Yılbaşı sorunsalı

Bunun farkındayım. Yazın bile tatile gitmeden kadına sorar once kadının planı olur sonra erkek arkadasım kızını memlekete götürecekse götürür. Ya bi kere de ben Kızımı ayın 10 unda alıyorum ona gore haberin olsun dese kurban keserim. Her yaşanılan bir tecrübe bir ders. Bende oyle çat diye yeter ayrılmak istiyorum desem bunu bilmiyomuydun der. Hep oyleydi her zmaan ben değişir diye bekledim ama bizim çocuğumuz bile olsa değişmez eminim
Ben birşey demiyorum artık.

Belli ki herşeye rağmen ayrılmayacaksin, herşeyin farkındasin ama kendine layık gördüğün ilişki bu 🤷

Ayrıca ileride bir çocuğun olup olmayacağına, zamanına bile sen karar veremeyeceksin ki zaten dert etme boşuna.

Nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum. tabiki babasına yakın davranmicam yine arkadas gibi olmamız gerekiyor. Ev 2 katlı ben ve babası ayrı odalarda yatıcaz kız cocukları babayı paylaşmayı sevmiyormus. Ama birlikte güzel vakit geçirir 3 ümüz oyunlar oynarız. İnanın çok üzülmüştüm kırılmıstım yaşamayan bilemez ben hep istedim bir arada olmak. Ayrılmayı hep düşündüm ama aşk mı alışkanlıkmı ayrılamıyorum. :KK43: hep güzel olucak herşey diye düşünüyorum her zorlukta. Aslında Buda benim için zor olucak. Hiç ummuyordum. Bu hisleri anlatamadığım için aileme arkadaslarımla sizinle paylasıyorum. Ayrıl diyenler yüzdesi o kadar çokki. Aslında kırıldığım nokta benim yanlız kalmama göz yuman erkek arkadasım yine kızının eski eşinin izniyle bunu yapıyor. Ben isterdimki kendi kararı olsun
8 yaşındaki çocuklar salak olmuyor bu arada haber vereyim dedim
Ne alaka babamla neden bu aynı evde demicek mi

ben 7 yaşında babama selam veren her kadını sorguluyordum
Yaşı gereği de babasına düşkün olur
Ayrıca güya değiştirmişsinşz bazı bilgileri bilmem ne tutarlı olmayı deneyin madem değiştirdiniz aynı değişikliklerle devam edin

e burdaki insanlar da koyun değil sorguluyorlar

7 yıldır sevgiliymişsiniz, adam kızı daha 1 yaşındayken ayrıldı hemen siz mi başladınız ?
kadın hamileyken mi ayrılmışlar ?
adam bu yüzden suçluluk mu duyuyor - ki bu kısmı külahıma anlatmak lazım
kafamda deli sorular

Ve neye göre ilk yilbaşi? 7 yillik ilişki. Kizi bunu yillardir biliyor sonra birden kiza yilbaşina bir kaç gün kala "haaa bu arada o x abla, aslinda babanin sevgilisi veee onun yaninda kalacaksiin 4 gün, oleey" deniliyor.

Yillaardir sakladiklari ilişki.

Hadi ordan diyorum ben.

Ve neye göre ilk yilbaşi? 7 yillik ilişki. Kizi bunu yillardir biliyor sonra birden kiza yilbaşina bir kaç gün kala "haaa bu arada o x abla, aslinda babanin sevgilisi veee onun yaninda kalacaksiin 4 gün, oleey" deniliyor.

Yillaardir sakladiklari ilişki.

Hadi ordan diyorum ben.

neresinden tutulsa saçma.. kızın psikolojisi için senelerce saklanan konu hem de yılbaşı gibi özel bir zaman diliminde mi açıklanıyor ? üstelik yasak var 4 gün aynı evde olmak zorundalar.
8 yaşında diye kızı salak mı sanıyorlar acaba ? odada kıyafetlerin içinde görmeyecek mi eşyalarını sanki ?
aynı evde nasıl arkadaş gibi oturacaklar ?

Evet bunu da söyledim. Hatta eski eş evli olsaydı o eve girebilirmiydin dedim. Varsayımlarla konusmayalım dedi. Ama oyle cinsiyetleri değiştirsek asla bu durum söz konusu bile olmazdı
Aslında varsayıma da gerek yok, eski eş adı üstünde ben aynı eve girip cıkmayı çok yanlış buluyorum. Evliyim eşimin eski evliliğinden çocuğu var ve en başta her açıdan arızaydı . Çocukla resmen evlendikten sonra tanıştım ama asla aynı eve girip çıkmasını kabul etmem ordakç tek bağ çocuk ve dost meclisi hesabı aynı sofrada oturup yiyip içmelere, anı yaad etmelere gerek yok. Zaten bir başkasının cocugunu kabul etmek oldukça zor neden bir de eski eşi kabul edeyim bu derece mantığındayım. Sizin hayatınızda aynı detaylar olsa kabul eder miydi sevgili kişisi acaba...

