Yılbaşı sorunsalı

Ozgurlestik

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2019
333
372
İşin içinden çıkamaz oldum 3 yıllık bir sevgilim var son 8 aydır birlikte yaşamaya başladık. Eski eşinden 8 yaşında çok tatlı kızı var. Her yılbası birlikte geçirmişler. Geçmişimizdeki bayram ve özel günleri hiç kutlayamadık hep kızıyla oldu ve eski eşiyle Yanyana oldu şimdiye kadar sorun değildi. Fakat ilk defa yılbasında beraber olma fırsatımız var bugun bana eski eşinin evinde yemek yicez kızım oyle istiyo dedi eski eşinin annesi ve babası ve kızkardeşi de evlerinde olucak. Yasaklar olmasına rağmen ben beraber yemek yeriz güzel bi sofra hazırlarım dedim ama o yemeğini orda yemek istiyor. Benimde moralim bozuldu haliyle. Ben insan değilmiyim neden yılbası yemeğini yanlız yemek zorundayım ailem şehir dısında yanlarına da gidemiyorum tehlike içeririm diye çalışıyoruz çünkü aktif. Yani yanlısmı düşünüyorum cezayı göze alıp eve 12 den sonra gelicek resmen. Çok kırıldım bir gün oncesi eski eşi ayarlayabilirdi Yılbası yemeğini. Neden sevgilisinde bir hayatı oldugunu kabul etmiyorlar anlamıyorum. Bu yıl pandemi derken evliliği seneye yaza erteledik. Artık evlilik için bile düşünüyorum ilerde beni yine boyle ozel günlerde bırakır diye. Eski eşi kızının benimle tanışmasını istemiyor. Babasından şiddetle gizlemesini istiyor pskolojisi bozulmasın diye. Yani kızı alıp beraber olmamızda olmuyor. Napıcam bu durumda. Tepkim ne olmalı sadece çok kırgınım ve moralim bozul düşünülmediğim için. :KK43:

gelişme 10. Sayfada

Son düzenleme:

Bibibella

LibBiBido ♈
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
20 Ocak 2010
36.573
92.709
39
Bunları bilerek sevgili olmuşsunuzdur diye düşünüyorum :KK66: bu arada yasak yok mu 12 den sonra nasıl gelecek 🤔 gitmişken yasak var bahanesiyle kalsın bari bilemedim çok saçma ailecek yılbaşı kutluyorlar madem neden boşanmışlar
Ha bu arada evlendikten sonra kızım öyle istiyor kızım böyle istiyor diye 2 ev arasında baya bi gider gelir gibi geldi bana bu adam bide ergenliği var yakın zamanda iyi düşünün

Zerre

Yaratılmışları razı etmek için yaratılmadık.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
939
1.040
21
İşin içinden çıkamaz oldum 3 yıllık bir sevgilim var son 8 aydır birlikte yaşamaya başladık. Eski eşinden 8 yaşında çok tatlı kızı var. Her yılbası birlikte geçirmişler. Geçmişimizdeki bayram ve özel günleri hiç kutlayamadık hep kızıyla oldu ve eski eşiyle Yanyana oldu şimdiye kadar sorun değildi. Fakat ilk defa yılbasında beraber olma fırsatımız var bugun bana eski eşinin evinde yemek yicez kızım oyle istiyo dedi eski eşinin annesi ve babası ve kızkardeşi de evlerinde olucak. Yasaklar olmasına rağmen ben beraber yemek yeriz güzel bi sofra hazırlarım dedim ama o yemeğini orda yemek istiyor. Benimde moralim bozuldu haliyle. Ben insan değilmiyim neden yılbası yemeğini yanlız yemek zorundayım ailem şehir dısında yanlarına da gidemiyorum tehlike içeririm diye çalışıyoruz çünkü aktif. Yani yanlısmı düşünüyorum cezayı göze alıp eve 12 den sonra gelicek resmen. Çok kırıldım bir gün oncesi eski eşi ayarlayabilirdi Yılbası yemeğini. Neden sevgilisinde bir hayatı oldugunu kabul etmiyorlar anlamıyorum. Bu yıl pandemi derken evliliği seneye yaza erteledik. Artık evlilik için bile düşünüyorum ilerde beni yine boyle ozel günlerde bırakır diye. Eski eşi kızının benimle tanışmasını istemiyor. Babasından şiddetle gizlemesini istiyor pskolojisi bozulmasın diye. Yani kızı alıp beraber olmamızda olmuyor. Napıcam bu durumda. Tepkim ne olmalı sadece çok kırgınım ve moralim bozul düşünülmediğim için. :KK43:
Burada eski eşe denecek pekte birşey yok siz bu sorunu sevgiliniz ile halledeceksiniz

