuyor bunu anlamıyorum:sm_confused:, patron patrondur, işçi işçidir. Arada mesafe şarttır. İşyerindeki elemanlarla bile öyle çok samimi değilimdirşakkıdı

valla elimde olsa bi kaşık suda boğacam elemanlarıda patronlarıda...
ben mesafe koymaya çalıştıkça patronlar özellikle en büyük patron inadına sanki bilerek daha fazla seviyesizleşiyor. nefret ediyorum hepsiden :KK43:

Kuzum bir sorunumuz olduğunda rahatlıkla konuşabiliyoruz çekinmeden öğlen yemeklerini birlikte yeriz tabiki aramızda bir mesafe vardır hiçbir zaman birbirimize karşı saygısızlık yapmayız

seni çok iyi anlıyorum a.s
canım birde sinir oldukça daha çok üstüne geliyolardır.:eek:klava:
bende önceden böyle durumlarla karşılaşıyordum ama
yeni işimde nazar değmesin:nazar: çok mutluyumm
umarım sende kurtulursun bi an önce sevgiler a.s.:1hug:

aynen öle canım ya
aman nazar değmesin insanın huzurlu mutlu olacağı bir iş bulması sanırım çok nadir olan birşeyçok tşk ederim inşallah canım

oturup ağlamak istiyorum inanır mısın bunları yazarken bile gözlerim doluyo sanırım katlanamıyorum artık.emeğimide buraya bu insanlara bırakmak istemiyorum.
farabi sokak çankayada bi danışmanlık firması canım. iş arayanlar aman sakın bu sokağa gelmesinler bu insanlara bulaşmasınlar ne diyim:KK43:

ne kadar şanslısın biliyor musun?seviye çok önemli birşey iş hayatında malesef bizde seviyenin S si yok :KK43:
abicim yapımda yok ki bende cazgırlık yapayım ki işten atılayım. ne yaparsam atarlar onu bile bilmiyorum yapabilir miyim onuda bilmiyorum :KK43: of offfffffffffff

ya söyledimya kendini nasıl attıracağını:mymeka:, oturup ağlamayı bırak artık. Rapor alacaksın sürekli, işe geç gideceksin 15-20 dk ( geç gittiğin için azarlanmayı kabul edeceksin ama) evliysen hamileyim diyceksin, işini zamanında yapmıycaksın, savsaklıycaksın.

deee Çankayada ne işin var, seni bizim taraflara alabilsek keşke:teselli:

Mükemmel bir işyeri asla ve asla bekleme. Belki başkalarına imreniyorsundur iç geçiriyorsundur ama unutmaki komşunun tavuğu komşuya kaz görünürmüş.:nazar:

allah herkese huzurlu mutlu saygı görebileceği işler nasip etsin inşallah.. son günlerdeki tek dileğim duam bu arkadaşlar...
ayrıca bütün patronların taa...... neyse bozmiyim ağzımı ramazan ramazan..

aaslında anladığım kadarıyla tüm bu olanların nedeni iyi niyet. Bi an düşündüm de bende hiç cazgırlık yapamam acaba bende mi bu sorunları yaşıycam ilerde:uhm:
sizde diğer çalışanlar gibi umursamayın en iyisi. Ne yazıkki bu devirde çok çalışan işini layığıyla yapan değilde çok yalaka olan el üstünde tuutuluyor

:teselli: Zor bir durum.
Ben de iş yerimde sorunlar yaşıyorum ama senin ki gibi değil.
Ben asla katlanamazdım böyle bi muhabbete kötükedihüso
5 yıldır çalışıyormuşsun.Fazla mı arkadaş gibi oldunuz acaba fisfisfis
Yani nasıl bir boşluk bulabiliyorda size bu şekilde konuşabiliyorlar.
:eek:klava: Kafasını dağıtmak lazım böylelerinin :eek:klava:

katlanıyorum ama nasıl bende bilmiyorum çok zorlanıyorum geceleri uyuyamıyorum sürekli mutsuzum sinirliyim herkese bağırıp çağırıyorum en ufak şeyler batıyorum aileme patlıyorum..kısaca katlanıyorum

bırak kafasını dağıtmayı valla her türlü işkenceyi yapacak öfkedeyim canım ya :eek:klava:

3 yıllık bi ilişkim var evlilik düşünüyoruz ama lafta olurda birgün iş ciddiye binerse burdan çekip gidecem
ne işte ne aşta yüzüm gülüyo ne şansızım ya senağlama

X