Yoğun hayat, nefret edilen bir iş, okul, parasızlık

Hahahah bırakın doğum günü sürprizini adımı bile çoğu bilmiyordur. Burs için teşekkürler ama en azından işim var şu an. Hiç işi olmayan öğrenciler vardır illaki onların daha çok ihtiyacı var yurtta kalanlar falan. Çok teşekkür ederim 🖤 Mesela bugün pazar ve ben çalışıyorum. İnsanlar bazen şey düşünüyor bu kız çalışıyor bizden daha zengindir diye. Okuldan birkaç kişi çalıştığımı duyunca böyle söylemiş arkamdan.
Ama yakınlaşmazsan nerden bilsinler ki sanırım sen en baştan yaşın büyük diye uzak durdun onlardan.

Yaa herkes her şeyi konuşur valla, durumu kabul edip değişeceğini unutmadan yaşamaya devam etmeliyiz hepimiz çeşitli süreçlerden geçiyoruz yıpratma kendini boşyere, insan böyle böyle güçleniyor.

ben de part time çalışan arkadaşlar biliyorum okurken
ama sanıyorum ki her gün dersi olan bir bölüm değildiniz ya da mesela öğlen bitirip öğleden sonra boş olabiliyordunuz

bu kız dikey geçiş yapmış 1,2, 3 karışık ders alıyor belki haftada 40 -45 saat ders yükü var
öğlene kadar dersi olan günü bile yoktur dersi olmayan günü hiç yoktur. ancak akşam başlayıp geceye kadar çalışılacak işler ona uygun olabilir.

ben de laboratuvarlı bir bölüm okudum mesela sabah 8.30 ders başlıyordu bizim 13.30 laboratuvar başlıyordu 17.30 laboratuvar bitip 18de de sınav oluyorduk vize tatili final tatili filan yoktu :KK70: akşam 20-21e kadar süren sınavlarımı biliyorum, ortak sınavlarımız da h.sonu oluyordu bizim...böyle okuyan insanlar da var. her bölüm ya da her ders programı uygun değil LCW gibi yerlerde çalışmaya.

ben genel olarak özel ders verdim ya da internet üzerinden çalıştım misal, bu programla ancak o mümkün oluyordu.
Elbette ama 2 günlük kısmı part elemanları var mağazanın cumartesi pazar gidebiliyor. Haftaiçide öğleden sonra imkanı oluyor yöneticiler ayarlıyor faydası olur diye söylemiştim.

Yıllardır aynı sirketteyim tazminatım falan var. Bir de okul saatime göre vardiya yazıyorlar. O yüzden başka iş bakmıyorum. Bir de yeni işi öğrenmek, oranın müşteri kitlesini tanımakla uğraşmak istemiyorum. Hem çalışıp hem okuyan kimse yok etrafımda. Tek ben böyle çabalıyor musum gibi geliyor ona sıkılıyorum. Herkesin parası var herkes gezmelerde. 18 yaşında kızlar rezidanslarda oturuyor. Bu insanların ailesi ne iş yapıyor böyle nereden akiyor bu para. Ozenmiyorum ama ne bileyim
Şimdi sınıf ayrımı çok daha fazla olduğu için kötü bir zamana denk geldiniz özellikle eğitim açısından. Biz orta sınıf bi aileyiz ama Antalya'da 2017 de okurken ben rezidansta kalıyordum iki kişilikti ücreti ise 550 idi kyk da zaten arkadaşımda 3 kişilik odaya 400 mü ne ödüyordu. Her açıdan şanslıydım giderim kendi memleketimden çok çok daha azdı. Pazar, alışveriş, yemek 1000 tl yi çok bulmazdı. Şimdi gidebilir miydim şehir dışına imkansız gerçekten çok pahalı ve bende şaşırıyorum senelik yurt ücretini 50 60 bin veren ailelere. Elbet paraları vardır ama sadece yurt ve o sene için verilen bi miktar bu :KK70:

Amourette merhaba.

Ben eski konunu da okudum. Sana bir önerim var. Bu seneyi iyi kötü bitirip sonbaharda ortaögretim kpss'ye gir. Basarili bir ögrenci oldugun belli , rahatça kazanacagini düşünüyorum. Memuriyetinizi okulunuzun oldugu ile vermek zorundalar. Daha sonra da mezun oldugunuz alandan kadro isteyeceksiniz. Bu, memuriyette yükselme kadrolari, atanma kadrolarindan ayri açılır. Bu şekilde, bölümünüzle ilgili bir memuriyete gecme şansiniz daha yuksek olur.

Arkadasim adliye katibi olarak baslayip hukuk bitiren, sonra savcilik sinavini kazanan sonra da bölge savcisi olan birini tanidigi söylemisti. Bu kanallari fazla kimse zorlamıyor herkes unv bitirmeye yükleniyor.

Şu ana kadar neden lise kpss denemediğine şaşırdım.

