Pcos - Femara ve ovitrelle kullananlar

Merhaba 11 ocakta muayenede 5 tane folikül sayılmıştı femara kullanmaya başladım 16sında kontrole gittim 2 tane göründü biri 8mm biri 14mm di bugün için tekrar kontrole çağırmıştı biri 20mm biri 17mm olmuş ovitrella iğnesi yaptık.
Femaraya devam edilmeli mi acaba doktora soramadım hastası varken girdim içeri vurulup çıktım. Sizler nasıl bir yol izlediniz acaba ?

Selam kızlar, 6 aydır bebek sahibi olmak istiyoruz ancak kendimi bildim bileli pcos a sahibim. Adet düzenim yok maalesef bazen 2 ayda bazen 3 ayda bir adet oluyorum. Bi kaç ay doğal yollarla bebek denedikten sonra geçen ay ilk kez doktora gittim 3 aydır adet olmadığım için önce söktürücü içtim sonrasında adetin 5. Günü günde 2 tablet femara kullandım. Yumurtam 9mm olduğu için 3 gün daha femara kullandım ve 20mm bi tane yumurta elde ettik. 18 aralıkta çatlatma iğnesi oldum iğnenin 16. Gününde erken gebelik testim negatif çıktı bugün 19. Gün ancak hala adet olmadım. Bu şekilde adet gecikmesi yaşayanlar var mı acaba kist mi oluştu… adet olunca tekrar femara denemek istiyorum, siz kaçıncı denemede gebelik elde ettiniz?
Merhaba bende pkosluyum 5 aydır bebek düşünüyorduk ama olmuyordu pkosa bağlı insülin direnci gelişmiş önce drumla istişare ederek vitamin takviyeleri d vit , b12 folik asit ve yanında insülin hapı kullandım bu ay Femara kullandım folikül fakibi yaptık dediği günlerde dikkat ettik umudum yokken bş anda idrar enfeksıyonu geçirdim ve 1 hafta ssonra gebe oldugumu öğrendim çok şükür darısı tüm isteyenlerin basına tabı bı düşük tehlikesi yaşıyorum suan iğne filan oldum takıpteyiz duanızı esırmeyın Allah isteyen tüm herkesr nasıb eylesin 🤲🏻

Merhaba 11 ocakta muayenede 5 tane folikül sayılmıştı femara kullanmaya başladım 16sında kontrole gittim 2 tane göründü biri 8mm biri 14mm di bugün için tekrar kontrole çağırmıştı biri 20mm biri 17mm olmuş ovitrella iğnesi yaptık.
Femaraya devam edilmeli mi acaba doktora soramadım hastası varken girdim içeri vurulup çıktım. Sizler nasıl bir yol izlediniz acaba ?
Yok canım çatlatma iğnesinden sonra femeraya devam edilmez zaten femera yumurta büyütme için

Merhaba bende pkosluyum 5 aydır bebek düşünüyorduk ama olmuyordu pkosa bağlı insülin direnci gelişmiş önce drumla istişare ederek vitamin takviyeleri d vit , b12 folik asit ve yanında insülin hapı kullandım bu ay Femara kullandım folikül fakibi yaptık dediği günlerde dikkat ettik umudum yokken bş anda idrar enfeksıyonu geçirdim ve 1 hafta ssonra gebe oldugumu öğrendim çok şükür darısı tüm isteyenlerin basına tabı bı düşük tehlikesi yaşıyorum suan iğne filan oldum takıpteyiz duanızı esırmeyın Allah isteyen tüm herkesr nasıb eylesin 🤲🏻
Hayırlısı olsun canım darısı başımıza

Rabbim süreci sağlıkla geçirmeyi kucağınıza almayı da nasip etsin inşallah 🙏 ben de pcos hastasıyım ve o umutla umutsuzluk arası süreç can sıkıcı bilirim. Kötü düşünceleri atın kafanızdan Allah’a sığının en güzel yardımcı odur .inşallah en kısa sürede bizlere de nasip etsin . Siz de bize dua edin . İlaçtan sonra çatlatma iğnesi kullandınız mı? Yada değerlendirme günlerinden ne kadar süre sonra test yaptınız ,belirtileriniz varmıydı ? Ben de 10 Şubat ta iğne vurdum 6. Günüm beklemedeyim

X