Yılbaşı sorunsalı

Eski eşi sevgilinle barışmaya çalışıyor bence. Seni hayatlarına dahil etmıyorlar. Boşanmış insanlar neden anne baba kızkardeş eski kayınvalide kayınpeder yemek yesin ? Çok saçma
Bence sen vazgeç bu işten ben bile kızdım su an. Bu şekilde hep arka planda kalacaksın. 8 yaşındaki çocuk seninle tanısabilir uygun dille anlatılabilir çok saçma geldi. Eski eş kesinlikle çok dominant ve sevgilini kesinlikle parmağında oynatıyor

Kadını başka partneri olmaması, konu sahibinin asla çocukla tanışaması, adamın 7 senedir evliliğe yanaşmaması... bence adam evli!
Kesinlikle. Adam bir şekilde yalan dolanla birlikte yaşamaya başlamış bu kızla ama yılbaşı gibi bir günde hele de 3 gün yasak varken eşine söyleyecek yalanı olmadıgı için evine gidiyor. Konu sahibinin kendini değersiz hissetmesi de yılbaşı içinde bi yalan uydurmaya yanaşmaması sanırım adamın.

Kızına sizi söylemiyorsa ayrılma ihtimalinize karşı çocuğun kafasını karıştırmak istemiyordur. Ayrıc eski eşi de halen sizi kabullenemediği için çocuk duymasın istiyordur. Sevgiliniz de halen çocuk ve başka sebeplerden dolayı oraya bağlı olduğu içim oranın isteklerini dikkate alıyor. Kızmakta haklısınız ancak o yemeği tek yersiniz hatta bundam sonra bayramı seyranı da muhtemelen ikinci planda geçirirsiniz. Çok vazgeçilmeziniz değilse ayrılın, samimi bir tavsiye benden size. Benzer bir durumu çok yakın bir arkadaşım yaşadı, şimdi boşanıyorlar. Çocuk yapmadı arkadaşımdan ilk eşinden olan çocuklar ve eşim kıskanır, haksızlık olur diye. Nihayetinde de Eski eşine dönecek beyefendi şimdi, çocuklar istiyor, eşim çok kötü kabullenmesi vs vs diye. Arkadaşımın 3 yılı heba oldu. Yol yakınken dönün derim asla değiştiremezsiniz.

Yalnız sevgili ilk konuda 7 yıllık, bu konuda 3 yıllık 🤣
Beni babama özel resmimizi atmamla tehdit ediyor diye konu açıp sonra birşey olmamış gibi, yılbaşını kızıyla geçirmek istiyor diye konu açması 😑 kendi herşeyi yutmaya hazır olabilir ama ben böyle okuyunca cidden sinir oluyorum. Biz sadece yılbaşını biliyoruz ama ilişkinin elle tutulur birşeyi yok ki buda normal olsun.

7 yıllık sevgili ama kızıyla daha tanışmamış, evlilik onayıyla eski eşten geçiyor resmen, zorla evlenmeyi kabul etmiş, bu ilişkiden olursa evlilikten hayır beklemesi, nasıl bir kafanın ürünüdür anlamak mümkün değil.

Beni babama özel resmimizi atmamla tehdit ediyor diye konu açıp sonra birşey olmamış gibi, yılbaşını kızıyla geçirmek istiyor diye konu açması 😑 kendi herşeyi yutmaya hazır olabilir ama ben böyle okuyunca cidden sinir oluyorum. Biz sadece yılbaşını biliyoruz ama ilişkinin elle tutulur birşeyi yok ki buda normal olsun.

7 yıllık sevgili ama kızıyla daha tanışmamış, evlilik onayıyla eski eşten geçiyor resmen, zorla evlenmeyi kabul etmiş, bu ilişkiden olursa evlilikten hayır beklemesi, nasıl bir kafanın ürünüdür anlamak mümkün değil.
Aslında konu sahibi de bu ilişkiden bir cacık olmayacağının farkında ama dünyada baska erkek kalmadığı için olmazı oldurma peşinde... Bende böyle genç kizlara çok üzülüyorum.

Çocuk doğduktan sonra boşanma olmus benimle tanıştığında hiç görüşmüyolardı sonradan ne olduysa medeniyet geldi sık sık gorusmeye başladılar

e tamam madem medeniyet gelmiş sizi de davet etmeli yemeğe..
sap gibi evde bırakmamalı.. ya da siz bıraktığı yerde durmamalısınız en temizi.

