Yeter artik gerçekten

Kingdom9821

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2019
537
1.710
22
Ya benim ailem ozellikle abim her seyime karışıyor öbür abim evlendi pek bana karışmıyor önceden de pek karışmazdı ama küçük olan her seyime karışıyor giydiğim elbiseye yüzüme sürdüğüme kadar hafif bir.ruj sürsem o halin ne sil öyle gel allık vs ayni şekilde pantolon giysem laf eder hicbir sosyal medya hesabim yoktu 12.sinifta instagram ilk defa açtım onda da asla resim atmama izin vermezler takip ettiklerimi takipcilerimi vs hep takip eder erkek var mi diye bazen erkek arkadaşlarım istek atiyor yakin olduklarıma durumu açıklasamda çoğunu kabul edemiyorum erkek arkadaşım olduğunu bilseler öldürürler beni o derece sadece pp ye resim koymustum lan o resim ne kaldiricaksin onu rujlu bir de millet gorucek tipe hareketlere bak kaldir lan onu cabuk vs dedi babamda ayni şekilde onu destekledi muhafazakar bir aileye sahibim dini eğitim çocukken gördüm ve öğrendiklerimi yapmadığım icin her seferinde yuzume vurup yaziklar olsun sana vs derler normalde 4 yıllık bölüm okuyabilecekken mimarliga gitmeyi dusunuyordum ama iki yıllık saglik secip yksden yüksek aldığım icin kpss ye biraz çalışır atanırım kendi parami kazanırsam eger üzerimde eskisi gibi konusamazlar dedim seneye mezun olup kpss ye giricem hemen atanip para kazanmak istiyorum karsima da söyle uzaklardan biri çıksın gideyim onunla beraber istiyorum ama önce kendi ayaklarımın uzerinde durmam lazim gercekten çok bunaldim bu anlattıklarım çok az bir kısmı artik dayanacak gücüm kalmadi yeter artik ne zaman bana karışmayı birakicaklar

Bu zihniyetteki insanlar değişmez. Ve sadece sizde yok ülkenin yarısından fazlası sizin ailenizdekilerin kafa yapısına sahip.

Zaten bu zihniyet yüzünden ileri gideceğimize geriye gidiyoruz...

Atanıp uzak bir şehire gitmeye bakın
Uzak bir yere asla yollamazlar civarımizda bir sürü hastane var onlardan birine giderim

Vardir elbet, tek siz degilsiniz, her sene universiteye pekcok benzer hikayeleri yasayan ogrencim gelir. Idaresi zor isler, ailedir atilmaz satilmaz, seni korumanin kendilerince dogru, kati bir yolunu secmisler. "Uzaklardan biri" dilegi icin adimlariniza dikkat edin, yagmurdan kacarken doluya da tutulmayin.
Asilin derslere, sinavlarinizda insallah muvaffak olursunuz kolay gelsin size.

Vardir elbet, tek siz degilsiniz, her sene universiteye pekcok benzer hikayeleri yasayan ogrencim gelir. Idaresi zor isler, ailedir atilmaz satilmaz, seni korumanin kendilerince dogru, kati bir yolunu secmisler. "Uzaklardan biri" dilegi icin adimlariniza dikkat edin, yagmurdan kacarken doluya da tutulmayin.
Asilin derslere, sinavlarinizda insallah muvaffak olursunuz kolay gelsin size.
Böyle deyincede korkmadım değil ama ileride biri olursada buralardan biri olsun istemem

Atanıp başka bi ilde kendinize hayat kurduğunuzda o kadar karışmazlar sizin de benim hayatım deme şansınız olur. Bence iyi bir karar vermişsiniz. Ama şu karşıma biri çıksın onla uzaklara gidelim fikrindem uzaklaşın yaşınız çok genç. Yalnız özgür hayatın tadını çıkarın önce derim.

Uzak bir yere asla yollamazlar civarımizda bir sürü hastane var onlardan birine giderim
Atanırsan sesleri çıkamaz. Merak etme bu tür insanlar dinden çok paraya tapar..

Ayrıca yakın bir yere işe girersen aynı şeyleri yaşamaya devam edersin. Sorunun sadece işe girmekle bitmiyor maalesef

