yumurta toplama sonrası

peki lokal anestezide aci yada agri oluyormu.yani genel olmuycak sadece bölge uyusturulacak..benimkisi bu sekilde olcak bilen varmi cvp versin lütfen..

Cilek eger imkanin varsa genel anastezi iste,gerci lokal olarak verecekleri anestezi cinsleride farkli ama benim canim yanmisti acikcasini soylemek gerekirse,ama sunuda soyleyeyim bazi lokal anesteziyle yaptiranlar hic hissetmediklerini soyluyorlar dedigim gibi anestezinin cinsine bagli,bana cok dusuk bir anestezi uyguladilar,doktorunla iyice konuski sakata gelmeyesin.

cilek bende iki defa local yaptim.valla ben tamamen beni bayiltmalarini istemedim kendimherseyi gormrk istedim nasil yapiyorlar falan.acisini sorarsan olmadi desem yalan olur birincisi cok degilde ikincisi cok agridi.ama sen bilirsin ben ucuncusundede local isteyece herhalde acisa bile herseyi kendim gormeme lazim.herhalde bu da bi hastalik

iyiki size sormuşum arkadaşlar daha önce aşılama yaptırdığımda dr dinlenmene gerek yok demişti bundada öyle olur diye düşündüm. en iyisi pazartesi arayıp gribim deyip rapor almak yada izni uzatmak. druma sorduğumda pazar günü dinlenirsen yeter demişti iyi akşamlar iyiki varsınız

İnşallah tutarda ilk ve son denemen olur, şu dedikoducuları ne takıyosun yav ne derlerse desinler, can senin yaş senin çocuk oluyo olmuyo derdi senin, açıkçası hiçte kimseden saklamıyorum her sorana da söylüyorum, kendi derdimiz kendimize yeter bi de milletten saklıycaz diyemi uğraşıcaz yav söylüyorum ve çok rahatım valla tavsiye ederim :dance:, ayrıca ben daha başlamadım ama doktorum sadece transfer günü dinlenmekten yana diğer günler kesinlikle yatma diyo hatta, vücut alışırsa dinginliğe birden hareketlenince daha kötü olurmuş günlük hayatına devam edeceksin dedi, ben doktorun yalancısıyım. Ama tabi yine de aşırı hareketten kaçınmak iyi olur.

Cilek eger imkanin varsa genel anastezi iste,gerci lokal olarak verecekleri anestezi cinsleride farkli ama benim canim yanmisti acikcasini soylemek gerekirse,ama sunuda soyleyeyim bazi lokal anesteziyle yaptiranlar hic hissetmediklerini soyluyorlar dedigim gibi anestezinin cinsine bagli,bana cok dusuk bir anestezi uyguladilar,doktorunla iyice konuski sakata gelmeyesin.

tsk.ederi mcanim ilgin icin.doktorumla konustugumda yalnizca lokal yapicam zaten canin yanmaz sadece biraz regli agrisi gibi hissedersin daha sonrasinda filan dedi.tekrar konusucam zaten tedirginim vede bi okadar korkuyorum..saol canim tsk,ler yineden.

cilek bende iki defa local yaptim.valla ben tamamen beni bayiltmalarini istemedim kendimherseyi gormrk istedim nasil yapiyorlar falan.acisini sorarsan olmadi desem yalan olur birincisi cok degilde ikincisi cok agridi.ama sen bilirsin ben ucuncusundede local isteyece herhalde acisa bile herseyi kendim gormeme lazim.herhalde bu da bi hastalik

canim sanada tsk.ederim ilginden dolayi..ya cok karistim simdi ben..yani cokmu canin yandi yumurta toplama islemini yaparlarken..sonraki agriya yine dayanmaya calisirim ama hani öyle yumurta alirken filan hissedersem yada cok canim yanarsa diye cok korkuyorum..

cilek canim merak etme hersey iyi gider insallah.zaten galiba yapmissindir islemi ama bizi haberdar et canim insallah guzel haberlerini aliriz

cilek canim merak etme hersey iyi gider insallah.zaten galiba yapmissindir islemi ama bizi haberdar et canim insallah guzel haberlerini aliriz

canim saol..yok daha hic baslamadim ben yani tedavime start verildi ama daha toplanmadi yumurtalarim.ilaclarada baslamadim henüz.dilerim sorunsuz gecer..tsk,ler yineden..tabiki hayirlis haberler veririm sizlere.

