yeri geldikçe kayınvalidenizle tartışıyor musunuz ?

Kadının ilgi alaka beklemesine neden şaşırmış ki insanlar? Çocuğunun , gelininin özel alanjna saygili olan, oğluyle göbek bağını kesip gelinini kendiyle ilgilenecek biri gibi görmemiş birisi zaten oğlumla altlı üstlü oturayım demez. "Herkes yuvasında mutlu olsun" der (Eger ki çok ciddi sağlık sorunları yoksa)
Kadın sizin bedava oturduğunuz o evi yaparken zaten bu günlerin, oğlu evlenince gelininin zirt pırt çıkıp evini süpürdüğü, misafiri varsa servis yaptığı, bebeği kendi bebeği gibi her dakika gördüğü, hastayken kendisine baktirdigi günlerin hayaliyle yaptırmış. Madem bu hayatı kabul etmek istemediniz ne demeye eşinizin ailesinin yaptırdığı evde bir kuruş kira vermeden yasiyorsunuz? O evde yaşamaya gelince "geleneksel Türk aile yapısı, tabii ki oğluna ev verecek", kaynanaya hizmete gelince "hangi devirdeyiz, gelin ona bakmak zorudna mi"
😅😅
Bence kaynana haklı. Ben de oğlum evden gitmesin aman benden uzakta olmasın diye apartmanda bir kat çocuğuma vermissem bunu kabul edecek karakterde bir gelin bulmussam ben de hastayken kendime en azından ıhlamur yapmaya gelecek bir gelin isterdim.
Ha dersen ki "yok ya ne ev alması, kirada oturuyoruz"
O zaman da yine sen haksızsin. Hem kirada oturup hem eş ailesinin alt katında oturuyorsan hayat seçimlerindeki başarısızlığının sonucu bu durum. Hiç mi akil edemedim daha önce Antep gibi bir yerde, üst katta oturan kaynananin senden tonla beklentisi olacağını? Benim Antep'te geçirdiğim gün sayısı 5, ben bile bilirim bu gerçeği. Medyum olmaya gerek yok
ben mantıklı buldum bu açıdan bakılırsa. kv kendi içinde tutarlı göründü. :KK53:

Günaydın herkeze.
🙂🖐🏻
Daha önce bahsetmiştim.
Eşimin ailesiyle aynı binada oturuyoruz.
(Daireler ayrı)
Geçen hafta görumcem grip olmuştu .
onla karşılaştığımda bahçede geçmiş olsun dedim zaten.
Aradan zaman geçti bu defa benim esime bulaşmış. Oda hasta oldu ve 3 gündür evdeydi.
Onla ilgilendim baktım.
Sonra eşimden duydum kaynana da hasta olmuş . Gorümcemin kızıda hasta olmuş. Bunlara genel olarak bulaşmış. Bi ben iyiyim şuan . Eşimde hep kendine dikkat et uzakta oturalim sanada bulaşmasın diyordu.
Yine geçmiş olsun dedim .
Eşimden zaten bilgi malumat alıyorum .
Sorup öğreniyorum .
Dün akşam oturuyorum . Mutfakta tv izleyip çay iciyordum. Saat 9 da telefon çaldı kaynanam seda gel sana yemek vercem dedi .
Çıktım hatta kendi yaptığım tavuklu yemekten götürdüm . Ay zahmet etmeseydin yemeği erken yedik birde ben gripken başka yemek yiyemiyorum dedi .
Bende yine kalsın sonra tadına bakın deyip mutfaga koydum. Gecmis olsun gene dedim. Beni terslemeye başladı . Sadece böyle söylemekle olur muy muş neden çıkmamışım gelmemişim . ( ayrı ilgi alaka devamlı kim olursa olsun herkes bnle ilgilensin bi kafa yapısı var). Bende anne ufukta hastaydı . O bile daha tam düzelmiş değil . Hem dikkat et sanada bulaşmasın diyor dedim. Bi ara sustu . Sonra geri devam etti laf sokmalara tabi tabi siz risk almayın aman sen burda kalma kalma diye elime tepsiyi tutuşturdu git demenin kibarını yaptı .
Aşağı indim esim isten 9 buçukta geldi .
Yüzümün düşüklüğünden anladı bir sorun var galiba diye ona anlattım annemi takma kafana boşver nenemin dedemin sülalesinden geçmiş herkesle dögusen yapıları var annem son günlerde iyi değil .
O da ayri kafada yaşıyor dedi .
Bnde esime artik ben ne yapacağımı şaşırdım yukarıya çıksam bi türlü çıkmasam ayrı türlü .
en ufak bi şeyde dedikodu yapıyorlar sacma fıstık kabuğunu doldurmayacak sey dedim. Eşimde gündüz tek gitme sende tamam . Ben izinliyken beraber gidelim dedi. 😃
Eşiniz anlayışlı ve sizi önemsiyor
Sadaka verilmesi gerek 😅🙏🏻
Eşinizle beraber gidersiniz işte sorun çözülür
Ve asla kayınvalidemle de annemle de kavga etmem
İkisinin de gönlünü hoş tutarım
Ama kayınvalidem de benim gönlümü yapar
Arada sitem dolu telefonlaşırız sonra gülüşürüz
Anneniz gibi görürseniz laf sokmuş gibi hissetmezsiniz
Sizde cevabını verirsiniz

