Yolun sonuna geldik artık...

Fedakar kadinlarin kiymeti hicbir zaman bilinmez maalesef.Biraz da kendi kiymetinizi bilin,kendinizi sevin.O zaman hersey daha guzel olacak sizin ve cocuklariniz icin.Yolunuz acik olsun.

İyi geceler hanımlar,
Biraz uzun oldu.
3cocuk annesiyim. 9yıllik evliyim. 3cocugu da istedik Rabbim nasip etti. Ama 3. çocuğuma hamileliğimde sorunlar başladı. Eşim her akşam arkadaşlarıyla dışarda hiç demedi ki bu kadın hamile, 2cocugumuz var evde kalıp yardımcı olayım demedi. Pandemi senesiydi zaten. Ben evden calisiyordum markete bile gitmedim ki bulaşmasın çocuğuma diye. Ama o her akşam dışarda gezdi. Güzellikle anlattım tartıştık kavga ettik ama vazgeçmedi maalesef. Durumu ailesine açtım belki onları dinler diye yine kimseyi dinlemedi. En son bari cocuklarinla ilgilen dedim diye çocuklari 9 da uyutup gitmeye başladı. Sonra git gide iletişimimiz azaldı. Çünkü ben anlatıyorum o dinlemiyor soruyorum cevaplamiyor. Sadece karı koca ilişkisi için yanımda sonrası yok.

Çok seviyordum öyle çok seviyordum ki o da bunu sonuna kadar kullanıyordu. Evet çok iyi bı baba ama ya ben dedim benim isteklerim ne olacak ben ne zamana kadar değer görmediğim bı evliligi sürdürecem. Durumu aileme anlattım. Babam dedi kızım ara ailesini anlat bilsinler ben her türlü senin arkandayım. Ailesine haber verdim babasi dedi kızım bende senin arkandayım. Ama bı şans daha ver 3cocugunuz var tamam dedim çocuklarim için bı şans vereyim. Sonra hersey mükemmel gidiyordu beni dinliyor anlıyordu ki deprem oldu. Sonra o görevli ben çocukların yanında ailesinin yanındaydım. Sonra ailemin evine gittim 1ay sonunda evimize girdiğimiz de yine eskisine döndü herşey yine o bildiği hayatı yaşıyor ben 3cocuk ev iş koşuyorum.

Bugün ise bardağı son taşıran damla, kahvaltı yapıyoruz çocuklarin karnını doyurmaya ugrasiyorum. Çayi bitti uzattı kalktım doldurdum. Baktım şeker yok kikerden şeker aldım geldim bende kahvaltıya başladım. Dedi bi tek sen yersin zaten kimsede ekmek var mı yok mu bakma dedi. Dedim misafir değilsin isteyebilirsin dedim çocukların yanında uzatmadim olayı. Çocuklari uyutunca yanına gittim konuşayım diye ama adam resmen beni kölesi gibi görüyor. Sonra dedim ben bu adamı niye çekiyorum benim ailem arkamda, işim gücüm var herşeyiyle çocuklarima bakabilecek gücüm var bunu niye çekiyorum dedim. Ve pazartesi boşanma davami acıyorum.sizden de Sadece cesaret bekliyorum.
İyi de bu saatten sonra ağlanmayın.Bu adama kendinizi köle siz yapmışsınız.Çok Çok seviyorum diye diye adamı tepenize çıkartmışsınız.
Burada okuyorum işte eşimi çok çok seviyorum diye.İnanın bu yaşa geldim öğrenemedim bir insan nasıl çok çok sevilir.İşin ilginci o çok çok sevilen eşlerde hep tekmeyi vuran eşler.İşe yaramayan eşler.Bence burada bu konuda yazılanlardan gençler ders alın kimseye haddinden fazla anlam yüklemeyin eş bile olsa.
Eşle bu ilişki bu saatten sonra çocukların yanında kahvaltı sofrasında çözülmez.Nasıl çözülür adım adım bence.Tabi eşin tavrı aile geçmişi yapısı vb önemli .Eminim eş nasıl yola getirilir diye videolar vardır bence araştırın bulun onları izleyin.Buradan bu konuda yardım isteyin.Size önerim bu olabilir büyüğünüz olarak.Yoksa sizi kırmak değil amacım.
Sizi çok iyi anlıyorum böyle eşlere de çok kızarım elbette işin ucundan tutması lazım..

