Yumurtalik rezervi azlığı (amh düșüklüğü)

Ortak nokta hiç yok canım. Farklı hastanelerde 0,5 en fazla fark oluyor diye biliyorum. Ultrasonda yumurta sayıniz kaç. Buda gerçeğin hangisi olduğunu gösterir aslında
Rezervim 0.791 iken ilk gittigim doktor disinda baska kdoktora da gittim 3 tane gibi birsey dedi hatta ucuz olursa bir de dedi espri yapti.😁 ama son gittigim doktor birsey soylemedi. Acikcasi bilmiyorum ki.

Rezervim 0.791 iken ilk gittigim doktor disinda baska kdoktora da gittim 3 tane gibi birsey dedi hatta ucuz olursa bir de dedi espri yapti.😁 ama son gittigim doktor birsey soylemedi. Acikcasi bilmiyorum ki.
Muayene olduğunda sor canım. Yüksek cikmasi güzel bişey keşke hepimizin böyle yükselse 😅

İkinci çocuk denemenizde amh 0,71 olsa doğal yolla deneyin derdim.ama hiç cocugunuz yoksa riske atmayın derim.iyi bir merkezde tüp bebek tedavisi oneririm
:KK43: oyle mi diyorsun cok tesekkur edeeim canim benim. Artik birazcik daha bakayim son care tabi ki o da kesin olumlu sekilde sonuclanacak degilya. Bakalim artik.

Canim benim aynen doktorlara gore amh degisken bir degerde degil, saracoglu da bal gibi amh degisir tarzinda konusuyor zaten incir kur yaptiysan biliyorsundur. Evet ben de takip yaptirdim 2 ay klomen kullandim hatta catlatma ignesi de vurudum. Bu surecte inofolic combi de kullandim. Bir ara incir havuc kuru de yaptim. Bebegim hic olmadi. Bilmiyorim ama yumurtlamam daha belirgin hale geldi sadece incedem bu kadar farkedemiyordim. C life konusunda ise buyuk sabirla kullansn amh degeri dusuk olanlar deniyor ama iste. Rabbim cumlenizin gonlune gore versin en hayirlisindan cok zor bir surec biliyorum.
İncir küründe incire geçince prolaktinim 30 u geçti o yüzden yarıda kestim, c life ı da 2 kutu bitirdim ama bi faydasını görmedim açıkçası. Yine elinden geleni yap, tamam artık yapacak bi şeyim kalmadı dediğin zaman tüp bebeğe geç. Allah kolaylık veriyor.

İncir küründe incire geçince prolaktinim 30 u geçti o yüzden yarıda kestim, c life ı da 2 kutu bitirdim ama bi faydasını görmedim açıkçası. Yine elinden geleni yap, tamam artık yapacak bi şeyim kalmadı dediğin zaman tüp bebeğe geç. Allah kolaylık veriyor.
Cok sagol canim benim aynen oyle Allah razi olsun ecmain insaallah. 💓💓💓💓

Merhaba, ben 28 yasindayim amh degerim Ocak 2020'de 0.791 cikti. Ve ben 2 ay once tekrar gittigimde amh: 3.11 , fsh : 4.64 bir takim nedenlerden dolayi polikistik over oldugum soylendi ve yaklasik 1 yildir bebegim olmuyor. Ilk gittigim doktor(amh 0.791 ciktiginda) orada burada oyalanip para harcama direkt tup bebege git dedi. Cunku cocugun olmaz demiyorum ama biraz zor, zaman kaybetmemen lazim dedi. Bu durumda olup da tup bebek tedavisi gormeden normal yoldan hamile kalan var mi acaba?
İki testi de aynı yerde mi yaptırdınız acaba?

Clife bende kullandım ama amh böyle yükselebilen bir değer değil doğuştan gelir. Ya ilk lab ya şimdiki lab yanlış. Yani bana 1.5 sene kimse teşhis koymadı on tane dr gittim hepsi herşey süper deneyin dedi en son şimdiki tüp bebek dr uma gittim bu sonuçla vajinal folikül değerin uyuşmuyor dedi cidden iyi bir labda baktırdım 0.7 çıktı. Direkt tüp bebeğe başladık zaten olmayınca olmuyor denemediğim kalmamıştı böğürtlen kökü mü kaynatmadım incir kürü (2 ay) sebepsiz infertilite kürü (3.5-4 ay) 2 ay klomen 2-3 kere takip.. aklıma gelmeyen birçok şey. teşekkür ederim Allah razı olsun inşallah sağlıkla kucağıma almak nasip olur. İstanbuldaysanız bezmi alem in lab ı çok iyi aklınızda olsun.
Amh ınız 0.7 çıkmadan önce amh testi yaptırmışmıydınız?

