Gebeliğe Hazırlık Yumurtlama dönemi belirtileri mi yaşıyorum?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Denizkokusu123

Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2021
180
59
24
Arkadaşlar internet hesaplarima göre bugün yada yarın yumurtlama görünüyor. Buraya daha önce de yazmıştım. Kasıklarımda ve karnımda aralıklı ağrılar var. Sanki adet olacak gibiyim ama daha 15 gün var tabiki.asiri yorgun hissediyorum. Kafamı koysam uyuyorum bugün. Halbuki ben gündüzleri uyuyan bir insan değilim. Başımı tasiyamiyorum sanki. Kafam ağır geliyor bana. Ellerim ayaklarım bir yaniyor terliyorum bir soğuyor üşüyorum. Hatta şuan yazarken bile kasığımda hareketlenme hissediyorum iğne batıyor gibi. Dün ve bugün sabahta çok mide bulantısı oldu. Bilmiyorum ya hevesde etmek istemiyorum. Heves edince olmuyor üzülüyorum 😔

Adete 15 gün varsa muhtemelen yumurtlama gununuzdesiniz..ama bana kalırsa çok dinlemeyin kendinizi böyle yapınca olmuyor ..en güzeli rahat olup dogalina bırakmak..inşallah gönlünüze gore olur

Adete 15 gün varsa muhtemelen yumurtlama gununuzdesiniz..ama bana kalırsa çok dinlemeyin kendinizi böyle yapınca olmuyor ..en güzeli rahat olup dogalina bırakmak..inşallah gönlünüze gore olur
Ya aslında bende onu soracaktım, yumurtlama günü takip etmek şart mı? Yumurtlama günleri dışında hamile kalinmiyor mu

Ya aslında bende onu soracaktım, yumurtlama günü takip etmek şart mı? Yumurtlama günleri dışında hamile kalinmiyor mu
Ben 14 yıllık evliyim 36 yaşındayım bir kızim var aradan bayağı geçti ama 2 yıldır ikinciyi istiyoruz..bu kadar zamanda sadece bir kez ovulasyon takibi yaptım..bu son iki yılda 3 gebelik geçirdim fakat sagliksiz oldu..diyeceğim o ben ovulasyon takibi yapmıyorum iki günde bir cinsel ilişkiye giriyoruz ...doktorda aynı şeyi söyledi ..zaten sperm ilişkiden sonra 3veya 5 gün duruyor ..iki günde bir düzenli ilişki oldumu mutlaka yumurtlama gününe denk gelecektir zaten ben öyle dusunuyorum

Yumurtlama günleri dışında gebe kalınmaz. Bahsettiğiniz belirtiler ovülasyon günlerinde de olur. Bazı kadınlar yaşıyor bazıları yaşamıyor. Bende de yumurtlama gerçekleşeceği 4 veya 5 günden önce Başlıyor o ağrılar. Herkeste süresi farklıdır bazılarının ağrısı benim gibi önceden başlar bazılarında sadece yumurtlamanın gerçekleşeği gün olur. Bazısında hiç olmaz. Ovülasyon gerçekleşmeden ve ovülasyon bitene kadar hergün veya gün aşırı birliktelik olması lazım

Ben 14 yıllık evliyim 36 yaşındayım bir kızim var aradan bayağı geçti ama 2 yıldır ikinciyi istiyoruz..bu kadar zamanda sadece bir kez ovulasyon takibi yaptım..bu son iki yılda 3 gebelik geçirdim fakat sagliksiz oldu..diyeceğim o ben ovulasyon takibi yapmıyorum iki günde bir cinsel ilişkiye giriyoruz ...doktorda aynı şeyi söyledi ..zaten sperm ilişkiden sonra 3veya 5 gün duruyor ..iki günde bir düzenli ilişki oldumu mutlaka yumurtlama gününe denk gelecektir zaten ben öyle dusunuyorum
Çok mantıklı, 2 günde 1 olursa her türlü denk geliyor evet. Bende öyle yapmayı düşünüyorum. Çok fazla hevesleniyorum başka türlü. Ve sonuca üzülüyorum. Akışına bırakacağım artık

Çok mantıklı, 2 günde 1 olursa her türlü denk geliyor evet. Bende öyle yapmayı düşünüyorum. Çok fazla hevesleniyorum başka türlü. Ve sonuca üzülüyorum. Akışına bırakacağım artık
A
Aynen öyle hiç telasada girmeyin herkes hemen kalamiyo bu çok normal kimi 5 sonra kimisi 7 sonra stres olunca engelliyor..rahat olsun ..rabbim sağlığıyla versin insallah

X