Yoğun saç dökülmem(resimli)

zeynep25852

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2023
1
0
22
Merhaba, 21 yaşındayım yoğun bir saç dökülmem var ve 4 sene önce başladı bu dert. Yapmadığım kürler kalmadı, kullanmadığım ürün kalmadı. Mezoterapi ve prp yaptırdım ama sonuç yine değişmedi. Kendi haline bırakayım dedim yaklaşık 6 aydır doğru düzgün bakım yapmıyorum kendi yağıyla kalsın diye. Duştan sonra biotin tonik sıkıyorum sadece. Isı kullanmıyorum(kuruturken hariç). İstemeye istemeye artık saç topiği kullanmaya başladım. Benim gibi olupta saç gürleştirebilen varsa lütfen yardımcı olsun. Saçımın tepe kısmı artık hiç yok resim olarak ekliyorum.

Herkese şifa diliyorum.

Eklentiler

• 696D9E9C-B03F-485F-8C53-7054EC298841.jpeg
    696D9E9C-B03F-485F-8C53-7054EC298841.jpeg
    88,8 KB · Görüntüleme: 236
  • 652213A4-D88F-44B1-9D77-1F7A8C4EE9E0.jpeg
    652213A4-D88F-44B1-9D77-1F7A8C4EE9E0.jpeg
    71,9 KB · Görüntüleme: 230
Erkek tipi saç dökülmesi gibi duruyor. Endokrinoloğa gittiniz mi?

Benim avuç avuç saçlarım dökülüyordu
Eczaneden bio hint yağı aldım,haftada 1 diplere masaj yaparak ve tüm saça yedirip 4 saat bekletip yıkadım
İnanamadım ama ilk kullanım sonrası saç dökülmem durdu,tararken bile çok çok az tarağa geliyor.
Kesinlikle tavsiye ederim

Merhaba 24 yaşındayım yaklaşık son 4 yılını saç dökülmesine adamış biriyim şuan saçlarım sizinle aynı durumda üst ve arka tepe çok seyrek serçe parmağım kadar saçım var şampuanlar yağlar kremler en pahalı markalar aklınıza ne gelirse denedim ne gelirse her gün ağladım insanlardan uzaklaştım aynara küstüm halada öyleyim dahiliye kadın doğum endokrin çeşitli vitamin takviyeleri hormon ilaçları spreyler neler neler hangi birini söylesem hiçbiri işe yaramadı yani koskoca dünyada bu çağda nasıl bu durdurulamaz anlamıyorum keşke bir hastalığım çıksaydıda sebep o deseydim ama yok o da yok bu saç benim psikolojimi bitirdi antidepresan kullanmaya başladım çünkü artık geceleri bile ağlayarak uyanıyordum göz altlarım mosmordu şuan hiçbir şey uygulamıyorum yıkıyorum çıkıyorum hiç doktora gitmediyseniz muhakkak detaylı kan tahlili yaptırın muhakkak endokrine gidin dht hormununuz yüksek olabilir baskılayıcı ilaç verir pcos olabilir adet kanamanız nasıl kıllanmanız var mı yumurtalıklara baktırın kist var mı ya da son dönemde yaşadığınız kayıplar var mı aile büyükleriyle ilgili olabilir ben babamı kaybettim saçlarım ondan sonra bir bir gitti resmen babam saçlarımı hep tarardı örerdi o gidince saçlarım beni terk etti dua etmekten başka çarem yok allah düşmanıma vermesin size gönülden şifa diliyorum detaylı her şeyi özelden sorabilirsiniz

Merhaba, 21 yaşındayım yoğun bir saç dökülmem var ve 4 sene önce başladı bu dert. Yapmadığım kürler kalmadı, kullanmadığım ürün kalmadı. Mezoterapi ve prp yaptırdım ama sonuç yine değişmedi. Kendi haline bırakayım dedim yaklaşık 6 aydır doğru düzgün bakım yapmıyorum kendi yağıyla kalsın diye. Duştan sonra biotin tonik sıkıyorum sadece. Isı kullanmıyorum(kuruturken hariç). İstemeye istemeye artık saç topiği kullanmaya başladım. Benim gibi olupta saç gürleştirebilen varsa lütfen yardımcı olsun. Saçımın tepe kısmı artık hiç yok resim olarak ekliyorum.

