Yeşil Kahve Mucizesi

legendd

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2007
7
0
40
Yeşil kahve doğal olmanın yanı sıra, sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi de sağlayan bir yöntemdir. Doktor Mehmet Öz’ün dediğine göre ”Yeşil kahve zayıflatmaya yardımcı oluyor.” açıklamaları kilo sorununa sahip olan milyonlarca kişinin ilgisini, alakasını Brezilya’dan ithal edilen yeşil kahveye çevirmesine sebep oldu. Daha şimdiden çok sayıda aktar, yeşil kahve için stoklarında yer açmaya başladı. Yeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) ailesinin Coffea cinsinden 5 metreye kadar büyüyebilen bir ağaç olarak tanımlanır. Normal kahve gibi kavrulma işleminden geçmez bu sebeple de faydalı etkilerini kaybetmez.“Diğer kahveler gibi kavrulmayan yeşil kahve çekirdeği kilo vermeye yardımcı olarak klorojenik asit içerir.” Mehmet Öz yeşil kahve için Amerika’daki televizyon programlarında bu kahve çekirdeklerinin kilo kaybında ve yağ yakımında oldukça etkili olduğunu belirtti. Metabolizmayı hızlandırıp vücudun kalori harcama oranını arttıran yeşil kahve çekirdeğinin kilo vermek isteyen kişilere diyet ve sporun yanında oldukça faydalı olacağını belirtti. “Diabetes, Metabolic Syndrome and Obesity adlı dergide yapılan en yeni araştırma ise, 12 hafta süresince Green Coffee Bean kullanan 16 yetişkin üzerineydi. Çalışmanın devamı boyunca deneklerin her biri belli oranlarda kilo kaybı yaşadı. Zayıflatmasının yanına şeker hastalığı üzerindeki etkileri de ses getiren yeşil kahve çekirdeği dünyanın en büyük bilim topluluğu American Chemical Society tarafından da tavsiye ediliyor. Yapılan açıklama ise içerisinde yüksek miktarda klorojenik asit bulunduran yeşil kahve çekirdeğinin kan şekeri düzeyini kontrol etmeye yardımcı olduğudur. Bu şu anlama gelir, bu kontrol sayesinde şeker hastalığı önlenebilmektedir. Bunların dışında zayıflamayı da başarı ile sağlar.
Yeşil Kahvenin Faydaları;
İnsan sağlığı için birçok yararı bulunmuş, kanıtlanmış ve bunların dışında sağlıklı bir şekilde zayflamaya da yardım eden yeşil kahve Türkiye’ye neredeyse henüz girmiş bir içecektir.
İçeriğindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır ve bu sayede de zayıflamaya yardımcı olur.
Bazal metabolizmayı hızlandırır. Kalori yakımını hızlandırır ve kilo verme sağlar.
Çok yüksek antioksidan etkisi vardır, serbest radikallerin zararlı etkilerini engeller.
Kişiye enerji verir, yorgunluğa ve halsizliğe de oldukça faydalıdır.
Şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi araştırmalarda belirtilmiştir.
Yüksek tansiyon üzerinde iyileştirici etkisi bulunur.
Hazırlanışı;
Yeşil kahvenin evde hazırlanışı oldukça pratik ve kolaydır. Yaklaşık 1 yemek kaşığı kahve cezveye konulur. Bundan sonra 180 ml sıcak su üzerine eklenir ve 4 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Sıcak olarak servis yapılır.Yeşil kahve sabah ve akşam olarak günde 2 kez tüketilebilir.

kaynak :
 
Son düzenleyen: Moderatör: