Yine mi Kimyasal gebelik yaşıyorum ? Aynı durumda olanlar yazabilir mi

bonadeas

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2021
357
182
34
Merhaba
3 aylık evliyim 33 yasındayım
Evlılık süreç olarak erken gelebilir bir cogunuza ama malum hem cok erken regl olmus (12yas) haliyle menapoza erken girme riski olan biriyim hem de hemen anne olmak istiyorum 🙏🏻
3 aydır bildiginiz hamile semptomları yaşıyorum
Şişlik bulantı baş dönmesi vs ılk iki ay da regl oldum. Duzenli olurum genelde aralıgım 25-28 gun arasıdır

son regl gunu baslangıcım 26 aralık 2020
Bugun 19 Ocak 2021 25 gun gecti ve 2 aydır yumurtalama gunlerime gore deniyoruz ama ben birseyi farkettim bir cok kadına gore benım yumurtlamam adetten hemen sonraki 7. Gun oluyor ovuslasyon testlerini pek kullanamadım karısık geldi
Herneyse son durum adetimden 10 gun sonra yine aynı ama bu sefer hissiyat (mental) olarak da yogun bi içgüdü haline girdim. Nikah sahıdım olan iki arkdsm beni ruyasında aynı gun hamile gormustu ustelık. Ve adet bitiminden 10 gun sonra 2 gun arayla 2 cok açık kahve leke geldi yerlesme siye sevindim. testlerin 2 si negatif biri pozitif cıktı idrar (erken gebelik testi) haliyle kan testine gittim buyuk heyecanla ama 0-100 arası cıktı

gecen ay 0 cıkmıstı 100 bile mutlu ediyor insanı.
aşırı uyku halindeyim goguslerım normalde de cok şişer ve acır ama sanki biraz fazla gbi sürekli birseyler yeme isteği

biraz durumlarımızı karsılastıralım diye yazmak istedm .
3 adet mobil takvim kullanıyorum birine gore adet gunum 19 ocak birine gore 22 birine gore 23 ocak

25 ine kadar bekleyecegim
Belkide siz bunları okurken regl olup aglayacagım ama ne bileym tanıdık biriyle paylaşmak istemedim.

bu ayda regl olursam adetimin 3. Gunu doktora gideceğiz:KK43:

benım gibi degeri 0.100 cıkıp gec döllenme yasayıp hamile kalan varmı

Menapoz yaşında en belirleyici olan unsur annenizin menapoz yaşıdır. Sigara, kötü beslenme, çevresel faktörler vs 2 yıl kadar süreyi öne çekebilir ama dediğim gibi doktorlar ilk önce annenizin menapoz yaşını ve ailenizde erken menapoz öyküsü olup olmadığını sorar. Yani 12 yaşında regl kıstas değil. Kimyasal değildir inşallah, sağlıkla gelsin bebek :)

Menapoz yaşında en belirleyici olan unsur annenizin menapoz yaşıdır. Sigara, kötü beslenme, çevresel faktörler vs 2 yıl kadar süreyi öne çekebilir ama dediğim gibi doktorlar ilk önce annenizin menapoz yaşını ve ailenizde erken menapoz öyküsü olup olmadığını sorar. Yani 12 yaşında regl kıstas değil. Kimyasal değildir inşallah, sağlıkla gelsin bebek :)
Tabi ki yaşım degıl kıstas annemin 40 yaş civarında basladı annemle genetigim bircok konuda aynı. Sigara vs yok .cok iyi beslenirim Ben annemi baz aldım ama yaşta muhim adet yasınız nekdr erkense haliyle herseyın bir yaşı zamanı var. Yani bir an once isterim ama Allahın dedıgı olacak neticede ben de işte çabalayıp burayı günlük olarak tutucam 😞

En kötü senaryoda bile önünde uzun yıllar görünüyor :) ben de 12 yaşında regli oldum, 40 yaşındayım ve yeni evliyim. Benim bile aklıma gelmeyen şeyleri dert etme, gönlünü ferah tut

Bari burayı gunluk olarak kullanayım da yazmak isteyen olursa paylaşabiliriz durumlarımızı bunu dün yaptım ovulasyon testi yumurtlamadığımı biliyordum adetime son 2 gun sadece bi onceki cıkan sonucta cift esit renktiler t cizgim suan silik yani yumurtlamışım ve çatlamış . ADet olursam haber ederim suan aşırı şiş ve agrılar içindeyim sürecimi paylaşıcam hamile kalsam da
DA93BB4C-116C-4C56-B4BC-92E2FC3A22FE.jpeg