Herkese şifa diliyorum.
Merhaba, Saçı tek başına yağlanmaya bırakmak da çok iyi değil. Yani saçlar çok yağlı kalırsa da dökülüyor. benim de saçlarım ince telli ve çok dökülüyor. Özellikle doğumlardan sonra aşırı döküldü. Bir ara bir şeyler kullandım işe yaradı ama 1,5 sene kadar kullanmadım şimdi tekrar dökülüyor. Yani sürekli saçla uğraşmak zor geliyor bana bakımlar yağlar. 2 çocukla tuvalete bile gidemiyorum çünkü. Ama saçınız yağlı ise gün aşırı yıkayın kuru ise hafif yağlanmasını bekleyebilirsiniz veya uçlarınızı nemlendirin. Biotin vs vitamin de takviye önemli ama bilinçsiz değil tabi doktorla bir görüşün. Onları yazmışlar zaten.

Dökülme problemi yaşayan arkadaşlar bende yillardir yasiyorum kellik yaşamadım ama ciddi oranda eskiye göre hacimsizlik var bu bile yıllardır beni kahretmeye yetti..Saç ne kadat önemliymiş meğer insanın kıyafeti gibi özellikle kadınların.Bazen diyorum erkek olsaydim keşke.. sıfıra vurdururdum yada 3 numara fln.
Dökülmelerin o kadar sebebi var ki .
Başta demir,ferritin gibi vitaminlerin eksikliği.
Hastaliklar akut ve kronik.
Sistemik hastaliklar
Pcos,
Ateşli hastaliklar
Doğum
Telogen effluvium
Troitler
Bazende sebepsiz yere
Ölümler,keder aşiri stress, üzüntü.
Öncelikle bir endokrinoloji yada dermatologa gidin kan testlerinizi yaptırın.
Hicbirsekilde sonuç bulamazsaniz size tavsiyem kendinizi bırakın nasil kapali kadinlar peruk takiyorsa bazen sizde öyle yapın .Onumla bununla ugraşip piskolojinizi dahada bozmayin.
Allah kimseye baş edemeyeceği dert vermesin.🙁Basit gibi gelebilir konu dışardan bakınca ama bir kadın için çok önemli bir konu.

Herkese şifa diliyorum.
Geçmiş olsun. Erkek tipi dökülme mi var? Doktorlar teşhisi koymuştur muhtemelen ilaç yazdılar mı hiç? Benim açılma olmadı ama ciddi bi dökülme var maalesef ergenliğimden bu yana gitmediğim doktor kalmadı yapısal olduğunu kabullendim artık. Serumlar falan hep boşmuş onu anladım sadece uzun bi süre düzenli olarak güzel beslenirsen balık, yumurta, badem, vitaminler gibi bazen azalma görüyorum ama yinede tamamen önüne geçilmiyor. İnsanın psikolojisini bozuyor ama doktor bana dökülme vaad eden şampuanları boşa alma saçını temizleyip arındırmak için var onlar 2 dk saçta durunca dökülmeyi durdurmazlar dedi sadece. Doğru söylüyor aslında. Maddi açıdan zorlamayacaksa bilindik güvenilir özelde bir dermatoloğa da gidin derim onların tedavisi devletten daha etkili oluyor.

Benim avuç avuç saçlarım dökülüyordu
Eczaneden bio hint yağı aldım,haftada 1 diplere masaj yaparak ve tüm saça yedirip 4 saat bekletip yıkadım
İnanamadım ama ilk kullanım sonrası saç dökülmem durdu,tararken bile çok çok az tarağa geliyor.
Kesinlikle tavsiye ederim
Hint yağı denen şey şu yeşil şişede olan yağ mi ya da yağ da yeşil olabilir tam hatırlamıyorum amla yaği da diyorlar o mu?

X