Yumurtalik rezervi azlığı (amh düșüklüğü)

Valla ben bi senedir gebelik düşünüyorum
Gittim yaptırdım işte tahlillerimi falan
Amh da dediğim gibi aynı sizinki gibiydi 3,09 yanlıs hatırlamıyosamm
Benden doktorda istememişti ben onu kendim yaptırdım diğer testleri yaptırırken hazır olsun diye oda
Baktığında hafif fsh yüksek çıkmıs normalde fsh yüksek oluncca amh testi istiyorum ben dedi ama sen yaptırmısmıssın hazır ve çok iyi çıkmıs değerin bu kadar fsh yüksekliğini göz ardı edebilirs bu durumda dedi
Sizin değeriniz gayet iyi yani
Bence baska doktorla bi görüşün
Allah im yardimicimiz olsun en hayirlisindan insaallah. Acikcasi sizin gibi ben de istedim amh yaptirmayi hatta direkt bu testi yapin dedim. Doktor da detay bile sormadan yapti ve 0.791 cikonca da tup bebek falan dedi. Neyse son gittigim doktor ise bana sen amh degerini neden ogrenip kendini strese soktun dedi. Strest kusura bakma ama kisirlik yapabiloyor dedi. O yuzden zayifla ve stresten uzaklas insaallah.olur dedi.🌸 iste keskw baktirmasaydim diyorum amh degerome beni.strese sokmaktan baska bir ise yaramadi. Siz de hic dusunmemeye calisin bol dua bol hateket bol saglikli beslenme insaallah olacak.

Amh illa kandan anlaşılacak bir değer değil bu arada her yaşın ortalama bir folikül sayısı var. Doktorunuz buna göre de yorum yapabilir vajinal muayene ile.

Allah im yardimicimiz olsun en hayirlisindan insaallah. Acikcasi sizin gibi ben de istedim amh yaptirmayi hatta direkt bu testi yapin dedim. Doktor da detay bile sormadan yapti ve 0.791 cikonca da tup bebek falan dedi. Neyse son gittigim doktor ise bana sen amh degerini neden ogrenip kendini strese soktun dedi. Strest kusura bakma ama kisirlik yapabiloyor dedi. O yuzden zayifla ve stresten uzaklas insaallah.olur dedi.🌸 iste keskw baktirmasaydim diyorum amh degerome beni.strese sokmaktan baska bir ise yaramadi. Siz de hic dusunmemeye calisin bol dua bol hateket bol saglikli beslenme insaallah olacak.
İnsallahh kuzuu, isteyen herkese nasip olsun insallah sende kafana takma gayet iyi değerin sıkıntı yapcak bişey yok
Hatta 28 30 yas aralığına göre 3 ler 3 bucuklar çok çok iyi dedi benim doktorum
Hayırlısıyla olur bizimde bebişimiz insallahhh🙏

İnsallahh kuzuu, isteyen herkese nasip olsun insallah sende kafana takma gayet iyi değerin sıkıntı yapcak bişey yok
Hatta 28 30 yas aralığına göre 3 ler 3 bucuklar çok çok iyi dedi benim doktorum
Hayırlısıyla olur bizimde bebişimiz insallahhh🙏
Ayy canik benim ennn hayirlisiyla insaallah gercekten zor bir surec Rabbim yardimcimiz olsun cumlemizin insaallah🌸🌸🌸🌸🌸

Ben de onu anlamadim aslinda ilk sonucumda referans araligi yazmiyor onun icin bir karsilastirma yapamiyorum . Ikincisinin referans araligi 8 ve 11 arasinda. Aslinda buna bakilinca yine de dusuk benim son degerim sanki.
Kafam karıştı 🤨 yenileseniz mi acaba bir daha

Hic uzulmeyin lutfen benim de amh dusuklugum var cok az yumurtam olusuyor. Sizin en azindan cok yumurtaniz var ve degerlerinizi normale cevirebilirsiniz yumurta kalitenizi arttirmak icin dengeli beslenip vitaminler kullanirsaniz kendiliginden de olur benim kuzenime de oyle dediler birazcik kiloluydu zayiflayinca degerleri uygun hale geldi ve 2 tane cocugu var
Insaallah ikimiz icin de her sey yoluna girer gercekten kimsenin bu konuda uzulmesine dayanamiyorum ama bu da bizim imtihanimiz iste. Rabbim bir kolaylik verecek inaniyorum . Siz de uzulmeyin ne olur , strese girdikve hersey sarpa sariyor sanki. Allah'a emanetsiniz. Selam ve dua ile.