Evet .
Konuya uygun başlık bulamadım .
Esim boşver dedi.
Ben bu boşver diyen eşlere gıcık oluyorum.
Anasına boşver anne gelmesin ziyarete ona da bulaşır dese ya.
Annesi istediği lafı ediyor, sokuyor, içini rahatlatıyor.
Gelinin tüm morali bozuluyor.
Eşin lafı: Boşver.

Ben lafımı esirgemez gediğine oturturdum.

Günaydın herkeze.
🙂🖐🏻
Daha önce bahsetmiştim.
(Daireler ayrı)
Aradan zaman geçti bu defa benim esime bulaşmış. Oda hasta oldu ve 3 gündür evdeydi.
Onla ilgilendim baktım.
Sonra eşimden duydum kaynana da hasta olmuş . Gorümcemin kızıda hasta olmuş. Bunlara genel olarak bulaşmış. Bi ben iyiyim şuan . Eşimde hep kendine dikkat et uzakta oturalim sanada bulaşmasın diyordu.
Sorup öğreniyorum .
Dün akşam oturuyorum . Mutfakta tv izleyip çay iciyordum. Saat 9 da telefon çaldı kaynanam seda gel sana yemek vercem dedi .
Çıktım hatta kendi yaptığım tavuklu yemekten götürdüm . Ay zahmet etmeseydin yemeği erken yedik birde ben gripken başka yemek yiyemiyorum dedi .
Bende yine kalsın sonra tadına bakın deyip mutfaga koydum. Gecmis olsun gene dedim. Beni terslemeye başladı . Sadece böyle söylemekle olur muy muş neden çıkmamışım gelmemişim . ( ayrı ilgi alaka devamlı kim olursa olsun herkes bnle ilgilensin bi kafa yapısı var). Bende anne ufukta hastaydı . O bile daha tam düzelmiş değil . Hem dikkat et sanada bulaşmasın diyor dedim. Bi ara sustu . Sonra geri devam etti laf sokmalara tabi tabi siz risk almayın aman sen burda kalma kalma diye elime tepsiyi tutuşturdu git demenin kibarını yaptı .
Yüzümün düşüklüğünden anladı bir sorun var galiba diye ona anlattım annemi takma kafana boşver nenemin dedemin sülalesinden geçmiş herkesle dögusen yapıları var annem son günlerde iyi değil .
Bnde esime artik ben ne yapacağımı şaşırdım yukarıya çıksam bi türlü çıkmasam ayrı türlü .
en ufak bi şeyde dedikodu yapıyorlar sacma fıstık kabuğunu doldurmayacak sey dedim. Eşimde gündüz tek gitme sende tamam . Ben izinliyken beraber gidelim dedi. 😃
Normalde sana hak verirdim ama aynı binada oturan herkesin ortak sorunu aynı. Sen de huylarını biliyorsun artık. Kendine yaptığın çorbadan fazla yapıp geçmiş olsun diyip verseydin olay o kadar büyümezdi. En azından ellerine seni suçlayacak bişey vermemiş olurdun.
Neyse olan olmuş takma kafana. Eşinle birlikte gider gelirsiniz artık.