Z zumruduanka_90 merhaba
nasılsın, ne durumdasınız?
İyi değilim hem de hiç iyi değilim. Gündüz koşuşturma geçiyor bı şekilde ama gece olunca çok kötü oluyorum. Sabaha kadar dönüp duruyorum yatakta.
Geçen hafta evden gitti. Boşanma durumunu da kabul ederek. tayin isteyip gidecekmiş. Çocukların biri benimle kalsın dedi bende kabul etmedim. Cocuklarim beraber büyüyecek dedim. Velayeti de vermiyorum dedim. Eğer evlenirsen tekrar veleyeti isterim dedi. İki evi de çocukların üzerine yapacaz. Diğer evin kirasını da çocuklarim alacak. Yine çocuklar için nafakada talep ettik.
Çocuklarım da sürekli soruyolar. Babam ne zaman gelecek falan diye. Çocuklar için de haftaya bı terapi alacam. O günden beri çocukları hic gormedi. Beni arayıp soruyor
Biseye ihtiyaciniz var mı diye devamı yok.

Bu kadar eminsen bence ayrılmalısın.
Çocuk ev iş uğraşmak zor ama en azından birde ilgisiz sinirlerini bozan eş yok.
Daha önce de şans vermişsiniz kullanamamış özellikle deprem sonrası ailesine sarılıp bağlanmayan adamdan korkulur.İnsanların canları gitti.Yarınımız garanti değil.

Ayrıca taşlayan olabilir ama değiştim herşey güzel farklı olacak sözleri erkeklerin yalanlarından biri. 2-3 aya aynı tas aynı hamam.
Ki bu yıpranmışlık ve dolulukla sizin unutup çok mutlu olacağınızı düşünmüyorum elbet bişeyler kırılıyor aradaki.
Kalbinden ne geçiyorsa onu yap ama ailen ve seni kutluyorum çok güçlüsünüz:KK200:
Yok bende inanmıyorum o zamanda söyledim değişmeyeceğini. Ama son şans dedi çocuklarım için kabul ettim. Ama 2 3 ay sürdü ancak😔

İyi de bu saatten sonra ağlanmayın.Bu adama kendinizi köle siz yapmışsınız.Çok Çok seviyorum diye diye adamı tepenize çıkartmışsınız.
Burada okuyorum işte eşimi çok çok seviyorum diye.İnanın bu yaşa geldim öğrenemedim bir insan nasıl çok çok sevilir.İşin ilginci o çok çok sevilen eşlerde hep tekmeyi vuran eşler.İşe yaramayan eşler.Bence burada bu konuda yazılanlardan gençler ders alın kimseye haddinden fazla anlam yüklemeyin eş bile olsa.
Eşle bu ilişki bu saatten sonra çocukların yanında kahvaltı sofrasında çözülmez.Nasıl çözülür adım adım bence.Tabi eşin tavrı aile geçmişi yapısı vb önemli .Eminim eş nasıl yola getirilir diye videolar vardır bence araştırın bulun onları izleyin.Buradan bu konuda yardım isteyin.Size önerim bu olabilir büyüğünüz olarak.Yoksa sizi kırmak değil amacım.
Sizi çok iyi anlıyorum böyle eşlere de çok kızarım elbette işin ucundan tutması lazım..
Evet çünkü insanoğlu o kadar sevildiğine inaninca hiç bi zaman onları bırakmayacağımizi diye düşünüyor. Benim eşimde öyleydi. Ki o değişmeyeceğini ben biliyorum artık. Evet çok değer verdim o yüzden her işi ben yüklendim benim hataminda bu olduğunu biliyorum.

