yine bir iş problemi...

Genel manada memnunsunuz, kariyerinize pozitif bir katkı da olacakmış.

Yaptığınız iş görüntülü/kameralı değilse, yani her gün işe gider gibi giyinmeniz gerekmiyorsa dert etmezdim şahsen. Her gün ne giyeceğim düşüncesinden kurtarması, yeni kıyafet alma derdinden kurtarması bile yeter. :KK53:
valla kk'nın dik başlı kadınları bu konuda resmen genel anlamda boşver dert edilecek şey değil modunda takılıyor. :) demek ki ülkenin hali gerçekten de böyle konulara takılamayacak kadar kötü.

bunu kk için olumsuz anlamda demedim bu arada :)

Haftada 63 saat çalışıyorum, yol parası almıyorum, cumartesi 3 e kadar çalışıyoruz diye yemek vermiyor patron, 45 saatin üstünde mesai almıyorum daha sayayım mı :)
benim eski işyerimde stres yüzünden hastanelik oluyordum neredeyse. beni kendi elleriyle çıkardı ihbar tazminatımı bile ödemedi. ancak şu an öyle dipteler ki yanında çalıştıracağı adam yok, uzmanlık alanım olduğu için telefon edip bana soruyor.
keşke şartlarımız çok daha iyi olsa.

Yol paranız yok,ne giyeceğim derdiniz yok(evden çalışıyorsunuz)ben olsam boşverirdim 2 ayda bir olacak haftasonu işi için konuşmaya gerek bile yok.
Evden yapıp götürün bazen,bazen orada bir mekanda canınız ne istiyorsa onu yiyin. İnanın şartlarınız çok güzel,büyük resme odaklanın bence.
teşekkür ederim sizlerden yorum almak benim için önemli. arada kaldığım her konuda bakış açılarınız bana iyi geliyor.

benim eski işyerimde stres yüzünden hastanelik oluyordum neredeyse. beni kendi elleriyle çıkardı ihbar tazminatımı bile ödemedi. ancak şu an öyle dipteler ki yanında çalıştıracağı adam yok, uzmanlık alanım olduğu için telefon edip bana soruyor.
keşke şartlarımız çok daha iyi olsa.

Keşke ama buna da şükür diyorum çünkü işsiz olmak daha kötü

Valla laf ettiğine bile değmez
Böyle evden yönetebileceğim düzenli bi işim olsa yatar kalkar şükrederim senede 2 3 aylık şeyler de çok rahat idare edilir
Ya evden bişiler yap götür ya da zaten otobüs parası cebine kalıyomuş ona say

teşekkür ederim sizlerden yorum almak benim için önemli. arada kaldığım her konuda bakış açılarınız bana iyi geliyor.
Rica ederim.
Cidden şartlarınız çok iyi. Yerinizde olsam,aman ne güzel trafik derdim yok,ne giyicem derdim yok,geç kalma,işten geç çıkma durumları yok kafam rahat der geçerdim. Yemekte kusuru olsun boşverin. Hani derler ya nazar boncuğu,o hesap biraz da. Her güzelin bir kusuru olur ama sizin durumda artılarının yanında cidden kusur bile sayılmaz.
Ha sizin mantığınızı da anlıyorum bu arada ama eminim rahat çalışma şartlarından dolayı bu yola girdi işvereniniz. Kimsenin sorun etmeyeceğini düşündü.

bence elinizdeki işin kıymetini bilin. sizin çalışma koşullarınızdaki bu işe millet kpss yle bile giremiyor.

valla kk'nın dik başlı kadınları bu konuda resmen genel anlamda boşver dert edilecek şey değil modunda takılıyor. :) demek ki ülkenin hali gerçekten de böyle konulara takılamayacak kadar kötü.

bunu kk için olumsuz anlamda demedim bu arada :)

Maalesef, kanunda çalışan hakları açıkça belirtilmiş olsa da, uygulama kötü, gücü elinde tutan suistimal edebiliyor.

Durumu lehinize çevirin, hafta sonları katıldığınız etkinliklerde ağınızı genişletin, bilinirliğiniz artsın. Bir sonraki işinizde bunun avantajını muhakkak görmüş olursunuz.

Yaşınız kaç bilmiyorum en geç 30'a kadar artık tamamen haklarınızdan ödün vermeyeceğiniz bir pozisyona/işyerine sıçramanız gerekir. Yoksa 30'dan sonra da şu an ne yapıyorsanız ve hangi pozisyondaysanız, o pozisyonda kalırsınız. Bunun için de 28 gibi aksiyona geçin. Deneme süresi vs derken hedefinize ulaşırsınız.

Başarılar diliyorum. :KK16:

ofis düzenindeyken 9:30daki mesai için 7:45'te uyanırdım. 2 vasıta ile giderdim yolsa 40 dk gibi 40 dk dönüş 80 dk zamanım geçerdi. aylık 120-130 tl yol parası cebimden çıkardı. tabii sürekli giysi derdi de vardı.

evde olunca işlerim o an bitmişse ve boşta kalmışsam yeni iş gelene kadar sevdiğim dizinin bir bölümünü bile izleyebiliyorum. bunu ofiste yapamam mesela. ben pek yapmıyorum keyif alamadığım için ama böyle bir imkan da var.
ulasima zam geliyor.trafik cilesi yorgunlugu ise gittiginiz icin surekli yeni kiyafetler alma gerekliligi bircok masraf oluyor.cok dert etmeyin bence ara sira olan bisey icin yemek parasini.zaten normal bi is hayatina gore epey para cebinize kaliyor.sizin sartlarinizin ceyregine calismaya razi olurdum bircok insan gibi :)

ulasima zam geliyor.trafik cilesi yorgunlugu ise gittiginiz icin surekli yeni kiyafetler alma gerekliligi bircok masraf oluyor.cok dert etmeyin bence ara sira olan bisey icin yemek parasini.zaten normal bi is hayatina gore epey para cebinize kaliyor.sizin sartlarinizin ceyregine calismaya razi olurdum bircok insan gibi :)
bencede. bu işin bi tık rahatı direk patronluk yani..

