Yoruldum artık beynimi parçalamak istiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba herkese. Kızlar ben çok yoruldum. Ne evimi toplayabiliyorum ne temizlik yapabiliyorum. Her şey çok zor çok ağır geliyor. Sadece buraya yazmak istedim. Bebeğim kanat çırpmaya da başladı. 7 aylık oldu. Şuan el açma kapama,kanat çırpma ve ayaklarını döndürme hareketi var ve hiç durmadan yapıyor bunları. Ben otizmli olduğunu kabullendim. Artık otizimli diye üzmüyorum kendimi. Ama bu sefer de ek gıdayla savaşıyorum. Bari diyorum bir lokma yeseydi içim yanmazdı. Yahu ne meyve ne sebze ne et ne şeker yok yok yok hiç bir şeyy yediremiyorum. Zorla yedirsem de kusuyor. Her şeyi denedim. Allahım alsa da cnmı kurtulsam yetti artık. Bir deri bir kemik o açlıktan ölmese de ben üzüntüden öleceğim. Mama içmiyor. Anne sutunu dogdugundan beri sagarak veriyorum ve sadece 3 saate bir 90 ml cikiyor yetmiyor bitince agliyor. Sutum de asla artmiyor. Ne olacak bu böyle. Ne annem ne babam ne kardeşlerim.ne eşim artik kimse benle bu konuyu konuşmak istemiyor herkes beni tersliyor. Hepsi benle kavga ediyor. Evet deliyim evet psikolojim bozuk ama bir sorun neden diye? Sığmıyorum hiç bir yere. Bebegimi uyanikken sevemiyorum hic icimden gelmiyor. Uyuyunca da yanindan bir saniye ayrilmak istemiyorum. Sariliyorum opuyor kokluyorum. İsi gucu birakip onla uyuyorum. Uyanikken onu gormek beni kahrediyor o hareketlerinden dolayi ve yemek yemedigi icin. Bir tek onu uyurken sevebiliyorum. Allahim ne yapacagim ne olacak boyle. Sabrim kalmadi artik. Hic bir yere sigmiyorum. Hic bir yere sigamiyorummm. Nereye gitsem ne yapsam olmuyor. Ne salonda ne mutfakta ne yatak odasinda duramiyorum. Psikolojik destek ise yaramiyor. İlac kullanamiyorum zaten sadece sut iciyor diye 😔 Ne yapayim ne? Artik kendimi tutamiyorum o yemeyince zorla yediriyorum bagiriyorum ben bir canavarim.
Merhaba Meryem, hayir neden canavar olasınız! Kolay mı otizmle mücadele etmek? Zaten bir bebek büyütmek tek başına zorken bir de üstüne otizm eklenince böyle hissetmeniz çok doğal.
Psikoterapi işe yaramıyor demişsiniz. Başka bir psikologla deneyin ve en azından 6-7 ay şans verin terapiye. Aynı zamanda otizmli çocukların ebeveynleriyle görüşmek fikirlesmek iyi gelir.
Eşiniz bebek bakımında yardımcı olmuyorsa bunu açıkça talep edebilirsiniz.
Bu arada sendrom teşhisi konuldu değil mi?

Yanlış mı yazdınız? Ortalama 1 yaş boyu kilosu bu. :KK57:
7 aylık bebek 11 kg şaka mı yapıyorsunuz bebeğiniz gayet kg lu
Ben 1.70 eşim 1.93 boyunda. Uzun boyluyuz. Kilosu da her ay cok iyi kilo aldi bu ay hic almadi. Bir gr bile. Ama kesinlikle asla gorunce o kiloda olduguna inanmazsiniz. Bir gr bile yanagi yok. Eltmn bebegi de 74 cm 15 kg. Onu gorseniz dev gibi. Ne bileyim hic bebegimle yasit bebek gormedim ki eltmn bebeginden baska karsilastirayimm

