Yoruldum artık beynimi parçalamak istiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
7 aylık bebek ek gıdayla doymamalı. Şu an tadım dönemindesiniz. Zorla yedirdiğiniz için geri tepiyor. İstemiyorsa yedirmeyin verin eline parmak gıdayı dokunsun tanısın. Yemiyor ama mutluysa keyfi yerindeyse bırakın yemesin. Bırakın zayıf olsun sizin ona bağıra çağıra yemek yedirmenizden iyidir. Otizm konusuna gelince 7 ay çok erken tanı için. Benim oğlum da o aylarda kanat çırpar gibi hareketler yapıyordu. Ben de çok korkuyordum sizi anlıyorum. Ama şimdi 19 aylık gayet sağlıklı bir bebek. Sizin ihtiyacınız olan tek şey bebeğinizle güzel zaman geçirmek. Koyun bebek arabasına çıkın dışarı temiz hava alın ikinizde.

6 da Uyanıyoruz bebegin altını degistiriyorum elini yuzunu siliyorum. Sut sagiyorum sutunu iciriyorum. Kitap okuyorum sonra onu zipzip oyuncagina koyuyorum. O ziplarken evi topluyorum. 9 da uyku saati. 10 da uyaniyor ben o sirada evi supurup siliyorum kahvaltsni hazirliyorum. Yedirmeye calisiyorum yemiyor. Kusuyor ustunu degistiriyorum. Eliyle kasiga vurdugu icin etraf kirleniyor etrafi tekrar topluyorum bu sefer baska bir sey hazirliyorum. Yine ayni. Sonra pes ediyorum burakiyorum bu surecte sadece yemek yedirmeye calisma 2 saat suruyor saat 1 oluyor sut sagiyorum sut icirip uyutuyorum. 2 saat uyuyor o sirada camasir falan varsa utu hallediyorum. Ya da yemek yapiyorum. Onn kirlettiklerini topluyorum. Uyandiginda saat 3 oluyor. Tekrar ona meyve vermeye calisiyorum yemiyor eline veriyorum oynuyor atiyor sonra ona ozel yemek yapiyorum bulasik falan cikiyor topluyorum saat 5 oluyor hic anlamadan yemegini saat 5 de yedirmeye calisiyorum oyunlarla vs. Saat 6 oluyor yemiyor. Kriz geciriyor kusuyor her zeyi her yer yemek oluyor banyo yaptiriyorum. Etrafi topluyorum. Esim geliyor yemek indir kaldir. Cay icme. Saat 9 bebegin uyku saati yatiriyorum. Sonra bende onla uyuyorum. Gece de 3 saate bir kalkip sut sagip icirip yatiriyorum sutu 30 dakikada sagiyorum 15 dakikada da yavas yavas bebegim iciyor uykulu oldugu icin boyle tum gunum. Disarda yedirneyi de denedim yok ise yaramiyor
Genel olarak şöyle bir baktığımda sanki süt beslenmesi sonrasına denk geldiği için acıkmadığı aklıma geldi mesela bu programı başka bir programa çevirsek daha kaliteli bir hale getirsek bunu deneseniz?

7 aylık bebek ek gıdayla doymamalı. Şu an tadım dönemindesiniz. Zorla yedirdiğiniz için geri tepiyor. İstemiyorsa yedirmeyin verin eline parmak gıdayı dokunsun tanısın. Yemiyor ama mutluysa keyfi yerindeyse bırakın yemesin. Bırakın zayıf olsun sizin ona bağıra çağıra yemek yedirmenizden iyidir. Otizm konusuna gelince 7 ay çok erken tanı için. Benim oğlum da o aylarda kanat çırpar gibi hareketler yapıyordu. Ben de çok korkuyordum sizi anlıyorum. Ama şimdi 19 aylık gayet sağlıklı bir bebek. Sizin ihtiyacınız olan tek şey bebeğinizle güzel zaman geçirmek. Koyun bebek arabasına çıkın dışarı temiz hava alın ikinizde.
😔 Çok istiyorum bunu yapmayı. Ama yapamıyorum. Cadı bir kaynanam var. Her gün görüntülü arıyor. Eltimin bebegiyle benim bebegim arasnda 1 ay var. Durmadan bebegime zayif diyor. Eşime durmadan bu bebek zayif bu bebek bana bakmiyor bu bebek bana gulmuyor diyor.Yok eltimin bebegi cok guluyormus alkis yapiyormus. Cok kilolu cok uzunmus. Ben takmamaya calissam da kacmaya calissam da o cadinin sesi surekli beynimde 🥺

Doktorlar neden sürekli engelli olabilir dedi ben orayı anlamak istiyorum.

