Yılbaşı sorunsalı

Burada yazilan konulari icsellestirip yardim etmeye calisiyoruz ama eski konulara bakilip da yalanlar ortaya cikinca bu insanin hic hosuna gitmiyor. Ne diyelim ki simdi sana...
Hayır bide biz gaz veriyormuşuz ayrılsın diye gül gibi adam tabi kaybetmek istemiyor totosunun kılı ağırmış kaparız belki :KK53: kocam sevgilinden genç konu sahibi korkma :KK70:

Son düzenleme:
Hayır bide biz gaz veriyormuşuz ayrılsın diye gül gibi adam tabi kaybetmek istemiyoruz totosunun kılı ağırmış kaparız belki :KK53: kocam sevgilinden genç konu sahibi korkma :KK70:
Adamin bir kizi oldugunu bile bile bu iliskiye devam etmis. Bunlarin basina gelecegi belliymis zaten. Adam kiziyla her tatilde gorusuyormus. Evlense de sorun degismeyecek ki. Herkes kendi tercihini yasar. Hayir bir de neden yalan soyler onu anlamadim. Boyle bir konuya ayril denir tabi ki. Ne diyecegiz sen de git yilbasinda dortlu takilin mi diyecegiz. Eski esiyle ve ailesiyle gorusuyorlarmis. Ben de bosandim eskilerden kimseyle gorusmuyorum o da benim ailemle. Bosanip bosanmamis gibi yilbasi gecirmek bile bana tuhaf geliyor. Bazilari normal karsilasa da. Boyle biriyle de evlenmek istemezdim zaten. O evlilikte eski es daima olacak simdiden belli, iki iki daha dort yani.

İşin içinden çıkamaz oldum 3 yıllık bir sevgilim var son 8 aydır birlikte yaşamaya başladık. Eski eşinden 8 yaşında çok tatlı kızı var. Her yılbası birlikte geçirmişler. Geçmişimizdeki bayram ve özel günleri hiç kutlayamadık hep kızıyla oldu ve eski eşiyle Yanyana oldu şimdiye kadar sorun değildi. Fakat ilk defa yılbasında beraber olma fırsatımız var bugun bana eski eşinin evinde yemek yicez kızım oyle istiyo dedi eski eşinin annesi ve babası ve kızkardeşi de evlerinde olucak. Yasaklar olmasına rağmen ben beraber yemek yeriz güzel bi sofra hazırlarım dedim ama o yemeğini orda yemek istiyor. Benimde moralim bozuldu haliyle. Ben insan değilmiyim neden yılbası yemeğini yanlız yemek zorundayım ailem şehir dısında yanlarına da gidemiyorum tehlike içeririm diye çalışıyoruz çünkü aktif. Yani yanlısmı düşünüyorum cezayı göze alıp eve 12 den sonra gelicek resmen. Çok kırıldım bir gün oncesi eski eşi ayarlayabilirdi Yılbası yemeğini. Neden sevgilisinde bir hayatı oldugunu kabul etmiyorlar anlamıyorum. Bu yıl pandemi derken evliliği seneye yaza erteledik. Artık evlilik için bile düşünüyorum ilerde beni yine boyle ozel günlerde bırakır diye. Eski eşi kızının benimle tanışmasını istemiyor. Babasından şiddetle gizlemesini istiyor pskolojisi bozulmasın diye. Yani kızı alıp beraber olmamızda olmuyor. Napıcam bu durumda. Tepkim ne olmalı sadece çok kırgınım ve moralim bozul düşünülmediğim için. :KK43:
Ya ayrılacaksınız ya kabul edeceksiniz. Bunun ortası olmaz. Yarın sizin çocuğunuz olsa ne olacak mesela? Siz çocukla yalnız, babası diğer çocuğu ile. Aynı şey kızı içinde geçerli. Bu meselede haksız taraf yok zaten

O kizin aslinda bu şekilde psikolojisi bozulur. Anne baba hep yan yana geldiginde hep bir umut olur tekrar birleşçeğine. Üstelik her dediği olduğu için, "hayir" kelimesinide kabul etmez.

Sevgilinde hem yemeğim hem pastam dursun derdinde. Tekrar eski eş ile birleşse, şaşirmam. Kesinlikle ortak hayat kuracak biri degil.

O kizin aslinda bu şekilde psikolojisi bozulur. Anne baba hep yan yana geldiginde hep bir umut olur tekrar birleşçeğine. Üstelik her dediği olduğu için, "hayir" kelimesinide kabul etmez.