Aşağı yukarı burada açılan kayınvalide konulari aynı. Yani geneli bı sıkıntılı.Tabiki rahatsız edici bir durum ama var böyle kaos kavga eleştiri seven insanlar .Dozunda yada gerekiyorsa olabilirde bir yere kadar .Bunun karakter özelliği olmasi kişinin kendini bağlar. Sizde görmezden gelin bunu yapın hani kolay değil sizin bı haltiniz olmayan biri olsa aman konuş dur sen ötede der dinlemezsiniz. Kendini doldurur kendini fişekler patlar durur.Ama kayınvalide yani.Esinizin annesinin huyunu bilmesi ne kadar güzel ve size hak vermesi.Sorununuz çözülmüş bile .

Kadının ilgi alaka beklemesine neden şaşırmış ki insanlar? Çocuğunun , gelininin özel alanjna saygili olan, oğluyle göbek bağını kesip gelinini kendiyle ilgilenecek biri gibi görmemiş birisi zaten oğlumla altlı üstlü oturayım demez. "Herkes yuvasında mutlu olsun" der (Eger ki çok ciddi sağlık sorunları yoksa)
Kadın sizin bedava oturduğunuz o evi yaparken zaten bu günlerin, oğlu evlenince gelininin zirt pırt çıkıp evini süpürdüğü, misafiri varsa servis yaptığı, bebeği kendi bebeği gibi her dakika gördüğü, hastayken kendisine baktirdigi günlerin hayaliyle yaptırmış. Madem bu hayatı kabul etmek istemediniz ne demeye eşinizin ailesinin yaptırdığı evde bir kuruş kira vermeden yasiyorsunuz? O evde yaşamaya gelince "geleneksel Türk aile yapısı, tabii ki oğluna ev verecek", kaynanaya hizmete gelince "hangi devirdeyiz, gelin ona bakmak zorudna mi"
😅😅
Bence kaynana haklı. Ben de oğlum evden gitmesin aman benden uzakta olmasın diye apartmanda bir kat çocuğuma vermissem bunu kabul edecek karakterde bir gelin bulmussam ben de hastayken kendime en azından ıhlamur yapmaya gelecek bir gelin isterdim.
O zaman da yine sen haksızsin. Hem kirada oturup hem eş ailesinin alt katında oturuyorsan hayat seçimlerindeki başarısızlığının sonucu bu durum. Hiç mi akil edemedim daha önce Antep gibi bir yerde, üst katta oturan kaynananin senden tonla beklentisi olacağını? Benim Antep'te geçirdiğim gün sayısı 5, ben bile bilirim bu gerçeği. Medyum olmaya gerek yok
Artı olarak annesinin alt katında oturmayı tercih eden erkekleri kabul etmemeli.