Ve otizmli bu aylarda da tanı alabiliyor diyelim ne olacak bağırınca otizmi mi gitcek?

Terapi ilaçsız fayda etmez diyerek zaten siz kendinizi kapatıyosunuz iyileşmeye, gelişmeye, değişmeye.

Dışarı çıkın çıkmazsanız ne durumda olursanız olun kafayı yersiniz.
Kanguruya koyun gezin. O orda uyur zaten, siz en azından yürüyüş yapmış olursunuz bi termos kahve alın.

Genel olarak şöyle bir baktığımda sanki süt beslenmesi sonrasına denk geldiği için acıkmadığı aklıma geldi mesela bu programı başka bir programa çevirsek daha kaliteli bir hale getirsek bunu deneseniz?
Ben biliyorum ne demek istediğinizi. Çok denedim ama kıyamet kopuyor. Açlıktan ölse bile o süt içecek. Ek gıda olmayacak. Bir gun boyunca sut vermedim yine yemedi. Ama ben de anneyim daha ne kadar dayanabilirim ki ona sut vermeden 🥺

Kesinlikle arkadaşa katılıyorum 7 aylık bebek hala tadımlarla ilerlemeli öyle tabak dolusu birşeyler yemesini beklemek hata olur. Önce bi beklentimizi düşürelim ve ona sunduğumuz şeyleri düşünelim. Açıkçası yazdığınız günlük düzeninizde ben aşırı beslenme görüyorum nerdeyse 3 öğün ile beraber. Kızım ve oğlum da 2+1 öğünde bile zorlanıyorlardı reddeiyorlardı 2 öğüne düşmüştüm bu reddediş sebebiyle

Doktorlar neden sürekli engelli olabilir dedi ben orayı anlamak istiyorum.

Ve otizmli bu aylarda da tanı alabiliyor diyelim ne olacak bağırınca otizmi mi gitcek?

Terapi ilaçsız fayda etmez diyerek zaten siz kendinizi kapatıyosunuz iyileşmeye, gelişmeye, değişmeye.

Dışarı çıkın çıkmazsanız ne durumda olursanız olun kafayı yersiniz.
Kanguruya koyun gezin. O orda uyur zaten, siz en azından yürüyüş yapmış olursunuz bi termos kahve alın.
Dogdugunda refleksleri yoktu. Bıngıldagini hissetmediler. Hastane odasnda bu bebegin refleksi yok dediklerinde beynim durdu. Kafası büyük bıngıldak yok dediler. Neyse ki refleksleri 1 gün sonra geri geldi. Kafasına ultrasonla baktılar bıngldak görüldü ve kafa buyuklugu de normal sayıldı.Sonra sarılık oldu tam 4 ay uzamış sarılık geçirdi Cmv enfeksiyonu kapmış. Tiroidi cok yuksekti. Engelli olabilir dediler. Duzeldi cok sukur. Cmv den dolayı beklicez her an her sey olabilir kor sagir veya spastik olabilir dediler. Bebegimi her ay alip inceliyorlar zaten bir sey olmus mu diye. Ama ne kor ne sagir ne de spastik bir bebek. Sadece tekrarlayan hareketleri var.

Kesinlikle arkadaşa katılıyorum 7 aylık bebek hala tadımlarla ilerlemeli öyle tabak dolusu birşeyler yemesini beklemek hata olur. Önce bi beklentimizi düşürelim ve ona sunduğumuz şeyleri düşünelim. Açıkçası yazdığınız günlük düzeninizde ben aşırı beslenme görüyorum nerdeyse 3 öğün ile beraber. Kızım ve oğlum da 2+1 öğünde bile zorlanıyorlardı reddeiyorlardı 2 öğüne düşmüştüm bu reddediş sebebiyle
Tadına bile bakmıyor ki. Yani o yuzden sık veriyorum.