Sevgilinde hem yemeğim hem pastam dursun derdinde. Tekrar eski eş ile birleşse, şaşirmam. Kesinlikle ortak hayat kuracak biri degil.
Bugun konustuk uzun uzun. Öğlen kızıyla konustu yanına gidip. Yılbasında 4 gün bizimle kalıcak annesi nasıl olduysa kabul etti. Ben dedimki eğer seninle olmak istiyosa bize gelsin. Oda sordu napmak istersin. Senle olmak istiyorum diyince gelicek. Çok şaşırdım. Gerçekten çok üzülmüştüm beni yanlız bırakmasına. Yasakları anlatmış güzelce. Bakalım 4 gün nasıl geçicek. Hem kızıda artık kabullenmiş olur yaşantımızı.
işte bu kadar kolaymıs söylemek ya. Neden bu kadar hassaslar anlamıyorum. Benim çocuğum olmadığı için anlamıcamda sanırım. Ama eşinin ailesi yanında olmasaydı kabul etmezdi kesin. Çok zormuş cocugu olan biriyle birlikte olmak :KK43:

Cinsiyetleri değiştirelim. Bir kadının birlikte yaşadığı sevgilisine ben eski eşim ve çocuğumla yemek yiyecegim ve sen evde tek kalacaksın diyor .Toplum bu kadın hakkında neler derdi ?Siz sevgilinize böyle bir teklif götürebilir miydiniz ?
Evet bunu da söyledim. Hatta eski eş evli olsaydı o eve girebilirmiydin dedim. Varsayımlarla konusmayalım dedi. Ama oyle cinsiyetleri değiştirsek asla bu durum söz konusu bile olmazdı

Bugun konustuk uzun uzun. Öğlen kızıyla konustu yanına gidip. Yılbasında 4 gün bizimle kalıcak annesi nasıl olduysa kabul etti. Ben dedimki eğer seninle olmak istiyosa bize gelsin. Oda sordu napmak istersin. Senle olmak istiyorum diyince gelicek. Çok şaşırdım. Gerçekten çok üzülmüştüm beni yanlız bırakmasına. Yasakları anlatmış güzelce. Bakalım 4 gün nasıl geçicek. Hem kızıda artık kabullenmiş olur yaşantımızı.
işte bu kadar kolaymıs söylemek ya. Neden bu kadar hassaslar anlamıyorum. Benim çocuğum olmadığı için anlamıcamda sanırım. Ama eşinin ailesi yanında olmasaydı kabul etmezdi kesin. Çok zormuş cocugu olan biriyle birlikte olmak :KK43:

Ya hiçmi çocuk psikolojisinden anlamiyorsunuz? Yorumlardan sonra sevgilini korumak adina yalanmi atiyorsunuz?

Umarim yalandir. Yoksa 8 yaşindaki kizin daha yeni babasinin sevgilisi olduğunu ögrenip hemen 4 gün o tanimadiği sevgilinin yaninda kalmak, hemde özel bir zaman (yilbaşinda)!

Anneside sadece senin bilinmene değilde, kizinin 4 gün sizde kalmasina razi öyle mi???

Yok yok ya bu konu fake, yada paçayi kurtarmak için yalan söylüyorsun. Başka bir açiklamasi olamaz.

Ya hiçmi çocuk psikolojisinden anlamiyorsunuz? Yorumlardan sonra sevgilini korumak adina yalanmi atiyorsunuz?

Umarim yalandir. Yoksa 8 yaşindaki kizin daha yeni babasinin sevgilisi olduğunu ögrenip hemen 4 gün o tanimadiği sevgilinin yaninda kalmak, hemde özel bir zaman (yilbaşinda)!

Anneside sadece senin bilinmene değilde, kizinin 4 gün sizde kalmasina razi öyle mi???

Yok yok ya bu konu fake, yada paçayi kurtarmak için yalan söylüyorsun. Başka bir açiklamasi olamaz.
Kızıyla aynı alanda bulunduk arkadası olarak biliyor oyle hayat arkadası olarak değil. Toplulukta bazen 3ümüz alışveriş yemek ama arkadası konumunda ilk defa beni babasının partneri olarak görücek.
sevincimi ve şaşkınlığımk paylaşmak istedim sizinle. Söz konusu kızlarının isteği olunca herşeyi yapıyolar. Konuda da göründüğü gibi.
simdi asıl derdim nasıl davranmam gerektiği.

Yilbasinda evde oturan hem de kendi evinde oturan bir ben varim sanirim. Neyse.

Aklima cocuklugumdaki yilbasi programlari geldi. Ablalarimin annesinin evindeki partiye her sene ben de davetliydim. Es adayiniz siz evlendikten sonra da boyle medeniyetsiz davranacaksa ayrilin derim. Yoksa özler üveyler herkes mutsuz olur
Yok, bende varım. İnsanların bana yılbaşında napiyosun demesi bile garip geliyor, hatta ilk bu soruyu duyduğumda baya afalladim 😂
Hatta 4 gün tatilde napiyosun diyorlar. Yasakların amacı zaten bişey yapmamak değil mi 🙄

Değil mi?

Herşey kızın psikojisi için güya.

Daha önce sevgili olduğunu bile söylemeyip şimdi bir anda beraberce aynı evde kalmak. 🥴

Anlaşılır gibi değil.

Değil mi?

Daha önce sevgili olduğunu bile söylemeyip şimdi bir anda beraberce aynı evde kalmak. 🥴

Anlaşılır gibi değil.

"Beni bilmiyor" dan "beraber yemek yedik felan ama sevgili olduğumu bilmiyor" diyor konu sahibi.