İşin içinden çıkamaz oldum 3 yıllık bir sevgilim var son 8 aydır birlikte yaşamaya başladık. Eski eşinden 8 yaşında çok tatlı kızı var. Her yılbası birlikte geçirmişler. Geçmişimizdeki bayram ve özel günleri hiç kutlayamadık hep kızıyla oldu ve eski eşiyle Yanyana oldu şimdiye kadar sorun değildi. Fakat ilk defa yılbasında beraber olma fırsatımız var bugun bana eski eşinin evinde yemek yicez kızım oyle istiyo dedi eski eşinin annesi ve babası ve kızkardeşi de evlerinde olucak. Yasaklar olmasına rağmen ben beraber yemek yeriz güzel bi sofra hazırlarım dedim ama o yemeğini orda yemek istiyor. Benimde moralim bozuldu haliyle. Ben insan değilmiyim neden yılbası yemeğini yanlız yemek zorundayım ailem şehir dısında yanlarına da gidemiyorum tehlike içeririm diye çalışıyoruz çünkü aktif. Yani yanlısmı düşünüyorum cezayı göze alıp eve 12 den sonra gelicek resmen. Çok kırıldım bir gün oncesi eski eşi ayarlayabilirdi Yılbası yemeğini. Neden sevgilisinde bir hayatı oldugunu kabul etmiyorlar anlamıyorum. Bu yıl pandemi derken evliliği seneye yaza erteledik. Artık evlilik için bile düşünüyorum ilerde beni yine boyle ozel günlerde bırakır diye. Eski eşi kızının benimle tanışmasını istemiyor. Babasından şiddetle gizlemesini istiyor pskolojisi bozulmasın diye. Yani kızı alıp beraber olmamızda olmuyor. Napıcam bu durumda. Tepkim ne olmalı sadece çok kırgınım ve moralim bozul düşünülmediğim için. :KK43:
Bence evliliğin ertelenmesi iyi olmuş siz bu işi tekrar düşünün

Kiziyla sizi tanistirmasi gerekirdi bosanirken bozulmayan psikolojisi sevgiliyle tanisirkende bozulmaz kadin cekememezliginden yapiyordur ama sevgilinizin durusu net degil bir gun onceyi kiziyla gecirebilirdi falan filan cok ciddi dusunun bu sorun hep devam edecek

Çocuk için bir araya gelmek demek okul günlerinde, müsamerelerde, hastane vs durumlarında geçerlidir bana göre. Yok kızım istedi ailece evde yemek yiyeceğiz çok saçma. Ve evet kırıcı. Siz eski eşinizle böyle bir araya gelebilir miydiniz mesela? Tüm özel günlerde bunu yaşarsanız sineye çekebilecek misiniz karar verin.

Gerçekten çok haklısınız ya. Kendime saygısızlık yapıyorum en çokta. Allah işte ani evlenelim dedi bende boyle oldu bittiyse getirmesini istemediğim için yazın güzel sade bişi olsun dedim. Yani yaşamayın anlamaz ama alışkanlıklar yaşananlar. Burda sadece kötüyü paylaşıyoruz derdimizi. Kınaması çok kolay Yaşayınca çok farklı.

Eski eşi sizin sevgililiginizi dusunmek zorunda değil. Onu sevgiliniz dusunecek.

Anladigim kadariyla sizin cocugunuz yok. Cocuksuz veya bekar kadinlarin cocuklu erkeklerle ne işi olur anlamiyorum. Malesef omur boyu sevgilinizi, evlenirseniz eşinizi paylaşmak zorunda kalacaksiniz, ona göre dusunun.

Eski eşi sizin sevgililiginizi dusunmek zorunda değil. Onu sevgiliniz dusunecek.

Anladigim kadariyla sizin cocugunuz yok. Cocuksuz veya bekar kadinlarin cocuklu erkeklerle ne işi olur anlamiyorum. Malesef omur boyu sevgilinizi, evlenirseniz eşinizi paylaşmak zorunda kalacaksiniz, ona göre dusunun.
Bende hep aynısını düşünüyorum ama sonra diyorum evlenmiş çocuğu olmuş diye de hiç yaşamaya hakkıda mı olmasın diyorum 🥴 kafalar karışık ha şunu diyeyim aralarında ciddi yaş farkı var zaten başından hata olan bir ilişki

Ailece aynı sofraya oturacak bir yılbaşı yemeği yiyecekler. Madem bu kadar medeni(!) bu insanlar neden ayrılmış.
Ay kimse kusura bakmasın ben o kadar medeni değilim.
Çocuk istiyor diye yapılan şeylerin de sınırı olur.
Adam o gece ceza yemeyi bile göze alıyor.

Sizi bilmem ama ben ayrılırdım. Çünkü aralarında bitmeyen birşey var. Evet ömür boyu sürecek bir bağ, evlatları var. Evet kanlı bıçaklı olmadan böyle ayrılmak da çok güzel. Ama bir çizgi var ve onlar o çizgiyi geçmiş.
Siz hep böyle öteleneceksiniz. Bunu göze alarak evlenin.

Bende hep aynısını düşünüyorum ama sonra diyorum evlenmiş çocuğu olmuş diye de hiç yaşamaya hakkıda mı olmasın diyorum 🥴 kafalar karışık ha şunu diyeyim aralarında ciddi yaş farkı var zaten başından hata olan bir ilişki

Nebileyim başka evlenmiş cocugu olmuş insanlarla olsalar birbirlerini anlarlar en azindan, bu şekilde sorun yaşaniyor buyuk oranda.

Bilmiyorum. Ben omur boyu bekar kalacagimi bilsem evlenmem cocukluyla, adamimi paylaşamam. Bosanmista olsa başka bir kadindan hiç kopmayacak bir baği var, canli kanli...
🤯🤯🤯

X