Cok tesekkur ederim guzel mesajiniz icin cok sagolun siz de uzulmeyin ve neler yapabilirim diye dusunun bu insani rahatlatiyor. Benim de butun dualarim gonulden isteyen her ailenin evlat sahibi olmasi yonunde 🤲

💓💓💓💓
Merhaba bende 28 yaşındayım amh ım 0.7 1.5 sene normal yollarla denedik türlü bitki kürleri klomen yumurta takibi vs çocuğumuz olmadı. Diğer hormon değerlerim, eşimin spermiogramı hsg’m vs normaldi. Geçen sene aralıkta tüp bebek yaptık 1 embriyomuz oldu fakat tutmadı, eylül ayında bir daha denedik yine 1 embriyomuz oldu bu sefer tuttu çok şükür. 🤲🏻 Zaman bizim için amh ı düşük kadınlar için çok kıymetli yumurta kalitesi sayısı düşük çünkü maalesef. Pcos vs yorum yapamam bilmiyorum tıbbi bir bilgim yok amh bir 0.7 bir 3.1 nasıl çıkmış anlamadım ama benim durumum bu.
Rabbim evladinizi size bagislasin, hayirli evlat eylesin insaallah. Evet , zaman cok dar biliyorum ama icimden bir ses de normal sekilde de olir diyor yoksa ha tup bebek ha normal yoldan hic farketmez. Rabbim en hayirlisini versin de insaallah... iste ocak ayinda 0.791 cikmisti hatta fsh degerim de 3 lerdeydi. Neyse iki ay once de tekrarladim hepsini bu defa amh 3.11 fsh 4 kusur cikti. Doktorum henuz amh degerimi gormedi ama fsh degeeom ve digee hormonlarima normal dedi. Bu arada ben bir ara C Life bitkisel macun ve inofolic combi kullandim. Onun mu etkisiyle oldu acaba bilmiyorum.

Merhaba, ben 28 yasindayim amh degerim Ocak 2020'de 0.791 cikti. Ve ben 2 ay once tekrar gittigimde amh: 3.11 , fsh : 4.64 bir takim nedenlerden dolayi polikistik over oldugum soylendi ve yaklasik 1 yildir bebegim olmuyor. Ilk gittigim doktor(amh 0.791 ciktiginda) orada burada oyalanip para harcama direkt tup bebege git dedi. Cunku cocugun olmaz demiyorum ama biraz zor, zaman kaybetmemen lazim dedi. Bu durumda olup da tup bebek tedavisi gormeden normal yoldan hamile kalan var mi acaba?
İkinci çocuk denemenizde amh 0,71 olsa doğal yolla deneyin derdim.ama hiç cocugunuz yoksa riske atmayın derim.iyi bir merkezde tüp bebek tedavisi oneririm

Merhaba, ben 28 yasindayim amh degerim Ocak 2020'de 0.791 cikti. Ve ben 2 ay once tekrar gittigimde amh: 3.11 , fsh : 4.64 bir takim nedenlerden dolayi polikistik over oldugum soylendi ve yaklasik 1 yildir bebegim olmuyor. Ilk gittigim doktor(amh 0.791 ciktiginda) orada burada oyalanip para harcama direkt tup bebege git dedi. Cunku cocugun olmaz demiyorum ama biraz zor, zaman kaybetmemen lazim dedi. Bu durumda olup da tup bebek tedavisi gormeden normal yoldan hamile kalan var mi acaba?
Amh ye de güvenemiycez heralde... iki sonuç arasında dağlar kadar fark var. Cok kişiden duyuyorum bunu.

