Yorum yapın lütfen...

Hayir tiyniyetle alakasi yok, yani o zihniyette biri olmasada cocuk adamin oz cocugu degilken anne nasil birakip gitsin adamin basina o cocugu.
Baba olmak için kan bağı mi gerekli yahu..o kızın babası sonuçta böyle bütün erkekleri sapik gibi dusuneceksek yorum yapmayalım o zaman ..bu zihniyete göre Türkiye'de öz, kan bağı olan babalar kendi evlatlarına taciz tecavüz oranı daha yüksek ...kan bağı olmayan babaya göre ..sizin zihniyetten yaklasirsak ...olaya böyle bakalım o halde

neden evlendiniz diye ben sormuştum, ayrıntılı şekilde yanıtladığınız için de teşekkür ederim.

şimdi ortaya şöyle bir profil çıktı:

18 yaşında ilk evlilik 19 yaşında anne, çocuk 4 yaşında iken ayrılmış, yaş 23
çocuk 11 yaşında iken 2. kez evlenmiş, bu süreçte eşiyle uzunca flörtü olmuş, eşi o zamanlar kendi işini yapmıyormuş, (kendi işi olunca çok işkolikleşmiş), eşi kızıyla da iyi geçiniyormuş, kızı rıza göstermiş evliliğine, küsmemiş, kızmamış o dönemde.

evlenince hemen 2. çocuğu olmuş, yaşı 31-32
şimdi bu çocuk 3 yaşında

benim sizde gördüğüm şu:
çok erken evlenmişsiniz. hiç "ben" diyememişsiniz. "annem" kızıma bakamam dedi diye ilk kocama bıraktım boşanınca 4-5 ay diyorsunuz. eve temizlikçi alınca "kızım" sen nasıl kadınsın diyor diyorsunuz.

yahu derse desin.

bakın artık 35 yaşında filansınız, bu zamana kadar görece gençtiniz bir şekilde yetişiyordunuz, artık bunlar zor. yardım almadan daha da zor.

eşinize çok kızmıştım, hala kızıyorum gerçi hele ki eve gelmemesine. ama yine diyorsunuz ki "eve gelince dağınıklığı toparladı, yemek söyledi, sorun etmedi"....yani....yani bu adam size "sen nasıl kadınsın içli köfte yanına baklava da isterim! (e çüş) diyecek adam değil aslında, tamam iş yapmamasına da hala kızarım....ama belki o da sadece yıldı? belki kendi öz kızı olsa bir şey diyecek kız üvey de olunca ses de edemiyor ve sadece kaçmakta buluyor çözümü? (çözüm değil evet, ama erkekler güzel kaçar). aslında sizin herşeye yetmeye çalışma çabanız daha yorucu...

kızınız rıza göstermiş evet, ama o zaman daha çocukmuş. artık genç bir kız ve okuduklarımdan anladığım siz ev işini, yemeği filan boşverin, kendinizi hizmetçi olarak görmeyin. siz görmeyin ki kızınız da görmesin. olduğu kadar olsun, olmuyorsa da dışarıdan olsun, ev de pis kalsın. bu kız imdat çığlıkları atıyor. bakın kızınız "asalak" mısın diyormuş işi bırakacak olsanız...demek ki "güçlü" karakterli kadın modeli görmek istiyor! bence bu çok önemli.

Babasi değil mi kendi evi değil mi kızın..baba olmak icin kan bağı mi gerekli ?..
Babası değil, çocuğun kendi babası var.

Çocuğunuz yoktur umarım şimdilik. Çocuk gelişimi, ergen psikolojisi hakkında kendinizi çok geliştirmeniz gerekiyor. Yok ölünce anlarsın tavsiyeleri, yok çocuğu bırak git tavsiyeleri. Konu sahibi beğenmiş bir de mesajlarınızı. Umarım uygulamaya kalkmaz. Bu tavsiyelerle çocuk ancak kaybedilir çünkü.

