yeri geldikçe kayınvalidenizle tartışıyor musunuz ?

Dandik aile apartmanında bir kat bile değil, iyi bir sitede yeni bir daire vermişler. (Ufuk Bey dairenin tamamını kendi parasıyla mı aldı tam bilmiyorum.) Hepsi aynı sitede yaşıyorlar komün halinde. Beklentisi de o oranda büyük oluyor haliyle.

Evet benim babam da buna benzer yorum yaptı kendi kabuklarından çıkmadıkları için biraz tuhaflarda aynı site etrafında donup durduklarindan. Demişti.
Evi başka birinden satın aldılar .
Benim oturduğumu .
Yani hali hazırda bi olan daire değildi aslın da

sizin gibi altlı üstlü oturmuyorum
kredi ile ev alacaksam neden kv aynı apartmanda alayım çok kötü bir seçim bunu kabul et Seda

ama madem böyle bir hataya düştüysem de bir kase çorba götür, bir ihtiyacın var mı diye sorarım vicdanen yaa
o kadar da değil

bide gerçekten saatlerrrce surat mı yaptınız yoksa eşiniz gelince mi yaptınız anlasın diye
ne komik :)
Surat yapmadim ya yok

Bu konuda ben sizi hatalı buldum,kırk kat yabancı gibi geçmiş olsun dedim demişsiniz de insan komşusu hasta olunca bile bir tas çorba yapıyor veriyor,siz de gorumceniz ve kayınvalide için bir çorba yapıp verebilirsiniz bu zor birşey değil,bulaşmasın deyip durmuşsunuz ama esinizde hasta bulassa ondan bulasirdi zaten yemek almaya gidince sorun yok ama bir tas çorba yapmak mı sorun oluyor anlamadım .

Gül geç. Umursama bile, laf soksa bile gülümse cevap verme salla gitsin. Evine dönüp tek kaldiginda da bas kahkahayi kendi kendine konus kapat. Diger türlü kaynana sana bagiracak sen sinirleneceksin gelip evde kocana bagirican adam huzursuzluktan kavgadan eve gelmek istemicek kapida huzur veren kadin arayacak. kaynanani bu kadar umursama yasli basli kadini kendine rol model olarak seçmediysen akli da fikri de umrunda olmasin hahah ben böyle seylerde suratina gulumseyip eve donunce kendi kendime dalga geciyorum gram umruma gelmez ve modumu dusuremez😂😂
Çok doğru hiç takma bile umursama laf söylediğinde dikkatini başka yöne ver gitsin..... Yalnız kalıp eve geldiğin de aman huyu bunun böyle salla gitsin de kafanda kapat ki kafana takılıp daüzülme yazık sana kocamla da anan bunu dedi deyip kavga da etme.....

Bu konuda ben sizi hatalı buldum,kırk kat yabancı gibi geçmiş olsun dedim demişsiniz de insan komşusu hasta olunca bile bir tas çorba yapıyor veriyor,siz de gorumceniz ve kayınvalide için bir çorba yapıp verebilirsiniz bu zor birşey değil,bulaşmasın deyip durmuşsunuz ama esinizde hasta bulassa ondan bulasirdi zaten yemek almaya gidince sorun yok ama bir tas çorba yapmak mı sorun oluyor anlamadım .

Hatalı olduğum.yanlar da var.
Kabul ediyorum.
Karşı taraftada bi şeyler var.
Bi şekilde bi dengeyi tekrar bastan sagliyacaz bakalım.
🙂
Benim dalgın anlarima denk geldi. Birde geç duydum hasta olduğunu birde esim 3 gün zaten evdeydi ise hic gitme misti sadece esime yetiştim o anlarda.
Sonrasında evet ckmalydim yukarya ama iste çıkamadım. Can sağlığı Bnde bundan sonra daha dikkatli olurum.... 🙂

Gene en azından onun yanında kayın babam var tabi.
tamamen tek olsa olayları farkli halde gelişir bunu da tahmin edebilirim.
İyide bu durum farklı ama ortada bir hastalık var insan bir kapıdan da olsa uğrar eve gecin demiyorum zaten geçmeyin yada telefon açar birseye ihtiyacınız var mı diye sorar bir çorba yapıp götürüp kapıdan vermek bile insanlara ilaç gibi geliyor.

Kendi anneniz de hasta olsa arayıp sormayacak misiniz siz yada eşiniz bir tas çorba vermeyecek misiniz nasılsa yanında babam mi var diyeceksiniz yani beni yanlış anlamayın ama bu olayda siz kendi kendinizi doldurmussunuz.

Evine temizliğe, misafir gelince yardıma gidin demiyorum ama hastalık durumu çok farklı bir durum .