Eşinizin ailesiyle aynı binada oturarak fark etmeden çoğu şeyi en baştan kabul etmiş oluyorsunuz. Aynı binada oturup birbirinize resmi mı duracaktınız,imkansıza yakın bir şey bu Türkiye'de.
Bence kadınların hiç biri kabul etmese kayınvalide ile aynı binada oturmayı, bunu isteyen erkeklerle evlenmeseler toplumda çoğu sorun çözülmüş olacak bu konu ile ilgili.
Hala seneler öncesi gibi kayınvalide ile birlikte oturan insanlar mevcut çok şaşırıyorum. Biz alıştıyoruz erkekleri bu duruma maalesef.
Her şey baştan hatalı yani, aranızı bozmadan mutluluğunuza bakın derim ben. Aynı binada oturduğunuz sürece sürekli bir sorun çıkacak çünkü, kafanıza takmamaya calisin başka yolu yok

Kapıdan geçmiş olsun deyip eşinizle bir çorba gönderirdiniz ama ya. Uzaktan geçmiş olsun demekle olmaz ki. Bu kadarını komşu komşuya yapıyor. Siz hastalansanız ve kv oğluyla geçmiş olsun haberi göndermekle yetinse ve bir kase çorba bile göndermese yerden yere vururdunuz açık konuşalım. Bu kadarcık ilgi de beklenir ama sanki ya. Ben çok haksız bulamadım 😬

Günaydın herkeze.
🙂🖐🏻
Daha önce bahsetmiştim.
(Daireler ayrı)
Onla ilgilendim baktım.
Sorup öğreniyorum .
Yani telefonla arayıp gel yemek vereceğim dediğinde gitmeniz Demekki hastalık bulaşmasından çok tedirgin değilsiniz demek oluyor diye düşünüyorum. Herhangi gidip oturmanızı tabiki söylemiyorum ama en azından arayıp bir ihtiyacın varmı diye sorabilirsiniz . Bu erkekler de kolayca annemle konuşma o zaman nasıl diyebiliyor pek anlayamıyorum. Ben çalışırken bile kayınvalidem hasta olduğunda akşam gelip geçte olsa yemek yapıp gönderiyordum eşimle , ertesi gün ısıtır yer en azından . Bunlar benim sınırlarımı koruyamayacağım anlamını taşımıyor .çünkü aynı durumda annem olsa ona da aynısını yapardım . Hoş bunu neden yapmadın diye söylenmesi de onun kişiliğiyle alakalı tabi Bu da çok saçma .

Kendi annen bu lafları söyledi diye gitmemezlik yaparmiydin giderdin cunki annen e kayinvalidese bir anne hasta olduğu için ilgi beklemiş serzenişte bulunmuş esinizde gönlünüz olsun diye anneme gitme demiş ne büyük bir buluş
Kayınvalide benim annem olsa adı anne olurdu zaten. 😄 Adı üzerinde kayınvalide.
Ayrıca gerçekten anne olsa muhtemelen çocuğuna bulaştırmamaya çalışırdı geldin gelmedin diye serzenişte bulunmak yerine.

Kayınvalide benim annem olsa adı anne olurdu zaten. 😄 Adı üzerinde kayınvalide.
Ayrıca gerçekten anne olsa muhtemelen çocuğuna bulaştırmamaya çalışırdı geldin gelmedin diye serzenişte bulunmak yerine.
Ama hayatımı paylaştığım kişinin annesi benim içinde anne olur ve esim benim anneme babama saygılı sevgi dolu ise aynisini bende onun anne babası için yaparım acikcasi buradaki arkadaşın kayinvalidesi cok birsey dememiş Ama belki arkadaşa ağır geldi özel durumundan dolayı veya kırılgan günüydü bilemem sizler gelin gözüyle baktığınız için evet gitmesin deyip bitiriyorsunuz ben kayınvalide yaşlı yazik diyorum peki sizin anneniz gelinine bunlari söyleseydi aynı cevaplar verilirmiydi ne dersiniz zaten tutarsızlık göstermiş gelmedin yok gelme diyerek cunki yalniz olmak korkutmuş gelsinler istiyor ama kiyamamis gelirse bulaşır diye tek taraflı bakmayalım bence zarar verecek bir kayinvalide değil eşide hanımının yanında olmuş anlayıp dinlemeden ohh opte başına koy böyle eşi