Yok bende inanmıyorum o zamanda söyledim değişmeyeceğini. Ama son şans dedi çocuklarım için kabul ettim. Ama 2 3 ay sürdü ancak😔
Sevgiyle, hayallerle, binbir emekle evleniyoruz ama ömür boyu mutsuz yaşayıp,mutsuz ölmek zorunda değiliz.
En azından çocuklarınıza emek verip yanınızda olup ilgisiz eş stresini yaşamamış olacaksınız.
Bence bu çok büyük yük,bazı insanlar ee boşanınca daha mı iyi olacak yine yalnızsın diyor ama benim bakış açıma göre yalnız büyütmek,seni görmeyen bir adamla yaşayıp sinir,stresle yaşamaktan iyidir.

Umarım çok çok mutlu olursunuz herşey geçecek ve siz çok mutlu,gülümseyen güçlü bir kadın olarak yer edineceksiniz çocuklarınızda:KK200:

İyi değilim hem de hiç iyi değilim. Gündüz koşuşturma geçiyor bı şekilde ama gece olunca çok kötü oluyorum. Sabaha kadar dönüp duruyorum yatakta.
Geçen hafta evden gitti. Boşanma durumunu da kabul ederek. tayin isteyip gidecekmiş. Çocukların biri benimle kalsın dedi bende kabul etmedim. Cocuklarim beraber büyüyecek dedim. Velayeti de vermiyorum dedim. Eğer evlenirsen tekrar veleyeti isterim dedi. İki evi de çocukların üzerine yapacaz. Diğer evin kirasını da çocuklarim alacak. Yine çocuklar için nafakada talep ettik.
Çocuklarım da sürekli soruyolar. Babam ne zaman gelecek falan diye. Çocuklar için de haftaya bı terapi alacam. O günden beri çocukları hic gormedi. Beni arayıp soruyor
Biseye ihtiyaciniz var mı diye devamı yok.
Tam olarak neden iyi değilsin …. Evden gitmesi üzdü mü seni
Seni arayıp sorduğunda ona karşı öfkeli misin

Sevgiyle, hayallerle, binbir emekle evleniyoruz ama ömür boyu mutsuz yaşayıp,mutsuz ölmek zorunda değiliz.
En azından çocuklarınıza emek verip yanınızda olup ilgisiz eş stresini yaşamamış olacaksınız.
Bence bu çok büyük yük,bazı insanlar ee boşanınca daha mı iyi olacak yine yalnızsın diyor ama benim bakış açıma göre yalnız büyütmek,seni görmeyen bir adamla yaşayıp sinir,stresle yaşamaktan iyidir.

Umarım çok çok mutlu olursunuz herşey geçecek ve siz çok mutlu,gülümseyen güçlü bir kadın olarak yer edineceksiniz çocuklarınızda:KK200:
Evet hem kendim için hemde çocuklarım için bu kararı veriyorum. Aynı evde olup birbirinden uzak anne baba figürü görüp daha sonraki yaşamlarında bunu örnek alsınlar istemiyorum. babalarına da söyledim zaten çocuklarım bizi hiç anlasmaayan bı anne baba olarak görmesinler. Az kalan saygımızı da yitirmeyelim. Biz onların her mutlu günlerinde yanlarında olmak zorundayız. Yan yana geldigimizde o saygı çerçevesinde hareket edebilelim. Onlarda bizi mutlu görsünler istiyorum dedim

Tam olarak neden iyi değilsin …. Evden gitmesi üzdü mü seni
Seni arayıp sorduğunda ona karşı öfkeli misin
Evden gitmesini ben istedim bu süreçte yan yana bulunmak istemedim. Öfkeli de değilim aslında. Ona kızmıyorum da. Benim en büyük kızgınlığım kendime. Kendimi bu kadar değersizlestirmeme.
Evde nişanlılık döneminden aldığımız eşyaları gördükçe ne hayallerimiz vardı bizim diye ona üzülüyorum. Böyle olmamaliydi diye.