E be yavrum Antep de kaynana demek o ailenin cumhurbaşkanı demek. Kayinvalidene uzak otursan bile bu tür olaylar yaşanacağı yüzde birmilyon belliyken niye aynı apartmanda oturup başını yaktin🤣 Görümcen çalışmasa bile hepiniz aynı ortadayken hizmeti ,ilgiyi yine senden beklerler. Çünkü bu Antep de yazılı olmayan kuraldir

E be yavrum Antep de kaynana demek o ailenin cumhurbaşkanı demek. Kayinvalidene uzak otursan bile bu tür olaylar yaşanacağı yüzde birmilyon belliyken niye aynı apartmanda oturup başını yaktin🤣 Görümcen çalışmasa bile hepiniz aynı ortadayken hizmeti ,ilgiyi yine senden beklerler. Çünkü bu Antep de yazılı olmayan kuraldir

Tekrar bi şeyler yoluna girdi .
sakinler .
Olayın üstünden azck zaman geçti .

Kayınvalidem istediği kadar ilgi bekleyebilir ben koskoca kadına ilgi gösterecek değilim. Geçmiş olsun der geçerim. Daha fazlasını yapma sorumluluğu onun evlatlarında. Eşim gidip annesine bakabilir buna karışmam elbette. Bana da istediği kadar laf soksun duymam hatta farketmem bile. En fazla aaa arasaydın oğlunu/kızını der geçerim. Zaten tavır baştan böyle olunca onlar da çok yaklaşamıyor. Benimki, ben hasta olunca eve yemek gönderir hemen arayıp gerek yok ben hallediyorum derim. Kendi içinden geliyorsa bişey diyemem ama ne onun bana ilgi gösterme zorunluluğu var ne benim ona. Ay zaten tribe hiç gelemem. Ufak tefek şeyler elbette olabilir ama trip olayını abartırsa çat diye keserim valla görüşmeyi. Oğlu da tek kelime edemez. Ne münasebet benim huzurumu kaçıracak ben de trip çekeceğim.

Günaydın herkeze.
🙂🖐🏻
Daha önce bahsetmiştim.
Eşimin ailesiyle aynı binada oturuyoruz.
(Daireler ayrı)
Geçen hafta görumcem grip olmuştu .
onla karşılaştığımda bahçede geçmiş olsun dedim zaten.
Aradan zaman geçti bu defa benim esime bulaşmış. Oda hasta oldu ve 3 gündür evdeydi.
Onla ilgilendim baktım.
Sonra eşimden duydum kaynana da hasta olmuş . Gorümcemin kızıda hasta olmuş. Bunlara genel olarak bulaşmış. Bi ben iyiyim şuan . Eşimde hep kendine dikkat et uzakta oturalim sanada bulaşmasın diyordu.
Yine geçmiş olsun dedim .
Eşimden zaten bilgi malumat alıyorum .
Sorup öğreniyorum .
Dün akşam oturuyorum . Mutfakta tv izleyip çay iciyordum. Saat 9 da telefon çaldı kaynanam seda gel sana yemek vercem dedi .
Çıktım hatta kendi yaptığım tavuklu yemekten götürdüm . Ay zahmet etmeseydin yemeği erken yedik birde ben gripken başka yemek yiyemiyorum dedi .
Bende yine kalsın sonra tadına bakın deyip mutfaga koydum. Gecmis olsun gene dedim. Beni terslemeye başladı . Sadece böyle söylemekle olur muy muş neden çıkmamışım gelmemişim . ( ayrı ilgi alaka devamlı kim olursa olsun herkes bnle ilgilensin bi kafa yapısı var). Bende anne ufukta hastaydı . O bile daha tam düzelmiş değil . Hem dikkat et sanada bulaşmasın diyor dedim. Bi ara sustu . Sonra geri devam etti laf sokmalara tabi tabi siz risk almayın aman sen burda kalma kalma diye elime tepsiyi tutuşturdu git demenin kibarını yaptı .
Aşağı indim esim isten 9 buçukta geldi .
Yüzümün düşüklüğünden anladı bir sorun var galiba diye ona anlattım annemi takma kafana boşver nenemin dedemin sülalesinden geçmiş herkesle dögusen yapıları var annem son günlerde iyi değil .
O da ayri kafada yaşıyor dedi .
Bnde esime artik ben ne yapacağımı şaşırdım yukarıya çıksam bi türlü çıkmasam ayrı türlü .
en ufak bi şeyde dedikodu yapıyorlar sacma fıstık kabuğunu doldurmayacak sey dedim. Eşimde gündüz tek gitme sende tamam . Ben izinliyken beraber gidelim dedi. 😃
Tartışmak ne kelime o yelloz kaynanam yüzünden eşimden boşanıyorum😏😏😏

X