Son düzenleme:
Ama hayatımı paylaştığım kişinin annesi benim içinde anne olur ve esim benim anneme babama saygılı sevgi dolu ise aynisini bende onun anne babası için yaparım acikcasi buradaki arkadaşın kayinvalidesi cok birsey dememiş Ama belki arkadaşa ağır geldi özel durumundan dolayı veya kırılgan günüydü bilemem sizler gelin gözüyle baktığınız için evet gitmesin deyip bitiriyorsunuz ben kayınvalide yaşlı yazik diyorum peki sizin anneniz gelinine bunlari söyleseydi aynı cevaplar verilirmiydi ne dersiniz zaten tutarsızlık göstermiş gelmedin yok gelme diyerek cunki yalniz olmak korkutmuş gelsinler istiyor ama kiyamamis gelirse bulaşır diye tek taraflı bakmayalım bence zarar verecek bir kayinvalide değil eşide hanımının yanında olmuş anlayıp dinlemeden ohh opte başına koy böyle eşi
Eşimin anası benim annem olamaz özellikle takıntılı bir kadınsa yakın olabilmemiz mümkün değil..... Diğer geliniyle kanka olsun ama ben sürekli kaostan beslenen ve sürekli şikayet eden çenesi durmayan kadını hiç çekemem bu dünyaya tek geldim tek ölücem.... Dünyaya bir kere geldiğim dünya için kimse beni mutsuz etmesini izin vermem....
Eşimi bile çekesim yok onu bile çok takmıyorum....

Kendi annen bu lafları söyledi diye gitmemezlik yaparmiydin giderdin cunki annen e kayinvalidese bir anne hasta olduğu için ilgi beklemiş serzenişte bulunmuş esinizde gönlünüz olsun diye anneme gitme demiş ne büyük bir buluş
Kayınvalide size şaka da olsa el kızı diyen sizi o şekilde gören , sizin de başka bir annenin evladı olduğunuzu unutan insanlar , herkesin evladı kendine kıymetli ama onlar genelde kızı ile kaynanasının dedikodusu yapıp kaynanaya laf söyleyip ama konu kendilerine gelince melek olduğunu iddia eden insanlar yani ben şu zamana kadar öyle gördüm , benim anneme nazım geçer annemin bana nazı geçer kv ile bir tutulamaz tabi ki

Hafsa hanım güzel düşünüyorsunuz da karşı tarafında sizin kadar iyi niyetli olması gerekiyor.
Yoksa o iş yürümüyor. :) Evli misiniz siz ?
Maalesef Kaynanalar gelinleri dilde kızları gibi görseler bile gönülde görmüyorlar. Kendi kızlarının açıklarını kapatırken gelinlerin iğlenemekten , afişe etmekten cekinmiyorlar.
Kız tarafının damattan beklentisi genelde kızımı uzmesin şeklinde olurken erkek tarafı gelinden hizmetçilik bekleyebiliyor. Bu da adil değil hali hazirda.
Benim annem gelininden boyle bir beklenti içine girse girme derim yani. El kızı o. Ha benim annemde gelini kendi kızı gibi görmez. Bence gerekte yok. Herkesin annesi babası belli.
Saygı içerisinde ilişki yürütmek için mesafe şart. Fazlasına gerek yok.

Kapıdan geçmiş olsun deyip eşinizle bir çorba gönderirdiniz ama ya. Uzaktan geçmiş olsun demekle olmaz ki. Bu kadarını komşu komşuya yapıyor. Siz hastalansanız ve kv oğluyla geçmiş olsun haberi göndermekle yetinse ve bir kase çorba bile göndermese yerden yere vururdunuz açık konuşalım. Bu kadarcık ilgi de beklenir ama sanki ya. Ben çok haksız bulamadım 😬
Ben biraz farklym.
Genelde kendim kendime bakıyorum.
O yüzden hani ne karşı rahatsızlık vermek isterim nede böyle bi beklentide olmam 😃

😅😅

Ev kira değil.
Kredili alındı.
😀

X