Baba olmak için kan bağı mi gerekli yahu..o kızın babası sonuçta böyle bütün erkekleri sapik gibi dusuneceksek yorum yapmayalım o zaman ..bu zihniyete göre Türkiye'de öz, kan bağı olan babalar kendi evlatlarına taciz tecavüz oranı daha yüksek ...kan bağı olmayan babaya göre ..sizin zihniyetten yaklasirsak ...olaya böyle bakalım o halde
Gerekmiyorsa kan bağı önce küçüğü dışlıyorsunu demeyi bırakabilir bence

15 yaşındaki ergenle bir inatlaşma görüyorum ben. Ergen çocuk yani bu. O öyle dedi bu böyle dedi deyip herkesi takip edip hayatı kendinize ekstra zorlaştırmışsınız gibi geldi bana. Eve yardımcı alıyorum yine yapmıyorlar diyorsunuz. Yapmasalar da alın kendiniz için alıyorsunuz sonuçta. Robot süpürge tavsiye etmiş bir arkadaş imkanınız varsa tavsiye ederim. Benim oğlan da 4 yaşında çok işimi kolaylaştırdı. Onları takip edip psikolojik olarak kendinizi çıkmaza sokacağına önce işinizi kolaylaştırın. Sonra da güzellikle de destek isteyin eşinizden. Ama kızınızla inatlaşmayın derim gerekirse psikologdan beraber destek alın. İnatlaşmak ters tepiyor.

Maddi durum olarak sıkıntınız yok anladığım kadarıyla. Robot süpürge + temizlikçi kadın alabilirsiniz. Ve temizlik yapmayı biraz azaltmalısınız. Hazır ev yemeği yapan yerler var ara sıra sipariş edebilirsiniz hem sağlıklı olur, hem vakit harcamazsınız. İki tane sepet alın salonun ortasına koyun küçüğü gaza getirin, en çok kim oyuncak toplayacak diye. (Kaç yaşındaydı unuttum bebeğiniz, eğer konuşmayı biliyorsa tabii) Oyun ayağına ev temizlenir.

Lütfen küçük kızınıza da bol bol sarılın (büyük yokken) sanırım onunla da sorunlarınız var

Arkadaşlarımın ev işlerine destek konusundaki önerilerine tamamen katılıyorum. 15 yaşındaki kızınız için biraz empati yapmanın gerektiğini düşündürdü, bir de çocuk açısından bakın annesi babası ayrılmış annesini başka bir adamla paylaşmak zorunda kalmış bir de kardeşi olmuş size karşı hırlanmış kinlenmiş. Sizin tabiki hayatınızı kurmanız şekillendirmeniz çok doğal ama bir çocuğun 10 lu yaşlarda bu sürece olgun bir tepki vermesini beklemek uygun olmaz. Süreci iyi yönetememiş olabilirsiniz lütfen onun için bir destek alın, sonrasında bu birikimler kar topu gibi olmasın.

Çok gıcık bir durum inşallah kızlarım buyunce yapmaz ama kızıma şimdiden alistiriyorum bazı şeyleri yapıyor boyu yettiğince...onun haricinde ev pis diyelim ki kimse sana laf edemez sen onlardan önce davran sen onlara laf et ..eşin bir gununu sana ayırıp temizlik yapsaniz birlikte kızında aynı şekilde ve eşin sana hediye alsa dünyanın en mutlu kadını olursun ama bunlar kıymet bilmiyor işte ...güzel bir konuşma yap eşinle kızımla birlikte ..3 muz yetiskiniz diye başlayan ölünce kıymetimi anlarsınız ama çok geç olur diye biten ve 2 haftada 1 günü temizlik günü ilan edin. Yani ayda 2 gün misal ayın 5 ile 20 si olsun atıyorum ....eşimle arada yapıyoruz ve bana aşırı iyi geliyor tam bende bunalmistik eşim toparladı bende yaptım birlikte yaptık bu insana ..insan olduğunu ve değer gördüğünü hatırlatıyor ayrıca...bunlar ise yaramazda çalışan kadınsın acıma paraya ve al bir temizlikçi lütfen ben yaparım deme sen git duş al bornozunla keyif yapıp kahveni iç kitabını oku veya uyu yahut bebeginle ilgilen ama sen yapma onlar yapmıyorsa...en son çare bebeğini alıp gitmek hatalarını anlayana kadar...
Sizin hiçbir konuda tavsiye/akıl vermemeniz lazım.
İlk eşinizden ayrılana kadar neler yaşadınız, ne kötü günler geçirdiniz, kurtulup atandınız, haberiniz yok sizinle mutlu oldum, oh dedim.
Çok kısa sürede tekrar evlendiniz, memurluktan istifa ettiniz, çocuk doğurdunuz.
Dilerim pişman olmazsınız, ancak aldığınız kararlar ne çıkarsa bahtına misali.
Burada verdiğiniz akıl da pek doğru değil.