Evet çünkü insanoğlu o kadar sevildiğine inaninca hiç bi zaman onları bırakmayacağımizi diye düşünüyor. Benim eşimde öyleydi. Ki o değişmeyeceğini ben biliyorum artık. Evet çok değer verdim o yüzden her işi ben yüklendim benim hataminda bu olduğunu biliyorum.
Kadınlar, elbette yetişme tarzından da kaynaklanıyor her işi üstleniyor yapmaya çalışıyor zamanla ne oluyor. Bu nasılsa beceriyor yapar.Becerikli.Ve böyle diye diye işler kadının üzerinde kalıyor.Sofrada çaya şekere kadar beklenmesi tam Anadolu erkeği tarzı değil mi.Orada bunu yapan kadının hiç bir zaman aklına gelmez ki neden çayını şekerini ben koyuyorum diye.O kadar görevi olarak içine işlemiş ki.
Bir arkadaşıma (yoğun çalışan hem de) kv hep dermiş ki sen çok beceriklisin diğer gelinlere göre bravo her işini hallediyorsun.Seni çok takdir ediyorum vb..Bu arada diğerleri çalışmıyormuş.Bakın ilk anda ona bu cümleler iltifat gibi gelmiş çok hoşuna gitmiş.İlerleyen yıllarda aslında bunun altında kv nin ondan destek istemesin (çocuk ev vb için) diye devamlı bu cümleleri kurduğunu anlamış.KV ne bir günde becerikli olmasam da bana ufacık bir işimde destek olsan demiş.İnanın sonuç iyi olmuş.
Eşe ufak ufak başlayın...Bir daha sofraya oturduğumuzda benden iş bekleme kendine ait şeyleri kendin yapacaksın.Örn.Çayını koyacaksın.Böyle yaparsan çocuklara da iyi örnek oluruz.İlk eğitim aileden başlar diyeceksiniz..(Bakın ben yapmam etmem gibi olumsuz cümle yok yalnız yazdığımda)
Deneyin bakalım ne olacak...

Kadınlar, elbette yetişme tarzından da kaynaklanıyor her işi üstleniyor yapmaya çalışıyor zamanla ne oluyor. Bu nasılsa beceriyor yapar.Becerikli.Ve böyle diye diye işler kadının üzerinde kalıyor.Sofrada çaya şekere kadar beklenmesi tam Anadolu erkeği tarzı değil mi.Orada bunu yapan kadının hiç bir zaman aklına gelmez ki neden çayını şekerini ben koyuyorum diye.O kadar görevi olarak içine işlemiş ki.
Bir arkadaşıma (yoğun çalışan hem de) kv hep dermiş ki sen çok beceriklisin diğer gelinlere göre bravo her işini hallediyorsun.Seni çok takdir ediyorum vb..Bu arada diğerleri çalışmıyormuş.Bakın ilk anda ona bu cümleler iltifat gibi gelmiş çok hoşuna gitmiş.İlerleyen yıllarda aslında bunun altında kv nin ondan destek istemesin (çocuk ev vb için) diye devamlı bu cümleleri kurduğunu anlamış.KV ne bir günde becerikli olmasam da bana ufacık bir işimde destek olsan demiş.İnanın sonuç iyi olmuş.
Eşe ufak ufak başlayın...Bir daha sofraya oturduğumuzda benden iş bekleme kendine ait şeyleri kendin yapacaksın.Örn.Çayını koyacaksın.Böyle yaparsan çocuklara da iyi örnek oluruz.İlk eğitim aileden başlar diyeceksiniz..(Bakın ben yapmam etmem gibi olumsuz cümle yok yalnız yazdığımda)
Deneyin bakalım ne olacak...
Benim annem de çalışan bı kadındi ve benden daha çok fedakarlık yapmıştır eminim. Ona benzer çok yollar denedim. Dedim mesela dolapların üzerine uzanamiyorum sen siler misin gibi şeyler istedim ama genelde aylar sonra yapıldı. Yemek yapmaya yetişemiyorum dedim mesela hep dışardan söyledi gibi gibi bi sürü şey. Ama değişmiyor adam bu belli. Ben bu yaptıklarımdan şikayetçi değildim ki zaten
Ne kadar yorgun olsam da yapiyordum çünkü öyle gördüm annemden dediğiniz gibi. Ama benim okulda olan biseyde canım o kadar sıkkın olduğunda neyin var bile demeyen beni dinlemeyen bı adam oldu. 1haftadir da ayrı yaşıyoruz zaten

X