Yılbaşı sorunsalı

Ozgurlestik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2019
338
369
İşin içinden çıkamaz oldum 3 yıllık bir sevgilim var son 8 aydır birlikte yaşamaya başladık. Eski eşinden 8 yaşında çok tatlı kızı var. Her yılbası birlikte geçirmişler. Geçmişimizdeki bayram ve özel günleri hiç kutlayamadık hep kızıyla oldu ve eski eşiyle Yanyana oldu şimdiye kadar sorun değildi. Fakat ilk defa yılbasında beraber olma fırsatımız var bugun bana eski eşinin evinde yemek yicez kızım oyle istiyo dedi eski eşinin annesi ve babası ve kızkardeşi de evlerinde olucak. Yasaklar olmasına rağmen ben beraber yemek yeriz güzel bi sofra hazırlarım dedim ama o yemeğini orda yemek istiyor. Benimde moralim bozuldu haliyle. Ben insan değilmiyim neden yılbası yemeğini yanlız yemek zorundayım ailem şehir dısında yanlarına da gidemiyorum tehlike içeririm diye çalışıyoruz çünkü aktif. Yani yanlısmı düşünüyorum cezayı göze alıp eve 12 den sonra gelicek resmen. Çok kırıldım bir gün oncesi eski eşi ayarlayabilirdi Yılbası yemeğini. Neden sevgilisinde bir hayatı oldugunu kabul etmiyorlar anlamıyorum. Bu yıl pandemi derken evliliği seneye yaza erteledik. Artık evlilik için bile düşünüyorum ilerde beni yine boyle ozel günlerde bırakır diye. Eski eşi kızının benimle tanışmasını istemiyor. Babasından şiddetle gizlemesini istiyor pskolojisi bozulmasın diye. Yani kızı alıp beraber olmamızda olmuyor. Napıcam bu durumda. Tepkim ne olmalı sadece çok kırgınım ve moralim bozul düşünülmediğim için. :KK43:

gelişme 10. Sayfada

Son düzenleme:
Bunları bilerek sevgili olmuşsunuzdur diye düşünüyorum :KK66: bu arada yasak yok mu 12 den sonra nasıl gelecek 🤔 gitmişken yasak var bahanesiyle kalsın bari bilemedim çok saçma ailecek yılbaşı kutluyorlar madem neden boşanmışlar
Ha bu arada evlendikten sonra kızım öyle istiyor kızım böyle istiyor diye 2 ev arasında baya bi gider gelir gibi geldi bana bu adam bide ergenliği var yakın zamanda iyi düşünün

İşin içinden çıkamaz oldum 3 yıllık bir sevgilim var son 8 aydır birlikte yaşamaya başladık. Eski eşinden 8 yaşında çok tatlı kızı var. Her yılbası birlikte geçirmişler. Geçmişimizdeki bayram ve özel günleri hiç kutlayamadık hep kızıyla oldu ve eski eşiyle Yanyana oldu şimdiye kadar sorun değildi. Fakat ilk defa yılbasında beraber olma fırsatımız var bugun bana eski eşinin evinde yemek yicez kızım oyle istiyo dedi eski eşinin annesi ve babası ve kızkardeşi de evlerinde olucak. Yasaklar olmasına rağmen ben beraber yemek yeriz güzel bi sofra hazırlarım dedim ama o yemeğini orda yemek istiyor. Benimde moralim bozuldu haliyle. Ben insan değilmiyim neden yılbası yemeğini yanlız yemek zorundayım ailem şehir dısında yanlarına da gidemiyorum tehlike içeririm diye çalışıyoruz çünkü aktif. Yani yanlısmı düşünüyorum cezayı göze alıp eve 12 den sonra gelicek resmen. Çok kırıldım bir gün oncesi eski eşi ayarlayabilirdi Yılbası yemeğini. Neden sevgilisinde bir hayatı oldugunu kabul etmiyorlar anlamıyorum. Bu yıl pandemi derken evliliği seneye yaza erteledik. Artık evlilik için bile düşünüyorum ilerde beni yine boyle ozel günlerde bırakır diye. Eski eşi kızının benimle tanışmasını istemiyor. Babasından şiddetle gizlemesini istiyor pskolojisi bozulmasın diye. Yani kızı alıp beraber olmamızda olmuyor. Napıcam bu durumda. Tepkim ne olmalı sadece çok kırgınım ve moralim bozul düşünülmediğim için. :KK43:
Burada eski eşe denecek pekte birşey yok siz bu sorunu sevgiliniz ile halledeceksiniz

Büyük ihtimalle eve gelmeyecektir

Bunları bilerek sevgili olmuşsunuzdur diye düşünüyorum :KK66: bu arada yasak yok mu 12 den sonra nasıl gelecek 🤔 gitmişken yasak var bahanesiyle kalsın bari bilemedim çok saçma ailecek yılbaşı kutluyorlar madem ned
Burada eski eşe denecek pekte birşey yok siz bu sorunu sevgiliniz ile halledeceksiniz
Yani ben kimseye bişey söyleyemiyorum Ne soyleyebilirim bilmiyorum oyle bir tercih yapması beni kırdı değersiz hissettirdi cezayı göze alması bile

Cocugun Sizi öğrenince pskolojisi bozulur ama cici baba ile bozulmuyormu? Bu işte bi terslik var. Bana hiç sağlıklı hareketler gelmedi.. sürekli vazgecilen dış plana atılan siz oluyorsunuz. Böyle devam etmekte kararlı mısınız??
Eski eşi evlenseydi eminim karşı çıkmazdı buna ama kendisi evlenmez sanırım artık :KK43:

Bence siz bunu erkek arkadasinizla konusun. Tabi ki de kizi cok onemli ama siz varsaniz hayatinda ozel gunlerde sizinle de olmali.
Ya ayrica yilbasinda millet gezmesin diye yasak koydular hala insanlar bir yerlere gidiyorlar.
Bizim bu millete her sey mustahak yaaaa!!