Merhaba. Öncelikle hayırlı olsun, sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah. Regl gününuZden 2 gun önce ovulasyon testi yapmışsınız ve silik mi çıktı resim ? Sanırım baya aydınlık cekmissiniz renkler belli olmuyor. İkisi de koyu mu? Silik mi ? Tam anlaşılmadi. Cevaplarsanız sevinirim 🌼
Merhaba teşekkür ederim 🙏🏻T bölgesi daha silikti c ye göre genelde gebelik durumlarında koyuluk oldugunu duymustum benım yeni oldugu için silik cıkmıs yumurtlama zamanım da yaptıgımda ikisi de orta koyulukta eşit ckmıştı. Aynı renk çıkınca günü değerlendirmiştik aslında ben ovülasyon testinden anlamadım tamamen tesadüfen öğrendim şu an dört haftalık yardımcı olabilirim ne sormak isterseniz

Merhaba teşekkür ederim 🙏🏻T bölgesi daha silikti c ye göre genelde gebelik durumlarında koyuluk oldugunu duymustum benım yeni oldugu için silik cıkmıs yumurtlama zamanım da yaptıgımda ikisi de orta koyulukta eşit ckmıştı. Aynı renk çıkınca günü değerlendirmiştik aslında ben ovülasyon testinden anlamadım tamamen tesadüfen öğrendim şu an dört haftalık yardımcı olabilirim ne sormak isterseniz
Teşekkür ederim cevabınız için. Benim de reglime su an 4 gün var, ovulasyon testimde t kısmı koyulaşmaya başladı. Ama pik zamanındaki gibi ikisi aynı kötülükte drgil. Ben gebelik ihtimali bu şekilde olur mu sorusunun cevabını arıyordum. Sizin yazınızi o yüzden ayrıntılı sormak istedim. İnşallah vardır benim de. Allah nasip etsin hayırlı sağlıklı evlat. Bize de dua eder misiniz 🙏

Bir de çatlama gününden itibaren kaçıncı günde öğrendiniz gebeliginizi ?

Teşekkür ederim cevabınız için. Benim de reglime su an 4 gün var, ovulasyon testimde t kısmı koyulaşmaya başladı. Ama pik zamanındaki gibi ikisi aynı kötülükte drgil. Ben gebelik ihtimali bu şekilde olur mu sorusunun cevabını arıyordum. Sizin yazınızi o yüzden ayrıntılı sormak istedim. İnşallah vardır benim de. Allah nasip etsin hayırlı sağlıklı evlat. Bize de dua eder misiniz 🙏
Canım tabi ki dua ederim daha bugun ettim isteyen herkese versin rabbim 🙏🏻 Koyu olması bence hamilelik belirtisi adete yakın yumurtlamıyosan tabi kahve yada cok açık kahve leke olursa takıp et adet gununde test yap

Bir de çatlama gününden itibaren kaçıncı günde öğrendiniz gebeliginizi ?
Canım ben hissiyat olarak cok erken anladım deneme sonrası 5. Gun falan. Adet sonrası ayın 2-9 u arası gunleri bir gun arayla degerlendrdık ben 10 u gibi hisettm ama degerler haliyle negatif verdi sonra 14 ü gecesi erken test yaptım önce silik sonra bi saat sonra koyulaşmaya başlayınca panikledim esim sakınlestrdı dakıkası geçmiş diye ben ısrarla hamileyim diye aglıyodum onun sabahı yine test aldım belki erkenden yukselir cıkar diye negatif ustelık en iyitest dedıkleri vermedi sonucu kan testine gttm 0.100
Dedim degilim. Ama 20 si adet dongum baslamayınca 21 nde idrar normal test ıkısı ard arda pozitif diger gunde kan testi 105 cıktı 🙏🏻 Buradan söyleyebilcegim adet gunu gelmeden asla test yapılmaması suan 4 haftalık (adet gunu baz alınıyormus )

Canım ben hissiyat olarak cok erken anladım deneme sonrası 5. Gun falan. Adet sonrası ayın 2-9 u arası gunleri bir gun arayla degerlendrdık ben 10 u gibi hisettm ama degerler haliyle negatif verdi sonra 14 ü gecesi erken test yaptım önce silik sonra bi saat sonra koyulaşmaya başlayınca panikledim esim sakınlestrdı dakıkası geçmiş diye ben ısrarla hamileyim diye aglıyodum onun sabahı yine test aldım belki erkenden yukselir cıkar diye negatif ustelık en iyitest dedıkleri vermedi sonucu kan testine gttm 0.100
Dedim degilim. Ama 20 si adet dongum baslamayınca 21 nde idrar normal test ıkısı ard arda pozitif diger gunde kan testi 105 cıktı 🙏🏻 Buradan söyleyebilcegim adet gunu gelmeden asla test yapılmaması suan 4 haftalık (adet gunu baz alınıyormus )
Kan testine tam olarak ne zaman gittiniz acaba, 105 değeri hangi gün görüldü?

4+4 de 2440 çıktı 🌸 sizin son adetin başlangıcı 26 Aralık mıydı?
Canim bu ilk konumdu akabinde ögrenip yeni konu actım benimde sat 26 aralık 4+4 üm bende dün 1540 küsür cıktı bugun 2 katına ckmıs olmalı 🙏🏻 Sohbet edersek simdi koyacagım link üzerinden yazabilirsin 👇🏻

X