Merhaba arkadaslar oncelikle sitede vermis oldugunuz hizmetten dolayi size tesekkur eder,basarilarinizin devamini dilerim.Bende dertlerimi paylasmak istedim sizlerle lutfen bana yardimci olun.çok mutsuzum,derdim su bende 4 yildir evliyim 3 yildir bebek istiyoruz,tup bebege basvurduk bizim için en son çagre 1 ay igneler vuruldum decapeptil ve menopur 1.yumurta toplama isleminde 6 yumurta çektiler 5 embriyon oldu 3 gun sonra 1 embriyon transfer edildi oda tutmadi geriye kalan 4 embriyonu konjolatore kondu,3 tanesi konjolatore dayanamadi oldu,diger 1 embiyonu 2.defa trasfer ettiler oda tutmadi.Bunlari 1 sene once yasadim!Simdi 1 aylik yeniden igneler yapildi decapeptil ve fostimon,5 kez yine kontroller yapildi kanim alindi ve agri veren ultrasonlar çekildi.Geçen persembe yumurta toplama islemi yapildi genel anestezi altinda 5 yumurta alabilmisler,acaip moralim bozuldu birde kanamam vardi midem bulaniyordu yuzum sisti karnim sisti normail dediler ama 1.yumurta toplama isinde hiç bunlari yasamdim karnim bile agrimamisti!cmtsi trasfer olcak dediler laboratuar tlfon etti bana 4 embroyonunuz dollenmedi olmadi dedi,1 embriyon kaldi oda çok yavas ilerliyor dedi iyi olursa sali yani bugun transfer olur dedi ama maalesef yine sonu husran oldu!...çok mutsuzum yani bunlari 1 aylik çileyi bosunami çektim ailemde esimde çok mutsuz kendimi unuttum esimi teselli ettim!n'olur bana cvp verin???ben fransadan OCEANE

inşallah oceane bir daha sorun yaşamazsında kavuşursun bebeğine inanki burda hepimiz senin gibi sorunlarla uğraşıp duruyoruz bazen benimde bunaldığım zamanlar oluyor nerdeyse pes ettiğimde oluyor ama sonra tparlıyorum yine hem kendimi telkin ediyorum iyi şeyler olması için hem de burdaki arkadaşlar moral veriyorlar sağolsunlar sende buraya takıl arada inanki daha rahatlıyacaksın her şey güzel olur inşallah senin içinde hepimiz içinde

bu arada ohss yumurtalar toplandıktan sonra vücut da aşırı su birikmesinden kaynaklanan tehlikeli bir durum çoğu zaman transfer bile erteleniyor doktor tedavisi gerekli düzelmek için