neresinden tutulsa saçma.. kızın psikolojisi için senelerce saklanan konu hem de yılbaşı gibi özel bir zaman diliminde mi açıklanıyor ? üstelik yasak var 4 gün aynı evde olmak zorundalar.
8 yaşında diye kızı salak mı sanıyorlar acaba ? odada kıyafetlerin içinde görmeyecek mi eşyalarını sanki ?
aynı evde nasıl arkadaş gibi oturacaklar ?
saçma olabilir napalım herkesin düpdüzgün hayatı yok. Kendi anlar kız salak değil diyorsunuz işte anlasın alışın diye bi çaba var burda. Yani kızın yanında yakın davranmak ben kendim yapamam zaten. Annemin babamın yanında da ben kocama yakın davranamam. Yani yapı gereği

saçma olabilir napalım herkesin düpdüzgün hayatı yok. Kendi anlar kız salak değil diyorsunuz işte anlasın alışın diye bi çaba var burda. Yani kızın yanında yakın davranmak ben kendim yapamam zaten. Annemin babamın yanında da ben kocama yakın davranamam. Yani yapı gereği

herhalde kızın önünde iki kişiye özel yakınlaşmadan bahsetmedim. aynı ev içinde birbirini seven iki insan arkadaş gibi oturabilecekse 4 gün, zaten o daha büyük sıkıntı bana göre.
sizin hayatınız tabi.
sadece anlattıklarınız akla yatmıyor. o nedenle insanlar sorguladı.
yoksa kimse bizim hayatlarımız düpdüzgün demedi.

herhalde kızın önünde iki kişiye özel yakınlaşmadan bahsetmedim. aynı ev içinde birbirini seven iki insan arkadaş gibi oturabilecekse 4 gün, zaten o daha büyük sıkıntı bana göre.
sizin hayatınız tabi.
Valla yaşadıklarım benim bile aklıma yatmıyor. Deseler yıllar once bunları yaşicamı inanmazdım. Hayatta herşey varmıs. Aramızdaki frekansı hisseder tabi hissetsinde sorun yok yani arkadaş gibi olucaz derken su mıcmıc sevgililer gibi olmicaz demek istedim. Kız cocukları babalarını paylaşmakta zorlanır diye aynı odaları kullanmayalım dedim. Pskolog babayla yatak odasını kullanmasını da en başta yanlış demişti. Kendini kötü hissedermiş. Yani kız kendi yatağında olmalı alan yaratılmalı demişti. Çocuk doğurmadan çocuk pskolojisi hakkında Bilgi ediniyorum şaka gibi :)

sizin hayatınız tabi.
Ama şu var sevindim boyle olmasına Hep bunun olmamasından yakınıp üzülüyordum. Eski eşte artık alışması gerektiğini anladı sanırım. Çok zormuş çocuksuz olup çocuklu biriyle olmak. Empati yapamıyorum

Aynı evde yaşıyorlar nişanlılar evlilik planı var. Daha ne kadar ciddiye binecek yahu. Evlenince mi söyleyecekler biz evlendik diye? Bi de zaten eski eş olarak istediği kadar istesin böyle bi şeyin kararı ona düşmez. Çoktan tanışma olmuş olmalıydı.
Herhangi bir ayrılık olabilir diye düşündüm ben nedense. Çünkü adam ayrıldığı karısıyla böyle günlerde görüşüp konu sahibini ekarte edeceğe benziyor. Konu sahibinin çocuğu yok, hassasiyetleri aynı değil ve adamın yaptığını her kadın sindiremez. Evet evladından kopamaz fakat eski eş durumu sıkıntılı, ki burda bu durumu yaşayan konu sahibi olsa adam rıza gösterecek miydi buna orası da muamma.

Bugun konustuk uzun uzun. Öğlen kızıyla konustu yanına gidip. Yılbasında 4 gün bizimle kalıcak annesi nasıl olduysa kabul etti. Ben dedimki eğer seninle olmak istiyosa bize gelsin. Oda sordu napmak istersin. Senle olmak istiyorum diyince gelicek. Çok şaşırdım. Gerçekten çok üzülmüştüm beni yanlız bırakmasına. Yasakları anlatmış güzelce. Bakalım 4 gün nasıl geçicek. Hem kızıda artık kabullenmiş olur yaşantımızı.
işte bu kadar kolaymıs söylemek ya. Neden bu kadar hassaslar anlamıyorum. Benim çocuğum olmadığı için anlamıcamda sanırım. Ama eşinin ailesi yanında olmasaydı kabul etmezdi kesin. Çok zormuş cocugu olan biriyle birlikte olmak :KK43:
Hic inanmadim. 7 yildir seni kiza soylemeyen annesi bir anda 4 gun seninle kalmasina izin verdi. Ya konu yalan yada bu soyledigin. Hic inandirici degilsn