Merhaba Meryem, hayir neden canavar olasınız! Kolay mı otizmle mücadele etmek? Zaten bir bebek büyütmek tek başına zorken bir de üstüne otizm eklenince böyle hissetmeniz çok doğal.
Psikoterapi işe yaramıyor demişsiniz. Başka bir psikologla deneyin ve en azından 6-7 ay şans verin terapiye. Aynı zamanda otizmli çocukların ebeveynleriyle görüşmek fikirlesmek iyi gelir.
Eşiniz bebek bakımında yardımcı olmuyorsa bunu açıkça talep edebilirsiniz.
Bu arada sendrom teşhisi konuldu değil mi?
Hayır bir teşhis yok. 7 aylık bebeğim. Sadece dedikleri şey evet bunlar belirtiler. Ama 18 aydan once ingilterede teşhis koymuyoruz. Bu kadnlar kulubunden bir kaç anneyle gorustum. Bebegimin cogu seyi bire bir ayni

Ben 1.70 eşim 1.93 boyunda. Uzun boyluyuz. Kilosu da her ay cok iyi kilo aldi bu ay hic almadi. Bir gr bile. Ama kesinlikle asla gorunce o kiloda olduguna inanmazsiniz. Bir gr bile yanagi yok. Eltmn bebegi de 74 cm 15 kg. Onu gorseniz dev gibi. Ne bileyim hic bebegimle yasit bebek gormedim ki eltmn bebeginden baska karsilastirayimm
Hayatınız boyunca kontrole gittiğiniz doktordan ve kendi annelik iç güdülerinizden başka kimseyi kaile almayın. Her bebek farklıdır gelişimsel olarakta. Yarı öbür gün o yürüdü bu yürüyemedi aman geç konuştu olacak peki siz bu kıyasın içerisinde nerede yer alacaksınız? Kendinize ve çocuğunuza başkaları sebebiyle yaptığınızın farkında mısınız? Yazık değil mi bu güzel günler uçup gidecek. Bebeğiniz in hiçbir şeyi yok ama sizde kaygı durum bozukluğu, olduğu kesin

Vizyonunuz eltiniz olursa çok şey kaybedersiniz. BEbeğiniz gaaayet iri daha kilo alacak yeri kalmamış olabilir. Benim 2.5 yaş olmak üzere olan kızım 15 kilo. 8 aylıkken 10 kiloydu ve tombik bi bebekti doktor masallah 1 yaş kilosunu yakalamış demişti. Çocuğu rahat bırakın yemezse yemez. Siz eğlendirip mutlu olmaya bakın her şey yoluna girer. Internette boy kilo tablosuna bakabilirsiniz.

Hayir bebegim cmv virusu kaptigi icin sarilik oldu. O yuzden ememedk gogusumu dogdugunda cok gucsuz bir bebekti benm de meme ucum yoktu. Cok denedik ebelerle emzirme danismanlariyla ama maalesef. İcemedi. Cok gucsuzdu. Ben de mama vermek istemedim sagip verdim 7 aydir boyle
Belki simdi emer tekrar deneyin bence.

Eklentiler

• IMG_20240414_004307.jpg
    IMG_20240414_004307.jpg
    82,1 KB · Görüntüleme: 102
  • IMG_20240414_004239.jpg
    IMG_20240414_004239.jpg
    90,1 KB · Görüntüleme: 102
  • IMG_20240414_004151.jpg
    IMG_20240414_004151.jpg
    93,6 KB · Görüntüleme: 99
Hayır bir teşhis yok. 7 aylık bebeğim. Sadece dedikleri şey evet bunlar belirtiler. Ama 18 aydan once ingilterede teşhis koymuyoruz. Bu kadnlar kulubunden bir kaç anneyle gorustum. Bebegimin cogu seyi bire bir ayni

Orada kesin otizmli ailelerin oluşturduğu topluluklar vardır. Bence aynı sıkıntıyı yaşayan kişilerle arkadaşlık kurmanız size iyi gelir.
Bir de eğer psikologunuz İngilizse Türk bir psikologtan online danışmanlık düşünebilirsiniz. Zira oldukça farklı toplumlariz İngilizlerle, sizi anlayamamış olabilir.

Bir de Instagram'da toren wolf un sayfasına bir bakın. 15 yaşlarında otizmli bir çocuk. Ailesinin durumuyla nasıl başa çıktığını vs. anlatıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X