Yumurta olgunlaşma sorunu

asern

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2023
23
1
29
Merhaba ben pcosum yaşım genç amh gayet iyi tüp bebek yaptırmaya karar verdik 18 yumurta toplandı ancak sadece ikisi olgu çıktı birisi döllendi ve 3.gün a kalite embriyo oldu. Ancak çok korkuyorum olmazsa diye bir sonraki toplamalarda benim durumumda olup hamile kalan var mı çok zor durumdayım. Bir de ivm deneyen var mı?

Merhabalar ben de ilk tüp bebek deneyimim de AMH iyi seviyedeydi 19 yumurta toplandı fakat bunlar dan 14 u döllendi ama bende PCOS yoktu. Ardından bekleme sürecine geldik son gün 5 güne bu döllenen yumurtalar dan sadece 2 tane kaldı iyi kaliteliydi transfer oldum fakat benim düşükle sonuçlandı. Şuan yeniden 2.ci kez tüp bebek denemeye karar verdim. Ümidini kırma asla her şey güzel olacak moralin yüksek olmalı.

Merhaba ben pcosum yaşım genç amh gayet iyi tüp bebek yaptırmaya karar verdik 18 yumurta toplandı ancak sadece ikisi olgu çıktı birisi döllendi ve 3.gün a kalite embriyo oldu. Ancak çok korkuyorum olmazsa diye bir sonraki toplamalarda benim durumumda olup hamile kalan var mı çok zor durumdayım. Bir de ivm deneyen var mı?
Doktorunuz 2 yumurtayı görüp mu opa karar verdi ? Yoksa yumurtalariniza dozunuz mu az geldi. Bu olgun yumurta yeterince büyüklüğe gelmiş yumurta demek değil mi? 18 yumurtadan bahsediyorsunuz

18 yumurta alındı işlem gören 2 tane olgun yumurta
İşte bende onu diyorum. Kontrollere gidip gelirken doktor 2 yumurta mi gördü hep? İki tanesini mi büyüttü sonra onları op yaptı? Benimde 19 yumurta topladilar 11 tanesi olgundu. Op olmadan once ultrasonda 7-8 tane olgun saydı yani.

Önce bir transferiniz olsun bakalım. Bunları sonraki aşamada düşünün. Ben düşük rezerv nedeniyle tüp bebek yaptırdım. 8 yumurta toplandı. 4 ü olgundu. En son 2 tanesi kaldı. Biri transfer edildi biri donduruldu. Transfer tutmadı. Doktor istersen donmuş embriyonu kullanalım istersen bir sonraki sefere protokole büyüme hormonu ekleyelim demişti. Ben de endişelenmiştim tek problem rezerv diye düşünürken yeterince olgun yumurta olmaması karşısında. Sonraki ay kendiliğinden gebe kaldım.

X