Yılbaşı sorunsalı

Adamın sizle evlenmek istediğini düşünmüyorum sadece sizi yanında tutabilmek adına evlilik teklifi yapmış, adam da biliyor pandemi de düğün zaten yasak isteseniz de evlenmezsiniz, bi 7 yılda böyle devam edersiniz muhtemelen.

Adam eşinden yeni boşanmamış, dediğinize göre çocuk doğduktan hemen sonra boşanmışlar, çocuk zaten anne babanın evli olduğu bir zamana tanıklık etmemiş ki sizin evliliğiniz çocuğa ağır gelsin zaten en başından adam çocuğuna sizi tanıtsaydı bugün 8 yaşında çocuk ne hisseder diye düşünülmezdi.

Adam çocuğundan değil eski karısından kopamamış hala, boşanan bütün çiftler çocuklar için tüm özel günleri beraber mi geçiriyor? Çocuk işin bahanesi, kadın da adam da birgün birleşirse hiç şaşırmayın.

Siz evlendiniz diyelim ne olacak bu çocuk babasının evine gelmek istediğin de siz otele mi gideceksiniz yada çocuk istediğinizde adam kızım kıskanır diye istemeyecek. Hiçbir özel günü beraber geçirmemişsiniz evli olsanız da farketmeyecek yine yalnız olacaksınız. 7 sene heba etmişsiniz bir 7 sene daha heba etmeye değmez.

Bence hatayı aynı eve taşınmakla yapmışsın. Sen evlenmek istiyosun iyi güzel de, sevgilin pek oralı değil gibi. „Nasıl olsa beraber evli gibi yaşıyoruz, evlenmesek de olur” diyodur. Ayrıca yaza evlenmek isteyen adam, seni kızıyla çoktaaan tanıştırması gerekirdi. Üzülerek söylüyorum ama bence seni oyalıyo, anladığım kadarıyla fazla sesini de çıkarmıyosun bu da işine geliyodur.
Artık rest çekme vakti gelmiş sankı, gözünü korkut beraber yaşamayalım de bakalım ne yapacak tamam olur mu diyecek yoksa seni kaybetmemek için çabalayacak mı? Gerçi çabalasa nolur, pek iç açıcı bulmadım ilişkinizi yol yakınken bırak bence. 🙄

Doktorlar ev toplantısı olmasın diye bas bas bağırıyorlar neymiş bu yılbaşı be o kadar insan ölüyor kıymetli doktorlar ölüyor kolay mı yetişiyor o insanlar ama milletin hiç umrunda değil hala yılbaşı derdin de kutlamayı versin bu sene de geçen sene kutladı da ne oldu hangi büyük şansı getirmiş o aileye ben olsam şikayet ederim toplantı var diye.

İşin içinden çıkamaz oldum 3 yıllık bir sevgilim var son 8 aydır birlikte yaşamaya başladık. Eski eşinden 8 yaşında çok tatlı kızı var. Her yılbası birlikte geçirmişler. Geçmişimizdeki bayram ve özel günleri hiç kutlayamadık hep kızıyla oldu ve eski eşiyle Yanyana oldu şimdiye kadar sorun değildi. Fakat ilk defa yılbasında beraber olma fırsatımız var bugun bana eski eşinin evinde yemek yicez kızım oyle istiyo dedi eski eşinin annesi ve babası ve kızkardeşi de evlerinde olucak. Yasaklar olmasına rağmen ben beraber yemek yeriz güzel bi sofra hazırlarım dedim ama o yemeğini orda yemek istiyor. Benimde moralim bozuldu haliyle. Ben insan değilmiyim neden yılbası yemeğini yanlız yemek zorundayım ailem şehir dısında yanlarına da gidemiyorum tehlike içeririm diye çalışıyoruz çünkü aktif. Yani yanlısmı düşünüyorum cezayı göze alıp eve 12 den sonra gelicek resmen. Çok kırıldım bir gün oncesi eski eşi ayarlayabilirdi Yılbası yemeğini. Neden sevgilisinde bir hayatı oldugunu kabul etmiyorlar anlamıyorum. Bu yıl pandemi derken evliliği seneye yaza erteledik. Artık evlilik için bile düşünüyorum ilerde beni yine boyle ozel günlerde bırakır diye. Eski eşi kızının benimle tanışmasını istemiyor. Babasından şiddetle gizlemesini istiyor pskolojisi bozulmasın diye. Yani kızı alıp beraber olmamızda olmuyor. Napıcam bu durumda. Tepkim ne olmalı sadece çok kırgınım ve moralim bozul düşünülmediğim için. :KK43:

Bu adam eski eşinden boşanamamış henüz, çocuk bahane, bu ilişkiyi bir daha gözden geçir derim

