Yoğurt otuyla haşimato troidi yendim!!

Ervali

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2014
290
457
Merhabalar
yaklaşık 4 yıldır haşimato vardı bende ve ilaç kullanmak istemiyodum ilk zamanlar çok araştırdım ama bişeyler bulamadım pek, sonra bundan 2 ay önce saraçoğlunun yoğurt otu tedavisini dinledim okudum ve 1 ay boyunca bende yapmaya başladım bu dönemde hiç ilaç kullanmadım ve 1 ay sonra doktora gittiğimde doktor bir problemin olmadığını söyledi... ilk yıllarda 9 du değerim 25 lik ilaç kullanıyodum ve değerlerim 3 üzeriydi hep,bu kürden sonra değerim 2.79 a düşmüştü,ben bu kürü yapmaya başladığımda başarı hikayesi göremedim internette eğer geçerse insanlara faydası olması açısından ben yazacağım demiştim sözümü tuttum inşeAllah

Merhabalar
yaklaşık 4 yıldır haşimato vardı bende ve ilaç kullanmak istemiyodum ilk zamanlar çok araştırdım ama bişeyler bulamadım pek, sonra bundan 2 ay önce saraçoğlunun yoğurt otu tedavisini dinledim okudum ve 1 ay boyunca bende yapmaya başladım bu dönemde hiç ilaç kullanmadım ve 1 ay sonra doktora gittiğimde doktor bir problemin olmadığını söyledi... ilk yıllarda 9 du değerim 25 lik ilaç kullanıyodum ve değerlerim 3 üzeriydi hep,bu kürden sonra değerim 2.79 a düşmüştü,ben bu kürü yapmaya başladığımda başarı hikayesi göremedim internette eğer geçerse insanlara faydası olması açısından ben yazacağım demiştim sözümü tuttum inşeAllah
Selamun aleykum bende de hasimato var dedi dr çok az dedi hipotiroid birde ama nodulum de var aradığınız kürü bulamadım link gönderebilir mısınız acaba

Merhabalar
geçmişler olsun canım

Merhabalar
Canim merhaba . Malesef bende yillardir hasimotoluymusum ve yeni ogrendim. Bu kürü saracoglundan duymuştum ve yapan varmi diye araştırırken yazina denk geldim. Siz bu hastaligi yendikten sonra kilo durumunuz nasil oldu. Ben kiloyu cok zor veriyorum diye doktora gidince öğrendim. Eklem ağrılarınız varmıydı ve sonrasında geçti mi.vucudunuz su tutuyormuydu sac dökülmesi gibi şikayetleriniz varmiydi ve geçtimi. Bunu mutlaka denemeyi düşünüyorum. Ben once rabbimin izniyle sonrada saracoglu hocanin vesilesi ile dereotu kürü ile hipertrioden kurtuldum. Yillarca iyi gidiyordu. Hashimoto ile birlikte tsh degerimde yüksek çıktı son kontrolde.fakat ilac yazmadı doktor.belki stresten dalgalanma olmuştur diye.
Bu arada sizinle bir ortak noktamiz daha var.gerci siz bu durumdan kurtulmuşsunuz cok şükür.esim azosperm. Insallah bizde yuzu gulenlerden oluruz.

Merhabalar
Geçmiş olsun. Ben dee haşimato hastasiyim. Şu an 150 mg ilaç kullanıyorum. Aradan 6 ay geçmiş . Şu an nasılsınız..

Geçmiş olsun. Ben dee haşimato hastasiyim. Şu an 150 mg ilaç kullanıyorum. Aradan 6 ay geçmiş . Şu an nasılsınız..
Merhaba bende haftaici 100 mg euthyrox, haftasonu 75 mg eutyhyrox iciyorum degerim 1,60 ya da 62 ydi galiba bu değer iyi mi doktorlar ayni görüşte ve dozu degistirmiyor ama bendeki tiroid bezi iltihabı bogaz ultrosonunda oyle cikiyor ve anlayan birisi boynumu görünce anlıyor distan bakan biri tabi doktor vs anliyor. ve hipotiroid ayni zamanda tsh 27lerden düştü ben bu isi pek anlayamiyorum bende mi hasimatoyum acaba?

Değerleriniz iyi gözüküyor. 27 bayağı fazlaymış. Benim 7 ye çıktı en son baygınlık geciriyordum resmen. Ama haşimato tanısını doktor koymalı. Bilemedim.

Meraba sena hanım yoğurt otunu bende denemeye çalıştım fakat boğazımda bi kasılma bi hareketlenme hissediyordum ve sonra korktum bıraktım sizde de aynı etkiler olmuşmuydu

150 levitron kullanıyorum benim troidlerim nerdeyse yok oldu haşimatom ileri acaba bende fayda edermi

Hashimoto hastasiyim. Endokrine gidiyorum ve doktorum geçmeyeceğini, ömür boyu ilac kullanacagimi soyledi

Ayni sekilde ben de hasimato hastasiyim ve bana da doktor ömür boyu icecegimi soyledi sizin gibi
Evet maalesef ondan tek yapmamız gereken duzenli ilacimizi kullanmak. Kullandığımız surece bir sorun yasamayiz

X