daha önce yurtdisinda mi yasiyordunuz?
hayır hep türkiye'de yaşadım ama ilerleyen dönemlerde elime fırsat geçerse yurt dışına gitmek isterim.
ironi olarak söylediyseniz de ironiyi anladım, ülkemizin hali malum :) bu ülkeden ne beklenir ki? :)

Uygun bir dille konuşabilirsiniz bence. Diğer çalışanların bu konudaki yorumu ne? Onlarada aynı şekilde verilmiyor mu yoksa haftasını etkinliklerine sadece siz mi gidiyorsunuz? Diyelim konuştunuz sonuç olumsuz olursa da düzeninizi bozmayın derim. Sonuçta sürekli değil diye belirtmişsiniz. Çok rahatsız olursanız da ayrılmak için en azından 1 yılın dolmasını bekleyin derim
diğer çalışanların etkinliğe gitme gibi bir derdi yok. onlarda iş yetiştirme kaygısı var yani onlar da hafta içi fazla mesai yapıyor gibi düşünün. açıkçası hiç kimsenin de patron ben çarşamba günü 2 saat daha fazla çalıştım hani yemek param dediğini sanmıyorum :)
1 yılın dolmasını neden beklememi tavsiye edersiniz? yıllık izin için mi? ihbar tazminatını kastediyorsanız bir önceki işimden olan ihbar tazminatımı hala alamadım da. :KK70:

Rica ederim.
Cidden şartlarınız çok iyi. Yerinizde olsam,aman ne güzel trafik derdim yok,ne giyicem derdim yok,geç kalma,işten geç çıkma durumları yok kafam rahat der geçerdim. Yemekte kusuru olsun boşverin. Hani derler ya nazar boncuğu,o hesap biraz da. Her güzelin bir kusuru olur ama sizin durumda artılarının yanında cidden kusur bile sayılmaz.
Ha sizin mantığınızı da anlıyorum bu arada ama eminim rahat çalışma şartlarından dolayı bu yola girdi işvereniniz. Kimsenin sorun etmeyeceğini düşündü.
hem çalışanlar istiyordu hem işimiz uzaktan çalışmaya müsaitti.
her ay çalışan başına 400-500 tl yemek parası işveren cebinden çıkıyordu, bundan kar etti. ha ilk etapta arkadaşlar evden çalışıcaz ama sigortanızı yatırmayı düşünmüyoruz şeklinde bir açıklama yapmışlardı. o bana uymazdı mesela. sigorta yatmayacak dedikleri anda başka iş aramaya başladım. sonra karar değiştirip sigortaları ödeyeceklerini söylediler ben de burda devam ettim.

hayır hep türkiye'de yaşadım ama ilerleyen dönemlerde elime fırsat geçerse yurt dışına gitmek isterim.
ironi olarak söylediyseniz de ironiyi anladım, ülkemizin hali malum :) bu ülkeden ne beklenir ki? :)
yok kullanici adinizdan dolayi sordum

diğer çalışanların etkinliğe gitme gibi bir derdi yok. onlarda iş yetiştirme kaygısı var yani onlar da hafta içi fazla mesai yapıyor gibi düşünün. açıkçası hiç kimsenin de patron ben çarşamba günü 2 saat daha fazla çalıştım hani yemek param dediğini sanmıyorum :)
1 yılın dolmasını neden beklememi tavsiye edersiniz? yıllık izin için mi? ihbar tazminatını kastediyorsanız bir önceki işimden olan ihbar tazminatımı hala alamadım da. :KK70:

Sonraki iş görüşmeleriniz için cv ye bakıldığında kısa süreli çalışmalardansa en az 1 sene çalışmanız daha iyi bi görüntü verir. Bir de gerçekten dayanılmaz bi durum değil. Ama tabi yaşayan sizsiniz karar sizin

yemegi evden götürün.Ise gitmediginiz icin elinizde kalan paraya sayin.Isinizden genel anlamda memnunsunuz.Bu bulunmaz bir nimet.Bazi seyleri kendi lehinize cevirin.Mesela hafta ici hep evde oldugunuz icin bu hafta sonu etkinlikleri sizin sosyallesmenize olanak sagliyor.Evden yiyecek götürmek disarda yemekten cok daha sagliklidir.Bence bu konuda sorun yaratmayin.Insanlarin büyük cogunlugu yaptigi isten memnun degil, isten cikarilmaktan korkuyorlar, mobbinge ugruyorlar, sadece ise ulasmak icin bile büyük efor sarfediyorlar.

ülkemizde duygusallık profesyonellikten daha ağır bastığı için patrona bu istek itici gelirse kendimi kapının önünde bulma ihtimalim de var. :) yok değil. çünkü patronlara göre dışarıda bu iş için millet sıraya diziliyor. ki benimki için dizilir de yani.
belli ki maliyet azaltmak için evden çalışma düzenine geçmiş. eminim ofiste sıklıkla kimse yoktur. ofis çalışanıyken yemekleriniz ödeniyordu herhalde.
siz 2 ayda bir gidiyor olabilirsiniz, diğer arkadaşlarınız sizin gitmediğiniz zamanlarda gidiyorsa yine yemek bir maliyet olarak kalacaktır.
bence çok dert edilecek birşey değil.
diğer şartlarda sıkıntı yokken sadece bu konu için gelse biri açıkçası bende bi düşünürüm.

X