Konu sahibi size gelince daralttınız beni, ki ben laf anlatmaya çalışan grup içinde değilim. Ona yok, buna olmaz, onu yapamam, ama böyle olsun istiyorum, ayyyyy :olamaz:

Önerilere uymayacaksanız pedagog yardımı alın, belki o lafını dinletebilir size.
Kendiniz de psikolojik destek almalısınız, bunu da ertelemeyin.

Sizin hiçbir konuda tavsiye/akıl vermemeniz lazım.
İlk eşinizden ayrılana kadar neler yaşadınız, ne kötü günler geçirdiniz, kurtulup atandınız, haberiniz yok sizinle mutlu oldum, oh dedim.
Çok kısa sürede tekrar evlendiniz, memurluktan istifa ettiniz, çocuk doğurdunuz.
Dilerim pişman olmazsınız, ancak aldığınız kararlar ne çıkarsa bahtına misali.
Burada verdiğiniz akıl da pek doğru değil.

Konu sahibi size gelince daralttınız beni, ki ben laf anlatmaya çalışan grup içinde değilim. Ona yok, buna olmaz, onu yapamam, ama böyle olsun istiyorum, ayyyyy :olamaz:

Önerilere uymayacaksanız pedagog yardımı alın, belki o lafını dinletebilir size.
Kendiniz de psikolojik destek almalısınız, bunu da ertelemeyin.
Memurluktan istifa etmek mi 😳😳😳

Tecavuzden bahsettigimi hatirlamiyorum bence sizin zihniyetiniz bu.
Diyorum ki cocuk adamin degil kadin birakti cekti gitti o cocugun o evde ne isi var?
Annesi yokken adam o cocuga neden baksin bana soylermisiniz?
Ne alaka zihniyet mihniyet?
Kim size sapikliktan bahsediyor burada.
Ayrica kizin babasi degil, sadece annesinin eşi nereden babasi oluyor ?
O kisiyi baba olarak gormek belirlemek sadece o cocuga dusecek iş.
Annesi 10 kez evlense onuda cocugun babasimi olacak yani ne alaka

Konudaki tum yorumlara yetisemesem de aklimda kalan tek şey konu sahibinin asiri temizlik takintili biri olduğu
Esi bile gelip.ortaligi toplayip.disaridan yemek siparis etmis az biraz siz de esiniz gibi rahat olsaniz eminim esinizle.de kizlarinizla da iliskiniz duzelecek
Öncelik temizlik degil çocuklarınız olmalı

her yönüyle saçma
adam haftada 5 gün evde yok diyor üstelik
nasıl olacak ki o iş?

kız zaten bilenmiş (öyle veya böyle, haklı veya haksız)
bir de terk edilsin, hah, tam olur!
Çocuktan değil de bir eşyadan bahsediliyo sanki.
Beni üzüyor diye cocuk birakilip gidilir mi ya, hadi biraktin gittin kimin yaninda birakip gidecegine bir bakilir yani.
Yanina birakip gidecegi adam kendi ozbe oz cocuguyla bile adam akilli ilgilenmiyor o cocuklami ilgilenecek.
15 yasinda ergen ustelik.
Sonra catir catir sorar o cocuk yapilmasi soylenen eylemin hesabini.
Herseyi daha donulmez bir hale sürükler.

