Gebeliğe Hazırlık Yumurta takip ve çatlatma yardım!!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

zamanigelsin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2015
39
34
38
Arkadaşlar merhaba,
Kafam o kadar karışık ki yardım istiyorum sizden. Bende adet düzensizliği var. Yani en son mayıs gibi hasta olmuştum . Birde şuan hastayım 4. Günündeyim. Ama bir taraftanda bebek istiyoruz. Daha doğrusu 5 senedir korunmuyoruz olursa kendiliğinden diye.
Şimdi asıl konu şu ben uzun süreden sonra şuan hasta olduğum için doktora gitmek istiyorum. Gittiğimde hastalığımın 6. Günü oluyor. Bu ay yumurta takibi yaptırabilir miyim? Ayrıca çatlatma iğnesi ya da klomen yapıyorlar mı hemen ilk gittiğimde. Yoksa illa adetin 2. Günümü gitmem lazımdı.
Bide en önemlisi !!doktor çatlatma iğnesi yaptığında şu gün ilişkiye girin diyor mu. Yani tek bir gün mü söylüyor yoksa gün aşırı mı diyor. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Şimdiden herkese teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba,
Kafam o kadar karışık ki yardım istiyorum sizden. Bende adet düzensizliği var. Yani en son mayıs gibi hasta olmuştum . Birde şuan hastayım 4. Günündeyim. Ama bir taraftanda bebek istiyoruz. Daha doğrusu 5 senedir korunmuyoruz olursa kendiliğinden diye.
Şimdi asıl konu şu ben uzun süreden sonra şuan hasta olduğum için doktora gitmek istiyorum. Gittiğimde hastalığımın 6. Günü oluyor. Bu ay yumurta takibi yaptırabilir miyim? Ayrıca çatlatma iğnesi ya da klomen yapıyorlar mı hemen ilk gittiğimde. Yoksa illa adetin 2. Günümü gitmem lazımdı.
Bide en önemlisi !!doktor çatlatma iğnesi yaptığında şu gün ilişkiye girin diyor mu. Yani tek bir gün mü söylüyor yoksa gün aşırı mı diyor. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Şimdiden herkese teşekkürler.
Bu ay geçti gelecek ay adetinizin 2. Günü gidin rahim filmi çekildiniz mi

Arkadaşlar merhaba,
Merhaba Adetin 3 günü gideceksin 5 gün kullanılacak ilaç verecek ilaç bittikten sonra 5 gün ara vereceksin yani adetin 3 gününden itibaren sayacaksin 10 cu günü kontrole gideceksin yumurtaların 18 mm ve 23 mm büyüklüğünde gelistiyse ovitrelle çatlatma iğnesi yapicak ve o günden sonra gün aşırı ilişki olacak iğneden 14 gün sonra kan testi yaptırcaksin idrar testi yanıltıyor.

Merhaba Adetin 3 günü gideceksin 5 gün kullanılacak ilaç verecek ilaç bittikten sonra 5 gün ara vereceksin yani adetin 3 gününden itibaren sayacaksin 10 cu günü kontrole gideceksin yumurtaların 18 mm ve 23 mm büyüklüğünde gelistiyse ovitrelle çatlatma iğnesi yapicak ve o günden sonra gün aşırı ilişki olacak iğneden 14 gün sonra kan testi yaptırcaksin idrar testi yanıltıyor.
Merhaba adetin 3. Günü gidilme sebebi nedir?

Teşekkür ederim.

merhaba , adetinin 3. Günü klomen kullanmaya başladım günde 2 defa sabah aksam.
5. Gün hap.bitti 6. Gün kontrole gittiğimde Kayseri prof. Dr. Gökalp öner klomen karşı direnç oluşturmuş yumurtalıkların yumurtan büyümemiş dedi.
Direk iğne başlayalım dedi 5 gün kullan o iğneyi gel ama şansın düşük yüzde 5 icin uğraşıyorsun dedi birde psikolojik beni mahfetti dalga geçer gibi bu kadar üzülüyorsan acayim karnını tuo bebek koyayım o da yüzde 35 tutar dedi . Asla önermiyorum ticaret olarak bakıyor bu özel duruma.
Bizi mahfetti ordan çıkıp normal kadın doğum doktoruna gittim süreçten bahsettim kontrolde adetin 8. Günü 10mm 2 tane sağ yumurtalığımd var dedi. Takibe alıcaz 11. Günü gel dedi.
Ben anlam.veremiyorum adam akıllı doktor bulamıyorum bu kadın doğum doktoru da ilaçtan yana değil hiç bir şey kullanmayacaksın ignel3ri önermiyorum dedi sadece ınfolic combi ye devam et gebe kalana kadar dedi. Lütfen bir akıl verin bana

X