Eklentiler

• A963A3BD-6B18-430E-B3B8-D96585DE0A6C.png
    A963A3BD-6B18-430E-B3B8-D96585DE0A6C.png
    264,8 KB · Görüntüleme: 62
Merhaba benimde rezervim 0.808.. Fsh 7.. E2 17 tsh 3.8 çıktı... Acaba bu değerlerle tüp bebek olur mu? Ocakta tedavim başlıycak ama endişeliyim.. Tsh için levitron 25 mg kullanıyorum.. Bir de clife ballı macun aldım onu kullancam bakalım.. Kullanıp yumurtalar da etkisini gören var mı? Muayene sırasında özellikle

Amh ınız 0.7 çıkmadan önce amh testi yaptırmışmıydınız?
amh testi aynı anda 2 farklı yerde yapılmalı bence, eğer ikisi de çok farklı çıktıysa 3. yü yaptırıp netleştirilmesi gerekiyor. bana şimdiye kadar tüm doktorlar herşey yolunda, rezerv yüksek, çok sayıda folikül gördüklerini söylüyorlardı. Hatta ilk gittiğim doktor polikistik over görüntüsü olduğunu zor hamile kalabileceğimi söylemişti .aynı senin gibi en son gittiğim doktor ultrason görüntüsüyle amh sonucu uyuşmuyor dedi test yaptırdım 1 senede yarı yarıya düşmüş bu mümkün mü bilemiyorum.

Allah im yardimicimiz olsun en hayirlisindan insaallah. Acikcasi sizin gibi ben de istedim amh yaptirmayi hatta direkt bu testi yapin dedim. Doktor da detay bile sormadan yapti ve 0.791 cikonca da tup bebek falan dedi. Neyse son gittigim doktor ise bana sen amh degerini neden ogrenip kendini strese soktun dedi. Strest kusura bakma ama kisirlik yapabiloyor dedi. O yuzden zayifla ve stresten uzaklas insaallah.olur dedi.🌸 iste keskw baktirmasaydim diyorum amh degerome beni.strese sokmaktan baska bir ise yaramadi. Siz de hic dusunmemeye calisin bol dua bol hateket bol saglikli beslenme insaallah olacak.
Canım öyle düşünme kötü yönleri olabilir ama yaş ilerledikçe, regl gördükçe yumurtalarımız git gide azalıyor erken öğrenmek erken hareket etmemizi sağlar. Yani erken öğren ki yola koyul biran önce bebiş için ne gerekiyorsa.

amh testi aynı anda 2 farklı yerde yapılmalı bence, eğer ikisi de çok farklı çıktıysa 3. yü yaptırıp netleştirilmesi gerekiyor. bana şimdiye kadar tüm doktorlar herşey yolunda, rezerv yüksek, çok sayıda folikül gördüklerini söylüyorlardı. Hatta ilk gittiğim doktor polikistik over görüntüsü olduğunu zor hamile kalabileceğimi söylemişti .aynı senin gibi en son gittiğim doktor ultrason görüntüsüyle amh sonucu uyuşmuyor dedi test yaptırdım 1 senede yarı yarıya düşmüş bu mümkün mü bilemiyorum.
Arkadaşlar benimde amk 0.799 çıktı doktor dediği yumurta rezervi düşük dedi normal yolla olurmu yoksa çokmu düşük

Canım öyle düşünme kötü yönleri olabilir ama yaş ilerledikçe, regl gördükçe yumurtalarımız git gide azalıyor erken öğrenmek erken hareket etmemizi sağlar. Yani erken öğren ki yola koyul biran önce bebiş için ne gerekiyorsa.
Arkadaşlar benimde amk 0.799 çıktı doktor dediği yumurta rezervi düşük dedi normal yolla olurmu yoksa çokmu düşük

X