Yoğun ve kokulu akıntı vajinal yanmaya çözüm arıyorum

ayseyse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2015
2
0
27
Arkadaşlar merhaba,
Sık sık idrar yolu enfeksiyonu geçiren biriyim erkek arkadaşımla birlikte olduktan bir müddet sonra akıntımın arttığını fark ettim ama üstünde durmadım daha sonra yoğun bir kötü koku oluştu ki bu ilişki sırasında da sorun oluyor bunun dışında biraz daha zaman geçince kaşıntı da başladı sizce ne olabilir muayenesini nasıl yaparlar ilk kez doktora gideceğim biraz tedirginim ankarada güvenilir samimi bir doktor önerebilir misiniz

Arkadaşlar merhaba,
Sık sık idrar yolu enfeksiyonu geçiren biriyim erkek arkadaşımla birlikte olduktan bir müddet sonra akıntımın arttığını fark ettim ama üstünde durmadım daha sonra yoğun bir kötü koku oluştu ki bu ilişki sırasında da sorun oluyor bunun dışında biraz daha zaman geçince kaşıntı da başladı sizce ne olabilir muayenesini nasıl yaparlar ilk kez doktora gideceğim biraz tedirginim ankarada güvenilir samimi bir doktor önerebilir misiniz
Az önce başka bir başlıkta da yazdım ama buraya da yazayım. Öncelikle geçmiş olsun. Hayatınızdaki kişiden kaynaklı büyük ihtimal bu. İkinizin de doktora gitmesi gerek geçmesi için. O ürolojiye siz kadın Doğuma. Doktora gittiğinizde sizden kültür örneği alır büyük ihtimal ve alsın da enfeksiyonun ne olduğuna bakılıyor o kültürde. Vajinanızdan akıntı örneği alıyor bir buçukla. Smear testi de yaptırın rahim ağzı salgısına bakılıyor onda da. Sonuçlar çıkınca uygun bir tedavi yazıyorlar. Yalnız dediğim gibi tek taraflı tedavi olmakla geçmiyor ve tekrarlıyor şimdiden bunu bilin. Bunun dışında sağlığınıza dikkat edin. Bağışıklığınızı güçlü tutun. Protein ağırlıklı beslenin. Her gün bol bol su için. Her gün aç karnına sarımsak yutun bi kaç parçaya bölüp. Bitki çayı olarak aynısefa, civanperçemi, kızılcık gibi çayları tercih edin. Kızılcık (cranberry diye de geçiyor) tabletler de satılıyor eczanede ondan da kullanabilirsiniz. İdrar yollarına da faydası var. Soğan kürünü de bi araştırıp deneyebilirsiniz. Eczaneden propolis damla alıp kullanabilirsiniz. Bağışıklığınızı güçlü tutar o da. Kullanımını sorarsınız eczaneye. Probiyotik ağırlıklı beslenin. Kefir, yoğurt, turşu, sirke vs tüketin. Eczanede de tabletleri satılıyor vajinaya uygun yararlı bakteriler içeren onlardan alıp kullanabilirsiniz. Yalnız bunları uzun süreli yapmanız gerekiyor yoksa fayda etmez. 1-2 hafta yapıp bırakmayın uzun süreli ve her gün devam ettirin. O bölgenizi temiz ve kuru tutun. İç çamaşırlarınızı ayrı ve en az 60 derecede uzun ayarda yıkayın. Ütüsüz giymeyin. Dar giyinmeyin orası hava alsın. Her gün elma sirkeli su ile yıkayın ve iyi kurulayın. Ve mutlaka hayatınızdaki kişi ile birlikte doktora gidip tedavi olun. Geçmiş olsun.

X