Yırtık Kot Modası ve modelleri

Cicilikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
1.972
9
45
1980 li yıllarda bir yırtık kot modasıdır alıp başını gitmişti. Şimdi o yıllara yeniden dönüyor ve kotlarımızı yırtıyoruz. Aman Eşleriniz görmesin duymasın :)

y%C4%B1rt%C4%B1k.jpg
yirtik_kot%20(11).jpg

New York, Paris, Londra, Milan derken moda haftaları birbir geçip gitti. Birbirinden ünlü markaların yeni koleksiyonları podyumlardan geçerken bu yazın ve sonbaharın trendlerini de belirlediler. Bunlardan en çok sokak modasına yansıyacak olansa şüphesiz her yaştan insanın kulandığı ‘jean’ler olacak.

Bu yılın yeni trendi ise ‘yırtık jean’ler!
2009_kot_pantolon_modasi.jpg

Aslında ne kadar yeni denilebilir bu modaya tartışılır tabi ama eğer yırtık kotunuz yoksa ünlü markaların 2009 koleksiyonunda bolca yer tutan yırtık jeanlere bir göz atın, bütçeniz buna el vermiyorsa eski jeanlerinizi yırtmaya başlayın!Britney Spears, Katie Holmes, Lindsay Lohan, Kate Moss, Sarah Jessica Parker, Keira Knightley ve daha birçok ünlü, favori jean tercihlerini yırtık olandan yana kullanıyor.Yırtık jean’inizi ister paçaları kıvrık, ister ’skinny’ ya da bol olanlardan yana kullanabilirsiniz. Herhangi bir yeri yırtık olduğu sürece hata yapmanız mümkün değil! Yırtık olup en yırtık jean’i siz giyin ve en trendy siz olun!
Sezonun yırtık jean’leri, özellikle de marka olanlar oldukça pahalı olabiliyor. Her trend olduğu gibi bu trendin de bir gün geçeceğini düşünürsek, eskimiş kotlarınızı değerlendirip, onları düzgün bir şekilde yırtarak, moda olan birer parça haline getirebilirsiniz..

KENDİ KOTUNUZU KENDİNİZ YIRTIN!

İhtiyacınız olanlar:

- Eski ya da yeni bir kot
- Makas ya da kağıt kesici
- Sert bir zımpara kağıdı
- Çamaşır suyu

Eğer hata yaparsanız sonradan pişman olmayacağınız bir kotunuzu alın ve hata yapmamak için dilerseniz keseceğiniz yerleri kalemle işaretleyin.Diz ve bacakların üst kısmını zımparalayın, kumaşın ters yönüne doğru da bu işlemi yapın, sonuçtan memnun kalıncaya kadar tekrarlayın. Bir süre sonra kumaş incelmeye ve delinmeye başlayacaktır. İstediğiniz boyutta bir delik açılıncaya kadar devam edin. Ya da sadece kotunuza aşınmış bir görünüm vermek istiyorsanız, delik açılmadan durun.

Zımpara kağıdı yerine, makas ya da kağıt açacağı ile (hatta kalın bir iğne de olabilir), kotun dilediğiniz yerinden iplikler çıkartabilir ve delikleri bu yöntemle açabilirsiniz. Çıkan beyaz iplikleri kesmeyin, bunlar kot yıkandıkça kendiliğinden şekil alacak ve düşecektir.
NicoleRichieDenimShorts.jpg

Kotu makasla doğrudan kesmeye kalkmayın, bu iyi durmayacaktır, ama sert bir darbe almış görünümü vermek için makas ya da delici bir alet ile kotunuzda büyük bir delik açabilirsiniz (yırtık değil).Kotun farklı bölgelerinde irili ufaklı yapacağınız değişikliklerden sonra, gözünüze hoş geldiği noktada bırakın, yoksa kot giyilmez bir hal alabilir. Deliklerin, yırtıkların ve aşınmaların toplam sayısı en fazla 7-8 olmalıdır.

Kotunuza eskimiş bir görünüm vermek için bu işlemleri tamamladıktan sonra az miktarda çamaşır suyu katılmış bir kova suyun içinde kotunuzu bir süre bekletin.

Kotun üzerindeki delik sayısı ve deliklerin boyutları tamamen sizin zevkinize ve yaratıcılığınıza kalmış! Ama 5 deliği geçmemenizi tavsiye ederiz…

yirtikkotlar2.jpg