Merhaba arkadaslar oncelikle sitede vermis oldugunuz hizmetten dolayi size tesekkur eder,basarilarinizin devamini dilerim.Bende dertlerimi paylasmak istedim sizlerle lutfen bana yardimci olun.çok mutsuzum,derdim su bende 4 yildir evliyim 3 yildir bebek istiyoruz,tup bebege basvurduk bizim için en son çagre 1 ay igneler vuruldum decapeptil ve menopur 1.yumurta toplama isleminde 6 yumurta çektiler 5 embriyon oldu 3 gun sonra 1 embriyon transfer edildi oda tutmadi geriye kalan 4 embriyonu konjolatore kondu,3 tanesi konjolatore dayanamadi oldu,diger 1 embiyonu 2.defa trasfer ettiler oda tutmadi.Bunlari 1 sene once yasadim!Simdi 1 aylik yeniden igneler yapildi decapeptil ve fostimon,5 kez yine kontroller yapildi kanim alindi ve agri veren ultrasonlar çekildi.Geçen persembe yumurta toplama islemi yapildi genel anestezi altinda 5 yumurta alabilmisler,acaip moralim bozuldu birde kanamam vardi midem bulaniyordu yuzum sisti karnim sisti normail dediler ama 1.yumurta toplama isinde hiç bunlari yasamdim karnim bile agrimamisti!cmtsi trasfer olcak dediler laboratuar tlfon etti bana 4 embroyonunuz dollenmedi olmadi dedi,1 embriyon kaldi oda çok yavas ilerliyor dedi iyi olursa sali yani bugun transfer olur dedi ama maalesef yine sonu husran oldu!...çok mutsuzum yani bunlari 1 aylik çileyi bosunami çektim ailemde esimde çok mutsuz kendimi unuttum esimi teselli ettim!n'olur bana cvp verin???ben fransadan OCEANE
oceane bende fransadayim sen nerede yaptirdin tup bebegi? ilk denemende iki ymurta olmasina ragmen neden tek embro koydular? burda iki konabiliyor cunku? olan olmus sadece bundan sonraki denemende bunu bil ve sor diye yaziyorum. devlet hastanesinde yaptirdiysan ucuncusunu acaba ozel bir merkezde mi denesen? 700 euro kadar fark oduyorsun genelde; ozelde yaptirirsan.
bir de anladigim kadariyla az yumurtan oluyor bununla ilgili doktorun neler soyledi.
yalniz sakin morel bozma inan tek embroyosu dollenebilen ne arkadaslar hamile kaliyor tup bebekte illa cok yumurta olan hamile kalir diye bir anlayis yok. bazen sadece ilacin degistirilmesi bile sonucu degistiriyor. paristeysen sana bir doktor tavsiye etmek isterim. bir gorus alirsin.hem de cok iyi bir insandir cana yakin ve rahat. haberleselim, morelini bozma lutfen, biliyorsun bes hakkimiz var fransada devletin kariladigi, Insallah ucuncusunde yuzun gulecektir.

tsk.ederi mcanim ilgin icin.doktorumla konustugumda yalnizca lokal yapicam zaten canin yanmaz sadece biraz regli agrisi gibi hissedersin daha sonrasinda filan dedi.tekrar konusucam zaten tedirginim vede bi okadar korkuyorum..saol canim tsk,ler yineden.

cilekk fransada da genelde lokal yapiyorlar, gerci yukardaki arkadasimiz fransadan ama genel yapmislar. neyse ben korkumdan bunu cok sordum sorusturdum igne yapilirken bes saniye canin aciyacak sonrasinda hicbir sey hissetmeyeceksin dediler. ama turkiyedeki arkadaslar acidan bahsediyor biraz. gercektende yapilacak ignenin cesidiyle ilgili olabilir diye dusunuyorum. cunku doktorum canin acisa kimse lokal yaptirmazdi oysaki bizim hastalarimiz genel anesteziye karsi hep lokal istiyorlar diye ikna etmeye calisti beni.ayrica kendisi de uc gun sonra embroyo konacak vucuda genel anestezinin gereksiz bir yukleme oldugunu dusunuyor. ikna politakasi olabilir tabii bu dedikleri:) bilirsin avrupa sevmez ilaci cok abartirlar:) hos gerci benim gittigim merkez genel anesteziden inanilmaz para kazaniyor, sadece 1100 euro genel icin veriyorsun, oysaki tup bebegin tum islemi ilac haric 1200 euro, dusun, para icin bile bunu yapmamalari beni biraz ikna etti.

ay simdi farkettim selvihanda fransadanmis, benim doktorun acimiyor tezini curutuyor:)) selvihan biraz daha anlatir misin hangi kismi aciyor encok? igne ne kadar suruyor ve igneden sonra ne hissediyorsun?