Ya benim ailem ozellikle abim her seyime karışıyor öbür abim evlendi pek bana karışmıyor önceden de pek karışmazdı ama küçük olan her seyime karışıyor giydiğim elbiseye yüzüme sürdüğüme kadar hafif bir.ruj sürsem o halin ne sil öyle gel allık vs ayni şekilde pantolon giysem laf eder hicbir sosyal medya hesabim yoktu 12.sinifta instagram ilk defa açtım onda da asla resim atmama izin vermezler takip ettiklerimi takipcilerimi vs hep takip eder erkek var mi diye bazen erkek arkadaşlarım istek atiyor yakin olduklarıma durumu açıklasamda çoğunu kabul edemiyorum erkek arkadaşım olduğunu bilseler öldürürler beni o derece sadece pp ye resim koymustum lan o resim ne kaldiricaksin onu rujlu bir de millet gorucek tipe hareketlere bak kaldir lan onu cabuk vs dedi babamda ayni şekilde onu destekledi muhafazakar bir aileye sahibim dini eğitim çocukken gördüm ve öğrendiklerimi yapmadığım icin her seferinde yuzume vurup yaziklar olsun sana vs derler normalde 4 yıllık bölüm okuyabilecekken mimarliga gitmeyi dusunuyordum ama iki yıllık saglik secip yksden yüksek aldığım icin kpss ye biraz çalışır atanırım kendi parami kazanırsam eger üzerimde eskisi gibi konusamazlar dedim seneye mezun olup kpss ye giricem hemen atanip para kazanmak istiyorum karsima da söyle uzaklardan biri çıksın gideyim onunla beraber istiyorum ama önce kendi ayaklarımın uzerinde durmam lazim gercekten çok bunaldim bu anlattıklarım çok az bir kısmı artik dayanacak gücüm kalmadi yeter artik ne zaman bana karışmayı birakicaklar
Durumlarda bazen karşılaşıyordum seninle. Aklımda kk nın en genç üyesi, çalışkan kızı olarak kalmışsın :)
öncelikle yaşadıkların grçekten çok zor, bu tarz ailelerin çocukları çocukluğunu ve gençliğini elinden alıyorlar evlatlarıının. Halbu ki herşey yaşında güzel değilmidir. Makyajda yaparsınız arkadaşlarınızla cafe sinema gider sahilerde romantikbyürüşlerde yaparsınız.
Tek önerim mezun olduktan sonra uzak bir yere gitme ve orada çalışma fikri mantıklı ama inşallah göndermemezlik yapmazlar.
Herşey gönlünüzce olsun
🤎

İşte ne olursa böyle ailelerden oluyor çocuklarını sıkıyorlar, özellikle kız çocuklarını onu yapma bunu yapma, bu sefer ne oluyor çocukları, onlara yalan söylemek zorunda kalıyor, kurtuluşu başka yollarda arıyorlar, çoğunluklada kurtuluşu evlilikte görüyorlar, siz mezun olup ailenizden uzakta iş bulmaya çalışın izin vermezler diye pes etmeyin dik durun.

Saçma .atanırken tercih listenizi görmek zorunda değiller. Eğer tercih listenizi de onlar doldurrsa Ben olsam son dakika tercih listemi değiştiririm bile tuvaletteyken filan .

Yollamazlar biliyorum offf
Canım bir noktadan sonra izin almayı bırakman gerekiyor. Bu tipler için o nokta, kendi paranı kazanmaya ve onlara muhtaç olmadan yaşamaya başladığın nokta oluyor. Seni zorla gizli saklı iş yapmak zorunda bırakanlar utansın sen neden üzülüyorsun... Tercih zamanın gelince onlara söylemeden yazıp gideceksin, sakın gösterme tercihlerini. Biraz sinsi ol, zaten kendi paranı kazanmaya başladığında bir de kendi düzenini kurduğunu görürlerse susarlar, veya sen araya mesafe koyarsın.

Sana ömür boyu bakacaklarının garantisi var mı? Yok tabi ki. Dünyanın bin türlü hali var her an hepimiz ortada kalabiliriz. Bu yüzden kendi hayatını eline almana engel olamazlar, kimsenin buna hakkı yok.

Az kalmış. Zor biliyorum ama sıkın biraz daha dişinizi. Planınız çok güzel aslında. Ekonomik özgürlüğünüz olunca onlara bağımlılığınız olmayacak. Sınırlarınızı daha net çizebileceksiniz. Sonra istiyorsanız yeniden sınava hazırlanır mimarlık da okursunuz. Biraz daha sabır, yüzüp yüzüp kuyruğuna gelmişsiniz, suyun yüzüne çıkmanıza çok az kalmış.

Yollamazlar biliyorum offf

Yollamazlar deme. Gideceksin. Evde gerekirse hir gür çiksin. Sana biseyde yapamazlar cünkü para kazanacaksin ve onlarin payinada düşer diye umit ederler. Bir derler, iki derler sonra susarlar.

Atanmaya bak sen, sakin yakin yerleri yazma. Evet korkutucu, ama yapabilirsin! Yoksa yakinda kalirsan hem psikolojik şiddet görürsün, hem seni maddi olarakta sömürürler.

Baskıcı,muhafazakar aileye sahibim ne çektiğini çok iyi anlıyorum kpssden atanacak puanı fazlasıyla aldım ama atanmadan hala ses seda yok... Özel bir kurumda çalışıyorum şu an ailem hala bana karışıyor ama eskisi kadar karisamiyorlar çünkü hem dinlemiyorum hem de kendi paramı kazandığım için onlara muhtaç olmadığımın farkındalar ise ilk girdiğim ay yarım maaş aldım onda bile 1 TL olsun istemedim ailemden ikinci kazandığım paranın yarısıyla telefon aldım onda da gene tek kuruş istemedim. Şu an abimle yaşıyorum 1 hafta sonra başka eve geçeceğim ev arkadaşıyla yaşayacağım bir sürü laf söylediler ama zincire vuracak halleri yok. Emin ol kendi parani kazanınca ailenin üzerindeki baskısı %90 azalıyor hiçbir zaman karismayı birakmayacaklar ama bir süre sonra eskisi kadar müdahale edemedikleri için sen he he deyip geçeceksin atanacak puanı alırsan atanana kadar alamazsan da kpss çalışacağın esnada bir özel hastanede calış

X