😔 Çok istiyorum bunu yapmayı. Ama yapamıyorum. Cadı bir kaynanam var. Her gün görüntülü arıyor. Eltimin bebegiyle benim bebegim arasnda 1 ay var. Durmadan bebegime zayif diyor. Eşime durmadan bu bebek zayif bu bebek bana bakmiyor bu bebek bana gulmuyor diyor.Yok eltimin bebegi cok guluyormus alkis yapiyormus. Cok kilolu cok uzunmus. Ben takmamaya calissam da kacmaya calissam da o cadinin sesi surekli beynimde 🥺
Açmayın kaynananızın telefonlarını. Birşey diyen olursa da ben zaten üzülüyorum bu duruma bir de siz karşılaştırmaya çalışıyorsunuz deyin.

Ben biliyorum ne demek istediğinizi. Çok denedim ama kıyamet kopuyor. Açlıktan ölse bile o süt içecek. Ek gıda olmayacak. Bir gun boyunca sut vermedim yine yemedi. Ama ben de anneyim daha ne kadar dayanabilirim ki ona sut vermeden 🥺
Başta bir stresiniz var rahatsızlandığında meme ucu va olmadığında bebeği beslemek için çok çaba sarf etmişsiniz sürekli bebeği besleme döngüsüne girmişsiniz sanki. O anne sütünü reddedişten sizde oluşan o çaba sizi aşırı derecede etkilemiş ki ek gıdadada bebeği kontrol edercesine zorlayarak bağırarak beslenmesini sağlıyorsunuz. Oysa ki bunun yanlış olduğunun da farkındasınız. Bir şeyi yemek istemiyorsa diretmeyin. Kg su gelişimi normal bir bebeğe yapacağınız bir direniş ancak sizin öfkeniz bide o öfkenin vicdan azabıyla yaşatır sizi. Sonra içinden çıkılmaz hal alır bugün bağırıraken yarın o kontrol edemediğiniz öfke başka şiddete dönüşüverir anlamazsınız. Diş çıkarır yemek istemez, tadını beğenmez yemek istemez karnı toktur yemek istemez. Açıkçası bu noktada empati yapmanız size bir nebzede olsa bir şeyleri net görmenizi sağlayacaktır. Biri sürekli sizin tepenizde beklese bunu ye tok olmanıza rağmen ısrar etse? Nasıl hissederdiniz? Üstelik size bağırsa bunun için. Yapmayın bebeğiniz çok küçük şu an besinler tanımalı tıka basa doymamalı tanısın mıncırsın atsın saçsın. İnatlaşmayın bebekle çocukla inatlaşan baştan kaybeder

Dogdugunda refleksleri yoktu. Bıngıldagini hissetmediler. Hastane odasnda bu bebegin refleksi yok dediklerinde beynim durdu. Kafası büyük bıngıldak yok dediler. Neyse ki refleksleri 1 gün sonra geri geldi. Kafasına ultrasonla baktılar bıngldak görüldü ve kafa buyuklugu de normal sayıldı.Sonra sarılık oldu tam 4 ay uzamış sarılık geçirdi Cmv enfeksiyonu kapmış. Tiroidi cok yuksekti. Engelli olabilir dediler. Duzeldi cok sukur. Cmv den dolayı beklicez her an her sey olabilir kor sagir veya spastik olabilir dediler. Bebegimi her ay alip inceliyorlar zaten bir sey olmus mu diye. Ama ne kor ne sagir ne de spastik bir bebek. Sadece tekrarlayan hareketleri var.
Siz biraz diş sıkacaksınız. Gölerinin içine bakın ve ne kadar sevdiğinizi gözlerinizle anlatmaya çalışın. Asla tekrar 7 aylık olmayacak elleri ayakları öpün bol bol. Sarılın dans edin. Beraber sallanın salıncskta. Bebeğinizi sadece sevin. Sevgi her şeyi iyilestirir. Başlangıçtaki olumsuzlukları hep atlatmışsınız. Şimdikiler de atlatılır.

Siz bebeğinize bakın kayınvalidenizin kıyaslamalarıyla ne aşağı inersiniz ne yukarı çıkarsınız. Gayet kendinizden emin bir şekilde bebeğim zayıf değil doktor gelişimini ayına uygun buluyor. Herhangi bir sağlık probleminiz yok endişelenmeyin. Kameradan öyle gözüküyordur vs diyin. Ya da net bir şekilde bçher bebek farklıdır kıyaslamayalım lütfen hoşlanmıyorum diyin bu sizi ne kadar etkiliyor farkında mısınız?