Ilk yilbaşimiz diyor, diğer konuda 7 yillik sevgililermiş felan filan..

Ya paça kurtarmaca ya fake işte.

Anlaşılır gibi değil.
Nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum. tabiki babasına yakın davranmicam yine arkadas gibi olmamız gerekiyor. Ev 2 katlı ben ve babası ayrı odalarda yatıcaz kız cocukları babayı paylaşmayı sevmiyormus. Ama birlikte güzel vakit geçirir 3 ümüz oyunlar oynarız. İnanın çok üzülmüştüm kırılmıstım yaşamayan bilemez ben hep istedim bir arada olmak. Ayrılmayı hep düşündüm ama aşk mı alışkanlıkmı ayrılamıyorum. :KK43: hep güzel olucak herşey diye düşünüyorum her zorlukta. Aslında Buda benim için zor olucak. Hiç ummuyordum. Bu hisleri anlatamadığım için aileme arkadaslarımla sizinle paylasıyorum. Ayrıl diyenler yüzdesi o kadar çokki. Aslında kırıldığım nokta benim yanlız kalmama göz yuman erkek arkadasım yine kızının eski eşinin izniyle bunu yapıyor. Ben isterdimki kendi kararı olsun

Konunun sonuna yetiştim. Yorumumu yapmasam olmaz. Seneye'de her özel günümüzü kızıyla geçiriyoruz diye yakınırsın. Öyle bi potansiyelin var 🤷‍♀️

Nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum. tabiki babasına yakın davranmicam yine arkadas gibi olmamız gerekiyor. Ev 2 katlı ben ve babası ayrı odalarda yatıcaz kız cocukları babayı paylaşmayı sevmiyormus. Ama birlikte güzel vakit geçirir 3 ümüz oyunlar oynarız. İnanın çok üzülmüştüm kırılmıstım yaşamayan bilemez ben hep istedim bir arada olmak. Ayrılmayı hep düşündüm ama aşk mı alışkanlıkmı ayrılamıyorum. :KK43: hep güzel olucak herşey diye düşünüyorum her zorlukta. Aslında Buda benim için zor olucak. Hiç ummuyordum. Bu hisleri anlatamadığım için aileme arkadaslarımla sizinle paylasıyorum. Ayrıl diyenler yüzdesi o kadar çokki. Aslında kırıldığım nokta benim yanlız kalmama göz yuman erkek arkadasım yine kızının eski eşinin izniyle bunu yapıyor. Ben isterdimki kendi kararı olsun
Daha çok kırılacaksın ki böyle.

Eski eş ne diyorsa o olacak hayatınızda.

Sen de figüran gibi eski eşin istediklerini yaşayacaksın.

Sen sevgilinin parmağındasın sevgilin eski eşin. Kadın istediği gibi oynayacak sizinle.

Konunun sonuna yetiştim. Yorumumu yapmasam olmaz. Seneye'de her özel günümüzü kızıyla geçiriyoruz diye yakınırsın. Öyle bi potansiyelin var 🤷‍♀️
Çok şikayetçi biri gibi mi duruyorum. İnanın hep istedim ki kızıyla iç içe olalım. Erkek arkadasım 2 mizi ayrı mutlu etmeye calıscağına 3 ümüzün dünyası olsun. Rüyalarıma bile giriyodu eskiden. Kızda oyle huysuz bir kız değil çok sevimli güzel arkadaş olabiliriz yani şimdiki çocuklar çok farklı büyükler gibi konusuyolar herşeyin farkındalar. O açıdan istedim 3 ümüzü birlikte bakalım inş beni sever. Sevdirmek için cici abla gibi caba gostermicem tabi. Neysem oyle davranıcam nasıl hissediyosam. Çünkü oldum olası oyle yapmacık davranan insanları sevmem

Daha çok kırılacaksın ki böyle.

Eski eş ne diyorsa o olacak hayatınızda.

Sen de figüran gibi eski eşin istediklerini yaşayacaksın.

Sen sevgilinin parmağındasın sevgilin eski eşin. Kadını istediği gibi oynayacak sizinle.
Bunun farkındayım. Yazın bile tatile gitmeden kadına sorar once kadının planı olur sonra erkek arkadasım kızını memlekete götürecekse götürür. Ya bi kere de ben Kızımı ayın 10 unda alıyorum ona gore haberin olsun dese kurban keserim. Her yaşanılan bir tecrübe bir ders. Bende oyle çat diye yeter ayrılmak istiyorum desem bunu bilmiyomuydun der. Hep oyleydi her zmaan ben değişir diye bekledim ama bizim çocuğumuz bile olsa değişmez eminim

Ayrı odalarda yatmanız daha saçma. Çocuğun sizin birlikte olduğunuzu anlaması lazım. Kızıyla birlikte salonda uyuyabilir ya da kızı uyuyana kadar onunla uzanabilir. Ama sizin bir çift olarak birlikte uyuduğunuzu bilmesi lazım. Anne baba çocuk için hâlâ evliymiş gibi bir araya gelir, siz de sevgilinizle arkadaşmış gibi davranırsanız çocuğun psikolojisini daha da bozarsınız.

X