Yüksek FSH , PCO ultrason görüntüsü paradoks gibi????

Anjelique94

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
19
15
30
Herkese selamlar!

30 yaşındayım çocuk istiyorum. Geçen yıl temmuz ayından beri korunmuyoruz ama istikrarlı şekilde de denemiyoruz. Ağustos ayında gebelik planladığım için muayene olayım dedim. Özel hastanede smear sonucuna enfeksiyon var diyip bir de HPV ile korkuttular. HPV sonucu negatif çıkınca rahatladık ve bir hekim arkadaşımızın önerisiyle devlet hastanesinde tekrar smear verdim. Burda da ultrasonda PCO görüntüsü var diyip tahlil istediler. Ama bende ne düzensizlik, ne kilo, ne de tüylenme yok. Reglinin 2. günü sonuçları FSH:10.19 - LH:7.20 - E2:65,59 - PROLAKTİN:6,37 şeklinde. Doktor, sende neye bakıyorduk ya deyip hikayeyi anlattırdıktan sonra FSH biraz yüksek yumurta rezervi azalmış gibi dedi. Gebelik zor mu yani dediğimde de hayır daha yüksek FSH ile ilk ay gebe kalan hastam var, isteren AMH baktır ona göre yönlendirme yapılır diyip gönderdi.

Şimdi benim anlamadığım, FSH yüksekliği rezerv düşüklüğü gösteriyorsa, ultrasonda nasıl PCO görüntüsü denebiliyor???Bu arada hem anne hem baba tarafında ikiz doğumlar mevcut, acaba fazla yumurtluyorum ama yazık garibanlar büyüyemeden atılıp gidiyor mu?? :silah:

X