İşin içinden çıkamaz oldum 3 yıllık bir sevgilim var son 8 aydır birlikte yaşamaya başladık. Eski eşinden 8 yaşında çok tatlı kızı var. Her yılbası birlikte geçirmişler. Geçmişimizdeki bayram ve özel günleri hiç kutlayamadık hep kızıyla oldu ve eski eşiyle Yanyana oldu şimdiye kadar sorun değildi. Fakat ilk defa yılbasında beraber olma fırsatımız var bugun bana eski eşinin evinde yemek yicez kızım oyle istiyo dedi eski eşinin annesi ve babası ve kızkardeşi de evlerinde olucak. Yasaklar olmasına rağmen ben beraber yemek yeriz güzel bi sofra hazırlarım dedim ama o yemeğini orda yemek istiyor. Benimde moralim bozuldu haliyle. Ben insan değilmiyim neden yılbası yemeğini yanlız yemek zorundayım ailem şehir dısında yanlarına da gidemiyorum tehlike içeririm diye çalışıyoruz çünkü aktif. Yani yanlısmı düşünüyorum cezayı göze alıp eve 12 den sonra gelicek resmen. Çok kırıldım bir gün oncesi eski eşi ayarlayabilirdi Yılbası yemeğini. Neden sevgilisinde bir hayatı oldugunu kabul etmiyorlar anlamıyorum. Bu yıl pandemi derken evliliği seneye yaza erteledik. Artık evlilik için bile düşünüyorum ilerde beni yine boyle ozel günlerde bırakır diye. Eski eşi kızının benimle tanışmasını istemiyor. Babasından şiddetle gizlemesini istiyor pskolojisi bozulmasın diye. Yani kızı alıp beraber olmamızda olmuyor. Napıcam bu durumda. Tepkim ne olmalı sadece çok kırgınım ve moralim bozul düşünülmediğim için. :KK43:
Şahsen ben böyle bir ilişki içine girmezdim. Bu hayatınızda büyük bir sorun olacak. İyi düşünün hala şansınız var. Bayram yılbaşı okulu derken böyle devaö edecek. Adam doğal olarak çpcuğuyla ilgilenevek ama siz bunu kaldırabilcekmisiniz.

Bu adam seni sevgili olarak falan görmüyor
Bırak boşver
Gelmesin 12 den sonra falan da
Birlikte yaşamak gibi bir kararı vermeseydin keşke

Bu adamın boşandığından emin misin konu sahibi
Birşeyler eksik anlatıyorsun sanki

Minicik kalp kırılmasın üzülmesin diye düşünecek koca yüreğiniz yoksa ( ki kolay bir durum değil kabul ediyorum) hep böyle gidecek Ya daha fazla üzülmeyin yolunuza bakın ya da durumu kabullenin

şimdi bana gerçekten ilginç geldi hem sevgili hem kızın annesi

yani çocuk ister tabii de bu sene gayet makul bir şekilde herkes evinde kalıyor denir

8 yaşında çocuk da bunu anlar

ayrıca olağan şartlarda kimse boşanılan damat ile aynı ortamda olmak istemez

yani anneanne dede teyze de rahat edemez ki

neden adam bunu bahane değil gerçek olarak kıza söylemiyor yasak gülüm yasak bebeğim biz de başka zaman yaparız

özetle bana makul gelmedi durduk yere bir araya hele de virüs gibi kocaman bir gerçeklik varken herkesin bir araya geleceği masalı

evet çocuklar bunaldı evet her şeyi istiyor ama pazarlık yapılır haftaya hafta sonu alınıp birlikte geçirileceği söylenip ötelenir

ama bunu yapamaz zira sizi hala söylemedi, işte kilit burada

aksi halde olması gereken ya bu hafta sonu erken parti ya da yılbaşı sonrasındaki haftasonu geç partiyi babanın kendi evinde yapmasıdır

hala o adam ile bu hayatı mı sürdüreceksın ... sen kenarda bir biblo gibi kalacaksın. Ailesi sen değil hala boşandığı karısı... seninle yuva kurmamış , sadece hayatını sürdürüyor o kdr. İnsan bence ilk önce kendine değer vermeli, sende bu noktadan başlamalısın

Çocugu var diye eski eş ve ailesi ile yılbaşını geçirecek, ben evde yalnız oturacağım, belki ben olgun değilimdir ama bu benim için kesinlikle ayrılık sebebi olurdu.
Sevgilinizin bir pedagogla görüşüp, bu konuda bilgi alıp, pedagog ile birlikte sizin varlığınızı ona söyleyip, tanıştırması gerekirdi sizinle. Eski eşin lafıyla hareket ediyor, evlenirseniz çok zorluk çekersiniz.

7 yıllık sevgililik kızının konu sahibini bilmemesi 🤔

Ozgurlestik Ozgurlestik işimize gelmeyen şeylere cevap kaçıştır ve sizin zararınıza
Bibibella Bibibella m iyi değinmiş siz sınırlamışsınız profilinizi

gerçekten sizi resimlerle vs ile tehdit eden adamla hala beraber misiniz?
evlenmek istemiyor demişsiniz nasıl ikna ettiniz?

Kusura bakmayın da hafif görüyor sizi
Beraber oturalım dedi kabul etti zaten evli gibiyiz diye hafife alıyor sizi
beraber eve çıkılacak adam var çıkılmayacak adam var

Eski konunuzda 7 yıllık ilişkim var demisşiniz , burda 3 yıl diyorsunuz. Ayrıca, daha ekim ayında evlilikten kaçıyor, ayrılıyorum, ayrılınca beni resimlerimizi babama göndermekle tehdit ediyor demişsiniz. Size pek değer verdiğini düşünmüyorum.

eeeee covid???
sizin orada yasak yok mu
varsa da sanırım o geceyi de aynı evde geçirecekler mecbur
bi de bu kalabalık davet de ne biliyim şu zamanda
neyse susayım ben yaa
biz canımızın derdinde millet keyif ama kötü biz oluyoruz sonra
tamam neyse gerçekten sustum

Bunun değişik fragmanını bende yaşadım. Adam benle sözlenince kıymete bindi meğer ben çocuğunun annesi sıfatıyla görüşüyolar sanarken oooo iş başkaymış. bende iade ettim eski sahibine :))))
Yorum yapan arkadaşlara katılıyorum uzaklaşman en iyisi. Burda tüm ipler erkek arkadaşının elinde olacak herkese yerini bildirecek ama o vasfa sahip değilse ex eş çocuğu kullanarak ipleri eline alıyor.

X