Eski karısı kızını sizle tanıştırmak istemedi diye kızını sizle tanıştırmayan bi adam sizi saymıyor demektir böyle biriyle ortak hayat kurmak için bi kez daha düşünün o yüzden. O onun kızı siz de hayat arkadaşısınız eski eşinin buna karışmasına izin vermemesi lazım.

Tamam, medeni bir ilişki bir açıdan bakınca, çocuk için bir araya geliyorlar belki art niyet yok ama siz varken biraz uygunsuz olmuş, illa gidecekse kızı için gidip bir iki saat oturup tekrar gelebilirdi.
Şimdi olmasa da ileride evlendiğinizde bu durum sorun olabilir. Şimdiden fazla kabullenici ve anlayışlı davranmışsınız ama bence bu konuda biraz daha tepkinizi koyun.

Bu durum uzun bir zaman böyle gidecek. Yok eve gidip beraber yemek yemeler felan. Bence isin bahanesi birazda. Medeni insan olmak da bir yere. Cocuga lafim yok, ondan cok annesi durumu yönetiyor zaten. Size kolay gelsin. Ben sahsen böyle bir iliski istemezdim, cünkü özgürce iliskiyi yasamak gibisi yok. Buna evliligimde dikkat ederim mesela.

suç eski eşte degil sevgilinizde.

Daha sizin varlığınızı kabullenemeyen eski eş mi siz yalniz kalmayın diye bir gün önceye cekecek yemegı?

Yanlış kisilerden yanliş beklenti icindesiniz.

Sevgilinizde sorun var. Kizını alıp evine getirip 3 unuzde yemek yiyip vakit gecirebilirsiniz. Eski es istiyor diye sizi neden saklıyorki?

yaza evlenmeyi dusunuyorsunuz siz daha kızıyla tanışmamışsınız. coktan tanişmaniz kızıyla iletisıminizin olması lazımdı.

Erkek arkadasınız eski esinin ağzına niye bu kadar bakıyor çok tuhaf.

Sorun sadece yılbasını sizinle gecirip gecirmemesi degil. sorun çok daha buyük.

Bu durumları neden yaşıyorsunuz, neden kendinizi bu cendereye atıyorsunuz?
Böyle olur mu Allah aşkına pandemi vs yi geçtim.
Sevgilinizin yaptığı olacak gibi değil.

Eski eşinin evine yılbaşı yemeğine gidicek ve annesi babası kız kardeşi olacak eski eşinin. Hiç ayrılmasalarmış.
Madem kadın kızını bu kadar eşinin evleneceği kadına dahi gostermeyecek kadar hassas bosanmasaydı.
Hem boşan hem yemekler ye git gel ne güzel valla.

Ayrılın hayatınıza bu tarz sorunları olmayan bı kişiyle evlenin.
Çok çok haklısınız.

bende boyle bi ilişki istemezdim ama nasıl işin içine girdim anlamadım. Gözüm bişi görmedi şimdi üzüntüsünü yaşıcam hep gibime geliyor. Eski eşinin bana tepkisi ne anlamıyorum.
Bu durum uzun bir zaman böyle gidecek. Yok eve gidip beraber yemek yemeler felan. Bence isin bahanesi birazda. Medeni insan olmak da bir yere. Cocuga lafim yok, ondan cok annesi durumu yönetiyor zaten. Size kolay gelsin. Ben sahsen böyle bir iliski istemezdim, cünkü özgürce iliskiyi yasamak gibisi yok. Buna evliligimde dikkat ederim mesela.

Bu durumları neden yaşıyorsunuz, neden kendinizi bu cendereye atıyorsunuz?
Böyle olur mu Allah aşkına pandemi vs yi geçtim.
Sevgilinizin yaptığı olacak gibi değil.

Eski eşinin evine yılbaşı yemeğine gidicek ve annesi babası kız kardeşi olacak eski eşinin. Hiç ayrılmasalarmış.
Madem kadın kızını bu kadar eşinin evleneceği kadına dahi gostermeyecek kadar hassas bosanmasaydı.
Hem boşan hem yemekler ye git gel ne güzel valla.

Ayrılın hayatınıza bu tarz sorunları olmayan bı kişiyle evlenin.
Çok çok haklısınız.
Ben ona bari ilk defa yılbasımızı birlikte geçirseydik dedim. Ama seninle hep birlikteyiz zaten kızını haftada bir görmeye gidiyor bende çocuğundan ayırmak isteyen kadınlar gibi olmamak için sustum

X