Basarilar. Tüm.iyi dileklerimiz seninle

Yıllardır aynı sirketteyim tazminatım falan var. Bir de okul saatime göre vardiya yazıyorlar. O yüzden başka iş bakmıyorum. Bir de yeni işi öğrenmek, oranın müşteri kitlesini tanımakla uğraşmak istemiyorum. Hem çalışıp hem okuyan kimse yok etrafımda. Tek ben böyle çabalıyor musum gibi geliyor ona sıkılıyorum. Herkesin parası var herkes gezmelerde. 18 yaşında kızlar rezidanslarda oturuyor. Bu insanların ailesi ne iş yapıyor böyle nereden akiyor bu para. Ozenmiyorum ama ne bileyim
Herkesin hayatı bambaşka bu şekilde demotive olmaman gerek.

Amourette merhaba.

Ben eski konunu da okudum. Sana bir önerim var. Bu seneyi iyi kötü bitirip sonbaharda ortaögretim kpss'ye gir. Basarili bir ögrenci oldugun belli , rahatça kazanacagini düşünüyorum. Memuriyetinizi okulunuzun oldugu ile vermek zorundalar. Daha sonra da mezun oldugunuz alandan kadro isteyeceksiniz. Bu, memuriyette yükselme kadrolari, atanma kadrolarindan ayri açılır. Bu şekilde, bölümünüzle ilgili bir memuriyete gecme şansiniz daha yuksek olur.

Arkadasim adliye katibi olarak baslayip hukuk bitiren, sonra savcilik sinavini kazanan sonra da bölge savcisi olan birini tanidigi söylemisti. Bu kanallari fazla kimse zorlamıyor herkes unv bitirmeye yükleniyor.

Şu ana kadar neden lise kpss denemediğine şaşırdım.

Basarilar. Tüm.iyi dileklerimiz seninle
Ben önlisans mezunuyum zaten, kpssye önceden girdim fakat beni Türkiye'ye uzun süre bağlayacak bir iş istemiyorum. Ülkeye güvenmiyorum artık. Memur falan olursam kolayca çıkamam. Bir de okulumdan çok memnunum. Yıllardır istediğim üniversiteydi. Başardığım nadir şeylerden. Gerçi bitince ne olacağım da meçhul
Teşekkür ederim canım sağolun

Ben önlisans mezunuyum zaten, kpssye önceden girdim fakat beni Türkiye'ye uzun süre bağlayacak bir iş istemiyorum. Ülkeye güvenmiyorum artık. Memur falan olursam kolayca çıkamam. Bir de okulumdan çok memnunum. Yıllardır istediğim üniversiteydi. Başardığım nadir şeylerden. Gerçi bitince ne olacağım da meçhul
Teşekkür ederim canım sağolun
Memur olarak bu üniversitenizi yine okuyabilirdiniz. En azindan cagri merkezi işinden kaynaklanan olumsuz durumlari egale etmis olurdunuz. Geliriniz de daha iyi olurdu. Istediginiz zaman birakip yurdışına gidin.

Moralinizi bozmak istemem ama yurtdisina gitmek oralarda bir düzen tutturmak, o kadar kolay degil. Bence yapilabilir, sürdürülebilir hedefler seçin. Basarilar

bir tanıdık var, ortaöğretim kpssden temizlik kadrosunda çalışıyor aynı zamanda mühendislik okuyor. bir yerden başlamak lazımdı demişti. çokda takdir ettim... mühendislik bitince kurum sınavlarından yükselebilir. hiç yoktan memur olarak devam edebilir. sizin yurtdışı hayalleriniz güzel ancak ulaşılabilir mi? çok iyi bir yabancı diliniz var mı misal? bence de kpssyi deneyin...

Memur olarak bu üniversitenizi yine okuyabilirdiniz. En azindan cagri merkezi işinden kaynaklanan olumsuz durumlari egale etmis olurdunuz. Geliriniz de daha iyi olurdu. Istediginiz zaman birakip yurdışına gidin.

Moralinizi bozmak istemem ama yurtdisina gitmek oralarda bir düzen tutturmak, o kadar kolay degil. Bence yapilabilir, sürdürülebilir hedefler seçin. Basarilar
Memurken okula gidip gelmem imkansız olurdu. Saatler çok dengesiz ve mutlaka okulda ek bir program çıkıyor. Bakalım ne olacak yaşayıp göreceğiz teşekkürler

bir tanıdık var, ortaöğretim kpssden temizlik kadrosunda çalışıyor aynı zamanda mühendislik okuyor. bir yerden başlamak lazımdı demişti. çokda takdir ettim... mühendislik bitince kurum sınavlarından yükselebilir. hiç yoktan memur olarak devam edebilir. sizin yurtdışı hayalleriniz güzel ancak ulaşılabilir mi? çok iyi bir yabancı diliniz var mı misal? bence de kpssyi deneyin...
Bölümümü ingilizce okuyorum. İngilizce hazırlık da aldım. Bu sene kaçtı artık kpss

X