canim ohss'i "tup bebekte ohss" diye turk sitelerinden arastir, aldigimiz ilaclardan dolayi kaynaklanan bir sendrom, sanirim sende olan bu olmus, vucudun su topluyor odem oluyor gecici sureligine, yan etkisi diye dusun tedavinin. surekli olmaz bazen yasanir, ne yazikki sana denk gelmis. yasanan kotu tecrubeleri atlatip morelle devam etmemiz lazim. morel bozma, durumunu arastir daha farkli ne yapilabilir diye. Allah yardimcimiz olsun.

arkadaşlar yarın saat 9:00 da yumurta toplama işlemi var anestezili olacak ama ben korkuyorum yaptıran arkadaşlar işlem ne kadar sürüyor benim 4 yumurtam oluştu işlem sonrası ağrı çok oluyormu
arkadaşıımm benim yumurtalarınn dün sabahh toplandı sölenildigi kdar acımıyorr sakinn olup doktorun sölediklerine uyarsann basitt bir işlem masaya cıktıgın anda bildiginn duaları okuu cok faydasını görüürsünn allahh yardımcın olsunn:emir_bebek:inşalahh bebeğimizii kucagımıza alırızz hepp bunu düşünn

selam
ben patronuma ve herkese soyledim. cunku bir baska bahane uydurmak istemedim. o kadar cok doktora gittim ki. baska turlu olmazdi.

hersey gonlunce olsun

arkadaşlar benim yumurtalarım dün toplandı genel aneztezi ile hiçbir şey hissetmedim kendimi yatakta buldum sonra yumurtalıkların dınlenmesi için serum taktılar ve bir ağrı kesici iğne yaptılar 2-3 ssat sonra eve geldim evde bıraz uyudum fakat dün geceyi hiç rahat geçirmedim aneztezi yapılan kolumun altı yan tarafım sabaha kadar sancı içindeydi derin nefes alamadım ve yan dönüp uyuyamadım istifra ettim 2 kez yüzüm beybeyaz oldu ilaçları da içmiştim onlar mı yan etki yaptı yoksa anesteziden mi bilmiyorum kasıklarımda dayanılmaz ağrılar olmadı ama yan taraflarım beni mahvetti gece hangi hastaneye gideceğimizi de bilemedik yanlış bir müdahale olacak diye sonra uyumuşum şimdi uyandım sanki biraz hafiflemiş ağrılarım sizde de böyle şeyler oldu mu birde işe gitmek sorundayım bugün allah hepimizi yardımcısı olsun inş bebeklerimizi kucaklarımıza alırız bu acılara değer...........

arkadaşlar benim yumurtalarım dün toplandı genel aneztezi ile hiçbir şey hissetmedim kendimi yatakta buldum sonra yumurtalıkların dınlenmesi için serum taktılar ve bir ağrı kesici iğne yaptılar 2-3 ssat sonra eve geldim evde bıraz uyudum fakat dün geceyi hiç rahat geçirmedim aneztezi yapılan kolumun altı yan tarafım sabaha kadar sancı içindeydi derin nefes alamadım ve yan dönüp uyuyamadım istifra ettim 2 kez yüzüm beybeyaz oldu ilaçları da içmiştim onlar mı yan etki yaptı yoksa anesteziden mi bilmiyorum kasıklarımda dayanılmaz ağrılar olmadı ama yan taraflarım beni mahvetti gece hangi hastaneye gideceğimizi de bilemedik yanlış bir müdahale olacak diye sonra uyumuşum şimdi uyandım sanki biraz hafiflemiş ağrılarım sizde de böyle şeyler oldu mu birde işe gitmek sorundayım bugün allah hepimizi yardımcısı olsun inş bebeklerimizi kucaklarımıza alırız bu acılara değer...........

merhabalar sonucuzu yazarmısınız? bende 3.denememdeyim inşallah tutunur emriyolarım .

Merhaba kızlar bnm dün yumurtlarım toplandı ohss olma riskim olduğu icin transferim diğer aya ertelendi.ama hala kasiklarim ağrıyor ve acıma var mide bulantısı falan oluşmadı ama bn calstigim için korkuyorum açıkçası geçmezse diye sanki ameliyat olmuş gibiyim herkez adet ağrısı gbi diyor ama Hic te öyle değil yabi5

X