Bisküvi - Kurabiye Tarifi Yumurta Kurabiye - Bizim Yağ Sponsorluğunda

Şahane olmuş çicem ne kadar değişik kurabiye öyle,kesin çok uğraştın emek verdin gene çokkkk beğendimmmm başarılar diliyorum yarışmada :KK200::KK60::KK74:

Ne zaman moralim azıcık bozuk olsa gelip bu kurabiyelere bakıyorum gizli gizli 😊
Gördükçe gülüyorum, gülümsüyorum.
Bu sabah da baktım.
Kesip aile albümüne koyasım var bu fotoğraflardan kolaj yapıp😂
Etkisi geçmedi hâlâ üzerimden.

Şahane olmuş çicem ne kadar değişik kurabiye öyle,kesin çok uğraştın emek verdin gene çokkkk beğendimmmm başarılar diliyorum yarışmada :KK200::KK60::KK74:
Değişiklik severiz gül goncam 🫶🫶🍒🍒🍒 azıcık başka şeylerde deniyelim 🐣🐣🐣🥳🥳🥳🥳 biraz ugrastirdi haklisin 🙈 çok teşekkür ederim canım çicemmm benim🤩😍🥰🍒🍒🍒🍒😘

Ne zaman moralim azıcık bozuk olsa gelip bu kurabiyelere bakıyorum gizli gizli 😊
Gördükçe gülüyorum, gülümsüyorum.
Bu sabah da baktım.
Kesip aile albümüne koyasım var bu fotoğraflardan kolaj yapıp😂
Etkisi geçmedi hâlâ üzerimden.
Yaaaaaaa canım benim ne kadar tatlısın yaaa seni yerim ben🥰😍🤩🍒🍒🍒🫶🫶 pamuk kalbinden öpüyorum seni🩵🩵🩵 kimler üzdü seni ya kıyamam, her zaman dinlerim seni😇😇😇 yazdıklarına bayiliyorum kuzuumm🤩😍🥰🍒🍒🍒😘 sen hep gel benim sayfalarına lutfen💜🍒🍒🥰😍🤩🫶🫶🫶🩵🩵🩵😘

Yaaaaaaa canım benim ne kadar tatlısın yaaa seni yerim ben🥰😍🤩🍒🍒🍒🫶🫶 pamuk kalbinden öpüyorum seni🩵🩵🩵 kimler üzdü seni ya kıyamam, her zaman dinlerim seni😇😇😇 yazdıklarına bayiliyorum kuzuumm🤩😍🥰🍒🍒🍒😘 sen hep gel benim sayfalarına lutfen💜🍒🍒🥰😍🤩🫶🫶🫶🩵🩵🩵😘
Gerçek hayatta tanıdığım herkes üzdü beni dün ama bugün gene toparlayacağım kendimi:)
Çünkü ben daha ölmedim.🥰

Merhabalar Canım, Caniçim KK ' nin güzel kadınları 🥰🍒🍒
Sizin için bu sefer yine çok farklı bir tarif denedim. Beni biraz ugrastirdi ama sonuç olarak değdiğini düşünüyorum 🐣💃😇🍒🥰 umarım sizde beğenirsiniz. Tadı da çok güzeldi, tam not🐣💃🍒🍒🍒

MALZEMELER

Eki Görüntüle 3302280
🐣 1 paket margarin
🐣 1 yumurta
🐣 1 vanilya, 1 kabartma tozu
🐣 1 su bardağı pudra şekeri
🐣 2 bardak nişasta
🐣 aldığı kadar un
Muhallebisi için :
🐣 4 su bardagi süt
🐣 1 su bardağı şeker
🐣 1 vanilya
🐣 4 kaşık nişasta
🐣 4 kaşık un
Yumurta sarısı için:
🐣 şeftali veya kayısı

YAPILIŞI:

🐣 kurabiye için un hariç tüm malzemeleri karıştırıyoruz. Aldığı kadar un ilave ederek ele yapışmayan bir hamur elde ediyoruz. Ben hamurumun yarısını kullandım. Yarısını normal un kurabiyesi yaptım. Yumurta kalıbımi kendim hazırladım çünkü bulamadım. Yağ kapağından kalıp çıkardım. Hamurumuzdan bir parça alıp iki yağlı kağıt arasında açıp kalipla şekil çıkartıyoruz. Şekillerin üzerini çatalla deldim biraz,çok kabarmasin diye. 180° fırında üzeri pembeleşinceye kadar pişiriyoruz.

🐣 muhallebi için tüm malzemeleri karıştırıp sürekli karıştırarak pişiriyoruz. Sonra mikser ile çırptım topak kalmasın diye.
🐣Yumurta sarısı için seftalileri soyuyoruz. Dörde bölüp şişe kapağı ile yuvarlak kesiyoruz.
Kurabiyelerin üzerine kaşık ile muhallebi koyuyoruz. Ortalarına şeftali koyuyoruz. Afiyet olsun 🥰🍒🐣

Eki Görüntüle 3302278 Eki Görüntüle 3302279
🍒 Bu tarif Yumurta kurabiye yiyerek yazılmıştır 😍🥰🐣🍒🍒

Eki Görüntüle 3302266 Eki Görüntüle 3302267 Eki Görüntüle 3302268 Eki Görüntüle 3302269 Eki Görüntüle 3302270 Eki Görüntüle 3302271 Eki Görüntüle 3302272 Eki Görüntüle 3302273 Eki Görüntüle 3302274 Eki Görüntüle 3302275 Eki Görüntüle 3302276 Eki Görüntüle 3302277
Ellerine sağlık canım. Böyle farklı tarifleri, sunumları görmeyi seviyorum👏. Çok güzel görünüyor, tadı da mutlaka güzeldir😍😋Başarılar dilerim 🌹

Ellerine sağlık canım. Böyle farklı tarifleri, sunumları görmeyi seviyorum👏. Çok güzel görünüyor, tadı da mutlaka güzeldir😍😋Başarılar dilerim 🌹
Çok teşekkür canım nazocum🫶🍒🍒 tadida inanılmazdı,ben Bile şaşırdım 🙈🤤 muhallebinin tatlılığı ve seftalinin mayhoş tadı inanılmaz yakışmış 🥳💃 canımsın 🥰🤩😍🍒🍒🍒🫶😘

Bu fikri nasıl buldun bilmiyorum ama tam bir yumurtayı sevdirme kurabiyesi olmuş 😁 Ben bunu deneyeceğim 🩷 Ellerine sağlık canım kirazım, başarılar diliyorum 🫶🍀

Bu fikri nasıl buldun bilmiyorum ama tam bir yumurtayı sevdirme kurabiyesi olmuş 😁 Ben bunu deneyeceğim 🩷 Ellerine sağlık canım kirazım, başarılar diliyorum 🫶🍀
Bende ne fikirler bebegimmm,böyle böyle hepsini size sevdirecek inş 🥰🍒🍒🍒🥰 begenmene çok sevindim. Çocukların bayılacagi bir kurabiye oldu,tadı inanılmazdı 👍😍🤩 herkes yumurta yesin o zaman 😇🤤🥳🍒🥰😘

X