Yolda buldugum köpek ?

SalakSacma

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2017
1.490
723
26
İşyerimin tamamen tel örgülerle çevrili çok güvenli bir bahçesi var içindede iki tane oda var orda daha önceden bir doktorun getirdiği ve bırakıp gittiği bir köpeğe bakiyorum işyerindekiler hiç bişey demiyolar hatta seviyolar da labrodor cinsi bi köpek benim için çok kıymetli
Dün sabah işe giderken yolda bebek bi köpek gördüm sokak köpeği kediden kaçıyodu mama yesin diye kucagıma alıp benimkinin yanına götürdüm okadar iyi anlaştılarki kıyamadım işyerinde bi kaç kişiden tepki aldım .
Şimdi hem bebeğe kıyamiyorum hem benim köpeğine artık çok mutlu çevremdeki herkes iyice alışmadan köpeği geri bırakmamı istiyo sahiplenmez kimse zaten sokak köpeği napcam ben şimdi ? Benim köpeğim zaten çok sevdi yarım saat içinde çok alıştı bahçede bütün gün peşinde döndü oynadılar sürekli e diğer köpeğe de çok üzüldüm ama bakcak yerimde yok ?

Var bu şekilde takip ettiğim sayfalar ama kimsenin sahipleneceğini düşünmüyorum cins köpekleri bile sahiplenmiyolar

Çiftliklerin yoğun olduğu semtlerde yada hayvancılıkla uğraşan yerlerde talep olabiliyor. Sizin oradaki belediyenin şartları nasıl bilmiyorum ama bazı belediyeler güzel ilgileniyorlar.

91F596EF-BCAB-484C-9E39-08C3A1F59F58.png
Bu küçük köpek

Daha önce barınaklarda beslemeye gidiyodum ama berbat haldeler
Çiftliklerin yoğun olduğu semtlerde yada hayvancılıkla uğraşan yerlerde talep olabiliyor. Sizin oradaki belediyenin şartları nasıl bilmiyorum ama bazı belediyeler güzel ilgileniyorlar.

O konuyla alakalı durumları ben çözdüm kışın çok güzel de bi yuva yapcam evet evde belki çok mutlu olcak ama kimse onu benim kadar sevemez o yüzden sahiplendiremedim vazgeçemedim şimdi ikisi de çok iyi anlaştı yanlızlıgıda azaldı sorun şu ki pazartesi küçük köpeği göndermem gerekiyo çok üzülüyorum hem kendi köpeğime hem ona
Sizin kendi kopeginizin sartlari da sıkıntılıydı diye hatirliyorum.
Bahsettiginiz sartlar aynıysa o sogukta ayazda kışın bebek cok hasta olur.
Bence simdilik sizde dursun ama butun dernekler sayfalar vslerle iletişime gecip yuva bulun.

Twitter adresiniz varsa ordan flood hazırlayıp fotoğraflarını yükleyip ve hikayesini yazıp ilan verebilirsiniz. Cok kisiye ulastıgında gerekli islemler baslatılır simdilik cabalayıncaya kadar yanınızda kalması gerek.

Kangal kırması klasik sokak köpeği. Eğitilmesi zordur. Ben de bununla ilgili bir konu açmaya hazırlanıyorum burda ama linçten korkuyorum açıkçası. Bizim burda terör estiriyor bu köpekler hatta daha yeni birini öldürdüler. Şimdi bu yavru. birkaç aya 50-60 kg sırf kas yığını iri bir kangal olacak

Son düzenleme:
Kangal kırması klasik sokak köpeği. Eğitilmesi zordur. Ben de bununla ilgili bir konu açmaya hazırlanıyorum burda ama linçten korkuyorum açıkçası. Bizim burda terör estiriyor bu köpekler hatta daha yeni birini öldürdüler. Şimdi bu yavru. birkaç aya 50-60 kg sırf kas yığını iri bir kangal olacak
Size söylenecek çok şey var ama banlıyorlar ve sizin yüzünüzden banlanmak istemem.

Merhamet bir nimet, herkese nasip olmuyor. Konu sahibinin merhameti karşılığını bulur dilerim ki. Siz de hayatınızın bir döneminde şu yavrunun muhtaç olduğu merhamete muhtaç kalın dilerim.

İri bir kangal mı 😂 hayatınızda hiç gerçek bi kangal gördünüz mü acaba gerçekten merak ettim Hayvanlar aç ve kimbilir ne yaptılarda insanlar onlara o şekilde davraniyolar keşke böyle önyargılı olmayı bırakıp bi kap yemek verseniz

Size söylenecek çok şey var ama banlıyorlar ve sizin yüzünüzden banlanmak istemem.

Merhamet bir nimet, herkese nasip olmuyor. Konu sahibinin merhameti karşılığını bulur dilerim ki. Siz de hayatınızın bir döneminde şu yavrunun muhtaç olduğu merhamete muhtaç kalın dilerim.
Benim sokaktan sahiplendiğim 2 kedim var sırf o köpekler zevkine parçalayıp atmasın diye evime aldığım. Ben müstakil evimizde aile köpeğimizle büyüdüm köpek de çok sevdim. Bana hayvanseverlik taslayacak insan değilsiniz, ne sokakta parçalanmasınlar diye sahiplendirdiğim canlardan ne şahit olduklarımdan haberiniz var. En büyük hayvan düşmanı sokakta köpek olmasını normal bulandır. Zira köpekler bulundukları bölgede kendilerinden başka sağ hayvan bırakmıyorlar