💓💓💓💓

Rabbim evladinizi size bagislasin, hayirli evlat eylesin insaallah. Evet , zaman cok dar biliyorum ama icimden bir ses de normal sekilde de olir diyor yoksa ha tup bebek ha normal yoldan hic farketmez. Rabbim en hayirlisini versin de insaallah... iste ocak ayinda 0.791 cikmisti hatta fsh degerim de 3 lerdeydi. Neyse iki ay once de tekrarladim hepsini bu defa amh 3.11 fsh 4 kusur cikti. Doktorum henuz amh degerimi gormedi ama fsh degeeom ve digee hormonlarima normal dedi. Bu arada ben bir ara C Life bitkisel macun ve inofolic combi kullandim. Onun mu etkisiyle oldu acaba bilmiyorum.
Clife bende kullandım ama amh böyle yükselebilen bir değer değil doğuştan gelir. Ya ilk lab ya şimdiki lab yanlış. Yani bana 1.5 sene kimse teşhis koymadı on tane dr gittim hepsi herşey süper deneyin dedi en son şimdiki tüp bebek dr uma gittim bu sonuçla vajinal folikül değerin uyuşmuyor dedi cidden iyi bir labda baktırdım 0.7 çıktı. Direkt tüp bebeğe başladık zaten olmayınca olmuyor denemediğim kalmamıştı böğürtlen kökü mü kaynatmadım incir kürü (2 ay) sebepsiz infertilite kürü (3.5-4 ay) 2 ay klomen 2-3 kere takip.. aklıma gelmeyen birçok şey. teşekkür ederim Allah razı olsun inşallah sağlıkla kucağıma almak nasip olur. İstanbuldaysanız bezmi alem in lab ı çok iyi aklınızda olsun.

Amh ye de güvenemiycez heralde... iki sonuç arasında dağlar kadar fark var. Cok kişiden duyuyorum bunu.
Ben acikcasi iki testin de farkli istatistik uygulanarak degerlendirildigini dusunuyorum yani su an coook fark oldugunu dusunuyorum ama yuzdeye vurdugumuzda acaba ortak noktalari da var midir diye dusunmuyor degilim.insaallah bir kolaylik verir Rabbim herkese canim🌸🌸🌸🌸

Ben acikcasi iki testin de farkli istatistik uygulanarak degerlendirildigini dusunuyorum yani su an coook fark oldugunu dusunuyorum ama yuzdeye vurdugumuzda acaba ortak noktalari da var midir diye dusunmuyor degilim.insaallah bir kolaylik verir Rabbim herkese canim🌸🌸🌸🌸
Ortak nokta hiç yok canım. Farklı hastanelerde 0,5 en fazla fark oluyor diye biliyorum. Ultrasonda yumurta sayıniz kaç. Buda gerçeğin hangisi olduğunu gösterir aslında

Clife bende kullandım ama amh böyle yükselebilen bir değer değil doğuştan gelir. Ya ilk lab ya şimdiki lab yanlış. Yani bana 1.5 sene kimse teşhis koymadı on tane dr gittim hepsi herşey süper deneyin dedi en son şimdiki tüp bebek dr uma gittim bu sonuçla vajinal folikül değerin uyuşmuyor dedi cidden iyi bir labda baktırdım 0.7 çıktı. Direkt tüp bebeğe başladık zaten olmayınca olmuyor denemediğim kalmamıştı böğürtlen kökü mü kaynatmadım incir kürü (2 ay) sebepsiz infertilite kürü (3.5-4 ay) 2 ay klomen 2-3 kere takip.. aklıma gelmeyen birçok şey. teşekkür ederim Allah razı olsun inşallah sağlıkla kucağıma almak nasip olur. İstanbuldaysanız bezmi alem in lab ı çok iyi aklınızda olsun.
Canim benim aynen doktorlara gore amh degisken bir degerde degil, saracoglu da bal gibi amh degisir tarzinda konusuyor zaten incir kur yaptiysan biliyorsundur. Evet ben de takip yaptirdim 2 ay klomen kullandim hatta catlatma ignesi de vurudum. Bu surecte inofolic combi de kullandim. Bir ara incir havuc kuru de yaptim. Bebegim hic olmadi. Bilmiyorim ama yumurtlamam daha belirgin hale geldi sadece incedem bu kadar farkedemiyordim. C life konusunda ise buyuk sabirla kullansn amh degeri dusuk olanlar deniyor ama iste. Rabbim cumlenizin gonlune gore versin en hayirlisindan cok zor bir surec biliyorum.

X