Bugun konustuk uzun uzun. Öğlen kızıyla konustu yanına gidip. Yılbasında 4 gün bizimle kalıcak annesi nasıl olduysa kabul etti. Ben dedimki eğer seninle olmak istiyosa bize gelsin. Oda sordu napmak istersin. Senle olmak istiyorum diyince gelicek. Çok şaşırdım. Gerçekten çok üzülmüştüm beni yanlız bırakmasına. Yasakları anlatmış güzelce. Bakalım 4 gün nasıl geçicek. Hem kızıda artık kabullenmiş olur yaşantımızı.
işte bu kadar kolaymıs söylemek ya. Neden bu kadar hassaslar anlamıyorum. Benim çocuğum olmadığı için anlamıcamda sanırım. Ama eşinin ailesi yanında olmasaydı kabul etmezdi kesin. Çok zormuş cocugu olan biriyle birlikte olmak :KK43:
Oyuzden burada hep yaziyorum davul bile dengi dengine diye

Umarım kendi hayatınızı miletin önüne paspas edip, geleceğinizi sevgilinizin iki dudağına bıraktığınız gibi, ilerde birde çocuk yapıp kendi evladınıza ikinci sınıf evlat muamelesi yaptırmazsınız. Hayat bsiana bir şey öğetti ki , bir adam eşi olarak değer vermediği insandan olan evladına da evlat olarak değer vermiyor, sizin durumunuzda eski eşi ile siz kıyaslandığınızda kimin değerli olduğu bariz belli oluyor. Diyorsunuz ya o kadında evli olsaydı gidebilirmiydin diye sordum diye, öyle bir durum olmadan hayatına bir bile girse sevgiliniz eski karısının ayağana kapanır ne olur evlenme diye, sizi bile gözü görmez, ben eski eşin sizi kale bile aldığını sanmıyorum, bence onun gözünde eski eşinin ihtiyaçlarını karşılayan sıradan bir kadınsınız ve bir önceliğiniz ve değeriniz yok, bunu böyle görmesinin nedeni de sevgiliniz, o size saygı duymadığı ve önemsemediği için, adamın hayatındakiler de buna gerek duymuyor.

Umarım kendi hayatınızı miletin önüne paspas edip, geleceğinizi sevgilinizin iki dudağına bıraktığınız gibi, ilerde birde çocuk yapıp kendi evladınıza ikinci sınıf evlat muamelesi yaptırmazsınız. Hayat bsiana bir şey öğetti ki , bir adam eşi olarak değer vermediği insandan olan evladına da evlat olarak değer vermiyor, sizin durumunuzda eski eşi ile siz kıyaslandığınızda kimin değerli olduğu bariz belli oluyor. Diyorsunuz ya o kadında evli olsaydı gidebilirmiydin diye sordum diye, öyle bir durum olmadan hayatına bir bile girse sevgiliniz eski karısının ayağana kapanır ne olur evlenme diye, sizi bile gözü görmez, ben eski eşin sizi kale bile aldığını sanmıyorum, bence onun gözünde eski eşinin ihtiyaçlarını karşılayan sıradan bir kadınsınız ve bir önceliğiniz ve değeriniz yok, bunu böyle görmesinin nedeni de sevgiliniz, o size saygı duymadığı ve önemsemediği için, adamın hayatındakiler de buna gerek duymuyor.
Ufkumu acan Güzel bir yorum daha. Teşekkürler dışarıdan insan kendini gerçekten goremiyor

Ya hiçmi çocuk psikolojisinden anlamiyorsunuz? Yorumlardan sonra sevgilini korumak adina yalanmi atiyorsunuz?

Umarim yalandir. Yoksa 8 yaşindaki kizin daha yeni babasinin sevgilisi olduğunu ögrenip hemen 4 gün o tanimadiği sevgilinin yaninda kalmak, hemde özel bir zaman (yilbaşinda)!

Anneside sadece senin bilinmene değilde, kizinin 4 gün sizde kalmasina razi öyle mi???

Yok yok ya bu konu fake, yada paçayi kurtarmak için yalan söylüyorsun. Başka bir açiklamasi olamaz.
Bende bu yüzden konuyu takip etmeyi bıraktım sevgili aklandı bi anda :deli:

Yalniz yasaklar konusunda atladiginiz bir sey var, bosanmis anne babalar cocuklarini gidip gorebilecekler,mahkemenin ilgili kararini yanlarinda tasimalari yeterli. Cocugun 4 gun sizde kalmasina da gerek yok,babanin 4 gun boyunca kiziyla kalmasina da gerek yok

40 yasindaki doktor sevgiliniz size santaj yaparak yasal olarak suc isliyor, farkinda misiniz? Yilbasini kiziyla gecirmesinden daha buyuk sorunlariniz var.

Ayrica bu konularda hep ayni cumleler donuyor yapamiyorum, caresiz hissediyorum vs. Gercekten hic mi sevilmediniz? Hic mi gozunuz kapali guveneceginizin, ne zaman arasam yanimda olur dediginiz kimse yok? Bu yasadiginizi sevgi sanmanizi anlayamiyorum.

Size saf mısınız diye sormuştum ama evet safsınız yazdıklarınızda bunu kanıtlar nitelikte 7 yıldır sizi sevgilim diye tanıştırmamış adam ve hala da arkadaşı gibi davranacaksınız ne saçma sapan bir hayatı seçmişsiniz kendinize. Yazık kızlar neden bu kadar kör olmayı seçiyorlar aklım almıyor.

X