Zerre

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
939
1.040
21

Zerre

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
939
1.040
21
Büyük ihtimalle eve gelmeyecektir

Ozgurlestik

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2019
333
372
Bunları bilerek sevgili olmuşsunuzdur diye düşünüyorum :KK66: bu arada yasak yok mu 12 den sonra nasıl gelecek 🤔 gitmişken yasak var bahanesiyle kalsın bari bilemedim çok saçma ailecek yılbaşı kutluyorlar madem ned
Burada eski eşe denecek pekte birşey yok siz bu sorunu sevgiliniz ile halledeceksiniz
Yani ben kimseye bişey söyleyemiyorum Ne soyleyebilirim bilmiyorum oyle bir tercih yapması beni kırdı değersiz hissettirdi cezayı göze alması bile

Ozgurlestik

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2019
333
372
Cocugun Sizi öğrenince pskolojisi bozulur ama cici baba ile bozulmuyormu? Bu işte bi terslik var. Bana hiç sağlıklı hareketler gelmedi.. sürekli vazgecilen dış plana atılan siz oluyorsunuz. Böyle devam etmekte kararlı mısınız??
Eski eşi evlenseydi eminim karşı çıkmazdı buna ama kendisi evlenmez sanırım artık :KK43:

Miss Bride

Supervisor
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
2.165
4.780
Tamam, medeni bir ilişki bir açıdan bakınca, çocuk için bir araya geliyorlar belki art niyet yok ama siz varken biraz uygunsuz olmuş, illa gidecekse kızı için gidip bir iki saat oturup tekrar gelebilirdi.
Şimdi olmasa da ileride evlendiğinizde bu durum sorun olabilir. Şimdiden fazla kabullenici ve anlayışlı davranmışsınız ama bence bu konuda biraz daha tepkinizi koyun.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-08-2021

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 167 gün kaldı.

Bu hafta boyunca bebeğinizin hızlı büyümesi devam ediyor. Bebeğinizin ağırlığı hamileliğinizdeki 4. ay boyunca yaklaşık 6 kat arttacak ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 160-170 gr. arasında olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Pamukannesi83

Guru
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
12.065
46.624
Bu durum uzun bir zaman böyle gidecek. Yok eve gidip beraber yemek yemeler felan. Bence isin bahanesi birazda. Medeni insan olmak da bir yere. Cocuga lafim yok, ondan cok annesi durumu yönetiyor zaten. Size kolay gelsin. Ben sahsen böyle bir iliski istemezdim, cünkü özgürce iliskiyi yasamak gibisi yok. Buna evliligimde dikkat ederim mesela.

calpol

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2013
523
1.089
Şikayet edin arayın polisi :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-06-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 92 gün kaldı.

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

vaveyla__

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2015
2.705
6.447
suç eski eşte degil sevgilinizde.

Daha sizin varlığınızı kabullenemeyen eski eş mi siz yalniz kalmayın diye bir gün önceye cekecek yemegı?

Yanlış kisilerden yanliş beklenti icindesiniz.

Sevgilinizde sorun var. Kizını alıp evine getirip 3 unuzde yemek yiyip vakit gecirebilirsiniz. Eski es istiyor diye sizi neden saklıyorki?

yaza evlenmeyi dusunuyorsunuz siz daha kızıyla tanışmamışsınız. coktan tanişmaniz kızıyla iletisıminizin olması lazımdı.

Erkek arkadasınız eski esinin ağzına niye bu kadar bakıyor çok tuhaf.

Sorun sadece yılbasını sizinle gecirip gecirmemesi degil. sorun çok daha buyük.