yoruldum kendimden. Bana bir çıkış yolu gösterir misiniz?

onun yanında aklıma gelmiyor bile.. sadece ona bakarken acaba aşık mıyım diye sorguluyorum ama aklıma gelmiyor diğeri. önceki için hayatımda olan insanı bırakmam. Sağ olun çok
bazen sorgulamadan akışına bırakmak en iyisidir. Aklınıza bile gelmiyorsa da zaten duygularınız aşk olmasa bile kuvvetli demektir. Mutlu olmak için kendinize şans verin :KK200:

evet bu da var. Şu an ayakları yere basan bir sevgi var, daha gerçekçi, daha içinde akıl olan. Ama sanırm ben bunu istemiyorum. İlla aklımı kaybetmem lazımmış gibi sevmenin tanımı bu bende. O yüzden ben şimdi sevmiyor muyum öncekini mi seviyorum diyorum. Aklımı kaybettiğim kişi o ilkim olduğu için. oysa mutlu olabileceğim değer göreceğim kişi de şimdi olan insan.. benim sevgi konusunda çok yanlışım var :KK43:
Şu anki düşünceniz bu şekilde ama ileride fikriniz değişebilir. Biraz mantık da devrede olmalı, siz şu an böyle düşünüyorum sevgi hakkında diye şimdiki beyefendiyi bırakmayın. Ona şans verin, ilişkinize zaman verin, belki deher şey çoook güzel gelişir. 😊

Anladığım kadarıyla tüm yaşanmışlıklarınıza rağmen siz çok güçlü ve cesur bir insansınız öncelikle bunun için tebrik etmekle başlamak istiyorum.
Söylemek istediğim şey şu, biten 5 yıllık birlikteliğinizde birseyler kopma noktasına gelmişki ayrılık kararı vermissiniz.
Korkusuzca yeni bir ilişkiye başlamıssıınız ki bu her babayiğidin harcı değil.
Eskinin yasını tutmayı bırakın, gercekten olması gereken insan her türlü yanınızda olurdu şuanda.
Hayatınıza giren yeni kişi için söylediğiniz bir söze takıldım...ilkim o olmamasına rağmen beni kabul etti demişsiniz.
Bu çok yanlış bir düşünce..siz zorla kabul edilecek,değersiz bir varlık değilsiniz. Siz onun ilki misiniz?
Bunların dışında birde şunu söylemek istiyorum,siz kendiniz olduğunuz için değerlisiniz,yanınızdakiler sizin değerinizi eksiltip çoğaltmaz.
O yüzden rica ediyorum önce ondan bundan çok kendinizi düşünün.
Evet ilk aşk, ilk heyecan, çılgınlık..asla unutulmaz ama hiçbiride mutlulukla sonlanmaz çoğu zaman ne yazıkki.
Kendi değerinizin farkına varın ve naçizane tavsiyem sizin değer verdiğinizden çok, size değer veren insanı tercih edin.
Diğer türlüsü birlikte yaşadığınız süre boyunca eziyetten başka birsey değil çünkü.
sağ olun çok. Yani evet biriyle birlikte olmak beni değersiz yapmıyor. Karşımdaki insanın ilkiyim ve bana dediği şey ilkim olacak insanın ilki olmak isterdim. Bana saygı duydu beni anladı ama kendisi için uzak bir düşünceydi ilki olmayacak biriyle beraber olmak. Sevgisi düşüncesinden ağır bastı kısacası. Bu konuda ben de ona saygı duydum. Ama bir gün olsun beni buunla incitmedi. Sözünü bile etmedi,güvensizlik yapmadı. Önemsediğim buydu bakarsanız. Çünkü bir önceki ilişkimdeki insan benden sonra seni kim alır demişti. Galiba bilincime bunu yerleştirmiş. Şimdi hayatımda olan insanın yanımda durması da beni mutlu ediyor sanırım. Tek sebep asla bu değil tabi. Gözlerinde görüyorum verdiği kıymeti. İnşallah değişmez. Tek istediğim hislerimden emin olmak. Ya onu sevmiyorsam kendimi kandırıyorsam diye korkuyorum. Ya ben bir ömür ilk aşkımı unutamazsam diye korkuyorum.

Şu anki düşünceniz bu şekilde ama ileride fikriniz değişebilir. Biraz mantık da devrede olmalı, siz şu an böyle düşünüyorum sevgi hakkında diye şimdiki beyefendiyi bırakmayın. Ona şans verin, ilişkinize zaman verin, belki deher şey çoook güzel gelişir. 😊
çoook teşekkür ederim:) her şey güzel gidiyor umarım bozmam bunu. haklısınız

ilk sevgilini dünya merkezine koymuşsun seni yöneten haline getirmişsin o yüzden sancıların oluyor
emin ol ki seneler geçtikçe sancıların geçecek duygusuzluğun kalacak
şuan kendini zamanın akışına bırakıp hayatı yaşa derim

Dile kolay 5 yilini vermişsin. Şöyle düşün sen kimse karşina boşuna çikmaz. Sana ögretecekleri vardi öğretti veya sen ona.
Ama artik birbirinize verebileceginiz hiç bir şey kalmadi.
Şimdiki arkadaşini başka bir kadinla düşün .için cız ediyorsa onu da seviyorsun.
Gecmişi birak önüne bak. Kim senin için şu an emek veriyorsa onunla ol. Kendine eziyet etme.

Bunu kendinize sorun diye yazdım. Yani? Ne oldu o sizin ilkiniz oldu da? Ne oldu diğeri sizin ilkiniz olmadığında? Veya birinin ilki olduğunuzda? Gördüğünüz gibi ilki olduğunuzda terkedilebiliyorsunuz, olmadığınızda da sarıp sarmalanabiliyorsunuz.

Birlikte olduğunuz veya aşık olduğunuz insan; sizin kendinizle olan ilişkinizi aynalayan kişidir.

Bunu kendinize sorun diye yazdım. Yani? Ne oldu o sizin ilkiniz oldu da? Ne oldu diğeri sizin ilkiniz olmadığında? Veya birinin ilki olduğunuzda? Gördüğünüz gibi ilki olduğunuzda terkedilebiliyorsunuz, olmadığınızda da sarıp sarmalanabiliyorsunuz.

Birlikte olduğunuz veya aşık olduğunuz insan; sizin kendinizle olan ilişkinizi aynalayan kişidir.
haklısınız. belki ilk olmasına çok takıldığımı düşündünüz. ama asıl derdim benim kimi sevdiğimdi. onun da cevabını verdiniz zaten teşekkürler.

Bu kadar yazılmış bir şeye bu yorumu mu yapıyorsunuz gerçekten? Allah aşkına yapmayın ya burç diye bir şey mi var yıl olmuş 2020. Bilim dışı şeylere inanmayın lütfen..
Konu sahibi size gelince de çok zor şeyler atlatmışsınız. Çok güçlü bir insansınız. Bunu unutmayın
İstediğimi sorarım kuzum sonrasında başka şeylerde söyledim zaten gerek yok trajediye

Baba boşluğu ve aile boşluğunu ilk dolduran kişi eski sevgilinizdi.5 yıl uzun bir süre. O olay bitmiş kabullenemiyorsunuz. Eğer geri gelse bile eskisi gibi olmazsınız. Cunku o olmadan da yaşadığınızı, hayatıniza devam ettiğinizi görmelisiniz. Aşık olan mı emek veren mi dersen emek veren değerlidir.

İlk aşk unutulmaz bence. Onunla olmak istemezsin ama yine de aklına gelir illaki bunu kabul etmek lazım. Bu ilişki sana iyi gelecek gibi...

X