Merhaba hanımlar
Eşim ve kızımla ilgili problemlerim var lütfen konuya sizin bakış açınız nedir yorum yapın

ben 12 yıl özel şirkette yönetici olarak çalıştım. . İkinci evliliğim . İlk evliliğimden 15 yaşında , şuanki evliliğimden 3 yaşında iki kızım var.
eşim işi nedeni ile haftada düzenli olarak 3-4-5 gün şehir dışında. Eve her dönüşünde gece 1-2 gibi dönüyor. Eşimin eve gece yarısı gelmesini istemiyorum. Gerekirse ertesi sabah gelsin ama gece yarısı gelmesin. Çünkü eskiden çok beklerdim çocuk uyuyunca çay demler beklerdim gelecek iki muhabbet edeceğiz diye . Ama o gelmezdi hiç bir zaman gelmedi erken . Erken dediğimde hani 11 gibi. Bu gece gelme konusu bende saplantıya dönüştü inadına yapıyor gibi. Şimdi gece geleceğini öğrendiğimde içim bir tuhaf oluyor kaldıramıyorum. Ona karşı içten içe kin tutuyorum.
İkinci konu ev sorumlulukları ben 3 yetişkin 1 çocuk yaşadığımız bu evde bütün temizliğin , arka toplamanın yemeğin ütünün çamaşırın bulaşığın tek sorumlusu olmaktan bunları yapmaya mecbur olmaktan nefret ediyorum.
bazen tükeniyorum yardım istiyorum ben dinlenmek istiyorum o zamanda laf duyuyorum.
15 yaşındaki kızım yapacağım yemeği istemeyip kendi hazırlıyor yemeği sonrada ben yemek yapıyorum sen ne biçim annesin diye muamele yapıyor.
ona ve eşime kalsa her ikiside o kadar pislerki banyo 3 ayda bir ev 15 günde bir üstün körü temizlense yeter . Benim gereksiz iş yaptığımı iddaa ediyorlar . Küçük çocuğun olduğu evde haftada 2-3 kez süpürüyorum 1 kez silip toz alıyorum 1 kez wc lavaboları temizliyorum. 15 günde 1 banyo temizliyorum. Bu çok mu ?? Sürekli onu çorabını ötekinin bardağını diğerinin oyuncağını çöpünü kirlisini topluyorum . Bıktım artık deyince de yapma o zamn diyorlar. Yapmayınca evi ... götürüyor ! Sen ne biçim annesin ne biçim kadınsın muamelesi yapıyorlar. Büyük kızıma artık evde görev üstlenmesini söylüyorum benim yaşıtlarım odasından çıkmıyor ben annemiyim diyor . Eşim zaten çoğunlukla yok olduğu zaman keyfine bakar ya uyur ya tv izler .
dün anneler günüydü ya anne olduğum içinde eş olduğum içinde kendimi aptal gibi hissettim.
Sizce çok mu ucube şeyler hissediyorum?
15 yasinizdaki kızınıza iş buyurmak için geç kalmışsınız bence. Birazcık daha erken baslamaliydiniz yeni nesile fazlaca arkadaşça davranmak gerekiyor otoriter olmak şart başka türlü olmuyor. Temizlik içinde bence gayet normal siz şikayet ettiğiniz için onlara fazla geliyor demekki

Çocuktan değil de bir eşyadan bahsediliyo sanki.
Beni üzüyor diye cocuk birakilip gidilir mi ya, hadi biraktin gittin kimin yaninda birakip gidecegine bir bakilir yani.
Yanina birakip gidecegi adam kendi ozbe oz cocuguyla bile adam akilli ilgilenmiyor o cocuklami ilgilenecek.
15 yasinda ergen ustelik.
Sonra catir catir sorar o cocuk yapilmasi soylenen eylemin hesabini.
Herseyi daha donulmez bir hale sürükler.
Kendi çocuğunu olmamış bu becerememişiz deyip ona buna bırakıp gidecek heralde çocuk üzerse. Ne acayip kafalar var ya anlamak mümkün değil.

Kendi çocuğunu olmamış bu becerememişiz deyip ona buna bırakıp gidecek heralde çocuk üzerse. Ne acayip kafalar var ya anlamak mümkün değil.
Bende anlamadım ki, birde bana tiyniyet zihniyet vs.
Hic aklima gelmemisti o mesaji yazarken tecavuz ihtimali ama artik aklimda yani.
Oz babalarin bile tecavuz ettiginden bahsettigi bir ulkede babasi olmayan bir insanin yanina gencecik kiz birakilip gidilebiliyormuş demek ki.
Burdan cikarmamiz gereken mesaj babana bile guvenme olacakken, oz babalar daha cok tecavuz ediyor uvey babaya birakabiliriz oluyor heralde.

X