Siz şuan köpek düşmanlığı yapıyosunuz sokaklar sadece sizin değil kedilerin köpeklerin de sadece siz yoksunuz bu dünyada eğer o köpeklere düşman kesilmeyip merhamet ederseniz emin olun ki merhamet görürsünüz insandan bin kat daha iyidir özellikle sizin gibi insanlardan . Benim konumda köpek düşmanlıgı yapmayın yorumda yapmayın yeri burası değil sizin saçma sapan yorumlarınızı görmek istemiyorum .
Benim sokaktan sahiplendiğim 2 kedim var sırf o köpekler zevkine parçalayıp atmasın diye evime aldığım. Ben müstakil evimizde aile köpeğimizle büyüdüm köpek de çok sevdim. Bana hayvanseverlik taslayacak insan değilsiniz, ne sokakta parçalanmasınlar diye sahiplendirdiğim canlardan ne şahit olduklarımdan haberiniz var. En büyük hayvan düşmanı sokakta köpek olmasını normal bulandır. Zira köpekler bulundukları bölgede kendilerinden başka sağ hayvan bırakmıyorlar. başıboş köpeklerin çok olduğu bir yerde yaşıyorum, yaşadığı sitede, mahallede böyle bir sorunu olmayan tuzu kuru insanlar sallamasın

Benim sokaktan sahiplendiğim 2 kedim var sırf o köpekler zevkine parçalayıp atmasın diye evime aldığım. Ben müstakil evimizde aile köpeğimizle büyüdüm köpek de çok sevdim. Bana hayvanseverlik taslayacak insan değilsiniz, ne sokakta parçalanmasınlar diye sahiplendirdiğim canlardan ne şahit olduklarımdan haberiniz var. En büyük hayvan düşmanı sokakta köpek olmasını normal bulandır. Zira köpekler bulundukları bölgede kendilerinden başka sağ hayvan bırakmıyorlar. başıboş köpeklerin çok olduğu bir yerde yaşıyorum, yaşadığı sitede, mahallede böyle bir sorunu olmayan tuzu kuru insanlar sallamasın
Ne hikmetse herkesin de mahallesinde bir “insan parçalama” hikayesi var, çok enteresan ya. Ben en azından kangalın ne olduğunu biliyorum :) sizin gibi gördüğüm her kırma yavruya kangal demiyorum.
Konu burada sokaktan kurtarılmaya çalışılan minicik bir canken gelip alakasız alakasız insan öldüren sokak köpeklerinden bahsetmek mükemmel bir hayvanseverlik örneği; tuzu kuru insanlar olarak sizden çok şey öğreneceğimize eminim; külahımı koydum buyrun ona anlatın.

İri bir kangal mı 😂 hayatınızda hiç gerçek bi kangal gördünüz mü acaba gerçekten merak ettim Hayvanlar aç ve kimbilir ne yaptılarda insanlar onlara o şekilde davraniyolar keşke böyle önyargılı olmayı bırakıp bi kap yemek verseniz
bana mı diyorsunuz kangal gördünüz mü diye? köyde kangalları vardı dedemin, ben o köpeklerle büyüdüm. kangal kırması demek istedim zaten, eksik yazmışım. hanfendinin paylaştığı fotoğraftaki yavru köpek kangal kırması bir sokak köpeği, ülkemizdeki sokak köpeklerinin çoğu bu şekilde kangal kırması, o yüzden bu kadar iriler. Polonya ve Almanyadan arkadaşlarım gelmişti en çok şaşırdıkları şey sokakta bu kadar iri köpeklerin nasıl başıboş kaldığıydı. orda sahipsiz köpek yokmuş sahipliler bile belli bir kilonun üstündekilere ağızlık zorunluymuş. herbiri 50 kglik devasa kangal kırması köpekler var sokaklarımızda. bunlara bırak kediyi insan karşı koyamaz. bizim burda motoruyla eve gitmeye çalışan adamın birini öldürdüler saldırdılar adam kaza yaptı. Karısının feryatları mahalleyi inletti ben çok etkilendim. daha 2 yaşında küçük bir kızı vardı o da babasız kaldı. Bizim sitedeki köpekler hayvanseverler tarafından(ben de eskiden besliyordum) 3 öğün beslenir, tamamen sürü psikolojisiyle böyle yapıyorlar, köpeklerde alan koruması var maalesef, travmayla falan alakası yok

Son düzenleme:
Herkes masum katil sokak köpekleri çok ilginç 😂
evet kangal gördüm, köyde kangalları vardı dedemin. kangal kırması demek istedim zaten, eksik yazmışım. hanfendinin paylaştığı fotoğraftaki yavru köpek kangal kırması bir sokak köpeği, ülkemizdeki sokak köpeklerinin çoğu bu şekilde kangal kırması, o yüzden bu kadar iriler. Polonya ve Almanyadan arkadaşlarım gelmişti en çok şaşırdıkları şey sokakta bu kadar iri köpeklerin nasıl başıboş kaldığıydı. orda sahipsiz köpek yokmuş sahipliler bile belli bir kilonun üstündekilere ağızlık zorunluymuş. herbiri 50 kglik devasa kangal kırması köpekler var sokaklarımızda. bunlara bırak kediyi insan karşı koyamaz. bizim burda motoruyla eve gitmeye çalışan adamın birini öldürdüler saldırdılar adam kaza yaptı. Karısının feryatları mahalleyi inletti ben çok etkilendim. daha 2 yaşında küçük bir kızı vardı o da babasız kaldı

X