Açmayın kaynananızın telefonlarını. Birşey diyen olursa da ben zaten üzülüyorum bu duruma bir de siz karşılaştırmaya çalışıyorsunuz deyin.
Söyledim söylemez miyim hiç. Bana dedi ki ssn bize karşı böyle davranıyorsun diye senin bebeğin engelli dedi bana 🥺 Yani bebegimin boyle olmasnn sebebi onlara kotu gelin olmamdanmiş. Ben acmiyorum konusmuyorum ama bilerek esim eve geldiginde ariyor onu her aradiginda ben duyuyorum. Esim kac defa uyardi ama yok yine yapiyor. Acmiyor telefonunu kaynanamin bu sefer de gecen arayip dedi ki ben kalp krizi gecirdim. Yalanci cadi guya 3 gun boyunca evde kalp krizi gecirmis ama inadindan hastaneye gitmemis. Kendi kendine teshis koymus. Torununu gormuyor diye olay yapiyor hep hasta nunaralari esim de ne yapsin annesi artik o da mecburen gosteriyor aradiginda cevap veriyor. Bir sey soylese kaynanam ertesi gun kendini hastanelik yapiyor korkuyoruz bir sey demeye

Siz biraz diş sıkacaksınız. Gölerinin içine bakın ve ne kadar sevdiğinizi gözlerinizle anlatmaya çalışın. Asla tekrar 7 aylık olmayacak elleri ayakları öpün bol bol. Sarılın dans edin. Beraber sallanın salıncskta. Bebeğinizi sadece sevin. Sevgi her şeyi iyilestirir. Başlangıçtaki olumsuzlukları hep atlatmışsınız. Şimdikiler de atlatılır.
Allahımm inşallah bunu o kadar çok istiyorum kiii

Yahu şuan bebeğiniz için asıl besin kaynağı anne sütü neden kesip ek gıdaya bu kadar yükleniyorsunuz? Tadimlik yer 7 aylık bebek zaten.
Kayınvalideniz zayıf diyor diye çocuğa da kendinize de eziyet etmeyin. Günde 3 öğün bir şeyler hazırlamaniza gerek yok ki hazırladığınız şeyler ne tam olarak sizi bu kadar yoruyor? 7 aylık bebek kuş kadar şey yer. Onun hazırlığında ne olacak? Kendinizi bir rahat bırakın. Kayınvalidenizin telefonunu açmayın her gün.
Bebeğinizle ilgili doğum sonrası sıkıntı yaşamışsıniz. Kimseyle kıyaslanmasina izin vermeyin.

Ayrıca benim bebeğim de sadece emerdi nerdeyse bir yaşına kadar yesin diye verdiğim şeyler eksilmiş mi anlayamazdım bile. Corba verirdim 3 5 kaşık ucu o kadar.aa boyu kilosu çoktu hep. Yemekle inanın alakası yok 9 10 aya kadar zaten hep tadım ayları.

Ayrıca benim bebeğim de sadece emerdi nerdeyse bir yaşına kadar yesin diye verdiğim şeyler eksilmiş mi anlayamazdım bile. Corba verirdim 3 5 kaşık ucu o kadar.aa boyu kilosu çoktu hep. Yemekle inanın alakası yok 9 10 aya kadar zaten hep tadım ayları.
Bir aydir bir gr bile almamis. Bu aya kadar kilo alimi harikaydi. 2700 du dogdugunda. Şuan 7 ay 11 kg. 74 cm

Güzel anne yalnızlığın içerisinde kendini de unutup onun bunun seni değerlendirmesiyle strese girer olmuşsun. Yapma. Sabah uyanın güzelce bezler değişsin günaydın şarkıları gülücükler yatakta oynaşın sütünüzü için 2,5-3 aaat sonra kahvaltınızı hazırlayın. Yiyin sizde onu izlemeden karşısında örnek olun görsün çiğnemeyi nasıl yendiğni. Sonra kaldırın sofranızı yürüyüşe çıkın bir güzel giyinip bakın size nasıl iyi gelecek. Gezin etrafı anlatın ağaçları gösterin kuşları her şeyi tanıtın ona. Evinize gelin uyku saati yapın. Yemeklerini gece onu uyuttuktan sonra hazırlayın ki strese girmeyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X